Kredyty dla nowych firm

Atrakcyjne kredyty dla nowych firm umożliwiają skuteczne rozpoczęcie działalności – bez inwestowania dużej ilości własnego kapitału czy dzielenia się udziałami w przedsiębiorstwie.

Dzięki pomocy doradców Habza Finanse możesz otrzymać środki na start szybko, bezpiecznie i na korzystnych warunkach.

ikona1

Najlepsze oferty kredytów* – według rankingu oferteo 2021

ikona2

Ponad 40 000 zadowolonych Klientów – indywidualnych i firm

ikona3

Ponad 91% skuteczności w pozyskiwaniu kredytów i pożyczek

Wypełnij wniosek online

Poznaj opinie

Naszych klientów

Kordian Horajski
Kordian Horajski
2024-02-07
Serdecznie Polecam! Konkretna i na poziomie obsługa klienta !! Człowiek zaangażowanie podejmuje się sytuacji i staje na wysokości zadania. (Dot.P.Lukasza)
Barbara Kraszewska
Barbara Kraszewska
2024-01-30
Polecam gorąco Panów Sebastian Duczyński oraz Łukasz Baćko
Krystian Szwedooo
Krystian Szwedooo
2024-01-30
Jak najbardziej polecam Panią Izabelę przeszukałem pół internetu i nikt nie chciał pomóc aż trafilem na Panią Izabelę która w jeden dzień wszystko załatwiła profesjonalna Pani wytłumaczy doradzi i praktycznie cały proces przeprowadzi za nas DZIEKUJE BARDZO ZA POMOOC 🙂
Joanna Cichocka
Joanna Cichocka
2024-01-30
Firma która pomaga najbardziej potrzebującym w krytycznych sytuacja.Bardzo miło się z nią współpracuje są bardzo skutecznie i bardzo polecam usługi tej firmy.Miła obsługa i szybkie działanie.Bardzo dziękuje tej firmie za pomoc.
Jakub Kwiatkowski
Jakub Kwiatkowski
2024-01-30
Chciałem pochwalić jakość usług, Pani Paulina Przybysz to naprawdę osoba o wysokiej wiedzy. Pomogła rozwiązać problem bez żadnej presji , wszystko krok po kroku zostało mi wytłumaczone i dziś mogę śmiało polecić, usługi państwu. Myślę że nikt na rynku lepiej nie odnajduje się w tym trudnym fachu. Polecam!
Małgorzata Swaczyna
Małgorzata Swaczyna
2024-01-29
Pan Krzysztof Białończyk to profesjonalista w każdym calu szybko i skutecznie załatwi kredyt. POLECAM
Peter Gordon
Peter Gordon
2024-01-26
Fachowo, indywidualne podejscie do problemu, swietny kontakt. No i falnie pozytywne rozwiązanie, polecam!!!
Rafał Patora
Rafał Patora
2024-01-26
Serdecznie polecam pana Sebastiana Duczyńskiego, bardzo dobra współpraca, zaangażowany i dzięki temu wszystko poszło szybko i sprawnie. Polecam serdecznie.


Kredyty dla nowych firm 
z Habza Finanse to:

Restrukturyzacja przedsiębiorstw

ikona5

Kredyty konsolidacyjne dla firm

ikona6

Oddłużanie firm


Kredyt dla nowych firm – jak działa?

Kredyty dla nowych firm są odpowiedzią na potrzeby początkujących przedsiębiorców, którzy potrzebują dodatkowego finansowania, ale z uwagi na niewielki staż mogą napotkać problem przy próbie uzyskania zwykłego kredytu obrotowego czy inwestycyjnego dla firm.

Z uwagi na fakt, że kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej jest skierowany konkretnie do nich, szanse na jego otrzymanie są znacznie wyższe. 

W zależności od potrzeb firmy i oferty danego banku, można za jego pomocą uzyskać kilkadziesiąt tysięcy złotych, a niekiedy nawet do kilkuset tysięcy. Długi, elastyczny okres spłaty pozwala ustalić niskie raty, które firma będzie w stanie bez problemu spłacać na czas.


Sprawdź, czy kredyt dla nowych firm to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji!

Uzyskaj pieniądze na rozwój Twojej firmy.

Wypełnij wniosek online

W jakim banku dostępny jest najlepszy kredyt na założenie firmy?

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, w jakim banku oferta kredytowa będzie najkorzystniejsza. Choćby ze względu na to, że propozycje banków często się zmieniają i przykładowo kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2019 roku mógł być oferowany na zupełnie innych warunkach niż jest w 2022 czy będzie w 2023 roku.

Co więcej, każda firma jest inna, więc do wyszukiwania właściwego kredytu na otwarcie działalności trzeba podchodzić indywidualnie. Takie kwestie, jak branża, cel kredytu czy doświadczenie założyciela przedsiębiorstwa wpłyną na to, w jakiej instytucji szanse na pozytywną decyzję kredytową będą największe, a parametry zobowiązania najkorzystniejsze.


Dlaczego warto postawić na współpracę

z Habza Finanse?

ikona9

Działamy kompleksowo

Przeanalizujemy Twoją sytuację finansową, zweryfikujemy potrzeby i możliwości, sprawdzimy jak dotychczas wyglądała Twoja historia kredytowa, a także jaki jest aktualny stan Twojego zadłużenia dzięki raportom z BIK czy KRD.

ikona10

Wiedza i znajomość przepisów to nie wszystko

Nasi doradcy to specjaliści z wieloletnim stażem, którzy jak nikt inny, znają wszelkie praktyki i sposób działania poszczególnych instytucji. Dzięki temu wiemy gdzie warto złożyć wniosek o kredyt, a także czego się wystrzegać.

ikona11

Przeprowadzimy Cię przez cały proces kredytowania

Jesteśmy dla Ciebie od pierwszego dnia, aż do momentu spłaty ostatniej raty nowego zobowiązania. Odpowiemy na wszelkie pytania, pomożemy skompletować potrzebną dokumentację, a sprawy nie wymagające Twojego udziału załatwimy bezzwłocznie.

ikona12

Nie pobieramy przedpłat

Dzięki temu nasi Klienci nic nie ryzykują. Nie musisz więc mieć obaw, że nie stać Cię na naszą pomoc. Złożenie zapytania jest bezpłatne. Czas nie działa jednak na Twoją korzyść, więc nie zwlekaj i dowiedz się jak możemy Ci pomóc, jeszcze dziś.


Kredyt na start online – czy jest możliwy?

Przedsiębiorcy nie mogą narzekać na nadmiar wolnego czasu, w związku z czym przy zaciąganiu zobowiązań finansowych często kładą duży nacisk na krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową i możliwość ograniczenia formalności związanych z kredytem na biznes do minimum.

W niektórych bankach dostępny jest kredyt dla nowych firm online, a więc taki, w przypadku którego część lub nawet całość formalności związanych z kredytem (wypełnienie wniosku, dołączenie załączników, a nawet podpisanie umowy kredytowej) można załatwić bez wychodzenia z biura czy domu.


 Pomożemy Ci uzyskać kredyt dla nowych firm.

 Odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy różnice między ofertami różnych banków i wskażemy, która z nich będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna.Kredyt na założenie firmy a zabezpieczenie

Bez wątpienia kredyt na otwarcie firmy wiąże się dla banku ze sporym ryzykiem, w związku z tym zdarza się, że przy tego typu zobowiązaniach konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie spłaty. Przykładowo za pomocą ubezpieczenia bądź zabezpieczenia rzeczowego.

Kredyt dla nowych firm bez zabezpieczeń bywa możliwy, ale dużo tutaj zależy od okoliczności – przede wszystkim od kwoty kredytu. W przypadku niższych zobowiązań bank może zgodzić się na mniej poważne zabezpieczenia bądź też nawet całkowicie odstąpić od ich wymagania.


Kredyt na start – co można finansować?


Kredyty dla firm na start mogą posłużyć do finansowania bardzo różnorodnych celów. Wiele tutaj zależy od wymagań stawianych przez dany bank, a także potrzeb kredytobiorcy.

Najczęściej tego typu zobowiązania są udzielane na bieżące wydatki, takie jak podatki, składki, rachunki, surowce czy zatowarowanie sklepu.

To jednak nie koniec, ponieważ kredyt dla nowych firm może potencjalnie zostać wykorzystany także do sfinansowania wydatków o charakterze inwestycyjnym. 

Żeby firma mogła zacząć pozyskiwać klientów i zarabiać, zwykle nie obejdzie się bez zakupienia maszyn, wyposażenia biura, programów, pojazdów czy surowców pozwalających świadczyć usługi bądź produkować towary. Jak widać, korzystny kredyt na otwarcie firmy umożliwia rozpoczęcie działalności bez inwestowania dużej ilości własnego kapitału


Kredyt dla nowych firm na start – dla kogo?

Kredyt dla firm na start, w zależności od procedur przyjętych przez dany bank, może być dostępny dla wszystkich przedsiębiorstw bądź tylko dla konkretnych typów działalności (np. samozatrudnionych lub przedstawicieli wolnych zawodów, a więc lekarzy, prawników czy tłumaczy).

W poszczególnych instytucjach mogą również występować inne wymagania w zakresie formy prawnej przedsiębiorstwa. W praktyce więc w kwestii tego, czy kredyty dla firm na start będą mogły otrzymać tylko osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, czy również na przykład nowe spółki różnego typu.


Zastanawiasz się kto może pomóc? Doradcy Habza Finanse!

Kredyty dla nowych firm – sprawdź możliwości.


Kredyt na start firmy – warunki

Kredyt dla firm na start jest z punktu widzenia banku problematycznym produktem finansowym, z uwagi na fakt, że największe ryzyko upadku przedsiębiorstwa występuje właśnie na początku działalności. W związku z tym, żeby otrzymać tego typu produkt finansowy, przedsiębiorstwo musi spełnić szereg warunków.

Typowy kredyt na biznes wiąże się z wymogiem odpowiedniego stażu, a także dobrej sytuacji finansowej, natomiast w przypadku nowych działalności ciężko brać tę kwestię pod uwagę. W związku z tym, żeby zaciągnąć kredyt na start trzeba przygotować się na nieco inne wymagania.

W zależności od okoliczności można wśród nich wymienić opracowanie dobrego biznesplanu, posiadanie rachunku osobistego w danej instytucji lub spłacanie w niej kredytu dla osób fizycznych, a także posiadanie doświadczenia w pracy w sektorze, w którym ma działać firma.


Kredyt na start firmy a ocena zdolności kredytowej


Ocena zdolności kredytowej to podstawowy element procesu rozpatrywania wniosku kredytowego – zarówno, jeśli chodzi o kredyty indywidualne, jak i biznesowe.

Pojawia się jednak pewien problem, ponieważ zdolność kredytowa wyliczana jest przede wszystkim na podstawie dotychczasowych przychodów i wydatków firmy. Kredyt na rozpoczęcie działalności, jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do początkujących przedsiębiorstw, które mogą jeszcze nie mieć historii, na której bank mógłby się opierać.

W związku z tym, udzielając kredyt dla firm na start potencjalny kredytodawca musi przyjąć nieco inne podejście niż zazwyczaj. Tego typu kredyt na biznes może być udzielony na podstawie na przykład prognozowanych dochodów, bądź też dotychczasowych dochodów założyciela. Te drugie rozwiązanie stosuje się zwłaszcza w przypadku, gdy właściciel danej firmy przechodzi z umowy o pracę na umowę o współpracy w ramach samozatrudnienia w tej samej firmie.


Kredyt na start firmy – ile kosztuje?

Na koszt kredytu dla firmy na start wpływa szereg różnorodnych czynników. Nie wystarczy wziąć pod uwagę jednego z nich, aby móc skutecznie ocenić opłacalność danej oferty – należy przeanalizować wszystkie lub chociaż kilka najważniejszych. Do tej kategorii zaliczają się oprocentowanie nominalne kredytu, a także prowizja za jego udzielenie i opłaty dodatkowe (np. związane z zabezpieczeniem, takim jak ubezpieczenie kredytu).

Trzeba też wziąć pod uwagę między innymi wysokość uzyskanego kredytu na otwarcie działalności, a także okres spłaty. Ustalony okres kredytowania oddziałuje na wysokość rat, ale też na tempo spłaty kapitału, a co za tym idzie – wysokość generowanych odsetek. Warto więc znaleźć bezpieczny balans, który z jednej strony zapewni, że rata nie nadwyręży płynności finansowej firmy, ale z drugiej strony uda się znacząco ograniczyć koszt zobowiązania.


Zastanawiasz się do kogo zwrócić się o pomoc? Doradcy Habza Finanse!

Kredyty dla nowych firm – sprawdź możliwości.


Kredyt na start firmy – dokumenty


Kredyt na założenie firmy, tak samo, jak każdy inny produkt finansowy, wiąże się z koniecznością dostarczenia bankowi szeregu dokumentów.

Sytuacja jest mimo wszystko nieco inna niż w przypadku kredytów dla firm z dłuższym stażem. Analizując sytuację przedsiębiorstw, które dłużej działają na rynku bank może opierać się na wielomiesięcznych wyciągach z kont bankowych czy dokumentach księgowych za ostatni rok lub kilka lat.

W przypadku zupełnie nowych firm takich danych po prostu nie ma. W związku z tym kredyt na rozpoczęcie działalności może wymagać przykładowo biznesplanu, bądź też dokumentów poświadczających wcześniejsze zarobki założyciela (w przypadku, gdy z umowy o pracę przeszedł on na samozatrudnienie). Oprócz tego niezbędne będą z pewnością dokumenty rejestrowe, zaświadczające o numerze NIP i REGON, czy też wpisie do KRS


Kredyt na start – czy warto?

Kredyt na otwarcie firmy to bezpieczny sposób na pozyskanie funduszy w trudnym dla każdego przedsiębiorstwa momencie, a więc na samym starcie działalności. W przeciwieństwie do na przykład pozyskiwania środków od zewnętrznych inwestorów, przy kredycie na rozpoczęcie działalności gospodarczej firma pozostaje w pełni w rękach założyciela.

Korzystny kredyt dla nowych firm pozwala sfinansować wydatki różnego typu, od zakupu towarów, przez maszyny, po niezbędne oprogramowanie. Długi okres spłaty umożliwia ustalenie raty na optymalnym poziomie, co sprawi, że jego terminowa spłata nie będzie utrudniać bieżącego działania i rozwoju firmy. 


Skontaktuj się z nami
Pośrednik kredytowy:

 • Odpowie na Twoje pytania
 • Wyszuka optymalnie dopasowaną ofertę
 • Pomoże w wypełnianiu wniosku
 • Zapewni wsparcie merytoryczne podczas trwania okresu kredytowania


Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt obrotowy
kredyt inwestycyjny
kredyt na spłatę zus i us

Sprawdź jakie są koszty kredytu Kalkulator kredytowy

 • Miesięczna rata:
 • Całkowita kwota do zapłaty:
 • Całkowity koszt kredytu:

Kalkulator kredytowy to bardzo łatwe w obsłudze narzędzie, które pomoże ci uniknąć niewłaściwego wyboru oferty kredytowej. Dzięki niemu poznasz wysokość wszystkich kosztów i wybierzesz dokładnie taką ofertę, jaka cię satysfakcjonuje.

Kredyt gotówkowy online. Przykład reprezentatywny.

 • Nie pośredniczymy w pozyskiwaniu pożyczek i kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.
 • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
 • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
 • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana.
 • Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
 • Minimalny okres spłaty: 3 miesiące.
 • Maksymalny okres spłaty: 144 miesiące.


Najnowsze artykuły o Kredyty dla nowych firm

Na naszym bloguMasz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek