Kredyt dla lekarzy to rozwiązanie dla większości pracowników służby zdrowia. Banki oferują preferencyjne warunki kredytowania dla lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów czy farmaceutów. Niezależnie od tego czy pracujesz w placówce państwowej czy prywatnej możesz liczyć na obniżone oprocentowanie czy prowizję. Do 550 tys. zł bez zabezpieczeń.

Kredyt dla lekarzy – Habza Finanse

Czym jest kredyt dla lekarzy?

Zawód lekarza wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, a jego uprawianie wymaga wieloletniej nauki i praktyki. Dlatego też lekarze cieszą się w społeczeństwie sporym szacunkiem. Nie da się także ukryć, że wielu z nich, zwłaszcza specjalistów z dużym doświadczeniem, ma bardzo wysokie dochody. Połączenie dobrych, stabilnych zarobków i wiarygodności sprawia, że lekarze to dla banków optymalni kredytobiorcy. Z tego też względu często przygotowują one dla nich specjalne oferty. Przykładem produktu bankowego przeznaczonego specjalnie dla tej grupy zawodowej jest kredyt dla lekarzy. Co to dokładnie jest? Czy możliwy jest tylko kredyt gotówkowy, czy także kredyt hipoteczny dla lekarzy? Co z lekarzami weterynarii?

Kredyt dla lekarzy – co to jest?

Kredyt dla lekarzy to produkt bankowy przeznaczony dla szerokiej grupy osób wykonujących zawód lekarza – czy to specjalisty, czy na przykład lekarza rodzinnego. Do jego otrzymania potrzebne jest prawo do wykonywania zawodu. Nie ma szczególnego znaczenia, w jaki sposób praktykujemy medycynę, czyli na przykład czy prowadzimy własną praktykę, czy też jesteśmy zatrudnieni na zasadzie kontraktu. Czym wyróżniają się tego rodzaju kredyty? Z uwagi na szacunek, jakim w społeczeństwie cieszą się lekarze i związaną z tym wysoką wiarygodność, często mają one znacząco uproszczone procedury. Decyzje kredytowe podejmuje się szybko, w oparciu o niewielką ilość dokumentów, aby klienci nie musieli tracić cennego czasu. Ponadto kredyty dla lekarzy są po prostu bardziej opłacalne – w wielu przypadkach mają niższe oprocentowanie, zdarza się również, że prowizja za udzielanie kredytu jest obniżana czy też całkiem likwidowana.

Pracujesz w służbie zdrowia i potrzebujesz dodatkowej gotówki?

Pozyskamy dla Ciebie korzystny kredyt dla lekarza – nawet do pół miliona złotych bez zabezpieczeń. Szybka decyzja kredytowa oraz zrozumiały proces kredytowania, zyskasz to współpracując z naszymi doradcami kredytowymi. Nie czekaj i już teraz postaraj się o kredyt na spełnienie swoich marzeń.

Czy kredyty dla lekarzy obejmują kredyt dla weterynarza?

Termin „lekarz” jest stosunkowo mało precyzyjny. Może odnosić się do kardiologa, chirurga, lekarza rodzinnego czy stomatologa. Mamy do czynienia również z lekarzami weterynarii, którzy co prawda nie zajmują się chorymi ludźmi, a zwierzętami, ale technicznie również są lekarzami. Tak więc czy kredyt dla lekarzy oznacza również kredyt dla weterynarza? Dużo zależy tutaj od szczegółów konkretnej oferty. Może się zdarzyć, że będzie ona dotyczyła wszelkiego rodzaju lekarzy, możliwe też jednak, że nie obejmie lekarzy weterynarii. Jednak nie ma powodu do obaw – nawet jeśli konkretny kredyt nie dotyczy weterynarzy, to z reguły obejmują ich kredyty dla wolnych zawodów, do których zaliczają się nie tylko tradycyjni lekarze, ale także prawnicy, informatycy, architekci czy właśnie weterynarze.

Kredyty dla lekarzy stomatologów

Kredyty dla lekarzy obejmują zazwyczaj wszelkiego rodzaju specjalizacje, tak więc są to jednocześnie kredyty dla lekarzy stomatologów. Możemy się jednak zastanawiać czy dentyści, z uwagi na bardzo wysokie (nawet jak na lekarzy) zarobki, mogą liczyć na jeszcze lepsze oferty? Rzadko można spotkać oferty dedykowane tylko i wyłącznie dla takiej wąskiej grupy, jak jedynie stomatolodzy. Nie jest to całkowicie wykluczone, ale dotyczy nie banków, a w dużej mierze firm pożyczkowych. Wobec tego pożyczka dla lekarzy stomatologów jest znacznie częściej spotykana niż kredyty dla lekarzy stomatologów. Będzie ona prawdopodobnie charakteryzowała się niskim oprocentowaniem, czy pod innym względem atrakcyjnymi warunkami.

Kredyt hipoteczny dla lekarzy

Kredyty dla lekarzy to nie tylko kredyty gotówkowe. Niektóre banki oferują również specjalny kredyt hipoteczny dla lekarzy. Pod wieloma względami przypomina on tradycyjny kredyt hipoteczny: taka sama jest wymagana wysokość wkładu własnego (20% lub 10% pod warunkiem, że zakupimy ubezpieczenie niskiego wkładu własnego), obowiązują również takie same ograniczenia dotyczące maksymalnego okresu, na jaki można zaciągnąć kredyt (35 lat). Są jednak pewne znaczące pod względem czysto finansowym różnice. Kredyt hipoteczny dla lekarzy wyróżnia się atrakcyjnymi warunkami, zwłaszcza w zakresie wysokości marży i prowizji. Bank może także zrezygnować z innego rodzaju opłat, takich jak opłata przygotowawcza, aby uczynić ofertę bardziej atrakcyjną. Oczywiście, dany lekarz będzie musiał przejść weryfikację zdolności kredytowej i spełnić pewne warunki (między innymi posiadać pozytywną historię kredytową), aby taki kredyt otrzymać, tak jak byłoby to w przypadku zwykłego kredytu mieszkaniowego.

czym jest kredyt dla lekarzy - wykres ilosc lekarzy

1  Źródło: https://forsal.pl/galerie/1433335,duze-zdjecie,1,gdzie-nas-boli-najbardziej-polska-sluzba-zdrowia-w-liczbach.html

Pożyczka dla lekarzy – alternatywa dla kredytu

Powierz pozyskanie kredytu dla lekarza doradcom kredytowym.

Dzięki specjalistom kredytowym Habza Finanse skorzystasz z najkorzystniejszego kredytu na rynku. Pozyskaną gotówkę, będziesz mógł przeznaczy na dowolny cel – bez zbędnych formalności, szybko i przejrzyście. Przeprowadzimy Cię przez cały proces kredytowania i z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Ciekawą alternatywą dla kredytu jest pożyczka dla lekarzy. Działa ona na bardzo podobnej zasadzie, co kredyty dla lekarzy, udzielają jej jednak nie banki, a firmy pożyczkowe. Oznacza to z reguły jeszcze szybsze rozpatrywanie wniosków i jeszcze mniejszą ilość formalności. Wiele osób unika pożyczek i woli udać się do banku, argumentując, że pożyczki są zbyt drogie. Nie powinno być to przeszkodą w tym wypadku, ponieważ pożyczka dla lekarzy udzielana jest na preferencyjnych warunkach i zazwyczaj jest znacznie tańsza niż pożyczka dla osób z dowolnej grupy zawodowej.

Kredyt dla lekarzy – podsumowanie

Nie bez powodu kredyt dla lekarzy pojawia się tak często w różnych ofertach, czy to stałych, czy czasowych. Pozwala on lekarzom otrzymać dodatkowe środki na atrakcyjnych warunkach, a bankom – pozyskać potencjalnie bardzo wartościowych klientów. Dlatego też zdecydowanie warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić.

Iza kredyty gotówkowe Habza Finanse
Izabela – Ekspert kredytowy
  • Skuteczny doradca w uzyskiwaniu przede wszystkim trudnych kredytów.
  • Specjalizuje się w konsolidacji chwilówek.

Dlaczego banki przygotowują specjalne oferty dla lekarzy?

Zawód lekarza cieszy się w społeczeństwie dużym szacunkiem. Osoby, które są lekarzami, swój zawód musiały zdobywać latami, co wiąże się z dużą odpowiedzialnością oraz koniecznością wieloletniej nauki. Nie da się też ukryć, że lekarze nie mogą narzekać na brak pieniędzy, ponieważ ich wynagrodzenia są z reguły bardzo wysokie. Stabilne zarobki oraz wiarygodność, to czynniki, które wpływają na to, że banki są w stanie zaproponować takim osobom kredyty na specjalnych warunkach.

Czym charakteryzuje się kredyt dla lekarzy?

W związku z tym, że lekarze mają stabilne oraz wysokie dochody, oraz cieszą się zaufaniem, mogą oni skorzystać z uproszczonych procedur przyznawania kredytu. W ich przypadku, wydanie pozytywnej decyzji kredytowej w szybkim czasie, to najczęściej formalność, dzięki czemu mogą oni zaoszczędzić sporo czasu. Co więcej, kredyty dla lekarzy mogą być bardziej opłacalne ze względu na niskie oprocentowanie oraz brak prowizji.

Czy kredyt dla lekarza obejmuje wszystkich pracowników służby zdrowia?

Kredyt dla lekarzy obejmuje najczęściej wszelkiego rodzaju specjalizacje. Jest to więc zobowiązanie, które mogą dostać chirurdzy, neurolodzy, lekarze rodzinni, stomatolodzy, a w niektórych przypadkach nawet weterynarze. Warto jednak pamiętać, że to do kogo kierowany jest dany kredyt, zależy przede wszystkim od aktualnej oferty kredytowej danego banku.


Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt dla nauczyciela
kredyt dla policjanta
kredyt dla prawnika

Poznaj opinie Naszych klientów

Bardzo dziękuję firmie Habza, a szczególnie pani Ilonie Głodała za szybką i profesjonalną pomoc. Od samego początku cały proces przebiegał bardzo sprawnie.…

Pełen profesjonalizm i skuteczność. Dziękuję Panu Łukaszowi Brzostkowi który prowadził moja sprawę. Szacunek również za szczerość. Pan Łukasz doprowadził moją sprawę do…

Pan Mateusz Strzeżek polecam z całego serca super kontakt indywidualne podejście do klienta w rezultacie udało się uzyskać kredyt

Witam hcial bym podziękować P Krystianowi Krasuski pomugl mi jak najbardziej uzyskałem kredyt i jak najbardziej polecam usługi firmy habza Finanse profesjonaliści

Nasi eksperci

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz