13 min
kredyt-na-oswiadczenie-o-dochodach-i-dowod-osobisty

Kredyty stają się coraz bardziej powszechne. Badania pokazują, że zdecydowanie ponad połowa Polaków spłaca obecnie jakiś kredyt, niemalże 80% z nas kiedykolwiek miało do czynienia z produktami kredytowymi. Wśród nich są kredyty hipoteczne, gotówkowe, chwilówki, karty kredytowe i limity w koncie. Coraz chętniej korzystamy z pomocy finansowej banków i firm pożyczkowych, bo dzięki niej jesteśmy w stanie szybciej realizować własne plany. Dzięki pożyczkom możemy szybciej kupować rzeczy, o których marzymy, np. samochody. Zamiast co miesiąc odkładać określoną kwotę z wynagrodzenia i kupić sobie auto dopiero po kilku latach – możemy spłacać miesięczne raty, a w tym czasie korzystać już z upragnionego samochodu.

Uzyskamy dla Ciebie atrakcyjny kredyt tylko na oświadczenie o dochodach.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Zaskoczyły Cię nagłe wydatki? Chcesz wziąć kredyt w banku, ale zniechęcają Cię liczne formalności? Nasi doradcy kredytowi znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę kredytową. Z naszą pomocą unikniesz zbędnych formalności i uzyskasz tani kredyt na oświadczenie o dochodach.

Czy kredyt konsolidacyjny na dowód jest możliwy?

Wiesz już, że wiele kredytów możesz uzyskać, ograniczając formalności do minimum — doskonałym przykładem jest opisany wyżej kredyt gotówkowy na oświadczenie na dowolny cel. Wiele osób zastanawia się jednak, czy dotyczy to wszystkich rodzajów pożyczek, na przykład kredytów konsolidacyjnych.

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy uświadomić sobie, na czym dokładnie polega konsolidacja. Jest to proces łączenia kilku zobowiązań finansowych w jedno, który może obejmować między innymi:

  • kredyty gotówkowe,
  • kredyt hipoteczny,
  • zakupy ratalne,
  • zadłużenia na kartach kredytowych,
  • pożyczki krótkoterminowe.

Dlatego otrzymanie kredytu konsolidacyjnego szybko, za pośrednictwem prywatnej firmy, jest możliwe do zrealizowania, jednak trudno mówić tutaj o konsolidacji na dowód. Zazwyczaj pod tym pojęciem kryje się natychmiastowa pożyczka, w przypadku której formalności ograniczamy do minimum. Decydując się na konsolidację, oprócz dowodu tożsamości i oświadczenia o dochodach musimy jednak przygotować również kopie wszystkich dotychczasowych umów kredytowych, aby potwierdzić wysokość swoich zobowiązań. Oznacza to, że możemy otrzymać kredyt konsolidacyjny szybko i bezpiecznie (pod warunkiem że wybierzemy zaufaną firmę), jednak musimy również nastawić się na konieczność przygotowania dodatkowych dokumentów.

Kredyt na oświadczenie o dochodach

Niezwykłą popularność zyskuje również kredyt na oświadczenie o dochodach i dowód osobisty. Pojawił się na rynku w odpowiedzi na potrzeby swoich klientów – tych, którzy żyją w coraz szybszym tempie, nie mają czasu na odwiedzanie placówek, a dodatkowa gotówka od czasu do czasu jest im niezbędna. W swojej ofercie mają go zarówno banki tradycyjne, jak i instytucje parabankowe i firmy pożyczkowe, chociaż trzeba przyznać, że te drugie udzielają ich łatwiej i chętniej. Kredyt na oświadczenie o dochodach i dowód osobisty jest szybki, bardzo łatwo go dostać, a wystarczy do tego tylko kilkanaście minut.

Czy kredyt na oświadczenie o dochodach ma jakieś wady? Niestety tak – jak każdy produkt finansowy. Jedną z wad, jaką charakteryzują się kredyty na oświadczenie o dochodach, może być ograniczenie ich maksymalnej wysokości i wyższa stopa procentowa. Z uwagi na zminimalizowaną ilość formalności wnioskodawca z reguły nie może liczyć na otrzymanie gotówki w takiej wysokości jak podczas tradycyjnej formy kredytu. Wynika to z faktu, że pożyczkodawca oblicza zdolność kredytową i bazuje wyłącznie na zapewnieniu klienta w formie pisemnej i ewentualnie dodatkowych dokumentach takich jak wyciąg z konta. Jednak w przewadze przypadków kredyty na oświadczenie o dochodach są wystarczające dla średnich potrzeb finansowych większości klientów, którzy cenią sobie dyskrecję, czyli brak konieczności dostarczania zaświadczeń od pracodawcy i szybką analizę wniosku. Kredyty na oświadczenie o dochodach są rozsądnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki a nie chcą korzystać z pożyczek – chwilówek, ponieważ zależy im na rozwiązaniu o charakterze ratalnym, w którym kwota udzielonego kredytu jest rozłożona na równe, comiesięczne raty, łatwiejsze do spłaty.

Na czym polega kredyt na dowód osobisty?

Żeby otrzymać taki kredyt wystarczy mieć 18 lat i ważny dowód osobisty. Wszystkie formalności to tylko niezbędne minimum i zazwyczaj nie zajmują więcej niż pół godziny. Przez Internet wypełniamy prosty formularz, w którym oświadczamy m.in. jakie są nasze zarobki i koszty utrzymania. To wystarczy, by firma pożyczkowa była w stanie ocenić naszą zdolność kredytową. Co ważne, podanych przez nas informacji nikt nie będzie weryfikować. Nasz pracodawca z pewnością nie otrzyma telefonu z pytaniem o to, czy w oświadczeniu znajdują się prawdziwe informacje. Firma pożyczkowa nie będzie również wymagać dokumentów w postaci zaświadczenia o zatrudnieniu, czy umowy o pracę. Weryfikacja przebiega maksymalnie dyskretnie i nie są o niej informowane osoby trzecie. Musimy również wiedzieć, że przed wydaniem decyzji kredytowej firma pożyczkowa nie będzie weryfikować naszej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. To ważne dla osób, które w przeszłości miały problemy z regularnym spłacaniem swoich zobowiązań. W tym przypadku nie będzie to stanowiło problemu i nie powinno przeszkodzić w otrzymaniu pożyczki.

Zobacz też: czym jest kredyt konsolidacyjny!

Kredyt gotówkowy na oświadczenie – jak dostać?

Procedura przyznania kredytu trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Po wypełnieniu formularza internetowego oczekujemy na odpowiedź ze strony firmy pożyczkowej. Jeśli wolimy sprawę załatwić osobiście – możemy oczywiście odwiedzić oddział wybranej firmy. W przypadku internetowej weryfikacji – środki zostaną wypłacone przelewem w ciągu kilkunastu minut. Jeśli składamy wniosek osobiście w oddziale, możemy również skorzystać z wypłaty gotówki do ręki. Dzieje się tak zaraz po zaakceptowaniu umowy. Pamiętajmy, aby dokładnie zapoznać się z jej warunkami. Powinniśmy wiedzieć, ile czasu mamy na spłatę zobowiązania i w jakich miesięcznych ratach będzie się to odbywać. Kredyt na oświadczenie o dochodach i dowód osobisty jest bowiem wygodnym sposobem na szybkie otrzymanie gotówki w nagłej potrzebie, nie dajmy się jednak zaskoczyć szybkim terminem spłaty czy wysokimi kosztami jego uzyskania.

Pomożemy Ci uzyskać tani kredyt – szybko i przy minimum formalności.

Uzyskamy dla Ciebie tani kredyt, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb. Z naszą pomocą szybko uzyskasz decyzję kredytową i nie będziesz musiał długo czekać na wpływ pieniędzy na konto.

Na co możemy przeznaczyć pieniądze z kredytu na oświadczenie?

Gotówka, która znajdzie się w naszym portfelu po podpisaniu umowy może zostać przeznaczona na dowolny cel. To ważne, że nie musimy się rozliczać z tego, co kupujemy. Za otrzymane pieniądze możemy zarówno wybrać się na wakacje, jak i zaspokoić podstawowe potrzeby domowe, jeśli akurat znaleźliśmy się w finansowym dołku. To właśnie dlatego kredyt gotówkowy na oświadczenie i dowód osobisty cieszy się taką popularnością i zainteresowaniem wśród klientów. Pieniądze możemy otrzymać bardzo szybko, bez zbędnych formalności, a w dodatku przeznaczyć je na dowolny cel. Tego rodzaju pożyczki stanowią obecnie poważną konkurencję dla tradycyjnych kredytów bankowych. Nie musimy dysponować całym plikiem dokumentów potwierdzających dochód i posiadać wzorowej historii kredytowej. Decydując się na kredyt bankowy spotkamy się z ogromem formalności, zdecydowanie inaczej jest w przypadku kredytów na oświadczenie.

kredyt na oswiadczenie o dochodach i dowod osobisty - wykres cel pozyczki


Źródło: https://crediteo.pl/news/na-co-komu-pozyczka/

Kredyt na oświadczenie – czy warto?

Możemy zastanawiać się, czy kredyt na oświadczenie (bądź pożyczka na oświadczenie) jest dobrym pomysłem. Chociaż rozwiązanie to ma swoje wady, o których już wspomniano, nie sposób nie zwrócić uwagi również na jego zalety.

Kredyt gotówkowy na oświadczenie świetnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku, kiedy zależy nam na czasie i nie możemy pozwolić sobie na to, aby pozyskiwać i dostarczać potencjalnemu wierzycielowi odpowiednie dokumenty (na przykład zaświadczenie o dochodach od pracodawcy). Kredyt na oświadczenie online jest bardzo wygodnym rozwiązaniem – często pozwala on na posiadanie dodatkowych środków na koncie już w ciągu kilkudziesięciu, jeśli nie kilkunastu minut po wypełnieniu wniosku.

Warty rozważenia jest również kredyt gotówkowy dla wolnych zawodów na oświadczenie – osoby pracujące na przykład jako tłumacze, graficy czy innego rodzaju freelancerzy, często nie mogą pochwalić się na tyle stabilnymi i regularnymi dochodami, aby bez problemu otrzymać kredyt. Dlatego też tak korzystna jest dla nich sytuacja, w której wystarczy, że uzupełnią własne oświadczenie odnośnie swojego stanu majątkowego, a prawdopodobnie ich wniosek zostanie zaakceptowany.

Który kredyt gotówkowy na oświadczenie wybrać?

Ofert kredytów i pożyczek na oświadczenie w Internecie jest bardzo wiele – niektóre z nich są korzystne, inne niekoniecznie. Bardzo istotny parametr, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę to RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) – im jest ono wyższe, tym co do zasady, mniej korzystna jest dana oferta.

Jeśli nie posiadamy dużej wiedzy na temat polskiego rynku kredytowego, łatwo jest popełnić błąd i niepotrzebnie przepłacić. Dlatego też warto skorzystać z usług profesjonalnego pośrednika kredytowego, który wie, jakie firmy są wiarygodne i rzeczywiście udzielają pożyczek na korzystnych warunkach. Alternatywą mogą być różnego rodzaju porównywarki i rankingi kredytów oraz pożyczek. Nie możemy jednak podchodzić do nich z pełnym zaufaniem, ponieważ nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić, na czyje zlecenie działa twórca danego rankingu i czy posiada on wystarczającą wiedzę, aby nie skłonić nas do podjęcia złej decyzji.

Aby otrzymać tego typu zobowiązanie finansowe, można wypełnić formularz na stronie internetowej. Następnie wystarczy poczekać od kilku do kilkunastu minut na odpowiedź od pożyczkodawcy. Wszystkie formalności możesz także załatwić osobiście w oddziale. Po pozytywnej weryfikacji wniosku środki pieniężne trafią przelewem na Twoje konto bankowe w ciągu kilkunastu minut. Kredyt na oświadczenie o dochodach jest zobowiązaniem, które można otrzymać stosunkowo łatwo i szybko – wystarczy spełnić kilka prostych warunków.

Przed udzieleniem kredytu na oświadczenie bank na pewno sprawdzi Twój dowód osobisty w celu weryfikacji tożsamości. Konieczna jest także ocena zdolności kredytowej – podobnie jak w przypadku innych kredytów. Weryfikacja przebiega jednak szybko i sprawnie, a pożyczkodawca nie będzie kontaktował się z Twoim pracodawcą, aby potwierdzić informacje, które wpisałeś we wniosku. Niekiedy wymagane będzie jedynie zaświadczenie o zatrudnieniu.

Gotówkę, którą otrzymasz w ramach kredytu na oświadczenie o dochodach, możesz przeznaczyć na dowolny cel. Nie masz obowiązku rozliczać się z pożyczkodawcą z tego, co kupiłeś, ponieważ cel zaciągnięcia kredytu nie został opisany w umowie. Za tak pozyskane środki możesz np. zrobić remont mieszkania i pojechać na wakacje, kupić samochód lub opłacić nieprzewidziane wydatki. Nie dość, że pieniądze możesz otrzymać bardzo szybko, to jeszcze możesz wydać je w dowolny sposób.

Główne korzyści kredytu na oświadczenie o dochodach i dowód osobisty, które cenią sobie klienci instytucji finansowych, są następujące:

  • kredyt można uzyskać błyskawicznie,
  • formalności zostają ograniczone do minimum,
  • korzystając z usługi, możemy zachować pełną dyskrecję, ponieważ od klienta nie wymaga się dodatkowych dokumentów, np. podpisanych przez pracodawcę,
  • wiele firm pożyczkowych udziela szybkich kredytów nawet osobom z negatywną historią kredytową.

Ten rodzaj zobowiązania wybierają zatem osoby, którym zależy na czasie i dyskrecji.

Kredyt na oświadczenie o dochodach i dowód osobisty uzyskamy błyskawicznie — o wiele szybciej, niż chociażby tradycyjną pożyczkę bankową. Możemy go otrzymać, nawet jeśli znajdujemy się w trudnej sytuacji finansowej, a nasza zdolność kredytowa jest niska. Niestety, z tym rozwiązaniem wiążą się także pewne niedogodności. Największym minusem jest w tym przypadku wysokie oprocentowanie kredytu względem tradycyjnych produktów finansowych.

Wymagania, które musisz spełnić, aby otrzymać kredyt na oświadczenie o dochodach i dowód osobisty, ograniczają się do absolutnego minimum. Przygotowując jedynie dowód osobisty — potwierdzający Twoją tożsamość i ukończenie 18. roku życia — oraz oświadczenie o dochodach, na przykład wyciąg z konta bankowego, możesz szybko otrzymać pożyczkę na dowolny cel. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku nie możesz liczyć na zbyt wysoką kwotę zaciąganego zobowiązania. Wyjątek może nastąpić, jeśli posiadasz bardzo wysoką zdolność kredytową.

Kredyt na oświadczenie o dochodach i dowód osobisty to produkt finansowy, który charakteryzuje się bardzo szeroką grupą odbiorców. Korzystają z niego zarówno osoby znajdujące się w dobrej sytuacji finansowej, którym zależy na szybkim uzyskaniu gotówki, jak i klienci z niską zdolnością kredytową, spotykający się z odmowną decyzją ze strony banków. Ze względu na ograniczenie formalności, takie rozwiązanie cieszy się bardzo dużą popularnością.

Kredytu na oświadczenie o dochodach i dowód osobisty udzielają prywatne firmy pożyczkowe, które charakteryzują się bardzo szybkim rozpatrywaniem wszelkich wniosków swoich klientów. Jeśli zdecydujesz się na przesłanie formularza w formie online, cała procedura może potrwać mniej niż godzinę. Wiele zależy jednak od regulaminu i sposobu funkcjonowania danej instytucji, choć spora część firm obsługuje swoich klientów na bieżąco — również w weekendy.

Wiele osób utożsamia kredyt na oświadczenie o dochodach i dowód osobisty z tzw. chwilówkami, czyli pożyczkami krótkoterminowymi. Jest to jednak błędne założenie. Chwilówka charakteryzuje się bardzo krótkim okresem spłaty, co wpędza wielu klientów w kłopoty finansowe i spiralę zadłużenia. Natomiast kredyt na oświadczenie to pożyczka rozłożona na raty — dzięki temu możesz łatwiej ją spłacić.

Sam proces wnioskowania o kredyt na oświadczenie o dochodach i dowód osobisty jest bezpieczny, jeśli tylko wybierzesz wiarygodną i uczciwą firmę, z którą chcesz podjąć współpracę. Aby to zrobić, możesz skorzystać z pomocy doradcy kredytowego lub internetowych rankingów i innych narzędzi. Wątpliwości budzi natomiast samo funkcjonowanie prywatnych firm — wiele osób obawia się, że za ich pośrednictwem ktoś weźmie kredyt na ich nazwisko, korzystając z numeru PESEL. Pamiętaj jednak, że do uzyskania kredytu na dowód potrzebny jest fizyczny dokument lub przynajmniej jego skan.

Konsolidację oferuje wiele prywatnych firm pożyczkowych i podobnie jak zwykły kredyt na oświadczenie o dochodach i dowód osobisty, taką procedurę możesz wdrożyć bardzo szybko. Musisz jednak pamiętać o przygotowaniu dodatkowych dokumentów. Najważniejsze będą dotychczasowe umowy kredytowe — zadbaj o kopie wszystkich potwierdzeń zobowiązań, które mają zostać objęte konsolidacją i dołącz je do wniosku.

O kredyt na oświadczenie o dochodach i dowód osobisty mogą starać się zarówno osoby o wysokich, jak i niskich dochodach. Takie rozwiązanie może być jednak kluczowe dla osób samozatrudnionych, których wynagrodzenie opiera się na różnorodnych zleceniach, takich jak dziennikarze, graficy czy copywriterzy. Wielokrotnie spotykają się oni bowiem z odmową ze strony banków ze względu na nieregularne przychody — pożyczka na oświadczenie niweluje ten problem.

5/5 - ilość głosów (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek