Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Konsolidacja kredytów to ciekawe rozwiązanie, które pomaga nam uporządkować domowy budżet i poradzić sobie ze spłatą wszystkich zaciągniętych zobowiązań. Kiedy co miesiąc większość naszych dochodów musimy przelewać do różnego rodzaju instytucji finansowych, z pewnością nie jest łatwo. Często doprowadza to do sytuacji, w której płacimy tylko część zobowiązań, regulujemy raty nieterminowo, a stąd już tylko krok do spirali długów i poważnych problemów.

 

 

W ucieczce przed zadłużeniem mamy dwie drogi: musimy zacząć zarabiać więcej, ograniczyć domowe wydatki lub obniżyć miesięczne raty. Pierwsza opcja jest trudna do zrealizowania i często nie zależy od nas. Podobnie i druga, szczególnie, kiedy posiadamy dzieci. Trzecia możliwość jest natomiast dużo łatwiejsza i możemy z niej skorzystać w każdej chwili. Wystarczy bowiem wziąć pod uwagę kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Konsolidacja w obliczu długów

Kredyty konsolidacyjne znajdziemy w ofercie każdego banku. Jednak część klientów z góry przekreśla swoje szanse na otrzymanie oddłużającego kredytu w takim miejscu z powodu nieterminowo regulowanych zadłużeń. Jeśli nasza historia spłat jest negatywna, jest to uwzględnione w Biurze Informacji Kredytowej lub Krajowym Rejestrze Długów, wszystkie banki od razu podziękują nam za współpracę. Mamy jednak jeszcze jedno rozwiązanie – kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych. Oczywiście w takiej sytuacji musimy wziąć pod uwagę współpracę jedynie z parabankami i firmami pożyczkowymi, które – mimo naszych kłopotów finansowych – decydują się na udzielanie tego typu pomocy.

Czy droższy kredyt może się opłacać?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych, który zaciągniemy w firmie pożyczkowej, zazwyczaj będzie droższy od takiego samego produktu w zwykłym banku. Trudno się jednak dziwić, ponieważ instytucja, która go nam udziela już wie, że wcześniej mieliśmy problemy ze spłatą zobowiązań. Profitem za większe ryzyko jest tu zatem większa prowizja i często większe oprocentowanie. Zatem czy warto taki kredyt zaciągać? W wielu przypadkach odpowiedź będzie twierdząca. Jeśli mamy do wyboru dalsze borykanie się ze spłatą dotychczasowych zobowiązań, telefony z działów windykacji, spiralę długów i w konsekwencji egzekucje komornicze, to kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych może być jedynym rozwiązaniem. Nawet jeśli jest droższy niż ten, który oferują banki, to da nam możliwość uregulowania wszystkich pilnych zobowiązań i odetchnięcie z ulgą. Będziemy mogli spokojnie skupić się na spłacie nowego zobowiązania, które, dzięki wydłużeniu okresu kredytowania, będzie miało niższą ratę. Powoli zaczniemy wychodzić na prostą i odbudowywać swoją historię spłat. W takiej sytuacji nawet droższy kredyt może być zbawienny.

Co jest potrzebne?

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych pomagają w spłacie dotychczasowych zobowiązań, z którymi sobie nie radzimy. Trzeba więc zacząć od tego, by przygotować wszystkie informacje na temat produktów kredytowych, które mamy. Niezależnie od tego, czy są to pożyczki gotówkowe, chwilówki, limity w koncie, czy karty kredytowe. Musimy przygotować umowy, informacje na temat kwot, które pozostały do spłaty i numery rachunków bankowych. Poza tym oczywiście potrzebny będzie nasz dowód osobisty i informacje, które dotyczą zatrudnienia. Niektóre instytucje będą wymagały zaświadczenia od pracodawcy, czasem jednak wystarczy samo nasze oświadczenie o tym, ile zarabiamy. Jeśli nie jest to umowa o pracę, przydadzą się na pewno kopie umów cywilno-prawnych i wszystko to, co potwierdzi wykonywaną przez nas pracę. Taki komplet dokumentów umożliwi starania o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Jak wyjść z długów, czyli wskazówki na później

Jeśli firma pożyczkowa zdecyduje się na udzielenie nam kredytu konsolidacyjnego – pierwszy krok do końca kłopotów za nami. Pamiętajmy jednak, że drugą szansę warto wykorzystać. Nowy kredyt powinniśmy spłacać zgodnie z harmonogramem. Tylko w ten sposób możemy zadbać o to, by swoje finanse uporządkować i ostatecznie zakończyć nasze problemy. Raty płacone w terminie i brak uciążliwych ponagleń ze strony windykacji z pewnością przyniosą wyczekiwaną ulgę. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest dobrym rozwiązaniem i realną szansą na uporządkowanie naszej kondycji finansowej. Pamiętać jednak trzeba, że jedynie pod warunkiem bezwzględnego przestrzegania harmonogramu jego spłaty oraz czuwania nad domowym budżetem – tak, aby nie doprowadzić już do podobnej, trudnej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz