Kredyt dla małych firm.

Kredyt dla małych firm i mikrofirm jest jedną z najłatwiej dostępnych i najbezpieczniejszych form zewnętrznego finansowania dla przedsiębiorców.

Doświadczeni doradcy Habza Finanse pomogą Ci zaciągnąć go przy minimum formalności i na warunkach idealnie dopasowanych do potrzeb Twojej firmy. Nawet do 1 200 000zł.

ikona1

Najlepsze oferty kredytów* – według rankingu oferteo 2021

ikona2

Ponad 40 000 zadowolonych Klientów – indywidualnych i firm

ikona3

Ponad 91% skuteczności w pozyskiwaniu kredytów i pożyczek

Wypełnij wniosek online

Poznaj opinie

Naszych klientów

Kordian Horajski
Kordian Horajski
2024-02-07
Serdecznie Polecam! Konkretna i na poziomie obsługa klienta !! Człowiek zaangażowanie podejmuje się sytuacji i staje na wysokości zadania. (Dot.P.Lukasza)
Barbara Kraszewska
Barbara Kraszewska
2024-01-30
Polecam gorąco Panów Sebastian Duczyński oraz Łukasz Baćko
Krystian Szwedooo
Krystian Szwedooo
2024-01-30
Jak najbardziej polecam Panią Izabelę przeszukałem pół internetu i nikt nie chciał pomóc aż trafilem na Panią Izabelę która w jeden dzień wszystko załatwiła profesjonalna Pani wytłumaczy doradzi i praktycznie cały proces przeprowadzi za nas DZIEKUJE BARDZO ZA POMOOC 🙂
Joanna Cichocka
Joanna Cichocka
2024-01-30
Firma która pomaga najbardziej potrzebującym w krytycznych sytuacja.Bardzo miło się z nią współpracuje są bardzo skutecznie i bardzo polecam usługi tej firmy.Miła obsługa i szybkie działanie.Bardzo dziękuje tej firmie za pomoc.
Jakub Kwiatkowski
Jakub Kwiatkowski
2024-01-30
Chciałem pochwalić jakość usług, Pani Paulina Przybysz to naprawdę osoba o wysokiej wiedzy. Pomogła rozwiązać problem bez żadnej presji , wszystko krok po kroku zostało mi wytłumaczone i dziś mogę śmiało polecić, usługi państwu. Myślę że nikt na rynku lepiej nie odnajduje się w tym trudnym fachu. Polecam!
Małgorzata Swaczyna
Małgorzata Swaczyna
2024-01-29
Pan Krzysztof Białończyk to profesjonalista w każdym calu szybko i skutecznie załatwi kredyt. POLECAM
Peter Gordon
Peter Gordon
2024-01-26
Fachowo, indywidualne podejscie do problemu, swietny kontakt. No i falnie pozytywne rozwiązanie, polecam!!!
Rafał Patora
Rafał Patora
2024-01-26
Serdecznie polecam pana Sebastiana Duczyńskiego, bardzo dobra współpraca, zaangażowany i dzięki temu wszystko poszło szybko i sprawnie. Polecam serdecznie.


Kredyt dla małych firm

z Habza Finanse to:

ikona4

Do 1 200 000 zł
bez zabezpieczenia

ikona5

Dogodny okres spłaty
120/144 miesiące bez zabezpieczenia

ikona6

9,49%
Oprocentowanie w skali roku
od 9,49%, prowizja od 0%


Kredyt dla małych firm – czym jest?

ikona3

Kredyt dla małych firm to zobowiązanie finansowe skierowane do podmiotów, które spełniają kryteria zawarte w definicji małej firmy, zawartej w ustawie Prawo przedsiębiorców.

Określa ona małe firmy jako takie, które zatrudniają między 10 a 50 pracowników, a roczny obrót firmy lub całkowity bilans nie przekracza 10 milionów euro. Zwykle jednocześnie dostępne są one również dla mikrofirm, czyli jeszcze mniejszych działalności.

 

Wśród najpopularniejszych typów zobowiązań dla niewielkich działalności można wymienić kredyt gotówkowy dla małych firm, a także kredyt inwestycyjny dla małych firm. Pierwszy z nich można wykorzystać na dowolne cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, zwykle bez konieczności przedkładania rachunków czy faktur, a więc na przykład na uregulowanie rachunków lub rat innych zobowiązań.

Drugi z kolei służy do sfinansowania różnego rodzaju zakupów i projektów, które na dłuższą metę mają doprowadzić do rozwoju firmy i poprawy jej pozycji na rynku. Chodzi tutaj między innymi o inwestycję w nową flotę pojazdów, nieruchomości firmowe, przełomowe technologie, maszyny czy patenty.


Zapewnij sobie atrakcyjne warunki spłaty kredytu firmowego.

Doradcy Habza Finanse znajdą właściwą ofert, odciążą Cię od uciążliwych formalności i przeprowadzą negocjacje z bankiem, aby zapewnić pełne dopasowanie zobowiązania do potrzeb Twojej firmy.

Wypełnij wniosek online


Kredyt dla małych firm na start – jak i gdzie się o nie ubiegać?


ikona8

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej wiąże się w wielu przypadkach z dużymi kosztami, a nie każdy początkujący przedsiębiorca ma wystarczające fundusze, aby poradzić sobie z nimi na własną rękę. 

Kredyty dla małych firm na start pozwalają zakupić niezbędne materiały i towary, opłacić rachunki czy uregulować zobowiązania wobec kontrahentów, aby móc rozwijać działalność i osiągać sukcesy. 

Tego typu dedykowane produkty finansowe odróżniają się od zwykłych kredytów firmowych przede wszystkim obniżeniem progów stażu pojawiających się na ogół w kredytach gotówkowych dla małych firm. Można znaleźć je w części polskich banków – dostępność zależna jest od ich aktualnej oferty.


Skonsoliduj swoje długi i wyjdź z pętli kredytowej.

Wsparcie Doradcy w pozyskaniu kredytu.Kredyt bezzwrotny dla małych firm – na jakich zasadach?

ikona13

Kredyt bezzwrotny dla małych firm, a więc taki, którego po spełnieniu określonych warunków nie trzeba spłacać, de facto nie istnieje. Można spotkać się natomiast z bezzwrotnymi pożyczkami dla przedsiębiorców, a więc podobnym produktem finansowym.

Popularnym przykładem jest bezzwrotna pożyczka na rozpoczęcie działalności z Urzędu Pracy, której nie będzie trzeba uregulować, jeśli firma przetrwa co najmniej rok. Tego typu zobowiązania były także dostępne w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

Oprócz pożyczek bezzwrotnych można spotkać także kredyty i pożyczki niskooprocentowane, np. w ramach programów krajowych lub unijnych, które pozwalają uzyskać finansowanie na atrakcyjnych warunkach.


Zastanawiasz się kto może pomóc przy kredycie firmowym?

Doradcy Habza Finanse! Nie czekaj !


Kredyt dla mikrofirm a Tarcza Antykryzysowa

ikona9

W zakresie kredytu dla mikrofirm Tarcza Antykryzysowa, związana z pandemią koronawirusa i spowodowaną nią trudną sytuacją ekonomiczną, wprowadziła kilka wartych uwagi rozwiązań dla przedsiębiorców.

 

Najważniejsze z nich to udogodnienia w spłacie pożyczek unijnych, możliwość zaciągnięcia częściowo bezzwrotnych pożyczek płynnościowych na korzystnych warunkach (wymagane było jednak utrzymanie zatrudnienia na określonym poziomie przez pewien czas) czy też skorzystania z gwarancji zabezpieczenia spłaty kredytu (inwestycyjnego lub obrotowego).


Kredyt konsolidacyjny – jakie oprocentowanie?

ikona11

Tanie kredyty konsolidacyjne dla firm to świetny sposób na to by pozbyć się uciążliwych długów niewielkim kosztem. Jednym z kluczowych elementów składających się na koszt kredytu konsolidacyjnego dla firm zadłużonych jest oprocentowanie.

Oprócz tego możemy również spodziewać się innych opłat oraz prowizji dla banku za udzielenie kredytu. Jak wygląda oprocentowanie w przypadku takich produktów bankowych?

Najważniejsze z nich to udogodnienia w spłacie pożyczek unijnych, możliwość zaciągnięcia częściowo bezzwrotnych pożyczek płynnościowych na korzystnych warunkach (wymagane było jednak utrzymanie zatrudnienia na określonym poziomie przez pewien czas) czy też skorzystania z gwarancji zabezpieczenia spłaty kredytu (inwestycyjnego lub obrotowego).


Zastanawiasz się kto może pomóc przy kredycie firmowym?

Doradcy Habza Finanse! Nie czekaj !


Kredyt dla małych firm bez zaświadczenia – warunki.

ikona10

Na ogół zaciągnięcie zobowiązania dla firm wymaga przedstawienia szeregu zaświadczeń i dokumentów, w tym m.in. zaświadczeń o niezaleganiu ze składkami w ZUS-ie i Urzędzie Skarbowym. Co jednak w sytuacji, gdy czas gra dużą rolę? Czy można wtedy zaciągnąć kredyt dla małych firm bez zaświadczeń i innych formalności?

Uproszczony proces wnioskowania o kredyt jest w wielu bankach możliwy, natomiast zazwyczaj jest zarezerwowany dla firm, które prowadzą w danej instytucji rachunek firmowy. Po określonym czasie bank może zaproponować firmie kredyt, na przykład za pośrednictwem internetowego serwisu transakcyjnego czy nawet aplikacji na telefon, na podstawie wyciągu z konta. To, czy taki kredyt będzie możliwy, a jeśli tak, to na jakich zasadach, zależy jednak od sytuacji firmy i procedur ustalonych przez potencjalnego kredytodawcę.

Tak mocno skrócona procedura jest dostępna zwykle tylko dla podstawowych typów finansowania, jak kredyty obrotowe. W przypadku na przykład kredytu inwestycyjnego dla małych firm z reguły nie będzie można z niej skorzystać, natomiast klienci danego banku będą mogli zazwyczaj liczyć na pewne udogodnienia, jak brak konieczności dołączania do wniosku dokumentów rejestrowych.


Kredyt dla małych firm – czy jest możliwy?

Przy rozpatrywaniu wniosku o kredyt dla małych firm, bank zawsze zwróci uwagę na takie kwestie, jak bieżąca sytuacja finansowa działalności i jej historia kredytowa. Zbadany zostanie więc między innymi stopień zadłużenia i to, czy dotychczas firma spłacała swoje długi w terminie.

W związku z tym kredyt dla małych firm zadłużonych może być trudniejszy w uzyskaniu, natomiast nie jest niemożliwy. Wszystko zależy od okoliczności, a więc przychodów firmy, wysokości i typu zadłużenia, kwoty, na którą ma opiewać kredyt i nie tylko. Co więcej, jest kilka sposobów, na które zadłużone firmy mogą zmniejszyć ryzyko związane z przyznaniem im kredytu, w tym m.in. poręczenie czy zakup ubezpieczenia.


Eksperci Habza Finanse wiedzą, jak znaleźć optymalne rozwiązanie nawet w skomplikowanych i trudnych sytuacjach. 

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać indywidualne wsparcie w uzyskaniu korzystnego kredytu firmowego.


Ranking kredytów dla małych firm – dlaczego warto z niego skorzystać?

Ranking kredytów dla małych firm to zbiór dostępnych w danej chwili ofert. Przede wszystkim pozwala oszczędzić czas potencjalnych kredytobiorców, którzy dzięki niemu nie muszą osobiście wchodzić na strony internetowe wszystkich banków i porównywać parametrów dostępnych ofert. Ranking pomaga więc odsiać najmniej interesujące propozycje i odnaleźć takie, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Z reguły rankingi kredytów dla małych firm i mikrofirm zawierają przede wszystkim dane dotyczące okresu kredytowania, maksymalnej kwoty zobowiązania, a także prowizji i oprocentowania. Niekiedy można w nich znaleźć także informacje o wymaganych dokumentach czy kryterium stażu stawianym przez dany bank. 

Warto jednak pamiętać, że dostępne w Internecie rankingi nie zawsze są aktualne i przygotowywane przez profesjonalistów. W związku z tym, aby mieć pewność, że zaciągnięty kredyt dla małych firm będzie maksymalnie korzystny, warto ostateczną decyzję podejmować opierając się na specjalistycznej, indywidualnej poradzie eksperta.Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt obrotowy
kredyt inwestycyjny
kredyt na spłatę zus i us

Kredyt gotówkowy online. Przykład reprezentatywny.

  • Nie pośredniczymy w pozyskiwaniu pożyczek i kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.
  • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
  • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
  • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
  • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
  • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana.
  • Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
  • Minimalny okres spłaty: 3 miesiące.
  • Maksymalny okres spłaty: 144 miesiące.

Najnowsze artykuły o Kredyt dla małych firm

Na naszym bloguMasz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek