Pożyczka dla firm.

Pożyczki dla firm to jeden z najpopularniejszych sposobów zewnętrznego finansowania działalności gospodarczej w Polsce. Korzystna pożyczka dla firm pozwala szybko uzyskać potrzebne fundusze, a następnie spłacać zobowiązanie za pomocą niskich, indywidualnie dopasowanych do potrzeb przedsiębiorstwa rat.

Z pomocą doradcy Habza Finanse otrzymasz ją na atrakcyjnych warunkach i przy minimum formalności. Kwoty nawet do 1 200 000 zł.

ikona1

Najlepsze oferty kredytów* – według rankingu oferteo 2021

ikona2

Ponad 40 000 zadowolonych Klientów – indywidualnych i firm

ikona3

Ponad 91% skuteczności w pozyskiwaniu kredytów i pożyczek

Wypełnij wniosek online

Poznaj opinie

Naszych klientów

Kordian Horajski
Kordian Horajski
2024-02-07
Serdecznie Polecam! Konkretna i na poziomie obsługa klienta !! Człowiek zaangażowanie podejmuje się sytuacji i staje na wysokości zadania. (Dot.P.Lukasza)
Barbara Kraszewska
Barbara Kraszewska
2024-01-30
Polecam gorąco Panów Sebastian Duczyński oraz Łukasz Baćko
Krystian Szwedooo
Krystian Szwedooo
2024-01-30
Jak najbardziej polecam Panią Izabelę przeszukałem pół internetu i nikt nie chciał pomóc aż trafilem na Panią Izabelę która w jeden dzień wszystko załatwiła profesjonalna Pani wytłumaczy doradzi i praktycznie cały proces przeprowadzi za nas DZIEKUJE BARDZO ZA POMOOC 🙂
Joanna Cichocka
Joanna Cichocka
2024-01-30
Firma która pomaga najbardziej potrzebującym w krytycznych sytuacja.Bardzo miło się z nią współpracuje są bardzo skutecznie i bardzo polecam usługi tej firmy.Miła obsługa i szybkie działanie.Bardzo dziękuje tej firmie za pomoc.
Jakub Kwiatkowski
Jakub Kwiatkowski
2024-01-30
Chciałem pochwalić jakość usług, Pani Paulina Przybysz to naprawdę osoba o wysokiej wiedzy. Pomogła rozwiązać problem bez żadnej presji , wszystko krok po kroku zostało mi wytłumaczone i dziś mogę śmiało polecić, usługi państwu. Myślę że nikt na rynku lepiej nie odnajduje się w tym trudnym fachu. Polecam!
Małgorzata Swaczyna
Małgorzata Swaczyna
2024-01-29
Pan Krzysztof Białończyk to profesjonalista w każdym calu szybko i skutecznie załatwi kredyt. POLECAM
Peter Gordon
Peter Gordon
2024-01-26
Fachowo, indywidualne podejscie do problemu, swietny kontakt. No i falnie pozytywne rozwiązanie, polecam!!!
Rafał Patora
Rafał Patora
2024-01-26
Serdecznie polecam pana Sebastiana Duczyńskiego, bardzo dobra współpraca, zaangażowany i dzięki temu wszystko poszło szybko i sprawnie. Polecam serdecznie.


Pożyczka dla firm

z Habza Finanse to:

ikona4

Do 1 200 000 zł
bez zabezpieczenia

ikona5

Dogodny okres spłaty
120/144 miesiące bez zabezpieczenia

ikona6

9,49%
Oprocentowanie w skali roku
od 9,49%, prowizja od 0%


Oferty pożyczek dla firm

ikona3

Z uwagi na duże zainteresowanie pożyczkami dla firm, są one dostępne w wielu polskich bankach, a także w licznych instytucjach pozabankowych. Oferty poszczególnych instytucji są bardzo różnorodne i regularnie się zmieniają, dlatego też istotne jest, aby przy doborze tej właściwej bazować na w pełni aktualnych danych.

Na korzystną pożyczkę dla firm składają się takie elementy, jak niski koszt zobowiązania, optymalna rata, wysoka jakość obsługi klienta i niewielka ilość formalności. 

Bardzo dużą popularnością, jeśli chodzi o pożyczki dla firm, cieszą się pożyczki gotówkowe. Wynika to przede wszystkim z ich prostoty i uniwersalności. Są to zazwyczaj zobowiązania udzielane na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą, na okres od roku do kilku lat.

Charakteryzują się stosunkowo niewielką ilością formalności, szczególnie w przypadku, gdy pożyczkobiorca jest już klientem danego banku lub innej instytucji finansowej. Co więcej, takie zobowiązanie to często pożyczka dla firm online, co oznacza, że można zaciągnąć je bez wychodzenia z domu czy siedziby firmy, oszczędzając w ten sposób sporo czasu.


Szukasz pożyczki dla firm? 

Znajdziemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb! 

Wypełnij wniosek online


Pożyczka dla małych firm – czy to możliwe?


ikona8

Nie tylko wielkie korporacje, ale też niewielkie działalności gospodarcze mogą niejednokrotnie znaleźć się w sytuacji, w której konieczne bądź korzystne będzie pozyskanie dodatkowego zewnętrznego finansowania. 

Pożyczki dla małych firm są dostępne w wielu instytucjach finansowych, przy czym mogą charakteryzować się nieco innymi parametrami niż zobowiązania dla większych przedsiębiorstw (m.in. w zakresie maksymalnej kwoty zobowiązania).

Każde przedsiębiorstwo może mieć inne wymagania, cele i możliwości finansowe, z czego doskonale zdają sobie sprawę banki i inne instytucje finansowe. Jeden produkt nie byłby w stanie odpowiedzieć na potrzeby wszystkich firm. 

Dlatego oprócz pożyczek gotówkowych dostępne są także inne rodzaje pożyczek dla firm, stworzone z myślą o bardziej złożonych przypadkach, w których niezbędne jest inne podejście.


Rodzaje pożyczek dla firm

z Habza Finanse

ikona9

Pożyczki inwestycyjne

Pożyczka na działalność gospodarczą to warte rozważenia rozwiązanie w sytuacji, gdy firma chce się rozwijać, ale nie posiada wystarczających oszczędności, aby zrealizować dany projekt i utrzymać płynność finansową. Szczególnie pomocna może okazać się inwestycyjna pożyczka dla firm, ceniona za wysoką maksymalną kwotę zobowiązania, a także długi okres spłaty, pozwalający ustalić raty na odpowiednim poziomie.

Za sprawą pożyczki inwestycyjnej można na przykład wybudować lub kupić nieruchomość firmową, wejść w posiadanie licencji, patentów i know-how niezbędnych do rozwoju czy sfinansować nową flotę pojazdów. To tylko kilka przykładów – możliwości jest znacznie więcej, w związku z tym ta metoda finansowania inwestycji sprawdzi się w wielu okolicznościach.

ikona10

Pożyczki dla firm

Prowadzenie przedsiębiorstwa, nawet relatywnie małego, generuje spore koszty, realizacja wielu typów inwestycji (np. budowlanych) również nie należy do tanich. Pożyczkodawcy są tego świadomi, w związku z czym dbają o to, aby pożyczki dla firm wyróżniały się wysoką maksymalną kwotą zobowiązania. To, jaka to będzie dokładnie kwota, zależy między innymi od typu pożyczki (gotówkowa, inwestycyjna lub inna) i tego, dla jakiej wielkości firm jest przeznaczona, a także od aspektu zabezpieczenia (czy jest ono wymagane, a jeśli tak, to jakie).

Ogółem mówiąc, pożyczka dla firmy może zostać udzielona na kwotę nawet kilkunastu milionów złotych. Mniejsze maksymalne kwoty pojawiają się zwykle w ofertach pożyczek na wydatki bieżące (zwykle do kilkuset tysięcy złotych, ewentualnie kilku milionów), a większe w przypadku kredytów inwestycyjnych, w tym na przykład kredytów technologicznych.

ikona11

Pożyczki hipoteczne

Hipoteczna pożyczka dla przedsiębiorców to, jak wskazuje sama nazwa, zobowiązanie zabezpieczone hipoteką ustanowioną na firmowej nieruchomości. Pozwala na uzyskanie większej kwoty niż zobowiązanie niezabezpieczone, a jednocześnie istnieje możliwość wykorzystania środków na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością. Tego typu pożyczki dla przedsiębiorstw mogą stanowić pewną alternatywę dla pożyczek inwestycyjnych, zwłaszcza w przypadku, gdy potrzebna jest większa elastyczność w zakresie rozporządzania otrzymanymi pieniędzmi.

ikona12

Pożyczki konsolidacyjne

Konsolidacyjna pożyczka na działalność gospodarczą działa podobnie do swojej wersji przeznaczonej dla konsumentów. Za jej pomocą firma może połączyć wiele aktualnie spłacanych zobowiązań w różnych instytucjach finansowych w jedną całość. Co istotne, takie rozwiązanie pozwala zredukować nie tylko ilość posiadanych długów firmowych, ale także ich wysokość. Rata nowego zobowiązania jest niższa niż suma rat aktualnych kredytów i pożyczek dla firm dzięki wydłużeniu okresu spłaty.


Skonsoliduj swoje długi i wyjdź z pętli kredytowej.

Wsparcie Doradcy w pozyskaniu kredytu.Pożyczki dla firm – oprocentowanie?

ikona13

Oprocentowanie pożyczek dla firm to kluczowy parametr, wpływający na ostateczny koszt zobowiązania. To właśnie na podstawie oprocentowania (i pozostałej kwoty kapitału do spłaty) naliczane są odsetki. Nie należy mylić oprocentowania nominalnego (czyli samego oprocentowania) z RRSO (Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania), jako że przy wyliczaniu RRSO bierze się pod uwagę również inne koszty związane z pożyczką.

Im niższe oprocentowanie, tym korzystniejsza pożyczka dla firm, chociaż istnieją od tej reguły wyjątki. Nawet niskooprocentowane pożyczki dla firm bywają mało korzystne, jeśli co prawda mają niewielkie oprocentowanie, ale za to na przykład charakteryzują się wysoką prowizją. Istotne jest, żeby patrzeć na ofertę pożyczki całościowo i dokonać odpowiednich obliczeń, aby upewnić się, czy na pewno jest ona maksymalnie korzystna.

Nie trzeba robić tego samodzielnie. Powierzając to zadanie doświadczonemu doradcy firma nie tylko oszczędzi czas, ale też nie będzie ryzykować przepłacaniem w wyniku wybrania niewłaściwej oferty.

Nieoprocentowane pożyczki dla firm występują z reguły jedynie w postaci przykładowo rządowych pożyczek bezzwrotnych czy pożyczek na rozpoczęcie działalności gospodarczej z urzędu pracy. Natomiast znacznie szerzej dostępne są pożyczki niskooprocentowane dla firm, czy to w bankach, czy firmach pożyczkowych, które charakteryzują się niskimi kosztami zobowiązania.

 


Ekspert kredytowy Habza Finanse po przeanalizowaniu sytuacji, w której znajduje się Twoje przedsiębiorstwo będzie w stanie ustalić, czy i gdzie będzie ono mogło otrzymać pożyczki nieoprocentowane dla firm, zobowiązania niskooprocentowane czy też inne produkty finansowe opłacalne w danym przypadku. 

Doradcy Habza Finanse! Nie czekaj !


Pożyczki dla firm – na jaki cel?

ikona8

Pożyczka na firmę może być udzielona na konkretne wydatki, takie jak zakup nowych maszyn, pojazdów czy budowa nieruchomości firmowej. Takie zobowiązania nazywa się pożyczkami celowymi – są to przede wszystkim pożyczki inwestycyjne.

W ich przypadku nie ma możliwości przeznaczenia otrzymanych środków na inne zamiary niż te wskazane w umowie. Dostępne są też takie zobowiązania, w przypadku których cel jest określony znacznie mniej precyzyjnie, w związku z czym kredytobiorca może spożytkować pozyskane fundusze w niemal dowolny sposób.

W przypadku każdej pożyczki dla przedsiębiorstw jest jednak kluczowe, czy to to inwestycyjnej, gotówkowej czy jeszcze innej, aby pieniądze zostały wykorzystane na cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, a nie na przykład na prywatne wydatki właściciela firmy.


Pożyczki pozabankowe dla firm – sprawdź, jak to działa

Pożyczki dla firm online są dostępne nie tylko w bankach. Przedsiębiorcy mogą pozyskać finansowanie również od instytucji pozabankowych, takich jak firmy pożyczkowe i parabanki. Podobnie, jak w przypadku pożyczek bankowych, są one udzielane na różne cele, czy to bieżące, czy inwestycyjne. 

Poszczególne oferty mogą różnić się oprocentowaniem, maksymalną kwotą czy okresem spłaty. Warto zasięgnąć porady eksperta, aby upewnić się, że pozabankowa pożyczka na działalność gospodarczą będzie zaciągnięta na optymalnych warunkach.Firmy pożyczkowe niekiedy stawiają potencjalnym pożyczkobiorcom mniej rygorystyczne warunki niż banki, czy to w zakresie stażu firmy, czy jej wyników finansowych lub historii kredytowej.

Wiele jednak zależy od indywidualnych okoliczności, a także tego, jaką kwotę i na jaki cel firma chce uzyskać. Jednocześnie część ofert może być bardziej kosztowna niż te dostępne w bankach, w związku z czym kluczowe jest, aby dobrze dobrać pożyczkę i umiejętnie prowadzić negocjacje z instytucją finansową, która ma ją udzielić. W tych i wielu innych kwestiach (m.in. w ograniczeniu formalności związanych z pożyczką do minimum, a także w zapewnieniu bezpieczeństwa transakcji) pomogą doświadczeni doradcy Habza Finanse.

Kredyt hipoteczny dla firm to skuteczny sposób na pozyskanie potrzebnych środków bez oddawania kontroli nad działalnością zewnętrznym inwestorom czy wyczerpywania oszczędności. Warto się nad nim zastanowić, niezależnie od branży czy rozmiaru firmy, a także formy prowadzonej działalności – kredyt hipoteczny dla spółki z o.o. czy jednoosobowej działalności gospodarczej to szczególnie często wybierane opcje. Długi okres spłaty pozwala na ustalenie rat na relatywnie niskim poziomie (biorąc pod uwagę kwotę zobowiązania, która w przypadku kredytów hipotecznych zwykle jest wysoka).

Dzięki temu zaciągnięcie zobowiązania nie będzie stanowiło zagrożenia dla płynności finansowej firmy. Na pierwszy rzut oka liczne warunki i wymagania związane z kredytem mogą wydawać się wyzwaniem, ale w praktyce da się przejść przez cały proces bez większych trudności – zwłaszcza, jeśli będzie się miało do dyspozycji ekspertyzę doświadczonego specjalisty.


Pomagamy klientom z całej Polski!

W celu omówienia szczegółów zapraszamy do nawiązania kontaktu. Pośrednicy kredytowi czekają na Twoje zgłoszenie. Zachęcamy do wysłania formularza.

Skontaktuj się z nami i nasz doradca:

 • Odpowie na Twoje pytania
 • Wyszuka optymalnie dopasowaną ofertę
 • Pomoże w wypełnianiu wniosku
 • Zapewni wsparcie merytoryczne podczas trwania okresu kredytowania

Jakie dokumenty są potrzebne do zaciągnięcia pożyczki dla firmy?

Dokumenty wymagane do zaciągnięcia pożyczki dla firmy zależą od instytucji finansowej, w której chcemy ją zaciągnąć oraz rodzaju zobowiązania, o które wnioskujemy. Zazwyczaj wymagane są jednak dokumenty potwierdzające tożsamość, zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, potwierdzenie nadania NIP/REGON czy przedstawiające sytuację finansową firmy.

Czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki dla firmy?

Tak, istnieje możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki dla firmy. W przypadku wielu instytucji finansowych wcześniejsza spłata pożyczki jest nawet korzystna dla klienta, ponieważ obniża całkowity koszt zobowiązania. Warto jednak zawsze dokładnie sprawdzić warunki umowy pożyczki, aby upewnić się, że istnieje taka opcja i jakie są związane z nią koszty.

Jakie są różnice pomiędzy pożyczkami celowymi a tymi na dowolny cel?

Pożyczki celowe, jak wskazuje nazwa, są przeznaczone na konkretny cel, np. zakup maszyn lub nieruchomości firmowej. Z kolei pożyczki na dowolny cel pozwalają na swobodne wykorzystanie pozyskanych środków. W przypadku pożyczek celowych instytucja finansowa wymaga przedstawienia dokumentów potwierdzających zrealizowanie celu pożyczki, a także może oferować lepsze warunki finansowe. Z kolei pożyczki na dowolny cel nie wymagają przedstawienia takich dokumentów, jednak ich koszt może być nieco wyższy.

Czy istnieją jakieś ryzyka związane z pożyczkami dla firm?

Tak, istnieją pewne ryzyka związane z pożyczkami dla firm. Przede wszystkim trzeba uważać na wysokość kosztów pożyczki, takich jak oprocentowanie czy prowizje. Należy także pilnować terminów spłaty i unikać niespłacania rat. Niewłaściwie dobrana pożyczka może prowadzić do problemów finansowych firmy i wpłynąć na jej płynność finansową. Dlatego warto dokładnie sprawdzić ofertę, a w razie wątpliwości skonsultować się z doradcą finansowym.

Jakie instytucje pozabankowe udzielają pożyczek dla firm?

Pożyczki dla firm można uzyskać nie tylko w bankach, ale również w instytucjach pozabankowych, takich jak firmy pożyczkowe i parabanki.

Jakie są minimalne i maksymalne okresy spłaty pożyczki dla firm?

Okresy spłaty pożyczek dla firm zależą od oferty danego banku lub instytucji finansowej i rodzaju zobowiązania. Okres spłaty może być więc bardzo różnorodny, od roku do nawet kilkunastu lat.

Czy można ubiegać się o pożyczkę dla firmy online?

Tak, istnieją pożyczki dla firm online, które można zaciągnąć bez wychodzenia z domu lub siedziby firmy, oszczędzając czas i ograniczając formalności.

Czy pożyczki dla małych firm mają takie same wymagania jak dla większych przedsiębiorstw?

Pożyczki dla małych firm mogą charakteryzować się nieco innymi parametrami niż dla większych przedsiębiorstw, w tym w zakresie maksymalnej kwoty zobowiązania. Ostateczne wymagania pożyczek zależą jednak od indywidualnej oferty danego banku lub instytucji finansowej, rodzaju i kwoty zobowiązania czy formy prawnej przedsiębiorstwa.


Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt obrotowy
kredyt inwestycyjny
kredyt na spłatę zus i us

Kredyt gotówkowy online. Przykład reprezentatywny.

 • Nie pośredniczymy w pozyskiwaniu pożyczek i kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.
 • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
 • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
 • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana.
 • Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
 • Minimalny okres spłaty: 3 miesiące.
 • Maksymalny okres spłaty: 144 miesiące.

Najnowsze artykuły o Pożyczka dla firm

Na naszym bloguMasz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek