Kredyt dla lekarzy to rozwiązanie dla większości pracowników służby zdrowia. Banki oferują preferencyjne warunki kredytowania dla lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów czy farmaceutów. Niezależnie od tego czy pracujesz w placówce państwowej czy prywatnej możesz liczyć na obniżone oprocentowanie czy prowizję. Do 550 tys. zł bez zabezpieczeń.

Kredyt dla lekarzy – Habza Finanse


Czym jest kredyt dla lekarzy?

Zawód lekarza wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, a jego uprawianie wymaga wieloletniej nauki i praktyki. Dlatego też lekarze cieszą się w społeczeństwie sporym szacunkiem. Nie da się także ukryć, że wielu z nich, zwłaszcza specjalistów z dużym doświadczeniem, ma bardzo wysokie dochody. Połączenie dobrych, stabilnych zarobków i wiarygodności sprawia, że lekarze to dla banków optymalni kredytobiorcy. Z tego też względu często przygotowują one dla nich specjalne oferty. Przykładem produktu bankowego przeznaczonego specjalnie dla tej grupy zawodowej jest kredyt dla lekarzy. Co to dokładnie jest? Czy możliwy jest tylko kredyt gotówkowy, czy także kredyt hipoteczny dla lekarzy? Co z lekarzami weterynarii?

Kredyt dla lekarzy – co to jest?

Kredyt dla lekarzy to produkt bankowy przeznaczony dla szerokiej grupy osób wykonujących zawód lekarza – czy to specjalisty, czy na przykład lekarza rodzinnego. Do jego otrzymania potrzebne jest prawo do wykonywania zawodu. Nie ma szczególnego znaczenia, w jaki sposób praktykujemy medycynę, czyli na przykład czy prowadzimy własną praktykę, czy też jesteśmy zatrudnieni na zasadzie kontraktu. Czym wyróżniają się tego rodzaju kredyty? Z uwagi na szacunek, jakim w społeczeństwie cieszą się lekarze i związaną z tym wysoką wiarygodność, często mają one znacząco uproszczone procedury. Decyzje kredytowe podejmuje się szybko, w oparciu o niewielką ilość dokumentów, aby klienci nie musieli tracić cennego czasu. Ponadto kredyty dla lekarzy są po prostu bardziej opłacalne – w wielu przypadkach mają niższe oprocentowanie, zdarza się również, że prowizja za udzielanie kredytu jest obniżana czy też całkiem likwidowana.

Czy kredyty dla lekarzy obejmują kredyt dla weterynarza?

Termin „lekarz” jest stosunkowo mało precyzyjny. Może odnosić się do kardiologa, chirurga, lekarza rodzinnego czy stomatologa. Mamy do czynienia również z lekarzami weterynarii, którzy co prawda nie zajmują się chorymi ludźmi, a zwierzętami, ale technicznie również są lekarzami. Tak więc czy kredyt dla lekarzy oznacza również kredyt dla weterynarza? Dużo zależy tutaj od szczegółów konkretnej oferty. Może się zdarzyć, że będzie ona dotyczyła wszelkiego rodzaju lekarzy, możliwe też jednak, że nie obejmie lekarzy weterynarii. Jednak nie ma powodu do obaw – nawet jeśli konkretny kredyt nie dotyczy weterynarzy, to z reguły obejmują ich kredyty dla wolnych zawodów, do których zaliczają się nie tylko tradycyjni lekarze, ale także prawnicy, informatycy, architekci czy właśnie weterynarze.

Kredyty dla lekarzy stomatologów

Kredyty dla lekarzy obejmują zazwyczaj wszelkiego rodzaju specjalizacje, tak więc są to jednocześnie kredyty dla lekarzy stomatologów. Możemy się jednak zastanawiać czy dentyści, z uwagi na bardzo wysokie (nawet jak na lekarzy) zarobki, mogą liczyć na jeszcze lepsze oferty? Rzadko można spotkać oferty dedykowane tylko i wyłącznie dla takiej wąskiej grupy, jak jedynie stomatolodzy. Nie jest to całkowicie wykluczone, ale dotyczy nie banków, a w dużej mierze firm pożyczkowych. Wobec tego pożyczka dla lekarzy stomatologów jest znacznie częściej spotykana niż kredyty dla lekarzy stomatologów. Będzie ona prawdopodobnie charakteryzowała się niskim oprocentowaniem, czy pod innym względem atrakcyjnymi warunkami.

Kredyt hipoteczny dla lekarzy

Kredyty dla lekarzy to nie tylko kredyty gotówkowe. Niektóre banki oferują również specjalny kredyt hipoteczny dla lekarzy. Pod wieloma względami przypomina on tradycyjny kredyt hipoteczny: taka sama jest wymagana wysokość wkładu własnego (20% lub 10% pod warunkiem, że zakupimy ubezpieczenie niskiego wkładu własnego), obowiązują również takie same ograniczenia dotyczące maksymalnego okresu, na jaki można zaciągnąć kredyt (35 lat). Są jednak pewne znaczące pod względem czysto finansowym różnice. Kredyt hipoteczny dla lekarzy wyróżnia się atrakcyjnymi warunkami, zwłaszcza w zakresie wysokości marży i prowizji. Bank może także zrezygnować z innego rodzaju opłat, takich jak opłata przygotowawcza, aby uczynić ofertę bardziej atrakcyjną. Oczywiście, dany lekarz będzie musiał przejść weryfikację zdolności kredytowej i spełnić pewne warunki (między innymi posiadać pozytywną historię kredytową), aby taki kredyt otrzymać, tak jak byłoby to w przypadku zwykłego kredytu mieszkaniowego. czym jest kredyt dla lekarzy - wykres ilosc lekarzy 1  Źródło: https://forsal.pl/galerie/1433335,duze-zdjecie,1,gdzie-nas-boli-najbardziej-polska-sluzba-zdrowia-w-liczbach.html

Pożyczka dla lekarzy – alternatywa dla kredytu

Ciekawą alternatywą dla kredytu jest pożyczka dla lekarzy. Działa ona na bardzo podobnej zasadzie, co kredyty dla lekarzy, udzielają jej jednak nie banki, a firmy pożyczkowe. Oznacza to z reguły jeszcze szybsze rozpatrywanie wniosków i jeszcze mniejszą ilość formalności. Wiele osób unika pożyczek i woli udać się do banku, argumentując, że pożyczki są zbyt drogie. Nie powinno być to przeszkodą w tym wypadku, ponieważ pożyczka dla lekarzy udzielana jest na preferencyjnych warunkach i zazwyczaj jest znacznie tańsza niż pożyczka dla osób z dowolnej grupy zawodowej.

Kredyt dla lekarzy – podsumowanie

Nie bez powodu kredyt dla lekarzy pojawia się tak często w różnych ofertach, czy to stałych, czy czasowych. Pozwala on lekarzom otrzymać dodatkowe środki na atrakcyjnych warunkach, a bankom – pozyskać potencjalnie bardzo wartościowych klientów. Dlatego też zdecydowanie warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić.

Poznaj opinie Naszych klientów

Probowalam u nich dwa razy niestety mi nie pomogli....

Chciałbym polecić Habza Finanse a zwłaszcza Pana Bartka Solkowicza. Mój przypadek był dosyć skomplikowany, ale Pan Bartek nie poddał się ani na…

Bardzo dziękuję firmie Habza Finanse, a w szczególności Pani Angelice Artymiak za pomoc w wyjsciu ze spirali długów. Pani Angelika pomogła mi…

Nasi eksperci

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz