warunki-konsolidacji-kredytow-jak-ubiegac-sie-o-wsparcie-finansowe

Warunki konsolidacji kredytów – jak ubiegać się o wsparcie finansowe?

Polacy chętnie zaciągają kredyty bankowe, przeznaczając środki na dowolne cele. Niektóre osoby mają na swoim koncie nawet kilka zobowiązań opłacanych w różnych terminach, co rodzi ryzyko pominięcia płatności. Z pomocą przychodzi kredyt konsolidacyjny – sprawdź, na jakich warunkach można go otrzymać.

 

 

Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy, którego istotą jest zamiana wielu zobowiązań w jedno. Zamiast opłacać kilka różnych rat, można spłacać tylko jedną miesięczną ratę – często niższą niż suma wszystkich zobowiązań. Dodatkowym atutem jest ujednolicenie terminu spłaty oraz możliwość uniknięcia kontaktu z przedstawicielami wielu instytucji finansowych. 

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Warunki konsolidacji kredytów są ściśle określone. Podstawowym kryterium jest spłata co najmniej dwóch zobowiązań, które nie mogą być przeterminowane. Ich rodzaj nie jest sprecyzowany – mogą to być np.:

 • zakupy ratalne,
 • zadłużenie na karcie kredytowej,
 • debet w rachunku osobistym,
 • linia kredytowa,
 • kredyt gotówkowy,
 • kredyt samochodowy.

Ponadto koniecznością jest spełnienie standardowych warunków stawianych kredytobiorcom. Zalicza się do nich m.in.:

 • osiąganie stałego dochodu – zwykle udokumentowanego,
 • odpowiednią zdolność kredytową,
 • dobrą historię kredytową, tj. terminową spłatę zaciągniętych zobowiązań – zamkniętych i czynnych. 

Czasami warunki konsolidacji kredytów uwzględniają konieczność zabezpieczenia zobowiązania hipoteką – szczególnie, gdy wsparcie finansowe opiewa na bardzo wysokie kwoty. W takiej sytuacji kredytobiorca musi dysponować nieruchomością lub gruntem. 

Kredyt konsolidacyjny to nie pomoc osobom poważnie zadłużonym

Jak wynika z warunków konsolidacji kredytów, tego rodzaju wsparcie finansowe nie jest rodzajem pomocy osobom zadłużonym, które nie spłacają swoich zobowiązań. Żaden bank nie udzieli kredytu wówczas, gdy potencjalny kredytobiorca ma na swoim koncie wiele przeterminowanych należności. Istotą konsolidacji jest bowiem ułatwienie kontroli nad zobowiązaniami, nie zaś możliwość spłaty dawno zaciągniętych zobowiązań, których termin płatności już miną – wtedy przedmiotem naszego zainteresowania powinien być kredyt oddłużeniowy

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny – krok po kroku

Spełniasz warunki konsolidacji kredytów i zamierzasz z tego skorzystać? Aby otrzymać finansowanie:

 • wypełnij wniosek kredytowy,
 • złóż wniosek – osobiście w placówce lub przez internet,
 • oczekuj na decyzję kredytową.

Jeżeli weryfikację przejdziesz pozytywnie, wówczas bank ureguluje konkretne zobowiązania za Ciebie. Ty będziesz spłacać tylko jedną miesięczną ratę – w terminie dopasowanym do indywidualnych możliwości. 

 

 

Jeśli chcesz otrzymać wsparcie na korzystnych warunkach, skontaktuj się ze specjalistami z Habza Finanse. Poprowadzimy Cię krok po kroku w stronę uzyskania kredytu konsolidacyjnego – nawet do 300 tys. zł bez zabezpieczeń i na okres od 3 miesięcy do 15 lat. Z naszym wsparciem warunki konsolidacji kredytów będą łatwe do spełnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz