konsolidacja-kredytow-w-tym-samym-banku

Konsolidacja kredytów w tym samym banku 

22 tys. zł kredytu – taka kwota przypada średnio na jednego Polaka, o czym świadczą statystyki przekazane przez Związek Banków Polskich. Nic więc dziwnego, że wiele osób podejmuje decyzje o konsolidacji zobowiązań. Sprawdź, czy jest to możliwe w ramach tego samego banku. 

Rodacy chętnie korzystają z oferty kredytowej banków, mając na swoim koncie wiele zobowiązań spłacanych w tym samym czasie. Niekiedy jest ich tak dużo, że domowy budżet z trudem się domyka, a pamiętanie o kilku różnych terminach płatności może wymknąć się spod kontroli. Dlatego warto rozważyć zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego. 

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Istotą konsolidacji jest zamiana kilku spłacanych zobowiązań w jedno – najczęściej z niższą ratą. Dzięki temu można odciążyć domowe finanse i jednocześnie nie narażać się na ewentualne nieterminowe płatności. 

 

 

Głównym warunkiem konsolidacji jest posiadanie co najmniej dwóch czynnych zobowiązań, które będzie można połączyć w jedno. Nie ma przy tym znaczenia ich wysokość – finansowanie może objąć nawet mniejsze kwoty.

Konsolidacja kredytów w tym samym banku – to możliwe?

Zdarza się, że ten sam kredytobiorca ma wiele czynnych zobowiązań w jednym banku. Nie są to odosobnione przypadki, częste korzystanie z produktów danej instytucji może skutkować promocyjnymi ofertami. 

Jeśli kredytobiorca spłaca kilka różnych zobowiązań, np. zadłużenie na karcie kredytowej, limit w rachunku bankowym i jeszcze kredyt gotówkowy, może je połączyć w jedno. Umożliwia to konsolidacja kredytów w tym samym banku. W przypadku dobrej historii kredytowej, można z niej skorzystać na uproszczonych warunkach, tj. bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych czy zaświadczeń o wysokości dochodów. Bank – na podstawie dotychczasowych wpłat – ocenia rzetelność danego kredytobiorcy.

Konsolidacja kredytów w tym samym banku – czy to się opłaca?

Możliwość uzyskania konsolidacji kredytów w tym samym banku to jedna kwestia. Drugą jest opłacalność – czy rzeczywiście warto ubiegać się o taką formę finansowania?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od konkretnej oferty. Jeśli będzie ona faktycznie dużo bardziej konkurencyjna, nic nie stoi na przeszkodzie, aby złożyć wniosek. Oznacza to zatem konieczność przeprowadzenia krótkiej, ale wnikliwej analizy poszczególnych opcji – tylko w ten sposób można sprawdzić, czy konsolidacja kredytów w tym samym banku jest opłacalna.

Zastanawiasz się, gdzie zaciągnąć najtańszy kredyt konsolidacyjny? W Habza Finanse pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Konsolidacja zobowiązań to nasza specjalność – mamy doświadczenie w tym zakresie i jesteśmy w stanie wynegocjować najlepsze warunki finansowania. Dzięki temu miesięczna rata kredytu konsolidacyjnego będzie niższa w porównaniu do sumy opłacanych rat – u nas znajdziesz kredyty z niskim RRSO. 

Skontaktuj się z nami – udzielamy merytorycznego wsparcia na każdym etapie: począwszy od wyboru najkorzystniejszej oferty, a skończywszy na spłacie zobowiązania. 

3 comments

  1. Witam! Mam problem otóż mój wniosek o konsolidację kredytów został pozytywnie rozpatrzony .Kredyt otrzymałem w tym banku co mam zobowiązania finansowe do 1911.2020 muszę dojechać z Niemiec do placówki aby podpisać umowę. Choruję na atak lęku i paniki po za tym podróż jest w obydwie strony kosztowna. Kiedy wrócę do Niemiec czeka mnie kwarantanna oraz współlokatorów którzy nie będą zadowoleni z takiej sytuacji spowodowanej z mojej winy po za tym pracują. Zgłaszałem ten problem i bank nadal twierdzi że muszę przybyć osobiście.Proszę o informację czy nie ma dla mnie mniej kłopotliwego rozwiązania? Z Powazaniem. Ireneusz Kochaniec

  2. Od 2012r. brałem różnego rodzaju kredyty w ramach jednego banku. Z czasem była zrobiona konsolidacja wewnętrzna. Po paru latach dobranie gotówki z kolejną konsolidacją wewnętrzną.
    Za każdy razem miałem w nową konsolidację wliczaną kwotę pozostałą bez odsetek, ale z nową prowizją.
    Czy na podstawie wyroku TSUE o zwrocie części kosztów (chodzi mi o prowizje za udzielenie kredytu), za kredyty konsumenckie od 2011r. należą mi się zwroty prowizji? chodzi mi o konsolidacje wewnętrzną bo z innego banku racja jest bezsprzecznie po mojej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz