Adwokaci, radcy prawni, notariusze – to tylko niektórzy przedstawiciele wolnych zawodów powiązanych z prawem, wobec których używamy często określenia „prawnik”. Z uwagi na fakt, że ich wykonywanie wymaga najpierw ukończenia pięcioletnich studiów magisterskich, a następnie kilkuletniej aplikacji, uważa się je za prestiżowe, a osoby je wykonujące – za zamożne.

Dlatego też prawnicy są dla banków idealnymi klientami. Żeby zachęcić ich do korzystania z usług danej instytucji, coraz częściej oferują one tak zwany kredyt dla prawników (zarówno tradycyjny kredyt gotówkowy, jak i kredyt hipoteczny dla prawników). Jak on działa i czy może zostać udzielony na oświadczenie?

Kredyt dla prawników – jak działa?

Kredyt dla prawników (w tym między innymi kredyt dla adwokatów czy radców prawnych) charakteryzuje się z reguły uproszczoną procedurą względem tradycyjnych kredytów. Co oznacza to w praktyce? Taki wniosek zostanie rozpatrzony prawdopodobnie bardzo szybko, a potencjalny kredytobiorca będzie musiał zmierzyć się jedynie z minimalną ilością formalności.

Możliwy jest niekiedy nawet kredyt dla prawników na oświadczenie o dochodach, co dla wielu z nich niewątpliwie będzie ulgą. Są to bowiem w dużej mierze, nie osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, a prowadzące własną działalność, co utrudnia wykazanie precyzyjnej wysokości dochodów.

Jednak kredyt dla tej grupy zawodowej ma wiele zalet nie tylko w zakresie oszczędności czasu i energii. Bardzo często wiąże on się również z realnym zmniejszeniem jego kosztów względem kredytów oferowanych innym osobom, z uwagi na przykład na mniejszą (bądź nawet zerową) prowizję czy obniżenie marży.

Trzeba przy tym wspomnieć, że oferty kredytów dla prawników w poszczególnych bankach bywają bardzo różne – często są to oferty okresowe, a więc ważny jest moment, w którym będziemy poszukiwali idealnego kredytu. Bardzo przydatna będzie też wiedza na temat polskiego rynku finansowego i tego, z którymi bankami można negocjować warunki kredytu właśnie na podstawie zawodu potencjalnego kredytobiorcy.

Co oczywiste, większość osób niepracujących w branży finansowej takiej wiedzy nie posiada, ponieważ po prostu nie jest im ona w codziennym życiu potrzebna. Dlatego też mądrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług specjalisty, który wie, gdzie szukać kredytu na najlepszych warunkach w danej chwili.

jak dziala kredyt dla prawnikow - wykres zarobki prawnikow

1 Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prawnicy-zarobki-zycie-prawnikow,96,0,2404704.html

Kredyt hipoteczny dla prawników

Co, jeśli interesuje nas kredyt hipoteczny dla prawników, ponieważ na przykład chcemy założyć nową kancelarię i posiadać daną nieruchomość na własność?  Taki produkt bankowy również jest dostępny, ponadto jego warunki są bardziej korzystne względem tradycyjnych kredytów hipotecznych, tak samo jak działa to w przypadku kredytu gotówkowego dla prawników.

Lepsze warunki objawiają się nie tylko w formie niższej marży i prowizji, ale także wyższej kwoty, którą prawnik może pożyczyć, a także uproszczenia formalności i dłuższego okresu spłaty. Warto przy tym pamiętać, że na całkowity koszt kredytu hipotecznego bardzo duży wpływ mają właśnie marża i prowizja, tak więc bycie prawnikiem może pozwolić na potencjalnie bardzo duże oszczędności.

Kredyt dla prawników – podsumowanie

Prawnicy to szanowana grupa społeczna, która może pochwalić się dobrą reputacją (zwłaszcza wśród banków, które postrzegają ich jako terminowych, godnych zaufania klientów) i stosunkowo wysokimi jak na polskie warunki dochodami. Również nie każdy może ten zawód uprawiać – wymaga to wielu lat nauki i przygotowania, co dla wielu osób nim zainteresowanych okazuje się zbyt dużą przeszkodą.

Nic więc dziwnego, że funkcjonuje taki produkt bankowy, jak kredyt dla prawnika, łatwo również zrozumieć, dlaczego jest on tak korzystny. Posiadanie prawników jako klientów jest dla banków bardzo opłacalne, ponieważ nie dość, że są oni wiarygodni, to jeszcze dysponują sporymi środkami. Udzielenie im taniego kredytu może sprawdzić, że zdecydują się oni wziąć w danym banku również kolejne zobowiązanie, a jest to niezwykle istotne w czasach, kiedy banki muszą rywalizować miedzy sobą o klientów.

Jesteś prawnikiem i szukasz dla siebie najkorzystniejszego kredytu? Skontaktuj się z naszym ekspertem, który chętnie odpowie na Twoje pytania.


Iza kredyty gotówkowe Habza Finanse
Izabela – Ekspert kredytowy
  • Skuteczny doradca w uzyskiwaniu przede wszystkim trudnych kredytów.
  • Specjalizuje się w konsolidacji chwilówek.

Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt dla nauczyciela
kredyt dla policjanta
kredyt dla zolnierza

Poznaj opinie Naszych klientów

Dziękuję bardzo panu Łukaszowi Kowalczykowi, profesjonalna obsługa. Stara się wszytko załatwić do końca. Jest profesjonalistą. Gdyby nie pan Łukasz ja bym tego…

Bardzo dziękuję panu Mateuszowi Strzeżak za pomoc ,w rozwiązaniu moich problemów. Jest super fachowcem, który na prawdę zna się na tym co…

Dziękuje całej firmie a szczególnie p. Paulinie za poprowadzenie mojej sprawy. W 3 dni udało się uzyskać kredyt na który wcześniej nawet…

Bardzo dziękuję firmie Habza, a szczególnie pani Ilonie Głodała za szybką i profesjonalną pomoc. Od samego początku cały proces przebiegał bardzo sprawnie.…

Nasi eksperci

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz