Praca w policji odbierana jest bardzo różnorodnie. Są osoby, które ten zawód uważają za zasługujący na szacunek i w pewnym sensie prestiżowy, inne – darzą go niechęcią. Tak czy inaczej, nie sposób zaprzeczyć, że zatrudnienie w policji jest stosunkowo stabilne. Również zarobki w policji, zwłaszcza po zdobyciu pewnego doświadczenia, nie należą do najniższych. Dostrzegły to z pewnością banki, które coraz częściej oferują kredyt dla policjanta. Tylko czym dokładnie są kredyty dla policjantów i czy rzeczywiście się opłacają?

Czym są kredyty dla policjantów i czy się opłacają?

Kredyt dla policjanta, jak wskazuje sama nazwa, przeznaczony jest właśnie dla osób zatrudnionych w tym zawodzie. Może występować pod taką właśnie nazwą, ale bywa również, że nazywa się go kredytem dla mundurowych (w takim wypadku poza policją jest on przeznaczony między innymi również dla żołnierzy).

Pracujesz w Policji i potrzebujesz dodatkowej gotówki? Z naszą pomocą uzyskasz atrakcyjny kredyt.

Z pomocą specjalistów kredytowych Habza Finanse uzyskasz kredyt na korzystnych warunkach. Minimum formalności i szybka decyzja kredytowa – korzystając z naszej pomocy nie musisz się również martwić o odmowną decyzję kredytową. Zapewnimy Ci wsparcie podczas procesu kredytowania oraz odpowiemy na wszystkie pytania związane z finansami.

Bywa także, że banki mają w swoich ofertach nie konkretnie kredyty dla policjantów czy mundurowych, a tak zwane kredyty dla grup zawodowych, z których mogą skorzystać przedstawiciele wielu różnych zawodów: lekarze, prawnicy, nauczyciele, a często również właśnie policjanci.

Czy kredyt dla policjanta się opłaca? Dużo zależy od warunków zawartych w poszczególnej ofercie ale, ogółem mówiąc, taki kredyt powinien być znacznie atrakcyjniejszy niż zwykły kredyt gotówkowy, który otrzymać może każdy, niezależnie od tego jaki zawód wykonuje.

Policjanci są stróżami prawa, a do tego stosunkowo rzadko tracą pracę. Z uwagi na to banki postrzegają ich jako uczciwych, rzetelnych klientów, którym można bez większych obaw pożyczać nawet wysokie sumy. Oznacza to, że są skłonne zaoferować im znacznie korzystniejsze kredyty niż ogółowi klientów.

Pod jakim względem korzystniejsze? Przede wszystkim w zakresie wysokości marży banku oraz prowizji, z której niekiedy bank decyduje się zrezygnować całkowicie. Ponadto kredyt dla policjanta może być udzielony przy mniejszej ilości formalności, a więc w krótszym czasie.

kredyt dla policjanta czy sie oplaca - wykres zatrudnienie w policji

1 Źródło: https://forsal.pl/galerie/1066121,duze-zdjecie,1,praca-w-policji-wynagrodzenie-liczba-kandydatow-na-miejsce-rekrutacja.html

Bank Pocztowy – kredyt dla policjantów

Musimy pamiętać, że nie każdy bank ma w swojej ofercie specjalny kredyt dla policjanta. Do instytucji finansowych, które miewają specjalne oferty dla przedstawicieli tego zawodu, czy to w zakresie kredytów gotówkowych, czy na przykład konsolidacyjnych, należy Bank Pocztowy. Nic więc dziwnego, że tak często wyszukiwana jest fraza „Bank Pocztowy kredyt dla policjantów”.

Nie zawsze jednak pierwsza oferta, którą dostrzeżemy, okaże się tą najbardziej atrakcyjną. Dlatego też warto porównać co najmniej kilka ofert różnych banków, aby na pewno wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Kredyt hipoteczny dla policjanta

Kredyt hipoteczny to jedno z największych zobowiązań, na jakie większość osób zdecyduje się w swoim życiu. Z reguły opiewa na bardzo wysokie sumy i rozciąga się na wiele lat, w związku z czym procedura jego udzielenia jest stosunkowo długa i skomplikowana. Kredyt mieszkaniowy dla policjanta nie pozwala ominąć wszystkich formalności, natomiast w jego przypadku przedstawiciele tego zawodu również mogą liczyć na korzystniejsze warunki.

Nasi doradcy kredytowi wiedzą jak pozyskać dla Ciebie korzystny kredyt.

Nie trać czasu i nie szukaj kredytu na własną rękę – doradcy kredytowi Habza Finanse zajmą się tym za Ciebie. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wiemy, gdzie szukać najlepszych kredytów dla różnych grup zawodowych – także dla policjantów. Skontaktuj się z nami i ciesz się nowym zobowiązaniem na atrakcyjnych warunkach.

Różnica względem kredytów hipotecznych udzielanych innym grupom zawodowym może przejawiać się na przykład niższą prowizją czy marżą banku, a więc dwoma składnikami, które znacząco wpływają na wysokość całkowitego kosztu kredytu.

Może im być również łatwiej taki kredyt otrzymać, z uwagi na fakt, że zatrudnienie w policji (czy też ogółem mówiąc w sektorze budżetowym) uznawane jest przez kredytodawców za stabilne. Biorąc pod uwagę, jak długo spłacany będzie kredyt hipoteczny dla policjanta fakt, że utrata pracy jest mało prawdopodobna, stanowi dla banku dużą zaletę.

Kredyt dla policjanta – podsumowanie

Jeśli pracujemy w Policji i potrzebujemy dodatkowych funduszy, kredyty dla policjantów niewątpliwie są produktem bankowym godnym rozważenia. Powinny one okazać się dla nas znacznie korzystniejsze niż analogiczne kredyty dostępne dla przedstawicieli wszystkich zawodów, co z kolei może przełożyć się na oszczędności rzędu nawet kilku tysięcy złotych (bądź w przypadku kredytu hipotecznego dla policjanta znacznie więcej).

Iza kredyty gotówkowe Habza Finanse
Izabela – Ekspert kredytowy
  • Skuteczny doradca w uzyskiwaniu przede wszystkim trudnych kredytów.
  • Specjalizuje się w konsolidacji chwilówek.

Czym jest kredyt dla policjanta?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to kredyt dedykowany osobom zatrudnionym w tym zawodzie. Kredyt dla policjanta jest jednym z wielu kredytów dla grup zawodowych, które mają w swojej ofercie banki. Oprócz policjantów na dedykowane kredyty mogą także liczyć mundurowi, lekarze, prawnicy czy nauczyciele. Takie zobowiązanie może różnić się od zwykłego kredytu gotówkowego np. lepszymi warunkami kredytowania.

Czy kredyt dla policjanta jest opłacalny?

To czy dana oferta kredytowa będzie opłacalna, zależy przede wszystkim od jej warunków. Najczęściej jednak kredyt dla policjanta jest atrakcyjniejszy niż kredyt gotówkowy, który może otrzymać każdy niezależnie od tego, jaki zawód wykonuje. Policjanci są przez banki postrzegani jako rzetelni klienci, którzy mają stałe zatrudnienie i stabilne zarobki. Z tego względu można im zaproponować korzystniejsze kredyty.

Czym różni się kredyt dla policjanta od kredytu dla innych klientów banku?

W przypadku kredytu dla policjanta banki często rezygnują z pobierania dodatkowych opłat i są w stanie zaproponować im niższą marżę niż innym klientom. Co więcej, policjant może otrzymać kredyt bez konieczności wypełniania wielu formalności i w krótszym czasie.


Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt dla nauczyciela
kredyt dla lekarza
kredyt dla prawnika

Poznaj opinie Naszych klientów

Wszystko poszło sprawnie

Witam wszystkich którym pomogła firma HABZA. Bardzo rzeletnie podchodzą do sprawy,Wszystko udało sie skonsolidować i uzyskać dodatkowe środki na konto.Bardzo polecam i…

Dziękuję firmie Habza Finanse, że zatrudnia takie osoby jak Pan Bartosz Piędziak. Człowiek o wielkim sercu , który sprawia, że marzenia się…

Dziękuję za rzetelną i szybką pomoc Panu Jankowi oraz profesjonalne podejście do mojej sprawy polecam współpracę z habza finanse z Panem Jankiem.…

Nasi eksperci

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz