Leasing dla nowych firm – Habza Finanse

Samochód to dziś nieodłączny element prowadzenia działalności. Wybierz najkorzystniejszy sposób na sfinansowanie zakupu auta niezależnie od etapu rozwoju, na którym jest Twoja firma. Potrzebujesz kredytu na zakup samochodu bądź starasz się o leasing dla nowych firm – z nami zrobisz to szybko i skutecznie.

Naturalną potrzebą każdej firmy jest posiadanie floty samochodowej – czy to skromnej, składającej się z jednego, góra dwóch aut, jak i całego parkingu firmowych pojazdów, robiących codziennie setki kilometrów. Jeśli nie mamy wystarczających środków na zakup samochodu firmowego, najczęściej zastanawiamy się nad kredytem, który pozwoli nam sfinansować ten cel. Inną opcją jest wzięcie autaleasing – jest to zabieg często stosowany przez przedsiębiorstwa. Rozwiązanie to ma wiele zalet: nie tylko pozwala zmniejszyć koszty, lecz także jest mniej czasochłonne i wymaga znacznie mniej formalności.

Zostaw znalezienie atrakcyjnego finansowania firmowego samochodu w rękach profesjonalistów.

Specjaliści kredytowi Habza Finanse znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę kredytową i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Zapewnij sobie wsparcie merytoryczne podczas całego okresu kredytowania i nie martw się o formalności – wszystkim zajmiemy się za Ciebie.

W przypadku kredytu celowego na zakup środka transportu, właściciel firmy musi liczyć się z koniecznością dostarczenia obszerniejszej dokumentacji, a także poniesieniem kosztu zobowiązania, przede wszystkim w postaci naliczonych odsetek oraz prowizji. Dodatkowo jest on zobowiązany do ubezpieczenia przedmiotu kredytu, czyli zawarcia polisy OC/AC z wybranym przez siebie ubezpieczycielem.

Jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się już na kupno samochodu firmowego i chce zakup ten sfinansować odpowiednim kredytem, na początku powinien zastanowić się, jaki pojazd go interesuje – osobowy czy ciężarowy, używany czy nowy, klasa premium czy ekonomiczna? Od rodzaju samochodu zależy bowiem rodzaj i wielkość kredytu oraz warunki jego spłaty.

Czym różnią się od siebie leasing i kredyt samochodowy?

Kupując auto możemy wybrać pomiędzy dwoma opcjami: między kredytem samochodowymleasingiem. Co różni te dwa rozwiązania i które z nich naprawdę jest bardziej opłacalne dla przedsiębiorcy? Po pierwsze, kredyt samochodowy jest kredytem celowym, a banki lub inne instytucje finansowe udzielające kredytów samochodowych najczęściej pokrywają 100% ceny pojazdu. Należy też pamiętać, że kredyt samochodowy nie dotyczy wyłącznie samochodów, ale również innych pojazdów silnikowych. Oprocentowanie kredytu ustalane jest ze względu na kilka czynników, takich jak rodzaju pojazdu, czy jest on używany czy też nowy, jaki jest okres kredytowania, czy oprocentowanie jest zmienne czy stałe, a także od waluty, w której kredyt jest zaciągany. Wybierając kredyt samochodowy możemy spotkać się z dwiema możliwościami: jedną z nich jest konieczność złożenia zaświadczeń o dochodach oraz wpłata wkładu własnego, druga zapewnia nam wzięcie kredytu bez większych formalności. Nie mniej jednak w każdej z tych sytuacji instytucje finansowe zabezpieczają się przed ewentualną niemożnością spłaty kredytu. Istnieje kilka rodzajów zabezpieczeń kredytu, a należą do nich: zestaw rejestrowy, przewłaszczenie, depozyt karty pojazdu oraz cesja z praw polisy AC.

Co ważne, kredyt samochodowy jest przeważnie tańszym rozwiązaniem niż kredyt obrotowy zaciągany na dowolny cel. W przypadku zobowiązania celowego można bowiem liczyć na oprocentowanie w granicach 5%, natomiast przy kredycie obrotowym jest to już koszt rzędu 8-10%, co wynika przede wszystkim z rodzaju ustanawianych zabezpieczeń. Przeważnie dzieje się tak, że bank udzielający kredytu samochodowego zostaje wpisany do dowodu jako współwłaściciel pojazdu do czasu całkowitej jego spłaty. Oznacza to więc, że za cenę tańszego kredytu właściciel firmy musi liczyć się z ewentualnymi utrudnieniami w swobodzie dysponowania pojazdem. Natomiast kredyt obrotowy jest rozwiązaniem droższym, ale za to daje większą swobodę w zagospodarowaniu pożyczonymi środkami.

Twoja firma potrzebuje nowych samochodów aby móc prowadzić działalność?

A może nie masz wystarczających środków na zakup firmowych aut? Z pomocą specjalistów kredytowych Habza Finanse uzyskasz leasing lub kredyt na korzystnych warunkach. Szybko, sprawnie i przy minimum formalności.

Jeżeli zaś chodzi o leasing, to najogólniej mówiąc jest to przekazanie praw do użytku konkretnego pojazdu, którego leasingodawca jest właścicielem prawnym, z leasingodawcy na leasingobiorcę, który zobowiązany jest uiszczać za nie opłatę, czyli po prostu raty leasingowe. Rozwiązanie to najłatwiej jest porównywać do dzierżawy lub najmu danego pojazdu. Koszty leasingu są pokrywane z bieżących dochodów firmy, która zyskuje na użytkowaniu danego sprzętu. Leasing dzieli się na finansowy (czyli kapitałowy) oraz operacyjny (bieżący). Leasing finansowy od leasingu operacyjnego różni się tym, że w tym pierwszym czas użytkowania trwa zwykle tyle, co okres amortyzacji przedmiotu i możliwe jest zawarcie klauzuli o wykupie; zaś w tym drugim czas użytkowania danego przedmiotu jest zazwyczaj krótszy niż okres całkowitego zużycia i nie może zawierać ona klauzuli o wykupie.

Kto może ubiegać się o kredyt samochodowy dla firm?

Wielu przedsiębiorców, którzy prowadzą jednoosobową działalność korzysta po prostu ze swoich prywatnych samochodów. Jednak w miarę rozwoju firmy warto pomyśleć o pojeździe przeznaczonym wyłącznie do wypełniania obowiązków zawodowych. Kredyt na zakup samochodu może zostać zaciągnięty zarówno przez osobę fizyczną, która ma zarejestrowaną działalność gospodarczą, jak i przez przedsiębiorcę w ramach prowadzonej działalności – nie ma to większego znaczenia. Ważnym jest za to, żeby pozyskane finansowanie zostało przeznaczone na zakup samochodu służbowego – wówczas pojazd zostaje uznany za składnik majątku firmowego, a wydatki i opłaty z nim związane mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodu.

Kredyt na samochód dla nowej firmy – czy jest możliwe jego otrzymanie?

Wiele nowych firm, dopiero rozpoczynających działalność, potrzebuje własnego, służbowego pojazdu. Samochód firmowy jest szczególnie ważny w przypadku działalności opierających się na pracy mobilnej. Nawet z krótkim stażem działalności można wnioskować o kredyt na samochód dla nowej firmy. Ostateczna wysokość udzielonego kredytu jest uzależniona od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy. Niemniej jednak kredyt samochodowy dla nowej firmy, jeśli chodzi o zakres wymaganych dokumentów do przeprowadzenia analizy, może być nieco bardziej liberalny. Wynika to z faktu braku długiej historii finansowej firmy. Startupy nierzadko nie mogą dostarczyć takich dokumentów jak KPiR i innych zaświadczeń związanych z działalnością. Na szczęście, mimo tego, istnieje dla nich odpowiednie rozwiązanie i nawet początkujący przedsiębiorca może ubiegać się o kredyt na samochód dla nowej firmy, co znacznie ułatwia początek jego biznesowej drogi.

Leasing i kredyt samochodowy w HABZA Finanse

Jesteś zainteresowany leasingiem lub kredytem samochodowym dla firm? Skontaktuj się z nami! Pośrednik kredytowy odpowie na wszystkie Twoje pytania, wyszuka optymalnie dopasowaną ofertę, pomoże w wypełnianiu wniosku i dopełnieniu formalności, a także zapewni wsparcie merytoryczne podczas trwania okresu kredytowania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pośrednicy kredytowi HABZA Finanse są w stanie wynegocjować warunki kredytowania niedostępne dla innych klientów. Współpracujemy ściśle z przedstawicielami banków i instytucji finansowych, tworząc bazę godnych zaufania pracowników i minimalizując w ten sposób ryzyko decyzji odmownej. Zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami

Pośrednik kredytowy:

 • Odpowie na Twoje pytania
 • Wyszuka optymalnie dopasowaną ofertę
 • Pomoże w wypełnianiu wniosku
 • Zapewni wsparcie merytoryczne podczas trwania okresu kredytowania
Maciej – Ekspert kredytów firmowych
 • 5 letnie doświadczenie w finansowaniu przedsiębiorstw
 • Dopasuję najodpowiedniejsze kredytowanie dla firmy w zależności od jej indywidualnej sytuacji.

Czy kredyt samochodowy jest tym samym co leasing?

Mimo, że oba te produkty pomagają w zostaniu właścicielem nowych samochodów, to znacząco różnią się od siebie. Kredyt samochodowy to kredyt celowy, a bank, który go udziela, finansuje zazwyczaj 100% wartości pojazdu. Oprocentowanie kredytu ustalane jest ze względu na kilka czynników m.in: rodzaj pojazdu, okres kredytowania czy walutę. Po spłacie kredytu samochód staje się własnością firmy, która wzięła na niego kredyt. Jeśli chodzi o leasing, to jest to przekazanie praw do użytkowania konkretnego pojazdu, którego leasingodawca jest właścicielem prawnym. Rozwiązanie to najłatwiej jest porównywać do dzierżawy lub najmu danego pojazdu.

Kto może starać się o kredyt samochodowy dla firmy?

Kredyt na kupno samochodu może wziąć zarówno osoba fizyczna, która ma zarejestrowaną działalność gospodarczą, jak i przedsiębiorca w ramach prowadzonej działalności. Kluczowe jest to, aby środki zostały przeznaczone tylko na zakup samochodu służbowego. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu w momencie, gdy Twoja firma stale się rozwija i samochód do pełnienia obowiązków służbowych staje się coraz bardziej niezbędny.

Czy za kredyt samochodowy można kupić używane auto?

Nie każdy przedsiębiorca, który potrzebuje kredytu samochodowego myśli od razu o zakupie nowego auta. Na szczęście banki pomyślały również o takich osobach i umożliwiają im zaciągnięcie kredytu na auto używane. Oznacza to, że środki z kredytu nie muszą być przeznaczone jedynie na nowe auto z salonu samochodowego. Warto jednak pamiętać, że bank może mieć nieco inne wymagania, jeśli w grę nie wchodzi auto nowe, a takie, z którego ktoś już wcześniej korzystał.


Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt obrotowy
kredyt inwestycyjny
kredyt na spłatę zus i us

Kredyt gotówkowy online. Bez zdolności. Przykład reprezentatywny.

 • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
 • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
 • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana. Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
 • Okres kredytowania od 3 do 144 miesięcy.

Leasing z Habza Finanse to:

 • Do 350 000 zł

  bez zabezpieczenia

 • Dogodny okres spłaty

  — 120/144 miesiące bez zabezpieczenia

 • 6,99 %

  Oprocentowanie w skali roku od 6,99%, prowizja od 0%

Poznaj opinie Naszych klientów

Wszystko poszło sprawnie

Witam wszystkich którym pomogła firma HABZA. Bardzo rzeletnie podchodzą do sprawy,Wszystko udało sie skonsolidować i uzyskać dodatkowe środki na konto.Bardzo polecam i…

Dziękuję firmie Habza Finanse, że zatrudnia takie osoby jak Pan Bartosz Piędziak. Człowiek o wielkim sercu , który sprawia, że marzenia się…

Dziękuję za rzetelną i szybką pomoc Panu Jankowi oraz profesjonalne podejście do mojej sprawy polecam współpracę z habza finanse z Panem Jankiem.…

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij pełny wniosek – umożliwi to doradcy znalezienie najlepszego rozwiązania dla Ciebie

Wniosek skrócony

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych:

Wyrażam zgodę, aby moje dane osobowe były przetwarzane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Habza Group Sp. z o.o.