Kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy

Kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy pozwoli pokryć kluczowe dla początkujących działalności wydatki, takie jak zakup potrzebnych półproduktów i towarów czy opłacenie składek i podatków. Dowiedz się, jakie są jego warunki i szybko uzyskaj potrzebne środki z pomocą ekspertów Habza Finanse!

ikona1

Najlepsze oferty kredytów* – według rankingu oferteo 2021

ikona2

Ponad 40 000 zadowolonych Klientów – indywidualnych i firm

ikona3

Ponad 91% skuteczności w pozyskiwaniu kredytów i pożyczek

Wypełnij wniosek online

Poznaj opinie

Naszych klientów

Kordian Horajski
Kordian Horajski
2024-02-07
Serdecznie Polecam! Konkretna i na poziomie obsługa klienta !! Człowiek zaangażowanie podejmuje się sytuacji i staje na wysokości zadania. (Dot.P.Lukasza)
Barbara Kraszewska
Barbara Kraszewska
2024-01-30
Polecam gorąco Panów Sebastian Duczyński oraz Łukasz Baćko
Krystian Szwedooo
Krystian Szwedooo
2024-01-30
Jak najbardziej polecam Panią Izabelę przeszukałem pół internetu i nikt nie chciał pomóc aż trafilem na Panią Izabelę która w jeden dzień wszystko załatwiła profesjonalna Pani wytłumaczy doradzi i praktycznie cały proces przeprowadzi za nas DZIEKUJE BARDZO ZA POMOOC 🙂
Joanna Cichocka
Joanna Cichocka
2024-01-30
Firma która pomaga najbardziej potrzebującym w krytycznych sytuacja.Bardzo miło się z nią współpracuje są bardzo skutecznie i bardzo polecam usługi tej firmy.Miła obsługa i szybkie działanie.Bardzo dziękuje tej firmie za pomoc.
Jakub Kwiatkowski
Jakub Kwiatkowski
2024-01-30
Chciałem pochwalić jakość usług, Pani Paulina Przybysz to naprawdę osoba o wysokiej wiedzy. Pomogła rozwiązać problem bez żadnej presji , wszystko krok po kroku zostało mi wytłumaczone i dziś mogę śmiało polecić, usługi państwu. Myślę że nikt na rynku lepiej nie odnajduje się w tym trudnym fachu. Polecam!
Małgorzata Swaczyna
Małgorzata Swaczyna
2024-01-29
Pan Krzysztof Białończyk to profesjonalista w każdym calu szybko i skutecznie załatwi kredyt. POLECAM
Peter Gordon
Peter Gordon
2024-01-26
Fachowo, indywidualne podejscie do problemu, swietny kontakt. No i falnie pozytywne rozwiązanie, polecam!!!
Rafał Patora
Rafał Patora
2024-01-26
Serdecznie polecam pana Sebastiana Duczyńskiego, bardzo dobra współpraca, zaangażowany i dzięki temu wszystko poszło szybko i sprawnie. Polecam serdecznie.Kredyt dla firm działających poniżej 12 miesięcy – czy można go otrzymać?

ikona7

Odpowiedni staż jest jednym z podstawowych kryteriów stawianych firmom zainteresowanym kredytami firmowymi przez banki. W zakresie kredytu dla firm 12 miesięcy jest najczęściej spotykaną dolną granicą stażu, chociaż bywa, że jest ona jeszcze wyższa i sięga 18, a nawet 24 miesięcy.

Niski staż działalności oznacza bowiem dla potencjalnego kredytodawcy duże ryzyko. Początkujące firmy mogą mieć problem z pozyskaniem pierwszych klientów i zapewnieniem płynności finansowej, a więc również ze spłatą rat kredytów. Nie oznacza to jednak, że kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy jest niemożliwy.

Niekiedy pojawiają się bowiem wyjątki od tej reguły, w szczególności dla przedsiębiorstw, które działają co prawda krócej niż rok, ale dłużej niż 6 miesięcy. Przykładowo kredyt dla firm po 6 miesiącach może być już dostępny, o ile kredytobiorca od dłuższego czasu prowadzi rachunek w banku, który ma udzielić rzeczonego kredytu.

Inne rozwiązanie to kredyt dla firm działających od 6 miesięcy z dodatkowym zabezpieczeniem. Ponadto część banków oferuje kredyty dla nowych firm dla start, które, jak wskazuje sama ich nazwa, mają mniej restrykcyjne wymagania w zakresie stażu, aczkolwiek tego rodzaju oferty mogą być ograniczone tylko do określonych branż lub form działalności (np. samozatrudnienia i umowy o współpracę z byłym pracodawcą).


Sprawdź, czy kredyt dla firmy poniżej 12 miesięcy to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji!

Uzyskaj pieniądze na rozwój Twojej firmy.

Wypełnij wniosek online

Na co można przeznaczyć kredyt dla firm działających od 6 miesięcy

Kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy można przeznaczyć na bardzo różnorodne cele, w zależności od dokładnego typu zobowiązania (czy jest to kredyt gotówkowy, inwestycyjny, a może kredyt na start działalności) i potrzeb kredytobiorcy. 

Początkujący przedsiębiorcy często pozyskują dodatkowe środki na bieżące potrzeby, jak opłacenie rachunków, zobowiązań wobec kontrahentów czy opłat za dostęp do oprogramowania potrzebnego do pracy. 

To jednak nie jedyna dostępna opcja. Kredyt dla firm działających poniżej roku może potencjalnie zostać wykorzystany także na takie cele, jak zakup maszyn, urządzeń czy pojazdów niezbędnych do rozwoju działalności i ugruntowania swojej pozycji na rynku.


Dlaczego warto postawić na współpracę

z Habza Finanse?

ikona9

Działamy kompleksowo

Przeanalizujemy Twoją sytuację finansową, zweryfikujemy potrzeby i możliwości, sprawdzimy jak dotychczas wyglądała Twoja historia kredytowa, a także jaki jest aktualny stan Twojego zadłużenia dzięki raportom z BIK czy KRD.

ikona10

Wiedza i znajomość przepisów to nie wszystko

Nasi doradcy to specjaliści z wieloletnim stażem, którzy jak nikt inny, znają wszelkie praktyki i sposób działania poszczególnych instytucji. Dzięki temu wiemy gdzie warto złożyć wniosek o kredyt, a także czego się wystrzegać.

ikona11

Przeprowadzimy Cię przez cały proces kredytowania

Jesteśmy dla Ciebie od pierwszego dnia, aż do momentu spłaty ostatniej raty nowego zobowiązania. Odpowiemy na wszelkie pytania, pomożemy skompletować potrzebną dokumentację, a sprawy nie wymagające Twojego udziału załatwimy bezzwłocznie.

ikona12

Nie pobieramy przedpłat

Dzięki temu nasi Klienci nic nie ryzykują. Nie musisz więc mieć obaw, że nie stać Cię na naszą pomoc. Złożenie zapytania jest bezpłatne. Czas nie działa jednak na Twoją korzyść, więc nie zwlekaj i dowiedz się jak możemy Ci pomóc, jeszcze dziś.


 Pomożemy Ci uzyskać kredyt dla firmy poniżej 12 miesięcy.

 Odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy różnice między ofertami różnych banków i wskażemy, która z nich będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna.Czy kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy można zaciągnąć online?

Polskie banki doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że przedsiębiorcom zaciągającym zobowiązania finansowe bardzo zależy na czasie, a także na ograniczeniu wszelkich formalności do minimum. Dlatego obecnie w przypadku wielu produktów finansowych, takich jak właśnie kredyt dla firm powyżej 6 miesięcy, wprowadzają możliwość złożenia wniosku przez Internet, bez wychodzenia z biura.

Taka opcja szczególnie często pojawia się, jeśli chodzi o kredyt gotówkowy na działalność gospodarczą od 6 miesięcy, jako że jest to stosunkowo mało skomplikowany produkt finansowy. W przypadku obecnych klientów danego banku zwykle istnieje możliwość zaciągnięcia zobowiązania na podstawie uproszczonej procedury, na przykład przez aplikację lub serwis transakcyjnych.


Korzystny kredyt dla firm od 6 miesięcy, czyli jaki?


To, że firma jest początkująca, nie oznacza, że powinna godzić się na przepłacanie na kredytach. Z reguły do wyboru będzie miała kilka ofert kredytu dla firm poniżej 12 miesięcy – i warto zadbać o to, aby wybrana została oferta najlepsza.

Przez najlepszą ofertę kredytu należy rozumieć przede wszystkim taką, która jest idealnie dopasowana do potrzeb kredytobiorcy, zarówno pod względem kwoty, jak i takich aspektów, jak wysokość raty, okres kredytowania czy wymagane zabezpieczenia. Z tego względu nie można wskazać jednego rozwiązania, które byłoby najlepsze dla wszystkich – niezbędne jest indywidualne podejście.

Porównując oferty kredytu dla firm działających od 6 miesięcy, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie parametry, jak oprocentowanie i prowizja, a także ewentualne opłaty dodatkowe, ponieważ będą one miały znaczący wpływ na ostateczny koszt zobowiązania


Kto może się starać o kredyt dla firmy działającej poniżej roku?

Katalog dostępnych rozwiązań jest stosunkowo szeroki, dlatego o kredyt dla firm od 6 miesiąca może starać się wiele początkujących przedsiębiorców, w tym przedstawiciele wolnych zawodów i samozatrudnieni. Przedstawiciele wolnych zawodów to chociażby prawnicy, lekarze czy tłumacze – osoby, które z racji na specyfikę zawodu działają za pośrednictwem działalności gospodarczej, ale nie są to typowe firmy.

Zwykle po kredyt dla firm do 12 miesięcy sięgają osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, ale niekiedy wnioskują o niego także spółki. Niezależnie od branży i formy prawnej, kluczowe jest, aby firma mogła zademonstrować, że obecnie znajduje się w odpowiednio dobrej sytuacji finansowej, aby spłacać zobowiązanie na czas i ten stan najprawdopodobniej się utrzyma.


Zastanawiasz się kto może pomóc? Doradcy Habza Finanse!

Kredyty dla firm poniżej 12 miesięcy – sprawdź możliwości.


Jakie są warunki kredytu dla firmy działającej poniżej 12 miesięcy?


Kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy w dużej wiąże się z tymi samymi wymaganiami, co większość innych zobowiązań, z jedynie pewnymi dodatkowymi regułami.

Potencjalny kredytodawca zwróci uwagę na takie kwestie, jak zdolność kredytowa i historia kredytowa przedsiębiorstwa. Przeanalizuje więc jego dotychczasowe wydatki i dochody, a także sprawdzi, czy firma nie figuruje na którejś z działających w Polsce list dłużników (bądź czy nie ma negatywnych wpisów w BIK-u).

To, jak wysoka zdolność kredytowa będzie wymagana, zależy przede wszystkim od kwoty zobowiązania, a także jego typu. Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy działalność gospodarcza od 6 miesięcy spotka się z mniej rygorystycznymi warunkami niż w przypadku chęci zaciągnięcia chociażby kredytu inwestycyjnego. Maksymalna kwota kredytowania będzie więc zwykle zależna od okoliczności (a także od wybranego typu kredytu).

Oprócz tego kredyt dla firm po 6 miesiącach (ale poniżej 12 miesięcy) może wiązać się z koniecznością dodatkowego zabezpieczenia zobowiązania, na przykład za pomocą ubezpieczenia lub poręczenia. Dzięki temu bank zyska większą pewność, że w razie problemów finansowych kredytobiorcy uda mu się odzyskać swoją należność. Kredyty hipoteczne ponadto wymagają z reguły wniesienia przez kredytobiorcę określonego wkładu własnego. 


Dokumenty niezbędne do kredytu dla firm działających poniżej roku?

Zanim bank podejmie decyzję kredytową w zakresie kredytu dla firm do 12 miesięcy, będzie chciał zapoznać się z szeregiem dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i prawnej danej działalności. Każdy bank może opracować własną listę wymaganych dokumentów – i może się ona różnić dla poszczególnych klientów, między innymi w zależności od formy działalności, rodzaju kredytu, kwoty, tego czy są aktualnie klientami danej instytucji i nie tylko.

Najbardziej podstawowym typem dokumentów, które pojawiają się często na tego typu listach, są dokumenty rejestrowe, zaświadczające o nadaniu numeru NIP/REGON czy wpisie do KRS, jeśli kredytobiorcą jest spółka cywilna, to może być potrzebna także na przykład umowa spółki.

Oprócz tego przy zaciąganiu kredytu dla firm poniżej 12 miesięcy kluczową rolę odgrywa wszelkiej maści dokumentacja księgowa (zależna od formy opodatkowania, na przykład księga przychodów i rozchodów). Ponadto banki często przy rozpatrywaniu wniosków kredytowych opierają się na zaświadczeniach o niezaleganiu ze składkami w ZUS i US, a także na wyciągach z konta bankowego firmy.

W przypadku, gdy celem jest kredyt hipoteczny działalność gospodarcza 12 miesięczna zostanie poproszona również o dostarczenie dokumentów związanych z nieruchomością, która ma być zakupiona, zbudowana czy wyremontowana.


Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc? Doradcy Habza Finanse!

Kredyty dla firm poniżej 12 miesięcy – sprawdź możliwości.


Czy warto zaciągnąć kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy?


Kredyty firmowe, takie jak kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy, to bezpieczny i pewny sposób na pozyskanie dodatkowego finansowania.

Co więcej, w przeciwieństwie do pozyskiwania zewnętrznych inwestorów czy wejścia na rynek, to rozwiązanie nie wiąże się z utratą nawet małej części kontroli nad działalnością.

Początek działalności to niemal zawsze trudny okres, podczas którego własne fundusze mogą okazać się niewystarczające do pokrycia bieżących wydatków bądź zrealizowania inwestycji niezbędnych do pozyskania pierwszych klientów i stworzenia dla siebie niszy na rynku. 

Kredyt dla firm działających od 6 miesięcy pozwoli poradzić sobie z tego typu trudnościami i ochronić się przed utratą płynności finansowej. Warto jednak nie podejmować się pozyskiwania go samodzielnie, a powierzyć to zadanie ekspertom, ponieważ przy dobieraniu kredytu na własną rękę, bez niezbędnej wiedzy i doświadczenia, łatwo o kosztowny błąd.


Skontaktuj się z nami
Pośrednik kredytowy:

 • Odpowie na Twoje pytania
 • Wyszuka optymalnie dopasowaną ofertę
 • Pomoże w wypełnianiu wniosku
 • Zapewni wsparcie merytoryczne podczas trwania okresu kredytowania


Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt obrotowy
kredyt inwestycyjny
kredyt na spłatę zus i us

Sprawdź jakie są koszty kredytu Kalkulator kredytowy

 • Miesięczna rata:
 • Całkowita kwota do zapłaty:
 • Całkowity koszt kredytu:

Kalkulator kredytowy to bardzo łatwe w obsłudze narzędzie, które pomoże ci uniknąć niewłaściwego wyboru oferty kredytowej. Dzięki niemu poznasz wysokość wszystkich kosztów i wybierzesz dokładnie taką ofertę, jaka cię satysfakcjonuje.

Kredyt gotówkowy online. Przykład reprezentatywny.

 • Nie pośredniczymy w pozyskiwaniu pożyczek i kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.
 • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
 • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
 • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana.
 • Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
 • Minimalny okres spłaty: 3 miesiące.
 • Maksymalny okres spłaty: 144 miesiące.


Najnowsze artykuły o Kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy

Na naszym bloguMasz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek