Inwestycje to ważny punkt rozwoju przedsiębiorstw niezależnie od ich wielkości. Unia Europejska, której elementem jest unia gospodarcza, by przyczynić się do wzrostu gospodarczego, część swoich funduszy przeznaczyła na pożyczki inwestycyjne. Jesteśmy po to, aby pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki na możliwe najlepszych warunkach, które nie są dostępne w bankach komercyjnych.

Pożyczki inwestycyjne ze środków UE z Habza Finanse to:

 • Do 2 MLN zł

  pożyczki dla MŚP.

 • Okres spłaty

  do 10 lat.

 • Od 4,88%

  STAŁE oprocentowanie w skali roku.


Umów się na darmową konsultację i ..

… dowiedz się, jaka jest zdolność kredytowa Twojej firmy i co możemy dla Ciebie zrobić, abyś uzyskał korzystną pożyczkę inwestycyjną.


Pożyczki inwestycyjne – warunki

Brak wkładu własnego
W przeciwieństwie do kredytów bankowych nie musisz posiadać wkładu własnego do otrzymania pożyczki inwestycyjnej ze środków unijnych.

Zdolność kredytowa
Przedsiębiorstwo, które ubiega się o finansowanie, musi mieć odpowiednią zdolność kredytową opartą na podstawie aktualnych lub przyszłych dochodów i przychodów.

Brak zaległości w BIG i KRD
Jednym z warunków otrzymania pożyczki inwestycyjnej jest brak zaległości w BIG i KRD. Jeżeli posiadasz zaległość to skontaktuj się z nami – razem spróbujemy znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Cel pożyczki inwestycyjnej
Środki finansowe pozyskane w ramach finansowania można przeznaczyć na cele związane z rozwojem firmy. Np. budowa i zakup nieruchomości, zakup maszyn, oprogramowania, samochodów i innych środków trwałych.

Dokumenty
Aby złożyć wniosek o przyznanie pożyczki inwestycyjnej konieczne jest zgromadzenie niezbędnych dokumentów finansowych. To jakie dokumenty będą potrzebne zależy od stażu Twojej firmy. Zobacz FAQ – na dole strony.

Biznesplan
W przypadku pożyczki inwestycyjnej może być wymagany biznesplan, który pokazuje, że planowane inwestycje są opłacalne. Doradca Habza Finanse pomoże w przygotowaniu dokumentacji dzięki czemu nie musisz martwić się formalnościami.


Etapy pozyskiwania pożyczki inwestycyjnej dla klienta:

1. Analiza zdolności kredytowej przedsiębiorstwa i omówienie jego potrzeb

Nasi eksperci przeanalizują zdolność kredytową Twojego przedsiębiorstwa. Dowiesz się również jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać pożyczkę inwestycyjną. Wyjaśnimy Ci, jak wyglądają poszczególne etapy starania się o finansowanie.

Możesz liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie starań o pożyczkę unijną.     

Bezpłatnie analizujemy zdolność kredytową i możliwość zabezpieczenia.

Cel pożyczki inwestycyjnej jest bardzo ważny, dlatego omówimy potrzeby Twojej firmy. Środki pochodzące z pożyczki inwestycyjnej można przeznaczyć na rozwój firmy oraz zakup: nieruchomości, samochodów, maszyn i wielu innych rzeczy. 

“Za każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces, oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję”

2. Przedstawienie najkorzystniejszych ofert pożyczek inwestycyjnych

Znając potrzeby rozwojowe Twojej firmy nasi eksperci zaczną szukać najlepszej pożyczki inwestycyjnej. Bierzemy pod uwagę tylko najlepsze rozwiązania z szerokiej gamy dostępnych pożyczek w funduszach i bankach. Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu w pracy w bankach i innych instytucjach finansowych skutecznie doradzamy swoim klientom w sprawach finansowych. Podpowiemy Ci, które pożyczki inwestycyjne są najlepsze i na jakie finansowanie powinna zdecydować się Twoja firma, aby na tym zyskać. Pieniądze pozyskane w ramach pożyczki będzie można przeznaczyć na rozwój firmy i liczne inwestycje.

Potrzebujesz profesjonalnego doradztwa?

Masz pytanie o kredyt, inwestycję lub usługi dla firm? Prześlij nam wiadomość, a niezwłocznie postaramy się pomóc.

3. Podpisanie dokumentów potrzebnych do uzyskania pożyczki inwestycyjnej

Swoim klientom pomagamy od początku aż do samego końca ubiegania się o pożyczkę inwestycyjną. Oferujemy wsparcie w zgromadzeniu i przygotowaniu dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku o udzielnie finansowania. Oferujemy także wsparcie podczas podpisywania umowy pożyczki,

 • Z naszą pomocą każda firma może uzyskać korzystne pożyczki inwestycyjne.
 • Nasi eksperci odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Uzyskane środki pieniężne pojawią się na koncie bankowym Twojej firmy niedługo po podpisaniu umowy pożyczki inwestycyjnej. Dodatkowe środki można będzie przeznaczyć na inwestycje firmowe, które mają na celu rozwój przedsiębiorstwa.

Maciej – Ekspert kredytów firmowych
 • 5 letnie doświadczenie w finansowaniu przedsiębiorstw
 • Dopasuję najodpowiedniejsze kredytowanie dla firmy w zależności od jej indywidualnej sytuacji.

Sprawdź dostępne pożyczki unijne

 • Mikropożyczka i Pożyczka Rozwojowa dla MŚP – Dolny Śląsk
 • Regionalna Pożyczka Obrotowa na Dolnym Śląsku
 • OZE – Efektywność Energetyczna dla MŚP
 • Regionalna Pożyczka Hipoteczna dla MŚP – Dolny Śląsk
 • Pożyczka Branżowa COVID – woj. dolnośląskie
 • Pożyczka płynnościowa COVID – woj. dolnośląskie
 • Unijne pożyczki dla MŚP w woj. kujawsko-pomorskim
 • Pożyczki unijne dla MŚP – woj. lubelskie
 • Pożyczka płynnościowa – woj. lubuskie
 • Przedsiębiorcze Lubuskie Pożyczki Unijne
 • Pożyczka rozwojowa – woj. łódzkie
 • Pożyczka płynnościowa – woj. małopolskie
 • Unijna Pożyczka Przedsiębiorcza dla MŚP – Małopolska
 • Pożyczka płynnościowa – woj. mazowieckie
 • Pożyczka unijna – “Wsparcie dla Mazowsza”
 • Pożyczka Inwestycyjna – Mazowsze Jeremie 2
 • Efektywne Opolskie – unijna pożyczka inwestycyjna
 • Pożyczka płynnościowa – woj. opolskie
 • Pożyczka rozwojowa Przedsiębiorcze Podlaskie
 • Przedsiębiorcze Podlaskie – Pożyczka na inwestycje rozwojowe dla MŚP
 • Pożyczka płynnościowa – woj. pomorskie
 • Program Pożyczki Unijnej Pomorze Przyszłości
 • Mikropożyczka i Pożyczka Rozwojowa – woj. pomorskie
 • Unijna Pożyczka dla MŚP – Rozwój Śląska
 • Unijne pożyczki na rozwój MŚP w woj. warmińsko-mazurskim

Pytania i odpowiedzi dotyczące pożyczek unijnych.

Czym są pożyczki inwestycyjne ?

Pożyczki inwestycyjne są skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą się rozwijać. Środki pozyskane w ramach takiego finansowania można przeznaczyć na różnego rodzaju inwestycje. Z pożyczki inwestycyjnej mogą skorzystać przedsiębiorcy z wielu różnych branż. Pożyczki unijne są przyznawane na korzystnych warunkach, które nie są dostępne w bankach komercyjnych i innych instytucjach finansowych. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zrealizować plany mające na celu rozwój firmy, ale nie chcesz przepłacać na tradycyjnym kredycie dla firm. Pieniądze z pożyczki pomogą Ci szybko i skutecznie rozwinąć przedsiębiorstwo.

Pożyczka inwestycyjna unijna

W każdym województwie są odpowiednie Fundusze Pożyczkowe, których zadaniem jest udzielanie niskooprocentowanych pożyczek dla firm, ze środków europejskich. Jeśli są Państwo zainteresowani pożyczką inwestycyjną ze środków UE, zapraszamy do kontaktu z nami – doradzimy najkorzystniejsze rozwiązanie, pomożemy napisać wniosek, a w trakcie realizacji wesprzemy Państwa w prawidłowym rozliczeniu projektu. Pożyczki inwestycyjne ze środków unijnych są dobrą alternatywą dla zwykłych kredytów i pożyczek firmowych. Warto zainteresować się tym tematem, ponieważ można wiele zyskać, decydując się na taką formę finansowania.

Na co można przeznaczyć środki z pożyczki inwestycyjnej?

Niskooprocentowane pożyczki inwestycyjne można przeznaczyć m.in. na: inwestycje związane z wdrażaniem innowacji produktowych, procesowych, marketingowych i organizacyjnych, zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń, rozszerzenie działalności – terytorialnie lub produktowo, prace budowlane, wyposażenie, środki transportu, oprogramowania, zakup nieruchomości. Możliwości jest naprawdę wiele, a przedsiębiorcy wykorzystują dostępne środki, aby rozwinąć swój biznes i zyskać miano lidera w branży. Finansowanie możesz przeznaczyć np. na zakup praw autorskich, licencji i patentów, a nawet na udziały w innym przedsiębiorstwie.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę inwestycyjną?

Pożyczki inwestycyjne są dostępne dla firm niezależnie do długości stażu. Do warunków, które trzeba spełnić, aby uzyskać finansowanie, należy: zdolność kredytowa na podstawie dokumentów lub na podstawie prognozy, brak zaległości w BIG i KRD ( występują możliwe odstępstwa od tej zasady), zebranie dokumentów finansowych. Firmy, które mają lub planują mieć regularne przychody, mają pomysł na swój rozwój, mają duże szanse na uzyskanie pożyczki ze środków unijnych. Z pomocą eksperta starania o udzielenie finansowania mogą być łatwiejsze i szybsze.

Jakie dokumenty są niezbędne do pożyczki inwestycyjnej?

Aby otrzymać pożyczkę inwestycyjną, trzeba zgromadzić kilka dokumentów, które są niezbędne przy składaniu wniosku. Do podstawowych dokumentów, które są potrzebne w większości przypadków, można zaliczyć dokumenty finansowe firmy za ostatnie 2 lata:

W przypadku spółek:

 • RZiS
 • bilans
 • CIT
 • sprawozdanie finansowe

W przypadku działalności gospodarczych:

 • PIT
 • KPiR/ewidencja ryczałtu/karta podatkowa

Dla firm ze stażem krótszym niż 24 miesiące prowadzenia firmy:

 • biznesplan, który pokaże, że inwestycja jest opłacalna
 • inne dokumenty, które mogą być potrzebne to takie, które dotyczą zabezpieczeń pożyczki.

Przedsiębiorcy, którzy nie wiedzą jakie dokumenty będą niezbędne, mogą skorzystać z pomocy naszych ekspertów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu pożyczek inwestycyjnych dla przedsiębiorców.

Pożyczki inwestycyjne z pomocą ekspertów – czy warto?

Współpracując z naszymi ekspertami, możesz liczyć na wsparcie na każdym etapie starań o udzielenie pożyczki inwestycyjnej. Gwarantujemy kompleksowe doradztwo i chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące pożyczek z funduszy UE. Korzystając z pomocy specjalistów, możesz zaoszczędzić czas oraz nerwy. Pomożemy Ci w wypełnieniu wniosku, powiemy jakie dokumenty musisz przygotować i znajdziemy najlepszą ofertę pożyczki inwestycyjnej. Ekspert będzie Ci także towarzyszył podczas podpisania umowy finansowania i w razie potrzeby rozwieje Twoje wątpliwości i odpowie na pytania.


Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt obrotowy
kredyt inwestycyjny
kredyt na spłatę zus i us

Pożyczki inwestycyjne Przykład reprezentatywny.

Całkowita kwota kredytu/pożyczki: 100 000,00 zł, liczba rat: 60, oprocentowanie nominalne [zmienne]: 6,99 %, opłata przygotowawcza: 0,00 zł, koszt ubezpieczenia kredytu: 0,00 zł, łączna kwota miesięcznych opłat administracyjnych: 0,00 zł, łączna kwota odsetek: 18 778,87 zł, RRSO: 7,22%, rata miesięczna 1979,65 zł, całkowity koszt: 18 778,87 zł, całkowita kwota do spłaty: 118 778,87 zł. Minimalny okres kredytowania: 3 miesiące, maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy. Ostateczne warunki kredytowania zależą od oceny zdolności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu/pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Informacja handlowa wg stanu na dzień 20.09.2021 r.

Pożyczki inwestycyjne ze środków UE z Habza Finanse to:

 • Do 2 000 000 zł

  dla MŚP

 • Dogodny okres spłaty

  — maksymalnie 10 lat

 • Od 4,88 %

  STAŁE oprocentowanie w skali roku

Poznaj opinie Naszych klientów

Dziękuję bardzo panu Łukaszowi Kowalczykowi, profesjonalna obsługa. Stara się wszytko załatwić do końca. Jest profesjonalistą. Gdyby nie pan Łukasz ja bym tego…

Bardzo dziękuję panu Mateuszowi Strzeżak za pomoc ,w rozwiązaniu moich problemów. Jest super fachowcem, który na prawdę zna się na tym co…

Dziękuje całej firmie a szczególnie p. Paulinie za poprowadzenie mojej sprawy. W 3 dni udało się uzyskać kredyt na który wcześniej nawet…

Bardzo dziękuję firmie Habza, a szczególnie pani Ilonie Głodała za szybką i profesjonalną pomoc. Od samego początku cały proces przebiegał bardzo sprawnie.…

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij pełny wniosek – umożliwi to doradcy znalezienie najlepszego rozwiązania dla Ciebie

Wniosek skrócony

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych:

Wyrażam zgodę, aby moje dane osobowe były przetwarzane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Habza Group Sp. z o.o.