Miejsce i forma zatrudnienia zawsze są dla banków istotne podczas rozważania wniosków o kredyt. Przykładowo, osoba pracująca w dużej korporacji będzie zazwyczaj lepiej postrzegana niż ktoś, kto jest zatrudniony w niewielkiej, kilkuosobowej firmie. Pracownicy banków i powiązanych instytucji finansowych mogą liczyć na korzystniejsze warunki kredytowania oraz bardziej liberalne podejście osób decyzyjnych.

Wszystko dlatego, że duże przedsiębiorstwa są uważane za stabilniejsze miejsca pracy, które mają mniejsze prawdopodobieństwa bankructwa czy zakończenia działalności. Na uprzywilejowanej pozycji znajdują się przede wszystkim pracownicy instytucji finansowych, z uwagi na fakt, że często dostępny jest dla nich specjalny kredyt dla pracowników banku. Tylko na czym polega kredyt dla pracownika banku? Czy istnieje kredyt hipoteczny dla pracowników sektora finansowego?

Kredyt dla pracownika banku – czym się charakteryzuje?

Kredyt dla określonych grup zawodowych nie jest rzadkością: spotkać można na przykład kredyty dla policjantów, lekarzy czy prawników. Pracownicy banku, czy ogółem mówiąc sektora finansowego, również mogą liczyć na preferencyjne traktowanie.

Dlaczego bank decydują się na udzielanie tego typu kredytów? Związane jest to z chęcią pozyskania klientów z grup cieszących się w dużej mierze wysokimi wynagrodzeniami i szacunkiem społecznym. Ponadto, w przypadku pracowników sektora finansowego, można mówić również o docenieniu w ten sposób swoich „kolegów po fachu”.

Możemy zastanawiać się, czym kredyt dla pracownika banku różni się od zwykłego kredytu. Dużo w tym zakresie zależy od oferty konkretnej instytucji finansowej – nie wszystkie z nich w ogóle oferują kredyt dla określonych grup zawodowych.

Tego typu zobowiązania są z reguły bardziej opłacalne niż kredyty, które zaciągnąć może każdy, niezależnie od zawodu. Jest to możliwe między innymi dzięki:

  • obniżeniu prowizji bądź zrezygnowaniu z niej
  • uproszczeniu procedury udzielania kredytu
  • obniżeniu marży.

Jak widać, kredyt dla pracowników banków jest nie tylko tańszy, ale też szybszy. Tak więc, jeśli mamy taką możliwość, zdecydowanie warto się tym rozwiązaniem zainteresować. W przypadku kredytów długoterminowych i na spore kwoty, nawet niewielka różnica w marży czy prowizji może oznaczać bowiem oszczędność rzędu kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

1 Źródło: https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/zysk-netto-sektora-bankowego-w-polsce-2018-wykres/1p6c9nw

Tani kredyt dla pracownika banku, ale nie tylko

Jak można było zauważyć, powyżej opisany został kredyt dla pracowników banku, ale wspomniano również o innych pracownikach sektora finansowego. Warto bowiem wiedzieć, że na preferencyjne warunki mogą liczyć nie tylko sami bankowcy, ale także osoby pracujące w:

  • zakładzie ubezpieczeniowym
  • SKOK-u (Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej)
  • domu maklerskim
  • towarzystwie funduszy inwestycyjnych.

Zakres zawodów, który obejmują oferty korzystnych kredytów, jest więc znacznie szerszy niż wydawałoby się na pierwszy rzut oka.

Kredyt hipoteczny dla pracownika banku

Kredyt dla pracowników banków nie ogranicza się jedynie do kredytów gotówkowych. Niektóre instytucje finansowe oferują także kredyt hipoteczny dla pracownika banku (względnie kredyt hipoteczny dla pracowników sektora finansowego).

Podobnie, jak w przypadku kredytu gotówkowego dla poszczególnych grup zawodowych, tak i w przypadku kredytu hipotecznego dla bankowców można liczyć na pewne benefity. Należą do nich obniżona prowizja bądź marża, a nawet stałe oprocentowanie kredytu.

Kredyty hipoteczne to zobowiązania, które zaciągamy z reguły na bardzo wysokie kwoty i na kilkadziesiąt lat. Nawet, jeśli uda nam się natrafić na kredyt hipoteczny na dobrych warunkach, całkowity koszt kredytu będzie znacznie przewyższał samą sumę pożyczonego kapitału. Dlatego też kredyt hipoteczny dla pracowników banku może być dla nich tak bardzo korzystny.

Na przestrzeni kilkudziesięciu lat nawet marża banku mniejsza o zaledwie ułamek procenta to ogromna oszczędność. Biorąc pod uwagę potencjalnie niestabilną sytuację na rynku, stałe oprocentowanie kredytu również może okazać się niezwykle korzystne.

Kredyt dla pracowników banku – podsumowanie

Kredyt dla pracownika banku to bardzo opłacalne rozwiązanie, nic więc dziwnego, że tak wielu bankowców decyduje się z niego skorzystać. Warto pomyśleć o wzięciu kredytu skierowanego konkretnie do tej grupy zawodowej zwłaszcza, jeśli interesuje nas kredyt hipoteczny.

Iza kredyty gotówkowe Habza Finanse
Izabela – Ekspert kredytowy
  • Skuteczny doradca w uzyskiwaniu przede wszystkim trudnych kredytów.
  • Specjalizuje się w konsolidacji chwilówek.

Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt dla nauczyciela
kredyt dla policjanta
kredyt dla prawnika

Poznaj opinie Naszych klientów

Bardzo dziękuję firmie Habza, a szczególnie pani Ilonie Głodała za szybką i profesjonalną pomoc. Od samego początku cały proces przebiegał bardzo sprawnie.…

Pełen profesjonalizm i skuteczność. Dziękuję Panu Łukaszowi Brzostkowi który prowadził moja sprawę. Szacunek również za szczerość. Pan Łukasz doprowadził moją sprawę do…

Pan Mateusz Strzeżek polecam z całego serca super kontakt indywidualne podejście do klienta w rezultacie udało się uzyskać kredyt

Witam hcial bym podziękować P Krystianowi Krasuski pomugl mi jak najbardziej uzyskałem kredyt i jak najbardziej polecam usługi firmy habza Finanse profesjonaliści

Nasi eksperci

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz