Kredyt dla firm Warszawa

W zakresie kredytu dla firm Warszawa jest miastem wielu możliwości. Przedsiębiorcy ze stolicy mogą wybierać między ogromną ilością różnorodnych ofert finansowania – kluczowe jest jednak to, aby na pewno dobrać tę właściwą i uniknąć przepłacania. Wsparcie wykwalifikowanego doradcy Habza Finanse to skuteczny sposób na korzystny kredyt i ograniczenie formalności do minimum.

ikona1

Najlepsze oferty kredytów* – według rankingu oferteo 2021

ikona2

Ponad 40 000 zadowolonych Klientów – indywidualnych i firm

ikona3

Ponad 91% skuteczności w pozyskiwaniu kredytów i pożyczek

Wypełnij wniosek online

Kredyt dla firm Warszawa

z Habza Finanse to:

Restrukturyzacja przedsiębiorstw

ikona5

Kredyty konsolidacyjne dla firm

ikona6

Oddłużanie firmKredyt dla firm – czym jest?

ikona7

Kredyty na firmę pod wieloma względami przypominają zobowiązania dla klientów indywidualnych, uwzględniają jednak unikalne potrzeby przedsiębiorstw. W związku z tym mogą charakteryzować się między innymi wyższymi maksymalnymi kwotami, unikalnymi formami zabezpieczenia czy większą elastycznością trybu spłaty.

Występują pod wieloma postaciami, jako że poszczególne działalności mogą mieć zupełnie odmienne cele i wymagania. Mnogość dostępnych rozwiązań sprawia, że niezależnie od okoliczności, każda firma powinna być w stanie znaleźć optymalną opcję.

Za pośrednictwem kredytu firmowego przedsiębiorstwo może uzyskać potrzebne środki czy to w formie jednorazowej wypłaty gotówki, wypłaty w transzach, czy limitu w rachunku bieżącym bądź kredytowym. Niezależnie od dokładnego celu zobowiązania, kredyty dla firm powinny zostać wykorzystane tylko wydatki związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Popularne typy kredytów dla firm w Warszawie obejmują kredyty obrotowe i inwestycyjne. Pierwsze z nich mogą służyć pokryciu bieżących wydatków, takich jak wypłacenie wynagrodzeń pracownikom czy zakup niezbędnych surowców i półproduktów.

Z kolei kredyty inwestycyjne zaciągane są w celu zrealizowania różnego typu projektów, mających doprowadzić do rozwoju firmy i polepszenia jej pozycji na rynku, takich jak budowa nowych obiektów czy wymiana floty pojazdów.


 Pomożemy Ci uzyskać kredyt dla firmy.

 Odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy różnice między ofertami różnych banków i wskażemy, która z nich będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna.


Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu na firmę?

ikona7

Przed podjęciem decyzji odnośnie do kredytu dla firm w Warszawie banki dokładnie analizują informacje zawarte we wniosku kredytowym, jednak nie tylko w nim. Proszą również o dołączenie do niego szeregu załączników, które pozwolą lepiej ocenić sytuację finansową i prawną firmy.

Pierwsza istotna kategoria dokumentów, jakie są zwykle konieczne przy zaciąganiu kredytu na firmę, to dokumenty rejestrowe, poświadczające nadanie firmie numeru NIP/REGON lub wpis do KRS. Bank może nie wymagać ich przedłożenia, jeśli firma już prowadzi u niego rachunek rozliczeniowy.

Ponadto niewątpliwie niezbędne okażą się dokumenty dotyczące finansów firmy, w tym wyciągi z konta bankowego, zeznania podatkowe, zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami, a także dokumenty księgowe (zależne od przyjętej formy opodatkowania).

Czy kredyt firmowy w Warszawie wymaga dodatkowego zabezpieczenia?

To, czy i jakiego zabezpieczenia będzie wymagał kredyt dla firm jest mocno zależne od okoliczności. Banki biorą pod uwagę przede wszystkim takie aspekty, jak kwota zobowiązania, jego typ (np. czy jest to kredyt obrotowy, czy inwestycyjny) i sytuacja finansowa potencjalnego kredytobiorcy.

Zastosowanie zabezpieczeń, takich jak ubezpieczenie czy hipoteka na nieruchomości firmowej (czy to będącej przedmiotem inwestycji, czy innej), obniża ryzyko związane z udzieleniem kredytu i może pozwolić bankowi zaproponować lepsze warunki kredytowania lub obniżyć pewne wymagania.


Sprawdź, czy kredyt dla firmy to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji!

Uzyskaj pieniądze na rozwój Twojej firmy.

Wypełnij wniosek online

Kredyt dla firm Warszawa – gdzie ubiegać się o kredyt dla firm?

ikona8

Kredyty dla firm w Warszawie i nie tylko ma w swoich ofertach wiele polskich banków. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, do którego z nich warto się zwrócić, ponieważ każdą sprawę trzeba rozpatrywać indywidualnie. Kredyt, który dla jednej firmy będzie najbardziej korzystny, dla drugiej może być już mniej atrakcyjny.

Co więcej, ogólnodostępne oferty podlegają negocjacji. Jeśli więc ogólnodostępna oferta  danego banku na pierwszy rzut oka nie wydaje się najlepsza, to po skutecznym przeprowadzeniu rozmów może już okazać się optymalna.

Podstawowe aspekty wpływające na opłacalność zobowiązania to jego oprocentowanie (na które składa się zmienna stopa procentowa oraz marża), a także prowizja za udzielenie kredytu oraz wszelkiej maści opłaty dodatkowe (na przykład związane z przedłużeniem kredytu, podwyższeniem jego kwoty czy zastosowanymi zabezpieczeniami, takimi jak ubezpieczenie). 

Okres spłaty również odgrywa dużą rolę, ponieważ wpływa zarówno na ostateczny koszt zobowiązania, jak i na wysokość raty. Trzeba więc ustalić go na odpowiednim poziomie, tak, aby ograniczyć koszty, a jednocześnie zapewnić, że spłata nie będzie stanowiła nadmiernego wyzwania. 


Dlaczego warto postawić na współpracę

z Habza Finanse?

ikona9

Działamy kompleksowo

Przeanalizujemy Twoją sytuację finansową, zweryfikujemy potrzeby i możliwości, sprawdzimy jak dotychczas wyglądała Twoja historia kredytowa, a także jaki jest aktualny stan Twojego zadłużenia dzięki raportom z BIK czy KRD.

ikona10

Wiedza i znajomość przepisów to nie wszystko

Nasi doradcy to specjaliści z wieloletnim stażem, którzy jak nikt inny, znają wszelkie praktyki i sposób działania poszczególnych instytucji. Dzięki temu wiemy gdzie warto złożyć wniosek o kredyt, a także czego się wystrzegać.

ikona11

Przeprowadzimy Cię przez cały proces kredytowania

Jesteśmy dla Ciebie od pierwszego dnia, aż do momentu spłaty ostatniej raty nowego zobowiązania. Odpowiemy na wszelkie pytania, pomożemy skompletować potrzebną dokumentację, a sprawy nie wymagające Twojego udziału załatwimy bezzwłocznie.

ikona12

Nie pobieramy przedpłat

Dzięki temu nasi Klienci nic nie ryzykują. Nie musisz więc mieć obaw, że nie stać Cię na naszą pomoc. Złożenie zapytania jest bezpłatne. Czas nie działa jednak na Twoją korzyść, więc nie zwlekaj i dowiedz się jak możemy Ci pomóc, jeszcze dziś.


Jak znaleźć dobry kredyt firmowy?

Wybranie właściwego kredytu dla firm to istotna kwestia, jako że takie zobowiązania zaciągane są z reguły na wysokie kwoty i nawet niewielka różnica w warunkach spłaty może znacząco przełożyć się na ostateczny koszt zobowiązania. Jednak, biorąc pod uwagę, jak bardzo rozbudowana jest oferta kredytowa dla firm w Warszawie, niełatwo jest podjąć właściwą decyzję. Szczególnie, jeśli nie posiada się dużej wiedzy i doświadczenia w zakresie bankowości i finansów. Jak w takim razie upewnić się, że zaciągnięty kredyt na firmę będzie maksymalnie korzystny? Najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się po pomoc do wykwalifikowane specjalisty.


Zastanawiasz się kto może pomóc? Doradcy Habza Finanse!

Kredyty dla firm Warszawa – sprawdź możliwości.


Kredyty na firmę – dla kogo i na jakich warunkach?


Dostępny w Warszawie kredyt firmowy to uniwersalne rozwiązanie dla przedsiębiorców różnych rozmiarów i działających w wielu branżach. Również forma prawna działalności nie stanowi przeszkody – zaciągnąć zobowiązanie mogą zarówno spółki (z ograniczoną odpowiedzialnością i inne), jak i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Kredytodawcy stawiają jednak pewne wymagania, które potencjalni kredytobiorcy muszą spełnić. Dotyczą one zwykle trzech podstawowych kryteriów, chociaż może się ich pojawić więcej, zwłaszcza w przypadku bardziej złożonych zobowiązań (a w szczególności tych opiewających na większe kwoty). Kredyty dla firm przyznawane są mianowicie na podstawie kryteriów zdolności kredytowej, historii kredytowej oraz stażu.

Zdolność kredytowa a kredyt na firmę

Zdolność kredytowa, a w tym przypadku po prostu sytuacja finansowa firmy, dotyczy między innymi wysokości jej przychodów i ponoszonych kosztów, w tym innych długów. Jeśli zobowiązanie ma mieć charakter długoterminowy (np. chodzi o kredyt inwestycyjny), bank mogą zainteresować także prognozowane wyniki na nadchodzące okresy. 

Przejściowe kłopoty w finansach firmy mogą utrudnić uzyskanie kredytu, natomiast są różne rozwiązania z których można skorzystać, aby zmniejszyć w oczach banku ryzyko związane z udzieleniem pozytywnej decyzji. Chodzi tutaj przede wszystkim o zabezpieczenia zobowiązania, takie jak hipoteka, ubezpieczenie, gwarancja de minimis czy weksel. 


Oferta kredytowa dla firm – co warto wiedzieć?

Kredyt firmowy w Warszawie to nie jedyna opcja – produkty finansowe dla przedsiębiorców są dostępne bez względu na miasto. Mogą sięgać po nie zarówno przedsiębiorcy zlokalizowani w największych ośrodkach miejskich, jak i ci działający w mniejszych miejscowościach. Dotyczy to kredytów różnych typów, począwszy od obrotowych, po inwestycyjne.

Trzeba też zaznaczyć, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wnioskować o kredyt nie stacjonarnie, a przez Internet. Zarówno, jeśli chodzi o kredyt dla firm w Warszawie, jak i w dowolnym innym miejscu. 

Coraz więcej banków kładzie nacisk na oszczędność czasu klientów i pozwala złożyć wniosek bez wychodzenia z biura, wraz ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami. Takie rozwiązanie jest równie bezpieczne, jak wnioskowanie w placówce banku, a pozwala znacznie przyspieszyć cały proces.


Zastanawiasz się kto może pomóc? Doradcy Habza Finanse!

Kredyt firmowy Warszawa – sprawdź możliwości.


Jaki staż jest niezbędny, aby uzyskać kredyt firmowy Warszawa?


Firmy o niewielkim stażu są postrzegane przez banki jako mniej pewni kredytobiorcy niż przedsiębiorstwa działające na rynku dłużej. 

Wynika to z faktu, że początkowe miesiące, a nawet lata działalności bywają ciężkie i nie każda firma jest w stanie pozyskać pierwszych klientów i ten kluczowy okres przetrwać. Kredyt dla firm w związku z tym często wiąże się z kryterium stażu.

Jego wysokość zależy od stopnia ryzyka akceptowanego przez dany bank, a niekiedy także od typu zobowiązania (duży kredyt inwestycyjny może wymagać dłuższego okresu działalności niż niewielki kredyt obrotowy). Często spotykanym progiem, jeśli chodzi o kredyt firmowy w Warszawie, jest 12 miesięcy, ale niekiedy może on wynosić 18 lub nawet 24 miesiące.

Zdarza się też możliwość obniżenia progu po spełnieniu pewnych dodatkowych wymagań, na przykład pod warunkiem prowadzenia rachunku w danej instytucji od co najmniej kilku miesięcy może on być równy pół roku. Warto też wiedzieć, że niektóre banki oferują specjalne kredyty dla firm dopiero rozpoczynających działalność, w przypadku których z oczywistych względów wymagań odnośnie do stażu nie ma lub są one odpowiednio niższe.


Historia kredytowa – jak wpływa na kredyt firmowy Warszawa

Istotny wpływ na to, jaka będzie ostateczna decyzja banku w zakresie kredytu na firmę, wywiera rzetelność potencjalnego kredytobiorcy, szacowana na podstawie historii kredytowej. Historia kredytowa firmy dotyczy konkretnie tego, czy w przeszłości przedsiębiorstwo na czas wywiązywało się ze swoich zobowiązań. 

Banki czerpią informacje na ten temat z bazy Biura Informacji Kredytowej (BIK-u), sprawdzają również działające w Polsce bazy dłużników. To, jak bardzo ewentualne opóźnienia w spłacie zobowiązań utrudniają uzyskanie kredytu dla firm w Warszawie, zależy między innymi od ich ilości, długości opóźnienia i tego, kiedy konkretnie to opóźnienie nastąpiło. 

Inaczej będzie traktowana sytuacja, w której firma niedawno miała problem z regulowaniem długów na czas, a inaczej opóźnienie sprzed kilku lat, od którego to czasu wszystkie zobowiązania były spłacane na czas.


 

Skontaktuj się z nami
Pośrednik kredytowy:

 • Odpowie na Twoje pytania
 • Wyszuka optymalnie dopasowaną ofertę
 • Pomoże w wypełnianiu wniosku
 • Zapewni wsparcie merytoryczne podczas trwania okresu kredytowania


Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt obrotowy
kredyt inwestycyjny
kredyt na spłatę zus i us

Sprawdź jakie są koszty kredytu Kalkulator kredytowy

 • Miesięczna rata:
 • Całkowita kwota do zapłaty:
 • Całkowity koszt kredytu:

Kalkulator kredytowy to bardzo łatwe w obsłudze narzędzie, które pomoże ci uniknąć niewłaściwego wyboru oferty kredytowej. Dzięki niemu poznasz wysokość wszystkich kosztów i wybierzesz dokładnie taką ofertę, jaka cię satysfakcjonuje.

Kredyt gotówkowy online. Przykład reprezentatywny.

 • Nie pośredniczymy w pozyskiwaniu pożyczek i kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.
 • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
 • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
 • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana.
 • Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
 • Minimalny okres spłaty: 3 miesiące.
 • Maksymalny okres spłaty: 144 miesiące.


Najnowsze artykuły o Kredyt dla firm Warszawa

Na naszym bloguMasz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek