Linia kredytowa dla firm

Linia kredytowa dla firm, zwana również kredytem odnawialnym, to przyznawana przez bank pula dodatkowych środków, które jako rodzaj pożyczki można w każdej chwili wykorzystać na dowolny cel. Dzięki wsparciu doświadczonych ekspertów z Habza Finanse otrzymasz ją w krótkim czasie i na optymalnych warunkach!

ikona1

Najlepsze oferty kredytów* – według rankingu oferteo 2021

ikona2

Ponad 40 000 zadowolonych Klientów – indywidualnych i firm

ikona3

Ponad 91% skuteczności w pozyskiwaniu kredytów i pożyczek

Wypełnij wniosek online

Poznaj opinie

Naszych klientów

Kordian Horajski
Kordian Horajski
2024-02-07
Serdecznie Polecam! Konkretna i na poziomie obsługa klienta !! Człowiek zaangażowanie podejmuje się sytuacji i staje na wysokości zadania. (Dot.P.Lukasza)
Barbara Kraszewska
Barbara Kraszewska
2024-01-30
Polecam gorąco Panów Sebastian Duczyński oraz Łukasz Baćko
Krystian Szwedooo
Krystian Szwedooo
2024-01-30
Jak najbardziej polecam Panią Izabelę przeszukałem pół internetu i nikt nie chciał pomóc aż trafilem na Panią Izabelę która w jeden dzień wszystko załatwiła profesjonalna Pani wytłumaczy doradzi i praktycznie cały proces przeprowadzi za nas DZIEKUJE BARDZO ZA POMOOC 🙂
Joanna Cichocka
Joanna Cichocka
2024-01-30
Firma która pomaga najbardziej potrzebującym w krytycznych sytuacja.Bardzo miło się z nią współpracuje są bardzo skutecznie i bardzo polecam usługi tej firmy.Miła obsługa i szybkie działanie.Bardzo dziękuje tej firmie za pomoc.
Jakub Kwiatkowski
Jakub Kwiatkowski
2024-01-30
Chciałem pochwalić jakość usług, Pani Paulina Przybysz to naprawdę osoba o wysokiej wiedzy. Pomogła rozwiązać problem bez żadnej presji , wszystko krok po kroku zostało mi wytłumaczone i dziś mogę śmiało polecić, usługi państwu. Myślę że nikt na rynku lepiej nie odnajduje się w tym trudnym fachu. Polecam!
Małgorzata Swaczyna
Małgorzata Swaczyna
2024-01-29
Pan Krzysztof Białończyk to profesjonalista w każdym calu szybko i skutecznie załatwi kredyt. POLECAM
Peter Gordon
Peter Gordon
2024-01-26
Fachowo, indywidualne podejscie do problemu, swietny kontakt. No i falnie pozytywne rozwiązanie, polecam!!!
Rafał Patora
Rafał Patora
2024-01-26
Serdecznie polecam pana Sebastiana Duczyńskiego, bardzo dobra współpraca, zaangażowany i dzięki temu wszystko poszło szybko i sprawnie. Polecam serdecznie.


Linia kredytowa dla firm
z Habza Finanse to:

Nawet 150 tysięcy złotych
dla klientów indywidualnych

ikona5

36 miesięcy
okres kredytowania do 36 miesięcy

ikona6

500 tysięcy złotych
dostęp do 500 tysięcy złotychLinia kredytowa – jak to działa?

ikona7

Bankowa linia kredytowa przypisana jest zawsze do rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego, dlatego nazywana jest często kredytem w rachunku. 

Od zwykłego debetu różni się przede wszystkim wysokością limitu. Limit środków do wykorzystania w ramach linii kredytowej jest zazwyczaj dużo wyższy niż w przypadku debetu.

Procedura przyznawania linii kredytowej jest podobna jak w przypadku karty kredytowej lub pożyczki gotówkowej. Wysokość limitu ustalana jest z każdym klientem indywidualnie. Kwota z jakiej kredytobiorca może skorzystać w przypadku kredytu odnawialnego ustalana jest na podstawie wysokości wpływów, które trafiają na jego konto. 

W przypadku dobrze zarabiających klientów indywidualnych limit może wynosić nawet 150 000 zł, natomiast linia kredytowa dla firm może wiązać się z setkami tysięcy złotych, a w niektórych przypadkach nawet milionami dodatkowych środków.


Sprawdź, czy linia kredytowa dla firm to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji!

Uzyskaj pieniądze na rozwój Twojej firmy.

Wypełnij wniosek online

Linia kredytowa dla firm – do czego się przydaje?

To wygodne źródło dodatkowych środków dla przedsiębiorców, zwłaszcza małych, jednoosobowych firm. Zasady korzystania z linii kredytowej dla firm są podobne jak w wypadku klientów indywidualnych, z tą różnicą, że kwoty limitu mogą być dużo większe.

Jak wiadomo, w każdej branży może dojść do nagłych zmian na rynku, które sprawią, że szybko potrzebna będzie dodatkowa gotówka, aby przedsiębiorstwo mogło dalej funkcjonować i zarabiać. W takiej sytuacji nie mamy czasu, aby składać wnioski kredytowe i czekać na ich rozpatrzenie. Może się także zdarzyć, że nie będziemy w danym momencie mieli wystarczająco wysokiej zdolności kredytowej. Problem ten rozwiązuje linia kredytowa dla firm.

Możemy potraktować ją jako pewnego rodzaju zabezpieczenie. Należy bowiem pamiętać, że po otwarciu linii kredytowej nie mamy obowiązku zużycia określonej części limitu czy w ogóle faktycznie korzystania z przyznanych funduszy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczynić z nich środki przeznaczone na nagłe wypadki i sięgać do nich dopiero wtedy, kiedy z jakiegoś powodu pogorszy się nasza sytuacja finansowa. 

Dzięki temu w razie nagłych wydatków, kiedy będzie nam bardzo zależało na czasie, nie narazimy się na odmowę z uwagi na zbyt niską zdolność kredytową, nie będziemy też czekać na rozpatrzenie wniosku. Dostęp do dodatkowych funduszy będzie błyskawiczny


Dlaczego warto postawić na współpracę

z Habza Finanse?

ikona9

Działamy kompleksowo

Przeanalizujemy Twoją sytuację finansową, zweryfikujemy potrzeby i możliwości, sprawdzimy jak dotychczas wyglądała Twoja historia kredytowa, a także jaki jest aktualny stan Twojego zadłużenia dzięki raportom z BIK czy KRD.

ikona10

Wiedza i znajomość przepisów to nie wszystko

Nasi doradcy to specjaliści z wieloletnim stażem, którzy jak nikt inny, znają wszelkie praktyki i sposób działania poszczególnych instytucji. Dzięki temu wiemy gdzie warto złożyć wniosek o kredyt, a także czego się wystrzegać.

ikona11

Przeprowadzimy Cię przez cały proces kredytowania

Jesteśmy dla Ciebie od pierwszego dnia, aż do momentu spłaty ostatniej raty nowego zobowiązania. Odpowiemy na wszelkie pytania, pomożemy skompletować potrzebną dokumentację, a sprawy nie wymagające Twojego udziału załatwimy bezzwłocznie.

ikona12

Nie pobieramy przedpłat

Dzięki temu nasi Klienci nic nie ryzykują. Nie musisz więc mieć obaw, że nie stać Cię na naszą pomoc. Złożenie zapytania jest bezpłatne. Czas nie działa jednak na Twoją korzyść, więc nie zwlekaj i dowiedz się jak możemy Ci pomóc, jeszcze dziś.


 Pomożemy Ci skorzystać z linii kredytowej dla firm.

 Odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy różnice między ofertami różnych banków i wskażemy, która z nich będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna.


Linia kredytowa – koszty

Podstawowe koszty, z jakimi wiążą się linie kredytowe, w tym linie kredytowe dla firm, to odsetki (naliczane na podstawie oprocentowania nominalnego), a także różnego rodzaju prowizje (np. za otwarcie linii, zwiększenie limitu czy przedłużenie umowy).

Jednocześnie konto firmowe z linią kredytową umożliwia zastosowanie nieco innej formy spłaty niż w przypadku innego typu produktów finansowych. Kredytobiorca nie spłaca odsetek od całości kwoty, która została mu udostępniona, a tylko od tej części, którą faktycznie wykorzystał.

Z reguły limit jest automatycznie uzupełniany jakimikolwiek wpływami na konto (przelewami przychodzącymi, wpłatami gotówki), a po uzupełnieniu można wykorzystać go ponownie. Dzięki temu w rzeczywistości kredytobiorca ma dostęp do wielokrotności przyznanego mu limitu w trakcie trwania umowy, o ile będzie na bieżąco go spłacał.


Zastanawiasz się kto może pomóc? Doradcy Habza Finanse!

Linia kredytowa dla firm – sprawdź możliwości.


Linia kredytowa mBank

Linia kredytowa dla firm w mBanku może posiadać limit sięgający nawet 500 000 złotych. Umowa podpisywana jest na rok z możliwością automatycznego przedłużenia na kolejny okres.

Bank oferuje linie kredytowe online, co oznacza, że wniosek można złożyć za pośrednictwem jego strony internetowej. Istnieje także możliwość zawnioskowania o linię kredytową dla firm w placówce bądź telefonicznie.


Linia kredytowa ING

Otwarta linia kredytowa dla firm w ING Banku Śląskim może oznaczać dostęp do nawet 500 000 złotych w ramach limitu na koncie, przy czym limit powyżej 200 000 złotych wymaga dodatkowego zabezpieczenia spłaty.

Istnieje możliwość przeniesienia do ING limitu przyznanego wcześniej w innym banku. W przypadku linii niezabezpieczonych wymagany jest 12-miesięczny staż działalności, zaś w przypadku zobowiązań zabezpieczonych – półroczny.


Czym jest odnowienie linii kredytowej?

Odnowienie linii kredytowej może zostać przeprowadzone na dwa sposoby: automatycznie bądź poprzez złożenie odpowiedniego wniosku. Wszystko zależy od zapisów naszej obecnej umowy.

W przypadku automatycznego odnowienia linii kredytowej, po upływie czasu trwania pierwotnego kredytu (czyli zazwyczaj po 12 miesiącach), jest on samoistnie odnawiany – bez ponownej weryfikacji, składania kolejnych wniosków i dostarczania jakichkolwiek dokumentów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak sprawia, że jeśli będziemy chcieli po roku czy kilku latach z linii kredytowej zrezygnować, konieczne będzie pilnowanie, aby umowa automatycznie się nie odnowiła.

Linia kredytowa jednak nie musi odnawiać się automatycznie, chociaż w istocie takie rozwiązanie stosowane jest coraz częściej. Niektóre banki umożliwiają przedłużenie kredytu, ale w praktyce oznacza to przechodzenie od nowa przez całą procedurę kredytową, czyli przede wszystkim przez gromadzenie niezbędnych dokumentów i weryfikację zdolności kredytowej.

Jeśli z jakiegoś powodu stracimy płynność finansową, a raty wraz z odsetkami zaczynają przekraczać możliwości terminowej spłaty, warto skorzystać z pomocy sprawdzonego doradcy, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie bieżących kłopotów.


 Pomożemy Ci wykorzystać linię kredytową dla firmy.

Przeprowadzimy Cię przez cały proces, porównamy oferty banków i wskażemy tę, która jest dla Ciebie najbardziej opłacalna


Linia kredytowa Santander

W Santanderze firmowa linia kredytowa online nie ma z góry określonej maksymalnej kwoty – warunki spłaty dopasowywane są indywidualnie do danego przedsiębiorcy. Umowę kredytową można zawrzeć na okres od 12 do 36 miesięcy, z możliwością automatycznego przedłużania na łączny okres do 20 lat.

Złoty nie jest jedyną dopuszczalną walutą limitu – możliwe jest również otrzymanie kredytu w euro, dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich, a także funtach brytyjskich. Z oferty mogą skorzystać firmy funkcjonujące od co najmniej 12 miesięcy i mające ukończony pełny rok obrachunkowy.


Linia kredytowa PKO

PKO oferuje linie kredytowe dla firm małych i średnich, a także dla dużych przedsiębiorstw. W przypadku tych ostatnich istnieje ponadto możliwość uzyskania specjalnego wielocelowego limitu kredytowego, w skład którego będą wchodziły pomniejsze sublimity powiązane z różnymi produktami kredytowymi.

Okres kredytowania może wynieść do 36 miesięcy. W przypadku limitu wielocelowego, bank ustala indywidualnie oprocentowanie dla każdego z utworzonych sublimitów.


Linia kredytowa Alior Bank

Dostępna w Alior Banku linia kredytowa dla firm wiąże się z maksymalnie 24-miesięcznym okresem kredytowania. Finansowanie może występować w postaci złotówek, euro, dolarów amerykańskich, funtów brytyjskich lub franków szwajcarskich.

Zaciągnięcie zobowiązania wymaga posiadania w Aliorze rachunku firmowego, jako że jest on niezbędny do obsługi kredytu. 


Linia kredytowa – koszty

Podstawowe koszty, z jakimi wiążą się linie kredytowe, w tym linie kredytowe dla firm, to odsetki (naliczane na podstawie oprocentowania nominalnego), a także różnego rodzaju prowizje (np. za otwarcie linii, zwiększenie limitu czy przedłużenie umowy).

Jednocześnie konto firmowe z linią kredytową umożliwia zastosowanie nieco innej formy spłaty niż w przypadku innego typu produktów finansowych. Kredytobiorca nie spłaca odsetek od całości kwoty, która została mu udostępniona, a tylko od tej części, którą faktycznie wykorzystał.

Z reguły limit jest automatycznie uzupełniany jakimikolwiek wpływami na konto (przelewami przychodzącymi, wpłatami gotówki), a po uzupełnieniu można wykorzystać go ponownie.

Dzięki temu w rzeczywistości kredytobiorca ma dostęp do wielokrotności przyznanego mu limitu w trakcie trwania umowy, o ile będzie na bieżąco go spłacał.


Zastanawiasz się kto może pomóc? Doradcy Habza Finanse!

Linia kredytowa dla firm – sprawdź możliwości.


Linia kredytowa – ranking

Dla osób prywatnych i firm, które zaciekawiła linia kredytowa ranking tego typu produktów może być wartościowym źródłem podstawowych informacji.

Tego typu narzędzia dają łatwy i szybki wgląd w najważniejsze parametry ofert dostępnych w danej chwili, w poszczególnych bankach, dzięki czemu ich porównywanie jest mniej czasochłonne i wygodniejsze.

Warto jednak nie opierać się w całości tylko na informacjach zawartych w rankingu, aby mieć pewność, że dana elastyczna linia kredytowa będzie maksymalnie korzystna.

Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ranking nie bierze pod uwagę indywidualnych okoliczności, w których znajduje się kredytobiorca, a do tego może na przykład okazać się nieaktualny.

Jeśli firma dopiero zastanawia, czy dobrym wyjściem będzie właśnie linia kredytowa kalkulator pomoże w obliczeniu kosztów, jakie można się po niej spodziewać. Trzeba jednak pamiętać, że otrzymane przy jego pomocy wyniki mają jedynie wartość poglądową.


Skontaktuj się z nami
Pośrednik kredytowy:

 • Odpowie na Twoje pytania
 • Wyszuka optymalnie dopasowaną ofertę
 • Pomoże w wypełnianiu wniosku
 • Zapewni wsparcie merytoryczne podczas trwania okresu kredytowania


Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt obrotowy
kredyt inwestycyjny
kredyt na spłatę zus i us

Sprawdź jakie są koszty kredytu Kalkulator kredytowy

 • Miesięczna rata:
 • Całkowita kwota do zapłaty:
 • Całkowity koszt kredytu:

Kalkulator kredytowy to bardzo łatwe w obsłudze narzędzie, które pomoże ci uniknąć niewłaściwego wyboru oferty kredytowej. Dzięki niemu poznasz wysokość wszystkich kosztów i wybierzesz dokładnie taką ofertę, jaka cię satysfakcjonuje.

Kredyt gotówkowy online. Przykład reprezentatywny.

 • Nie pośredniczymy w pozyskiwaniu pożyczek i kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.
 • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
 • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
 • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana.
 • Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
 • Minimalny okres spłaty: 3 miesiące.
 • Maksymalny okres spłaty: 144 miesiące.


Najnowsze artykuły o Linia kredytowa dla firm

Na naszym bloguMasz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek