Kredyt dla nauczycieli to rozwiązanie dla większości pracowników naukowych oświaty. Niezależnie od tego czy pracujesz w placówce państwowej czy prywatnej możesz liczyć na specjalne warunki kredytowania. Również dla wykładowców akademickich. Nawet do 350 tys. zł bez zabezpieczeń.

Kredyt dla nauczycieli – Habza Finanse

Nie tylko to ile zarabiamy, ale także w jakim zawodzie pracujemy, będzie dla banku istotne podczas rozpatrywania naszego wniosku o kredyt. Praca w tak zwanej „budżetówce” uznawana jest za stabilną, w związku z czym policjanci, urzędnicy, żołnierze czy nauczyciele często mogą liczyć na preferencyjne warunki. Tylko czy rzeczywiście istnieje coś takiego, jak kredyt dla nauczycieli? Jak on działa i czy się opłaca?

Czym jest kredyt dla nauczycieli?

Kredyt dla nauczycieli to coś, co trudno nam będzie znaleźć w ofercie jakiegokolwiek banku. Większość instytucji finansowych nie ma kredytów dedykowanych tylko i wyłącznie dla nauczycieli, natomiast wiele z nich posiada specjalne kredyty dla grup zawodowych, czy też kredyty dla osób zatrudnionych w sektorze budżetowym (a więc również nauczycieli), którymi powinny zainteresować się osoby zatrudnione w oświacie.

Praca w oświacie nie należy do najbardziej dochodowych, jednak trzeba wskazać, że nauczyciele to osoby wykształcone i posiadające stabilny dochód, które cieszą się pewnym szacunkiem i zaufaniem publicznym. W związku z tym z reguły terminowo spłacają swoje zobowiązania i są wiarygodne, a więc stanowią dla banków dobrych, rzetelnych klientów.

Tak więc czym w zasadzie jest kredyt nauczycielski i czym różni się od zwykłego kredytu? Jest to kredyt udzielany tylko i wyłącznie osobom pracującym w danym zawodzie, a więc nauczycielom, na nieco innych warunkach niż zazwyczaj.

Bardzo ważna jest niewątpliwie kwestia opłacalności tego typu zobowiązania. Z uwagi na wspomnianą powyżej dobrą reputację wśród kredytodawców, nauczyciele mogą liczyć na niższe oprocentowanie (z uwagi na obniżoną marżę banku) i prowizję. Zdarza się nawet, że bank decyduje się całkowicie zrezygnować z pobierania prowizji.

Mniejszy koszt kredytu to jednak nie wszystko – niektóre banki mogą również zdecydować się na skrócenie i przyspieszenie procedury wnioskowania o kredyt i jego rozpatrywania, zwłaszcza w zakresie potwierdzania wysokości dochodów.

1 Źródło: https://biznes.interia.pl/praca/news-struktura-wynagrodzen-nauczycieli,nId,1040410

Kredyt bezprocentowy dla nauczycieli – czy jest możliwy?

Spotkać się można z wyrażeniem „kredyt bezprocentowy dla nauczycieli” i pytaniami o to, czy coś takiego jest w ogóle możliwe. W pierwszej kolejności należy uściślić, pod jakim względem rzeczony kredyt ma być bezprocentowy: czy chodzi o oprocentowanie, czy też o prowizję?

Nie znajdziemy w banku kredytu z zerowym oprocentowaniem, niezależnie od tego, czy chodzi nam o kredyt dla nauczycieli, lekarzy, wojskowych czy innych grup zawodowych. Jeśli interesuje nas tego typu rozwiązanie, możemy pomyśleć o pożyczce w instytucji pozabankowej – często oferują one darmowe pierwsze pożyczki dla nowych klientów, niezależnie od ich zawodu.

Jeśli jednak przez kredyt bezprocentowy dla nauczycieli mieliśmy na myśli kredyt pozbawiony prowizji to, jak już wspomniano, faktycznie możliwe jest, aby bank się na taki warunek zgodził. Nie będzie to jednak proste i nie jest to często spotykane rozwiązanie. Bardziej popularne jest po prostu obniżanie prowizji dla wybranych grup zawodowych, ale nie do zera.

Kredyt mieszkaniowy dla nauczycieli

Kredyt mieszkaniowy dla nauczycieli działa na bardzo podobnych zasadach, co kredyt gotówkowy dla nauczycieli. W tym wypadku również można liczyć (chociaż oczywiście nie w każdym banku) na pewne odstępstwa i benefity, takie jak szybsze rozpatrzenie wniosku czy obniżona marża.

Stabilność dochodów jest w przypadku kredytu mieszkaniowego niezwykle istotna z uwagi na fakt, że jest to zobowiązanie długoterminowe. Im mniejsze prawdopodobieństwo, że w ciągu następnych kilkudziesięciu lat stracimy pracę, tym mniej ryzykownym klientem jesteśmy. Jak wiadomo, zawód nauczyciela jest bardzo stabilny, w związku z czym osoby pracujące w oświacie stoją na uprzywilejowanej pozycji.

Kredyt dla nauczycieli – podsumowanie

Kredyt dla nauczycieli to ciekawe rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić, jeśli pracujemy w oświacie. Będzie on prawdopodobnie szybszy i tańszy niż zwykły kredyt, a nie wiążą się z nim żadne dodatkowe negatywne konsekwencje. Niezależnie od tego, czy interesuje nas kredyt gotówkowy dla nauczycieli, czy kredyt hipoteczny dla nauczycieli, powinien okazać się on opłacalny.

Iza kredyty gotówkowe Habza Finanse

Izabela – Ekspert kredytowy


  • Skuteczny doradca w uzyskiwaniu przede wszystkim trudnych kredytów.
  • Specjalizuje się w konsolidacji chwilówek.

Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt dla lekarza
kredyt dla policjanta
kredyt dla prawnika

Poznaj opinie Naszych klientów

Wszystko poszło sprawnie

Witam wszystkich którym pomogła firma HABZA. Bardzo rzeletnie podchodzą do sprawy,Wszystko udało sie skonsolidować i uzyskać dodatkowe środki na konto.Bardzo polecam i…

Dziękuję firmie Habza Finanse, że zatrudnia takie osoby jak Pan Bartosz Piędziak. Człowiek o wielkim sercu , który sprawia, że marzenia się…

Dziękuję za rzetelną i szybką pomoc Panu Jankowi oraz profesjonalne podejście do mojej sprawy polecam współpracę z habza finanse z Panem Jankiem.…

Nasi eksperci

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz