8 min
konsolidacja-kredytow-w-tym-samym-banku

22 tys. zł kredytu – taka kwota przypada średnio na jednego Polaka, o czym świadczą statystyki przekazane przez Związek Banków Polskich. Nic więc dziwnego, że wiele osób podejmuje decyzje o konsolidacji zobowiązań. Sprawdź, czy jest to możliwe w ramach tego samego banku. 

Rodacy chętnie korzystają z oferty kredytowej banków, mając na swoim koncie wiele zobowiązań spłacanych w tym samym czasie. Niekiedy jest ich tak dużo, że domowy budżet z trudem się domyka, a pamiętanie o kilku różnych terminach płatności może wymknąć się spod kontroli. Dlatego warto rozważyć zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego. 

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Istotą konsolidacji jest zamiana kilku spłacanych zobowiązań w jedno – najczęściej z niższą ratą. Dzięki temu można odciążyć domowe finanse i jednocześnie nie narażać się na ewentualne nieterminowe płatności. 

Głównym warunkiem konsolidacji jest posiadanie co najmniej dwóch czynnych zobowiązań, które będzie można połączyć w jedno. Nie ma przy tym znaczenia ich wysokość – finansowanie może objąć nawet mniejsze kwoty.

Konsolidacja kredytów w tym samym banku – to możliwe?

Zdarza się, że ten sam kredytobiorca ma wiele czynnych zobowiązań w jednym banku. Nie są to odosobnione przypadki, częste korzystanie z produktów danej instytucji może skutkować promocyjnymi ofertami. 

Jeśli kredytobiorca spłaca kilka różnych zobowiązań, np. zadłużenie na karcie kredytowej, limit w rachunku bankowym i jeszcze kredyt gotówkowy, może je połączyć w jedno. Umożliwia to konsolidacja kredytów w tym samym banku. W przypadku dobrej historii kredytowej, można z niej skorzystać na uproszczonych warunkach, tj. bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych czy zaświadczeń o wysokości dochodów. Bank – na podstawie dotychczasowych wpłat – ocenia rzetelność danego kredytobiorcy.

Konsolidacja kredytów w tym samym banku – czy to się opłaca?

Możliwość uzyskania konsolidacji kredytów w tym samym banku to jedna kwestia. Drugą jest opłacalność – czy rzeczywiście warto ubiegać się o taką formę finansowania?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od konkretnej oferty. Jeśli będzie ona faktycznie dużo bardziej konkurencyjna, nic nie stoi na przeszkodzie, aby złożyć wniosek. Oznacza to zatem konieczność przeprowadzenia krótkiej, ale wnikliwej analizy poszczególnych opcji – tylko w ten sposób można sprawdzić, czy konsolidacja kredytów w tym samym banku jest opłacalna.

Zastanawiasz się, gdzie zaciągnąć najtańszy kredyt konsolidacyjny? W Habza Finanse pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Konsolidacja zobowiązań to nasza specjalność – mamy doświadczenie w tym zakresie i jesteśmy w stanie wynegocjować najlepsze warunki finansowania. Dzięki temu miesięczna rata kredytu konsolidacyjnego będzie niższa w porównaniu do sumy opłacanych rat – u nas znajdziesz kredyty z niskim RRSO. 

Skontaktuj się z nami – udzielamy merytorycznego wsparcia na każdym etapie: począwszy od wyboru najkorzystniejszej oferty, a skończywszy na spłacie zobowiązania. 

Aby dokonać konsolidacji kredytów w tym samym banku, z którego do tej pory korzystasz, najlepiej zacznij od rozmowy z jego przedstawicielem. W ten sposób uzyskasz najbardziej wiarygodne informacje dotyczące przygotowanej dla Ciebie oferty i dostępnych możliwości. Jeśli propozycja będzie dla Ciebie satysfakcjonująca, złóż w placówce odpowiedni wniosek. Nie zapomnij o uwzględnieniu w nim wszystkich pożyczek, które mają zostać objęte konsolidacją.

W wielu przypadkach tak. Wszystko zależy jednak od Twojej indywidualnej sytuacji. Na to, czy konsolidacja kredytów w tym samym banku będzie dobrym rozwiązaniem, ma wpływ wiele czynników, w tym:

  • konkurencyjne oferty pozostałych instytucji,
  • dotychczasowa współpraca z placówką,
  • zadowolenie z poziomu obsługi klienta,
  • Twoja historia i zdolność kredytowa.

Sprawdź produkty dostępne w innych firmach i przekonaj się, czy powinieneś pozostać lojalny względem dotychczasowego pożyczkodawcy.

Największą korzyścią związaną z konsolidacją kredytów w tym samym banku jest fakt, że dzięki temu rozwiązaniu ograniczasz formalności do minimum, ponieważ Twoje dane znajdują się już w posiadaniu przedstawicieli konkretnej placówki. Co więcej, dobrze znasz jej regulamin i prawdopodobnie jesteś zadowolony z obsługi i pozostałych pracowników. Jako stały klient masz także duże szanse na uzyskanie zniżki na kolejną usługę.

Tak. Jeśli w swoim banku spłacasz jednocześnie sprzęt rozłożony na raty, pożyczkę gotówkową i zadłużenie na karcie kredytowej, możesz wnioskować o połączenie tych zobowiązań w jedno. Ostateczna decyzja zależy od polityki prowadzonej przez bank i Twojej historii kredytowej oraz indywidualnej sytuacji finansowej, jednak z technicznego punktu widzenia takie rozwiązanie — konsolidacja różnych kredytów w tym samym banku — jest jak najbardziej możliwe.

Aby Twoje szanse na pozytywną odpowiedź na wniosek o konsolidację kredytów w tym samym banku wzrosły, powinieneś zadbać o dobrą historię kredytową. Klienci, którzy terminowo spłacają swoje raty i pozostają w dobrych stosunkach z przedstawicielami konkretnej placówki, nie powinni napotkać trudności w przeprowadzeniu konsolidacji swoich zobowiązań. Co więcej, mogą oni liczyć na atrakcyjną i spersonalizowaną ofertę.

Konsolidacja kredytów w tym samym banku, z którego usług dotychczas korzystałeś, może znacząco wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Wszystko zależy jednak od tego, jak będziesz rozporządzał swoimi finansami. Jeśli uda Ci się uzyskać kredyt konsolidacyjny, a nowe raty będziesz spłacał terminowo, Twoja historia kredytowa będzie wskazywała na to, że jesteś wiarygodnym klientem, z którym instytucje finansowe chętnie podejmą współpracę w przyszłości.

Warunki nowej umowy kredytowej zależą od Twojej indywidualnej sytuacji finansowej, regulaminu banku oraz spersonalizowanej oferty, zaproponowanej przez jego przedstawiciela. Czasami, dzięki skorzystaniu z wyjątkowo atrakcyjnych produktów finansowych i promocji, w przypadku konsolidacji kredytów w tym samym banku, możliwe staje się obniżenie ich całkowitych kosztów. Zmniejszeniu ulegnie z pewnością miesięczna rata.

Wiele osób spłaca jednocześnie różne rodzaje pożyczek, zaciągnięte u kilku wierzycieli. Mogą to być między innymi chwilówki, zakupy ratalne, kredyty gotówkowe i zadłużenia na kartach kredytowych. Wówczas możliwe jest połączenie w jedno wszystkich tych zobowiązań, czyli ich konsolidacja w tym samym banku. Zanim się na to zdecydujesz, porównaj oferty kilku instytucji, aby wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Wcześniejsza spłata zaciągniętych pożyczek jest wbrew pozorom dość skomplikowanym zagadnieniem. Opłacalność tego rozwiązania zależy od regulaminu banku i zapisów Twojej umowy kredytowej. Niektóre instytucje umożliwiają je swoim klientom bez trudu, w innych zaś przedterminowa spłata zobowiązania może wiązać się z kosztami, które przerastają możliwe do osiągnięcia korzyści. Podobnie jest w przypadku kredytu konsolidacyjnego zaciąganego w tym samym banku, z którego usług korzystasz od lat. Zapoznaj się z jego polityką i własną umową kredytową, a następnie porozmawiaj z przedstawicielem instytucji.

Wybór instytucji finansowej, z którą podejmiesz współpracę, ma bardzo duże znaczenie w kontekście warunków nowej umowy kredytowej. Konsolidacja kredytów w tym samym banku opłaca się przede wszystkim tym klientom, których dotychczasowa współpraca z placówką przebiegała pomyślnie. Jeśli spłacałeś swoje raty terminowo, a Twoje dochody są odpowiednio wysokie, możesz liczyć na bardzo korzystną ofertę kredytu konsolidacyjnego, w tym niską prowizję.

Decydując się na konsolidację kredytów w tym samym banku, w którym zaciągałeś dotychczasowe zobowiązania, ograniczasz czas oczekiwania na decyzję i formalności do minimum. Mimo to analiza Twojej sytuacji finansowej będzie konieczna. Zostanie ona jednak przeprowadzona bardzo sprawnie, ponieważ przedstawiciel banku posiada dostęp do wszystkich niezbędnych danych praktycznie od ręki.

Konsolidacja kredytów w tym samym banku to rozwiązanie przeznaczone zarówno dla osób z bardzo dobrą historią kredytową, jak i tych znajdujących się w gorszej sytuacji finansowej. Naturalnie tej drugiej grupie trudniej będzie uzyskać jakikolwiek kredyt bankowy, między innymi ze względu na niskie dochody. Wszystko zależy jednak od indywidualnej sytuacji klienta. Jeśli takie rozwiązanie okaże się niemożliwe, kredyty konsolidacyjne oferują także prywatne firmy pożyczkowe.

Oceń ten post

3 komentarzy

  1. Witam! Mam problem otóż mój wniosek o konsolidację kredytów został pozytywnie rozpatrzony .Kredyt otrzymałem w tym banku co mam zobowiązania finansowe do 1911.2020 muszę dojechać z Niemiec do placówki aby podpisać umowę. Choruję na atak lęku i paniki po za tym podróż jest w obydwie strony kosztowna. Kiedy wrócę do Niemiec czeka mnie kwarantanna oraz współlokatorów którzy nie będą zadowoleni z takiej sytuacji spowodowanej z mojej winy po za tym pracują. Zgłaszałem ten problem i bank nadal twierdzi że muszę przybyć osobiście.Proszę o informację czy nie ma dla mnie mniej kłopotliwego rozwiązania? Z Powazaniem. Ireneusz Kochaniec

  2. Od 2012r. brałem różnego rodzaju kredyty w ramach jednego banku. Z czasem była zrobiona konsolidacja wewnętrzna. Po paru latach dobranie gotówki z kolejną konsolidacją wewnętrzną.
    Za każdy razem miałem w nową konsolidację wliczaną kwotę pozostałą bez odsetek, ale z nową prowizją.
    Czy na podstawie wyroku TSUE o zwrocie części kosztów (chodzi mi o prowizje za udzielenie kredytu), za kredyty konsumenckie od 2011r. należą mi się zwroty prowizji? chodzi mi o konsolidacje wewnętrzną bo z innego banku racja jest bezsprzecznie po mojej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek