Praca w policji odbierana jest bardzo różnorodnie. Są osoby, które ten zawód uważają za zasługujący na szacunek i w pewnym sensie prestiżowy, inne – darzą go niechęcią. Tak czy inaczej, nie sposób zaprzeczyć, że zatrudnienie w policji jest stosunkowo stabilne. Również zarobki w policji, zwłaszcza po zdobyciu pewnego doświadczenia, nie należą do najniższych. Dostrzegły to z pewnością banki, które coraz częściej oferują kredyt dla policjanta. Tylko czym dokładnie są kredyty dla policjantów i czy rzeczywiście się opłacają?

Czym są kredyty dla policjantów i czy się opłacają?

Kredyt dla policjanta, jak wskazuje sama nazwa, przeznaczony jest właśnie dla osób zatrudnionych w tym zawodzie. Może występować pod taką właśnie nazwą, ale bywa również, że nazywa się go kredytem dla mundurowych (w takim wypadku poza policją jest on przeznaczony między innymi również dla żołnierzy).

Bywa także, że banki mają w swoich ofertach nie konkretnie kredyty dla policjantów czy mundurowych, a tak zwane kredyty dla grup zawodowych, z których mogą skorzystać przedstawiciele wielu różnych zawodów: lekarze, prawnicy, nauczyciele, a często również właśnie policjanci.

Czy kredyt dla policjanta się opłaca? Dużo zależy od warunków zawartych w poszczególnej ofercie ale, ogółem mówiąc, taki kredyt powinien być znacznie atrakcyjniejszy niż zwykły kredyt gotówkowy, który otrzymać może każdy, niezależnie od tego jaki zawód wykonuje.

Policjanci są stróżami prawa, a do tego stosunkowo rzadko tracą pracę. Z uwagi na to banki postrzegają ich jako uczciwych, rzetelnych klientów, którym można bez większych obaw pożyczać nawet wysokie sumy. Oznacza to, że są skłonne zaoferować im znacznie korzystniejsze kredyty niż ogółowi klientów.

Pod jakim względem korzystniejsze? Przede wszystkim w zakresie wysokości marży banku oraz prowizji, z której niekiedy bank decyduje się zrezygnować całkowicie. Ponadto kredyt dla policjanta może być udzielony przy mniejszej ilości formalności, a więc w krótszym czasie.

kredyt dla policjanta czy sie oplaca - wykres zatrudnienie w policji

1 Źródło: https://forsal.pl/galerie/1066121,duze-zdjecie,1,praca-w-policji-wynagrodzenie-liczba-kandydatow-na-miejsce-rekrutacja.html

Bank Pocztowy – kredyt dla policjantów

Musimy pamiętać, że nie każdy bank ma w swojej ofercie specjalny kredyt dla policjanta. Do instytucji finansowych, które miewają specjalne oferty dla przedstawicieli tego zawodu, czy to w zakresie kredytów gotówkowych, czy na przykład konsolidacyjnych, należy Bank Pocztowy. Nic więc dziwnego, że tak często wyszukiwana jest fraza „Bank Pocztowy kredyt dla policjantów”.

Nie zawsze jednak pierwsza oferta, którą dostrzeżemy, okaże się tą najbardziej atrakcyjną. Dlatego też warto porównać co najmniej kilka ofert różnych banków, aby na pewno wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Kredyt hipoteczny dla policjanta

Kredyt hipoteczny to jedno z największych zobowiązań, na jakie większość osób zdecyduje się w swoim życiu. Z reguły opiewa na bardzo wysokie sumy i rozciąga się na wiele lat, w związku z czym procedura jego udzielenia jest stosunkowo długa i skomplikowana. Kredyt mieszkaniowy dla policjanta nie pozwala ominąć wszystkich formalności, natomiast w jego przypadku przedstawiciele tego zawodu również mogą liczyć na korzystniejsze warunki.

Różnica względem kredytów hipotecznych udzielanych innym grupom zawodowym może przejawiać się na przykład niższą prowizją czy marżą banku, a więc dwoma składnikami, które znacząco wpływają na wysokość całkowitego kosztu kredytu.

Może im być również łatwiej taki kredyt otrzymać, z uwagi na fakt, że zatrudnienie w policji (czy też ogółem mówiąc w sektorze budżetowym) uznawane jest przez kredytodawców za stabilne. Biorąc pod uwagę, jak długo spłacany będzie kredyt hipoteczny dla policjanta fakt, że utrata pracy jest mało prawdopodobna, stanowi dla banku dużą zaletę.

Kredyt dla policjanta – podsumowanie

Jeśli pracujemy w Policji i potrzebujemy dodatkowych funduszy, kredyty dla policjantów niewątpliwie są produktem bankowym godnym rozważenia. Powinny one okazać się dla nas znacznie korzystniejsze niż analogiczne kredyty dostępne dla przedstawicieli wszystkich zawodów, co z kolei może przełożyć się na oszczędności rzędu nawet kilku tysięcy złotych (bądź w przypadku kredytu hipotecznego dla policjanta znacznie więcej).

Poznaj opinie Naszych klientów

Probowalam u nich dwa razy niestety mi nie pomogli....

Chciałbym polecić Habza Finanse a zwłaszcza Pana Bartka Solkowicza. Mój przypadek był dosyć skomplikowany, ale Pan Bartek nie poddał się ani na…

Bardzo dziękuję firmie Habza Finanse, a w szczególności Pani Angelice Artymiak za pomoc w wyjsciu ze spirali długów. Pani Angelika pomogła mi…

Nasi eksperci

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz