Pożyczki płynnościowe ze środków UE

Inwestycje to ważny punkt rozwoju przedsiębiorstw niezależnie od ich wielkości. Unia Europejska, Korzystne pożyczki unijne, dzięki którym ustabilizujesz sytuację finansową swojej firmy.

ikona1

Najlepsze oferty kredytów* – według rankingu oferteo 2021

ikona2

Ponad 40 000 zadowolonych Klientów – indywidualnych i firm

ikona3

Ponad 91% skuteczności w pozyskiwaniu kredytów i pożyczek

Wypełnij wniosek online

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 KC


Poznaj opinie

Naszych klientów

Kordian Horajski
Kordian Horajski
2024-02-07
Serdecznie Polecam! Konkretna i na poziomie obsługa klienta !! Człowiek zaangażowanie podejmuje się sytuacji i staje na wysokości zadania. (Dot.P.Lukasza)
Barbara Kraszewska
Barbara Kraszewska
2024-01-30
Polecam gorąco Panów Sebastian Duczyński oraz Łukasz Baćko
Krystian Szwedooo
Krystian Szwedooo
2024-01-30
Jak najbardziej polecam Panią Izabelę przeszukałem pół internetu i nikt nie chciał pomóc aż trafilem na Panią Izabelę która w jeden dzień wszystko załatwiła profesjonalna Pani wytłumaczy doradzi i praktycznie cały proces przeprowadzi za nas DZIEKUJE BARDZO ZA POMOOC 🙂
Joanna Cichocka
Joanna Cichocka
2024-01-30
Firma która pomaga najbardziej potrzebującym w krytycznych sytuacja.Bardzo miło się z nią współpracuje są bardzo skutecznie i bardzo polecam usługi tej firmy.Miła obsługa i szybkie działanie.Bardzo dziękuje tej firmie za pomoc.
Jakub Kwiatkowski
Jakub Kwiatkowski
2024-01-30
Chciałem pochwalić jakość usług, Pani Paulina Przybysz to naprawdę osoba o wysokiej wiedzy. Pomogła rozwiązać problem bez żadnej presji , wszystko krok po kroku zostało mi wytłumaczone i dziś mogę śmiało polecić, usługi państwu. Myślę że nikt na rynku lepiej nie odnajduje się w tym trudnym fachu. Polecam!
Małgorzata Swaczyna
Małgorzata Swaczyna
2024-01-29
Pan Krzysztof Białończyk to profesjonalista w każdym calu szybko i skutecznie załatwi kredyt. POLECAM
Peter Gordon
Peter Gordon
2024-01-26
Fachowo, indywidualne podejscie do problemu, swietny kontakt. No i falnie pozytywne rozwiązanie, polecam!!!
Rafał Patora
Rafał Patora
2024-01-26
Serdecznie polecam pana Sebastiana Duczyńskiego, bardzo dobra współpraca, zaangażowany i dzięki temu wszystko poszło szybko i sprawnie. Polecam serdecznie.


Pożyczki płynnościowe ze środków UE
z Habza Finanse to:

ikona4

Do 500 000 zł

ikona5

Prowizja 0%

ikona6

Oprocentowanie
7,17%Kto może skorzystać z pożyczki płynnościowej?

ikona7

Pożyczka płynnościowa przeznaczona jest dla wszystkich typów spółek istniejących w Polsce. 

Można z niej skorzystać, o ile:

 • firma nie znajdowała się w trudnej sytuacji przed 31.12.2019, a obecnie znajduje się w trudnej sytuacji w wyniku wystąpienia COVID-19 lub jest nią zagrożona,
 • na przedsiębiorstwie nie ciąży obowiązek zwrotu pomocy i nie podlega wykluczeniu z możliwości dostępu do środków publicznych.

Pożyczka płynnościowa ma uniwersalny charakter, co sprawia, że sprawdzi się doskonale w wielu różnorodnych branżach.


Sprawdź, czy pożyczka płynnościowa ze środków UE to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji!

Uzyskaj pieniądze na rozwój Twojej firmy.

Wypełnij wniosek online

Pożyczki płynnościowe – warunki


Dlaczego warto postawić na współpracę

z Habza Finanse?

ikona9

Działamy kompleksowo

Przeanalizujemy Twoją sytuację finansową, zweryfikujemy potrzeby i możliwości, sprawdzimy jak dotychczas wyglądała Twoja historia kredytowa, a także jaki jest aktualny stan Twojego zadłużenia dzięki raportom z BIK czy KRD.

ikona10

Wiedza i znajomość przepisów to nie wszystko

Nasi doradcy to specjaliści z wieloletnim stażem, którzy jak nikt inny, znają wszelkie praktyki i sposób działania poszczególnych instytucji. Dzięki temu wiemy gdzie warto złożyć wniosek o kredyt, a także czego się wystrzegać.

ikona11

Przeprowadzimy Cię przez cały proces kredytowania

Jesteśmy dla Ciebie od pierwszego dnia, aż do momentu spłaty ostatniej raty nowego zobowiązania. Odpowiemy na wszelkie pytania, pomożemy skompletować potrzebną dokumentację, a sprawy nie wymagające Twojego udziału załatwimy bezzwłocznie.

ikona12

Nie pobieramy przedpłat

Dzięki temu nasi Klienci nic nie ryzykują. Nie musisz więc mieć obaw, że nie stać Cię na naszą pomoc. Złożenie zapytania jest bezpłatne. Czas nie działa jednak na Twoją korzyść, więc nie zwlekaj i dowiedz się jak możemy Ci pomóc, jeszcze dziś.

 

 Pomożemy Ci uzyskać pożyczkę płynnościową ze środków UE.

 Odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy różnice między ofertami różnych banków i wskażemy, która z nich będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna.


Etapy pozyskiwania pożyczki obrotowej dla klienta:

1. Analiza zdolności kredytowej przedsiębiorstwa i omówienie jego potrzeb

Nasi eksperci przeanalizują zdolność kredytową Twojego przedsiębiorstwa. Dowiesz się również jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać pożyczkę inwestycyjną. Wyjaśnimy Ci, jak wyglądają poszczególne etapy starania się o finansowanie.

 • Możesz liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie starań o pożyczkę unijną.
 • Bezpłatnie analizujemy zdolność kredytową i możliwość zabezpieczenia.

Cel pożyczki inwestycyjnej jest bardzo ważny, dlatego omówimy potrzeby Twojej firmy. Środki pochodzące z pożyczki inwestycyjnej można przeznaczyć na rozwój firmy oraz zakup: nieruchomości, samochodów, maszyn i wielu innych rzeczy.

2. Przedstawienie najlepszych ofert pożyczek płynnościowych

Po ustaleniu możliwości finansowych firmy, wyszukujemy i przedstawiamy najlepsze oferty pożyczek płynnościowych. Charakteryzują się one:

 • wysoką kwotą zobowiązania (rozłożenie rat na indywidualnie dopasowany okres pozwoli na zmniejszenie ich wysokości i łatwą spłatę zobowiązania)
 • niskim oprocentowaniem (atrakcyjne warunki spłaty pożyczek unijnych sprawiają, że są one korzystniejsze niż pożyczki w bankach komercyjnych).

Chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania związane z pożyczką i objaśniamy nawet najbardziej skomplikowane koncepty w przejrzysty sposób. Naszym priorytetem jest pełna satysfakcja klienta z warunków wybranej oferty.

3. Podpisanie dokumentów potrzebnych do uzyskania pożyczki płynnościowej

Nasza pomoc nie kończy się na wyselekcjonowaniu dla klienta pożyczki płynnościowej. Udzielamy wsparcia także w kolejnym etapie jej pozyskiwania, a mianowicie:

 • pomagamy w zebraniu niezbędnych dokumentów (wskazujemy, jaka dokumentacja jest konieczne i doradzamy, gdzie można ją uzyskać)
 • przygotowujemy wnioski o udzielenie zobowiązania (a także pomagamy w późniejszym czasie prawidłowo i w pełni zgodnie z prawem je rozliczyć)

Z naszym wsparciem proces pozyskiwania pożyczki jest maksymalnie szybki, sprawny i bezstresowy. Dodatkowo, nie trzeba się martwić, że zostanie popełniony jakikolwiek błąd, który przedłuży oczekiwanie na decyzję.


Zastanawiasz się kto może pomóc? Doradcy Habza Finanse!

Pożyczki płynnościowe ze środków UE – sprawdź możliwości.


Skontaktuj się z nami
Pośrednik kredytowy:

 • Odpowie na Twoje pytania
 • Wyszuka optymalnie dopasowaną ofertę
 • Pomoże w wypełnianiu wniosku
 • Zapewni wsparcie merytoryczne podczas trwania okresu kredytowania

Co to jest pożyczka płynnościowa?

Pożyczka płynnościowa to zobowiązanie finansowe dedykowane przedsiębiorcom, którzy napotkali na trudności finansowe lub spodziewają się, że mogą one nastąpić, w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Celem pożyczki jest wspomożenie polskich przedsiębiorców, którzy nie ze swojej winy, a z uwagi na załamanie ogólnoświatowego rynku stracili stabilność finansową. Z uwagi na fakt, że jest ona udzielana z Funduszy Unii Europejskiej, charakteryzuje się atrakcyjnymi warunkami spłaty, w tym przede wszystkim niskim oprocentowaniem. W wielu przypadkach może okazać się korzystniejszym rozwiązaniem niż analogiczna pożyczka uzyskana w banku komercyjnym. Niski koszt pożyczki oznacza, że jej terminowa spłata nie powinna stanowić problemu i nie nadwyręży zanadto budżetu firmy. Jednocześnie wysoka maksymalna kwota zobowiązania pozwala na opłacenie wszelkich bieżących wydatków i uniknięcie przestojów w pracy.

Na co można przeznaczyć pożyczkę płynnościową?

Pożyczkę płynnościową można przeznaczyć na bardzo wiele różnych celów związanych z podtrzymaniem lub odzyskaniem płynności finansowej przedsiębiorstwa. Wśród najpopularniejszych wydatków można wymienić opłacenie wynagrodzeń pracowników, a także zakup towarów (bądź półproduktów potrzebnych do wytworzenia towarów lub świadczenia usług). Za pomocą tego rodzaju pożyczki można również spłacić zobowiązania w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym. Pożyczka płynnościowa to również sposób na poradzenie sobie z ratami innych dotychczas zaciągniętych pożyczek i kredytów, a także ratami leasingu. Kolejnym wartym odnotowania rozwiązaniem jest spłacanie zaległych zobowiązań wobec firm trzecich. Wszystkie te przykłady to jednak tylko czubek góry lodowej możliwości, jakie daje ten produkt finansowy. To, jakie rozwiązanie będzie najlepsze, zależy od takich kwestii, jak branża, w której działa dana firma i jej aktualna sytuacja finansowa.

Czy samozatrudnieni mogą wziąć pożyczkę płynnościową?

Pożyczka płynnościowa to produkt finansowy przeznaczony dla przedsiębiorców z różnorodnych kategorii. Mogą z niej skorzystać zarówno mikroprzedsiębiorcy, jak i większe podmioty (małe, średnie czy nawet duże firmy). Nie ma tutaj znaczenia nawet forma działalności, nie istnieje również ograniczenie co do branż, w których potencjalny pożyczkobiorca może działać. Warunkiem jest jedynie prowadzenie zarejestrowanej działalności w Polsce i spełnienie wymagań dotyczących sytuacji finansowej firmy (a więc m.in. ewentualnych opóźnień w spłacie zobowiązań, a także tego, czy ucierpiała ona finansowo w związku z pandemią koronawirusa). Należy pamiętać, że każda sytuacja jest nieco inna, w związku z czym najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie indywidualnej porady. Zwracając się do nas po pomoc, można liczyć na profesjonalne doradztwo, oparte na wiedzy i doświadczeniu.

Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki płynnościowej?

Dokładna lista dokumentów, które okażą się niezbędne do zaciągnięcia pożyczki płynnościowej jest w dużej mierze zależna od okoliczności. Z pewnością zawsze konieczne będzie wypełnienie wniosku kredytowego, a także wszelkich załączników, które wskaże pożyczkodawca. Dodatkowo, można spodziewać się wymagań w zakresie dokumentów powiązanych z księgowością i ogółem sytuacją finansową firmy (a więc na przykład wyciągów z kont bankowych czy zaświadczeń z ZUS lub US). Dzięki temu potencjalny wierzyciel będzie w stanie oszacować zdolność kredytową firmy i ustalić, jaką maksymalnie kwotę może jej przekazać. Nasi eksperci przechodzili przez formalności związane z pozyskiwaniem pożyczek płynnościowych niezliczone ilości razy, w związku z czym warto zasięgnąć ich porady przy zaciąganiu pożyczek unijnych. Dzięki temu cały proces przebiegnie znacznie szybciej, bez niepotrzebnego stresu.

Ile wynosi oprocentowanie pożyczki płynnościowej?

Z uwagi na finansowanie z funduszy Unii Europejskiej, oprocentowanie pożyczki płynnościowej jest niższe niż w przypadku podobnych zobowiązań, które można znaleźć w komercyjnych bankach i firmach pożyczkowych. Zaczyna się już od 0,06% w skali roku. Oprocentowanie jest bez wątpienia jednym z najistotniejszych parametrów każdej pożyczki, z uwagi na fakt, że bezpośrednio wpływa na odsetki od zobowiązania, a co za tym idzie, jego ostateczny koszt. Dokładne warunki finansowania ustalane są indywidualnie na podstawie takich kwestii, jak kwota finansowania i sytuacja finansowa firmy. Zapraszamy do skontaktowania się z nami w celu przeanalizowania zdolności kredytowej i innych kluczowych aspektów, a następnie skorzystania z profesjonalnego doradztwa.

Pożyczka płynnościowa a podatek – czy jest kosztem uzyskania przychodu?

Często można spotkać się z pytaniami dotyczącymi tego, jakie możliwości optymalizacji podatkowej dają pożyczki i kredyty dla przedsiębiorców. Obecne przepisy podatkowe wskazują, że kapitału pożyczki nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Dotyczy to zarówno pożyczki płynnościowej, jak i innych pożyczek unijnych oraz zobowiązań zaciąganych w bankach komercyjnych. Należy jednak pamiętać, że rata pożyczki składa się z dwóch części, a mianowicie części kapitałowej i odsetkowej. Odsetki, a więc zapłata dla wierzyciela za okres, przez który dysponowaliśmy jego środkami, zależne są od oprocentowania zobowiązania. Co ważne, część odsetkowa raty może stanowić koszt uzyskania przychodu, a więc obniżyć podstawę opodatkowania i co za tym idzie, podatek dochodowy. Warto wiedzieć, że odsetki od pożyczki można odliczyć od podatku jedynie w przypadku, gdy faktycznie zostały opłacone.

Dlaczego warto brać pożyczki płynnościowe dla firm?

Pożyczki płynnościowe są wartym rozważenia rozwiązaniem przede wszystkim z uwagi na ich opłacalność. Dzięki temu, że są to pożyczki z Unii Europejskiej, pozwalają pozyskać duże kwoty przy relatywnie niskim koszcie. Jest to szczególnie istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że są to zobowiązania skierowane do firm, które przechodzą przez trudny okres z uwagi na pandemię COVID-19. Dla takich przedsiębiorstw szczególnie istotne jest zminimalizowanie kosztów związanych z zaciąganym zobowiązaniem. Decydując się na pożyczkę płynnościową z UE, można mieć pewność, że zobowiązanie będzie pomagało w ustabilizowaniu sytuacji finansowej firmy, a nie pogorszy jej. Warto wiedzieć, że pożyczki unijne to szeroka kategoria, która obejmuje nie tylko pożyczki płynnościowe, ale również inne rodzaje zobowiązań finansowych. W jej skład wchodzą także między innymi pożyczki inwestycyjne oraz pożyczki obrotowe.

Pożyczka płynnościowa dla start-upów – czy jest możliwa?

Start-upy to jedna z grup firm najbardziej narażonych na problemy z płynnością finansową spowodowane pandemią COVID-19. Młode przedsiębiorstwa natrafiły na trudności z uwagi na takie kwestie, jak nierzetelność kontrahentów, obniżony popyt na usługi i produkty, restrykcje utrudniające lub całkowicie uniemożliwiające prowadzenie działalności i nie tylko. Pożyczka płynnościowa dla start-upów może być rozwiązaniem, które pozwoli uniknąć dalszego pogarszania się sytuacji finansowej firmy i sprawi, że działalność stanie na nogi. To, czy firmie uda się uzyskać finansowanie, zależy od szczegółów sprawy. Najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do naszych ekspertów i poproszenie, aby dokonali analizy sytuacji i wskazali, jakie kroki najlepiej podjąć. Doradcy chętnie pomogą w uzyskaniu korzystnej pożyczki unijnej, czy to płynnościowej, czy innej, jeśli okaże się, że lepszym wyjściem będzie na przykład pożyczka obrotowa czy inwestycyjna.


Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt obrotowy
kredyt inwestycyjny
kredyt na spłatę zus i us

Sprawdź jakie są koszty kredytu Kalkulator kredytowy

 • Miesięczna rata:
 • Całkowita kwota do zapłaty:
 • Całkowity koszt kredytu:

Kalkulator kredytowy to bardzo łatwe w obsłudze narzędzie, które pomoże ci uniknąć niewłaściwego wyboru oferty kredytowej. Dzięki niemu poznasz wysokość wszystkich kosztów i wybierzesz dokładnie taką ofertę, jaka cię satysfakcjonuje.

Kredyt gotówkowy online. Przykład reprezentatywny.

 • Nie pośredniczymy w pozyskiwaniu pożyczek i kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.
 • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
 • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
 • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana.
 • Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
 • Minimalny okres spłaty: 3 miesiące.
 • Maksymalny okres spłaty: 144 miesiące.


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek