3 min
konsolidacja-duzych-kredytow

Większość z nas posiada kredyt, kartę kredytową lub zyskującą na popularności chwilówkę, która jest jednym ze sposobów na uzyskanie szybkiej gotówki. Posiadane przez nas duże kredyty wykorzystujemy na zakup mieszkania, samochodu, czy rozwój firmy. Spłacane na rzecz różnych banków, wysokie raty mogą powodować, że nasza bieżąca sytuacja finansowa znacznie się pogorszy. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest konsolidacja dużych kredytów.

Czym jest konsolidacja kredytów?

Kredyt konsolidacyjny to sposób na połączenie kilku kredytów w jeden. Nie oznacza on dodatkowej comiesięcznej raty. Wprost przeciwnie. Zamiast kilku wysokich rat pozostaje nam tylko jedna. Wystarczy dopasować okres spłaty do naszych możliwości finansowych.

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, tym samym spłacamy wszystkie zobowiązania, które wchodzą w jego skład. Mogą to być różnego rodzaju kredyty, pożyczki, karty kredytowe i limity na koncie. Kwotę konsolidacji stanowi suma, na którą jesteśmy zadłużeni.

Wysokie kredyty dotyczą zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Zdarza się na przykład, że firma potrzebuje szybkiego zastrzyku finansowego, a na swoim koncie ma już inne zobowiązania. Wtedy wyjściem jest konsolidacja dużych kredytów. Kredyt konsolidacyjny pozwala na uruchomienie nowych inwestycji lub podtrzymanie funkcjonowania przedsiębiorstwa w okresie przestoju. Umożliwia również zabezpieczenie pieniędzy na terminowe wywiązywanie się ze zobowiązań wobec urzędów.

Posiadanie kredytu w jednym banku przynosi wiele korzyści. Do zapłaty mamy jedną ratę dostosowaną do naszej sytuacji finansowej. Dzięki temu odciążamy budżet domowy lub firmowy, a spłata kredytu nie jest dla nas nadmiernym obciążeniem. Jedna rata oznacza również mniej formalności do załatwienia. Wszelkich kwestii formalnych dokonujemy z pracownikami jednej placówki.

Szanse na konsolidację kredytów

Pamiętajmy, że każde zapytanie skierowane przez bank do BIK, KRD, czy ERIF które zakończy się odmową udzielenia finansowania, zmniejsza nasze szanse na kredyt konsolidacyjny. Aby tego uniknąć, najlepiej jest skorzystać ze wsparcia doświadczonego doradcy finansowego.

Profesjonalny doradca zna aktualne oferty banków i wie, jakie wymagania stawiają one potencjalnym pożyczkobiorcom. Doradca, który na co dzień współpracuje z bankami, z łatwością znajdzie dobrą ofertę kredytu konsolidacyjnego i zwiększy nasze szanse na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku przez bank.

Wsparcie przy wyborze kredytu

Z pomocą doradcy finansowego uzyskujemy kredyt konsolidacyjny na możliwie najlepszych warunkach. Doradcy kredytowi HABZA Finanse to specjaliści, którzy proponują swoim Klientom rozwiązania takie jak właśnie konsolidacja dużych kredytów. Wiedzą na co zwrócić uwagę, a do czego podejść z największą ostrożnością.

Oferują wsparcie merytoryczne na każdym etapie konsolidacji – od znalezienia najlepszej oferty aż do momentu spłaty ostatniej raty zobowiązania. Prowadzą negocjacje z wysokim wskaźnikiem skuteczności. Proponują najdłuższy okres kredytowania na rynku – od 3 miesięcy do nawet 15 lat.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek