Kredyt dla firm z krótkim stażem – do 3 i 6 miesięcy działalności

Pierwsze pół roku prowadzenia biznesu to trudny okres, szczególnie pod kątem finansowym. Kredyt dla firm z krótkim stażem – do 3 i 6 miesięcy to sposób na uzyskanie dodatkowych środków na bieżące działania oraz rozwój przedsiębiorstwa. Eksperci pomogą Ci w uzyskaniu finansowania na najlepszych możliwych warunkach.

ikona1

Najlepsze oferty kredytów* – według rankingu oferteo 2021

ikona2

Ponad 40 000 zadowolonych Klientów – indywidualnych i firm

ikona3

Ponad 91% skuteczności w pozyskiwaniu kredytów i pożyczek

Wypełnij wniosek online

Poznaj opinie

Naszych klientów

Kordian Horajski
Kordian Horajski
2024-02-07
Serdecznie Polecam! Konkretna i na poziomie obsługa klienta !! Człowiek zaangażowanie podejmuje się sytuacji i staje na wysokości zadania. (Dot.P.Lukasza)
Barbara Kraszewska
Barbara Kraszewska
2024-01-30
Polecam gorąco Panów Sebastian Duczyński oraz Łukasz Baćko
Krystian Szwedooo
Krystian Szwedooo
2024-01-30
Jak najbardziej polecam Panią Izabelę przeszukałem pół internetu i nikt nie chciał pomóc aż trafilem na Panią Izabelę która w jeden dzień wszystko załatwiła profesjonalna Pani wytłumaczy doradzi i praktycznie cały proces przeprowadzi za nas DZIEKUJE BARDZO ZA POMOOC 🙂
Joanna Cichocka
Joanna Cichocka
2024-01-30
Firma która pomaga najbardziej potrzebującym w krytycznych sytuacja.Bardzo miło się z nią współpracuje są bardzo skutecznie i bardzo polecam usługi tej firmy.Miła obsługa i szybkie działanie.Bardzo dziękuje tej firmie za pomoc.
Jakub Kwiatkowski
Jakub Kwiatkowski
2024-01-30
Chciałem pochwalić jakość usług, Pani Paulina Przybysz to naprawdę osoba o wysokiej wiedzy. Pomogła rozwiązać problem bez żadnej presji , wszystko krok po kroku zostało mi wytłumaczone i dziś mogę śmiało polecić, usługi państwu. Myślę że nikt na rynku lepiej nie odnajduje się w tym trudnym fachu. Polecam!
Małgorzata Swaczyna
Małgorzata Swaczyna
2024-01-29
Pan Krzysztof Białończyk to profesjonalista w każdym calu szybko i skutecznie załatwi kredyt. POLECAM
Peter Gordon
Peter Gordon
2024-01-26
Fachowo, indywidualne podejscie do problemu, swietny kontakt. No i falnie pozytywne rozwiązanie, polecam!!!
Rafał Patora
Rafał Patora
2024-01-26
Serdecznie polecam pana Sebastiana Duczyńskiego, bardzo dobra współpraca, zaangażowany i dzięki temu wszystko poszło szybko i sprawnie. Polecam serdecznie.Czy kredyty dla firm z krótkim stażem – do 6 miesięcy jest możliwe?

ikona7

Niewielki staż działalności oznacza dla banków duże ryzyko związane z udzieleniem kredytu, jako że może się okazać, iż nowej firmie nie uda się pozyskać pierwszych klientów i szybko upadnie. W związku z tym takie produkty finansowe, jak kredyt obrotowy czy inwestycyjny mają często ustalony próg stażu, wynoszący z reguły 12 miesięcy.

Są jednak od tej reguły wyjątki i niekiedy możliwy jest także kredyt dla firm z 6 miesięcznym stażem, zdarzają się również oferty kredytu dla firmy działającej 3 miesiące.

Co więcej, oprócz podstawowych kredytów kierowanych do przedsiębiorców o różnorodnym stażu, niektóre banki posiadają w swojej ofercie specjalne kredyty dla nowych firm na start, stworzone konkretnie z myślą o początkujących działalnościach gospodarczych.

Kredyt dla firm z krótkim stażem nie jest więc niemożliwy, ale może być trudny do uzyskania, zwłaszcza przy działaniu samodzielnym. Dużą rolę odegrają w jego przypadku indywidualne czynniki, takie jak branża, osoba właściciela, posiadany kapitał, podpisane już umowy z klientami czy wreszcie to, o jakim dokładnie stażu mowa, ponieważ “krótki” może być różnie definiowane.

W przypadku kredytu dla firm, 6 miesięcy działalności a 5 lub 4 miesiące, to duża różnica. Na dalszym etapie funkcjonowania firmy pojedyncze miesiące nie odgrywają znaczącej roli, ważne są całe lata, natomiast na samym początku każdy miesiąc jest ważnym kamieniem milowym.


Sprawdź, czy kredyt dla firm z krótkim stażem to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji!

Uzyskaj pieniądze na rozwój Twojej firmy.

Wypełnij wniosek online

Kredyt dla firm z 3 miesięcznym stażem – kiedy jest możliwy?

Kredyt dla firm poniżej 6 miesięcy, a dokładniej posiadających jedynie kilkumiesięczny staż, to złożony temat. 3 miesiące (lub mniej) to bardzo krótki okres, jednak część przedsiębiorstw będzie w stanie w tym czasie zapewnić już sobie stałe źródło dochodu, na przykład z tytułu umowy o współpracę. Kredyt dla firm z 3 miesięcznym stażem jest w związku z tym dostępny, natomiast zwykle banki ograniczają go do tej grupy początkujących przedsiębiorców, która ma najwyższe szanse na to, aby poradzić sobie na dłuższą metę.

Chodzi tutaj przede wszystkim o przedstawicieli wolnych zawodów, takich jak adwokaci, radcy prawni, lekarze i tłumacze – specyfika ich działalności wymaga prowadzenia własnej firmy, jednak są to firmy specyficzne, często niezatrudniające żadnych pracowników, które jednocześnie mają duże szanse na pozyskanie klientów i utrzymanie płynności finansowej. Kredyty dla firm od 3 miesięcy dla takich osób są mniej ryzykowne niż dla klasycznych firm, dla których pozyskanie nowych klientów może być trudniejsze.

Druga grupa osób, dla której przy kredycie dla firm 3 miesiące działalności mogą być wystarczające, to osoby samozatrudnione – w szczególności takie, które świadczą usługi dla swojego byłego pracodawcy w ramach umowy współpracy. W takich okolicznościach mogą się jednak pojawić dodatkowe warunki, na przykład odnośnie do tego, jak długo właściciel firmy powinien być zatrudniony w danej firmie przed przejściem na samozatrudnienie.


Dlaczego warto postawić na współpracę

z Habza Finanse?

ikona9

Działamy kompleksowo

Przeanalizujemy Twoją sytuację finansową, zweryfikujemy potrzeby i możliwości, sprawdzimy jak dotychczas wyglądała Twoja historia kredytowa, a także jaki jest aktualny stan Twojego zadłużenia dzięki raportom z BIK czy KRD.

ikona10

Wiedza i znajomość przepisów to nie wszystko

Nasi doradcy to specjaliści z wieloletnim stażem, którzy jak nikt inny, znają wszelkie praktyki i sposób działania poszczególnych instytucji. Dzięki temu wiemy gdzie warto złożyć wniosek o kredyt, a także czego się wystrzegać.

ikona11

Przeprowadzimy Cię przez cały proces kredytowania

Jesteśmy dla Ciebie od pierwszego dnia, aż do momentu spłaty ostatniej raty nowego zobowiązania. Odpowiemy na wszelkie pytania, pomożemy skompletować potrzebną dokumentację, a sprawy nie wymagające Twojego udziału załatwimy bezzwłocznie.

ikona12

Nie pobieramy przedpłat

Dzięki temu nasi Klienci nic nie ryzykują. Nie musisz więc mieć obaw, że nie stać Cię na naszą pomoc. Złożenie zapytania jest bezpłatne. Czas nie działa jednak na Twoją korzyść, więc nie zwlekaj i dowiedz się jak możemy Ci pomóc, jeszcze dziś.


 Pomożemy Ci uzyskać kredyt dla firmy z krótkim stażem.

 Odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy różnice między ofertami różnych banków i wskażemy, która z nich będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna.Kredyt dla firmy od 3 miesięcy – na co poza stażem zwracają uwagę banki?


Staż to tylko jedna z wielu kwestii, na którą banki zwracają uwagę, rozważając wniosek o kredyt firmowy. Jest to aspekt istotny, jednak sam w sobie nie zawsze przesądza o decyzji potencjalnego kredytobiorcy – kredyt dla firmy 6-miesięcznej czy 3-miesięcznej wiąże się także z innymi wymaganiami.

Przede wszystkim bank sprawdzi, jak prezentuje się aktualna sytuacja finansowa firmy, to jest jakie aktualnie ma ona przychody, a także z jakimi zmaga się wymaganiami.

Weźmie pod uwagę również przewidywane wyniki finansowe, zwłaszcza w przypadku, gdy kredyt ma zostać udzielony na dłuższy okres. 

Kredyt dla firm z krótkim stażem, taki jak między innymi kredyt dla firm po 3 miesiącach, będzie się wiązał również z analizą historii kredytowej (tego, czy firma jest wpisana na listy dłużników), natomiast w przypadku tak młodych przedsiębiorstw jest mało znaczącą formalnością, jako że ich historia kredytowa będzie zwykle pusta.


 

Kredyt dla firm z 6 miesięcznym stażem – warunki

Kredyt dla firmy 6-miesięcznej przypomina w dużej mierze kredyt dla firmy od 3 miesięcy – tego typu oferty również skierowane są zazwyczaj do przedstawicieli wolnych zawodów lub osób, które zdecydowały się na przejście na samozatrudnienie. Poza tym zdarza się, że bank jest skłonny obniżyć próg stażu (np. z 12 lub 18 miesięcy) na 6 miesięcy, jeśli przez ten okres firma prowadziła u niego rachunek.

Fakt, że dana firma jest już klientem banku daje mu między innymi łatwiejszy dostęp do historii rachunku, co pozwala skuteczniej ocenić zdolność kredytową przedsiębiorstwa i jego perspektywy na przyszłość.

Należy jednak pamiętać, że wiele zależy od typu kredytu – jeśli chodzi o kredyt hipoteczny działalność gospodarcza 6-miesięczna może zostać uznana za zbyt nową, łagodniejsze wymagania stosuje się natomiast w przypadku kredytów obrotowych. Dużą rolę odgrywa tu jednak też kwestia ewentualnych zabezpieczeń. Zabezpieczenia redukują dla banku ryzyko związane z kredytem, w związku z czym mogą pozwolić na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej nawet w przypadku, gdy przykładowo staż przedsiębiorstwa jest krótki. 


Zastanawiasz się kto może pomóc? Doradcy Habza Finanse!

Kredyty dla firm Citi Handlowy – sprawdź możliwości.


Jakie dokumenty są potrzebne dla kredytu na działalność gospodarczą od 6 miesięcy?


Kredyt dla firm 6-miesięcznych może wymagać dostarczenia szeregu dokumentów, zarówno związanych ze statusem prawnym firmy (chodzi tutaj przede wszystkim o dokumenty rejestrowe, poświadczające nadanie numeru NIP/REGON bądź wpis do KRS), jak i jej bieżącą i przewidywaną sytuacją finansową.

Sytuacja wygląda podobnie, jeśli chodzi o kredyt dla firmy od 3 miesięcy. Wśród dokumentów finansowych, o które najczęściej proszą banki, można wyróżnić wyciąg z rachunku bankowego (nie będzie potrzebny, jeśli firma prowadzi w danym banku rachunek) i dokumenty księgowe, a potencjalnie także biznesplan. 

Ponadto w przypadku osób samozatrudnionych do uzyskania kredytu dla firmy z krótkim stażem może okazać się niezbędne przedłożenie m.in. umowy o współpracę z byłym pracodawcą, a także dokumentów zaświadczających wysokość wynagrodzenia z tytułu obowiązującej wcześniej umowy o pracę.

To, jakie dokładnie dokumenty znajdą się na liście przedstawionej przez bank, zależeć będzie między innymi od stażu firmy, jej formy prawnej i  typu kredytu.


Skontaktuj się z nami
Pośrednik kredytowy:

 • Odpowie na Twoje pytania
 • Wyszuka optymalnie dopasowaną ofertę
 • Pomoże w wypełnianiu wniosku
 • Zapewni wsparcie merytoryczne podczas trwania okresu kredytowania


Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt obrotowy
kredyt inwestycyjny
kredyt na spłatę zus i us

Sprawdź jakie są koszty kredytu Kalkulator kredytowy

 • Miesięczna rata:
 • Całkowita kwota do zapłaty:
 • Całkowity koszt kredytu:

Kalkulator kredytowy to bardzo łatwe w obsłudze narzędzie, które pomoże ci uniknąć niewłaściwego wyboru oferty kredytowej. Dzięki niemu poznasz wysokość wszystkich kosztów i wybierzesz dokładnie taką ofertę, jaka cię satysfakcjonuje.

Kredyt gotówkowy online. Przykład reprezentatywny.

 • Nie pośredniczymy w pozyskiwaniu pożyczek i kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.
 • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
 • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
 • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana.
 • Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
 • Minimalny okres spłaty: 3 miesiące.
 • Maksymalny okres spłaty: 144 miesiące.


Najnowsze artykuły o Kredyt dla firm z krótkim stażem

Na naszym bloguMasz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek