9 min
pozyczka-kredyt-bez-zdolnosci-kredytowej-kiedy-warto-skorzystac

Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej to rozwiązanie, które pozwoli wyjść z pętli zadłużenia oraz pomoże w wyjściu na finansową prostą. Kto może liczyć na tego typu finansowanie? Gdzie szukać ofert pożyczek konsolidacyjnych bez zdolności kredytowej? Online, w bankach, parabankach? Zobacz, co musisz wiedzieć i poznaj najważniejsze aspekty związane z tym produktem.

Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej

Dlaczego pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej z roku na rok zyskują na zainteresowaniu? Bo kredyty stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Zgodnie z badaniami prowadzonymi w 2021 roku przed Krajowy Rejestr Dłużników, ponad połowa Polaków posiada minimum jeden kredyt (z czego około 30% stanowią kredyty na zakup sprzętu AGD lub RTV). Z kolei według zestawienia InfoKredyt 2021, przygotowanego przez Związek Banków Polskich, łączna wartość kredytów konsumpcyjnych zaciągniętych w naszym kraju osiągnęła poziom 187 miliardów złotych.

Paweł ekspert kredytowy Habza Finanse

Paweł – Ekspert kredytowy


  • Związany z branżą finansową od ponad 10 lat.
  • Specjalizuje się w konsolidacji trudnych zobowiązań.


Z przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej i Biuro Informacji Gospodarczej BIG InfoMonitor w 2019 Raportu InfoDług wynika zaś, że około 55% Polaków nie spłaca zaciągniętych przez siebie kredytów i pożyczek regularnie. Widać więc, że problem wpadania w spiralę zadłużenia jest w naszym kraju realny – a mając na uwadze chociażby rosnącą inflację i podwyżki stóp procentowych sytuacja ta będzie się tylko pogarszać.

Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej jest więc produktem, który dla wielu z nas staje się nie tyle wyborem, co koniecznością. Pozwala na uporządkowanie sytuacji finansowej poprzez umożliwienie spłaty posiadanych do tej pory zobowiązań terminowo, bez ryzyka wpisania do baz BIK i KRD oraz odzyskania spokoju ducha. 

Zalety pożyczki konsolidacyjnej bez zdolności kredytowej

  1. Nie otrzymujemy żadnych ponagleń w spłatach i żadnych telefonów z firm windykacyjnych.
  2. Kwota miesięcznej spłaty nie obciąża zanadto naszego domowego budżetu, dzięki temu zostają nam pieniądze na inne wydatki.
  3. Nasza historia kredytowa z każdym miesiącem jest coraz lepsza (a w konsekwencji będzie na tyle dobra, że znów staniemy się pożądanymi w bankach klientami).

Należy przy tym pamiętać, że pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej online będzie produktem droższym. Firmy pożyczkowe chętnie pomagają również osobom zadłużonym i tym, których zdolność nie pozwala na współpracę ze zwykłym bankiem. Nie jest to jednak darmowe działanie, bo w instytucjach pozabankowych zazwyczaj czekają na nas pożyczki oprocentowane dużo wyżej i/lub obciążone wyższą prowizją. Pamiętajmy jednak o tym, że firma pożyczkowa w ten sposób rekompensuje sobie wyższe ryzyko, które ponosi, finansując zadłużoną osobę.

Dlaczego pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej jest dobrym rozwiązaniem? 

Wpadając w kłopoty finansowe często mamy ograniczone pole manewru. Pojawiają się problemy z pokryciem bieżących wydatków i spłatą dotychczasowych zobowiązań finansowych. Jednocześnie brak działania doprowadzi jedynie do tego, że problem będzie narastał. Należy pamiętać, że oprócz zwykłych odsetek, przy opóźnieniu w spłacie zobowiązania, naliczane są także odsetki karne. 

Możemy co miesiąc rozpaczliwie zajmować się poszukiwaniem środków na spłatę zobowiązań i na przykład zadłużać się u rodziny i znajomych, jednak w dłuższej perspektywie przyniesie nam to więcej szkody niż pożytku. Możemy również pomyśleć o pomocy instytucji pozabankowych, w których ofercie znajduje się pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej. Jest ona droższa, jednak daje realną szansę na wyjście z zadłużenia i powrót do stabilnej sytuacji finansowej. Wyobraźmy sobie, że od dzisiaj mamy tylko i wyłącznie jedną ratę kredytu.

Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej pozwoli Ci wyjść na prostą.

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów Habza Finanse i ciesz się życiem bez nadmiernego zadłużenia.

Pożyczki bez zdolności kredytowej online

Jak można się domyślić, pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej online przygotowana została z myślą o osobach, które nie mogą pochwalić się zbyt dobrą zdolnością kredytową czy historią kredytową, a dotychczasowe opóźnienia w spłacie sprawiły, że zostali wpisani do baz dłużników, takich jak BIK czy KRD. Dzięki niej spłacimy wszystkie swoje dotychczasowe zobowiązania. Zaciągamy nowy kredyt, który nam to umożliwia. Wchłania on wszystkie pozostałe, a my mamy tylko jedną ratę zamiast kilku. Jeśli zależy nam na tym, by wysokość miesięcznych płatności obniżyć, wystarczy wydłużyć okres kredytowania. Z pewnością nie należy się tego bać. Nawet jeśli kredyt będzie trwał dłużej, a rat będzie więcej do zapłacenia – jest to nasza możliwość na wyjście ze spirali zadłużenia i powrót na bezpieczne tory. Dzięki niższym sumom miesięcznych płatności możemy spłacać je spokojnie i nie martwić się o to, czy zostaną nam pieniądze na inne niezbędne wydatki.

Warunki przyznania pożyczki bez zdolności kredytowej

Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej online tym różni się od kredytu konsolidacyjnego, że wziąć możemy ją tylko w instytucji pozabankowej, parabanku czy firmie pożyczkowej. Kredyt co do zasady jest produktem, którego udzielić mogą tylko banki. To ważna informacja, bo w obliczu kłopotów z brakiem gotówki zazwyczaj udajemy się przecież do banków. Pamiętajmy jednak, że chcą one współpracować tylko z tymi klientami, którzy mają nienaganną historię kredytową i terminowo wywiązują się z wszystkich zobowiązań. Jeśli podczas kontaktu z bankiem wyjdzie na jaw, że szukamy dodatkowych środków, bo mamy niespłacone raty – odmowa udzielenia kredytu jest niemal pewna.

Sprawdzanie historii kredytowej w BIK-u przez bank jest nieodłączną częścią procesu zaciągania kredytu, więc nie jest możliwe, aby ukryć dotychczasowe opóźnienia w spłacie. Negatywne wpisy w historii kredytowej znacząco obniżają szanse na uzyskanie kredytu w banku, ponieważ w oczach tej instytucji czynią danego klienta nierzetelnym. Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności kredytowej online może być więc przyznana osobie, która ma zaległości w spłacie należności, kiepską historię kredytową i niską zdolność – należy jednak pamiętać, że najprawdopodobniej będzie to produkt obciążony np. wyższym oprocentowaniem i/lub prowizją od udzielenia.

Ranking pożyczek bez zdolności kredytowej

Czym różnią się kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej online od tych, które możemy otrzymać w banku? Przede wszystkim tym, że mamy szansę je dostać, nawet jeśli w Biurze Informacji Kredytowej widnieją zapisy o tym, że spóźniamy się z ratami. Dodatkowo, trzeba pamiętać, że w poszczególnych instytucjach oferty mogą znacząco różnić się ostatecznym kosztem zobowiązania. Da się sporo zaoszczędzić, jeśli zadba się o to, aby na pewno skorzystać z tej najbardziej atrakcyjnej. 

Nie marnuj czasu i energii na samodzielne przeglądanie stron internetowych poszczególnych firm pożyczkowych.

Zwróć się po pomoc do doświadczonego eksperta kredytowego – to znacznie szybsze i wygodniejsze, a przy tym pewniejsze rozwiązanie, dzięki któremu uzyskasz korzystne finansowanie nawet w trudnej sytuacji!

Pożyczka a zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na to, czy finansowanie zostanie nam udzielone, czy nie. W przypadku pożyczki konsolidacyjnej bez zdolności kredytowej wiadomym jest, że ubiegająca się o nią osoba nie będzie mogła pochwalić się ani imponującą zdolnością kredytową, ani dobrą historią dotychczasowego spłacania zobowiązań. I właśnie dlatego taki produkt w ogóle powstał – odpowiada bowiem na potrzeby osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, ale chcą z niej wyjść.

Pożyczka bez zdolności kredytowej a komornik

Uzyskanie jakiegokolwiek finansowania w sytuacji, w której prowadzone jest wobec nas postępowanie komornicze należy do trudnych zadań, jednak nie jest niemożliwe. Pożyczka konsolidacyjna bez zdolności finansowej w tym przypadku będzie zazwyczaj obwarowana większą ilością wymagań, takich jak np. dodatkowe zabezpieczenie w formie poręczenia lub żyranta. Zazwyczaj będzie to też rozwiązanie dużo droższe, bo wyżej oprocentowane.

Pożyczka bez zdolności kredytowej pod zastaw

Jedną z dodatkowych opcji w sytuacji braku zdolności kredytowej i zaległościach w BIK czy KRD jest pożyczka pod zastaw nieruchomości. To ciekawe rozwiązanie, ponieważ nieruchomość stanowi dla firmy pożyczkowej zabezpieczenie udzielonego finansowania, jednak w praktyce nie jest ono dostępne dla wielu z klientów. Dlaczego? Cóż, aby ubiegać się o pożyczkę bez zdolności pod zastaw, trzeba posiadać tytuł notarialny do nieruchomości, nie może być ona również obciążona hipoteką – a jest to warunek, który spełnić może de facto niewiele osób.

Kto najczęściej szuka pożyczki bez zdolności kredytowej?

Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej online pozostają najczęściej w polu zainteresowania osób mających problemy z płynnością finansową. W związku z tym muszą przygotować się na sytuację, w której finansowanie, chociaż zostanie przyznane, będzie po prostu droższe. Jeżeli jednak naprawdę pomoże to w wyjściu ze spirali długów i pozwoli odetchnąć z ulgą i przestać co miesiąc zamartwiać się o pieniądze, to z pewnością jest. Suma kosztów pożyczki konsolidacyjnej bez zdolności kredytowej jest rzeczą drugorzędną, jeśli weźmiemy pod uwagę, że bez niej nie bylibyśmy w stanie wydostać się z finansowej zapaści. Dlatego należy to potraktować jako możliwość, a nie konieczność i pomóc sobie w wyjściu na prostą.

Gdzie na pewno mogę uzyskać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ sytuacja każdego klienta jest inna i uwarunkowana różnymi okolicznościami. W jednym przypadku mówimy np. o faktycznie niskiej zdolności przy jednocześnie niewielkich opóźnieniach w spłacie, w innym – o dużych zaległościach, postępowaniu egzekucyjnym, ale też o wysokich, stałych zarobkach. To dlatego tak ważnym jest, aby określić swoje możliwości i priorytety, a w razie potrzeby poradzić się doświadczonego doradcy kredytowego, który pomoże w wyborze oraz uzyskaniu pożyczki konsolidacyjnej bez zdolności kredytowej.

Paweł ekspert kredytowy Habza Finanse

Paweł – Ekspert kredytowy


  • Związany z branżą finansową od ponad 10 lat.
  • Specjalizuje się w konsolidacji trudnych zobowiązań.
Oceń ten post

2 komentarzy

  1. Potrzebuje pomocy w konsolidacji moich wszystkich zadłużeń. Posiadam pożyczkę w Hapi, Wonga, kredyt w mBank,chwilówke w Vivus która jest po terminie 15 dni, oraz limit odnawialny w BNP. Oprócz vivusa ze wszystkim jestem na bieżąco. Powoli zaczynają mnie przytłaczać koszta. Wspomnę że od początku roku mieszkam w Niemczech, mam tutaj umowę o pracę. Czy możecie mi państwo pomóc.

  2. Witam mam pożyczki w smartney,Wonga,Wiwus,Tokfinanse,Super grosz,Milano,Szybkagotówka,Alior Bank nie wszystkie są płacone regularnie bo nie mam wystarczających środków w kilku jest opuźnienie.Mam też kredyt hipoteczny który jest opłacany bez opuźnień.Czy jest szansa jakiej kolwiek pomocy. Kilka firm odmówiło mi ponieważ za dużo tego wszystkiego.Chcialbym skasolidowac pożyczki w jedną ratę.Pomozecie??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek