Kredyt hipoteczny dla firm

Hipoteka jest uznawana za jeden z najpewniejszych typów zabezpieczenia zobowiązania, nic więc dziwnego, że kredyt hipoteczny dla firm cieszy się dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorców i jest mile widziany przez banki. Doradcy Habza Finanse pomogą Twojemu przedsiębiorstwu zaciągnąć go na atrakcyjnych, indywidualnie ustalonych warunkach.

ikona1

Najlepsze oferty kredytów* – według rankingu oferteo 2021

ikona2

Ponad 40 000 zadowolonych Klientów – indywidualnych i firm

ikona3

Ponad 91% skuteczności w pozyskiwaniu kredytów i pożyczek

Wypełnij wniosek online

Poznaj opinie

Naszych klientów

Kordian Horajski
Kordian Horajski
2024-02-07
Serdecznie Polecam! Konkretna i na poziomie obsługa klienta !! Człowiek zaangażowanie podejmuje się sytuacji i staje na wysokości zadania. (Dot.P.Lukasza)
Barbara Kraszewska
Barbara Kraszewska
2024-01-30
Polecam gorąco Panów Sebastian Duczyński oraz Łukasz Baćko
Krystian Szwedooo
Krystian Szwedooo
2024-01-30
Jak najbardziej polecam Panią Izabelę przeszukałem pół internetu i nikt nie chciał pomóc aż trafilem na Panią Izabelę która w jeden dzień wszystko załatwiła profesjonalna Pani wytłumaczy doradzi i praktycznie cały proces przeprowadzi za nas DZIEKUJE BARDZO ZA POMOOC 🙂
Joanna Cichocka
Joanna Cichocka
2024-01-30
Firma która pomaga najbardziej potrzebującym w krytycznych sytuacja.Bardzo miło się z nią współpracuje są bardzo skutecznie i bardzo polecam usługi tej firmy.Miła obsługa i szybkie działanie.Bardzo dziękuje tej firmie za pomoc.
Jakub Kwiatkowski
Jakub Kwiatkowski
2024-01-30
Chciałem pochwalić jakość usług, Pani Paulina Przybysz to naprawdę osoba o wysokiej wiedzy. Pomogła rozwiązać problem bez żadnej presji , wszystko krok po kroku zostało mi wytłumaczone i dziś mogę śmiało polecić, usługi państwu. Myślę że nikt na rynku lepiej nie odnajduje się w tym trudnym fachu. Polecam!
Małgorzata Swaczyna
Małgorzata Swaczyna
2024-01-29
Pan Krzysztof Białończyk to profesjonalista w każdym calu szybko i skutecznie załatwi kredyt. POLECAM
Peter Gordon
Peter Gordon
2024-01-26
Fachowo, indywidualne podejscie do problemu, swietny kontakt. No i falnie pozytywne rozwiązanie, polecam!!!
Rafał Patora
Rafał Patora
2024-01-26
Serdecznie polecam pana Sebastiana Duczyńskiego, bardzo dobra współpraca, zaangażowany i dzięki temu wszystko poszło szybko i sprawnie. Polecam serdecznie.Kredyt hipoteczny dla firm – na jakiej zasadzie działa?

ikona7

Jak wskazuje sama nazwa, kredyt hipoteczny dla firm to zobowiązanie finansowe zabezpieczone hipoteką (ograniczonym prawem rzeczowym) na nieruchomości – zwykle nieruchomości, która jest przedmiotem realizowanej inwestycji. 

W razie braku spłaty należności przez dłużnika i rozpoczęciu egzekucji komorniczej, hipoteka daje wierzycielowi pierwszeństwo do środków uzyskanych dzięki sprzedaży przez komornika danej nieruchomości. Dzięki temu udzielenie zobowiązania wiąże się dla banku z mniejszym ryzykiem, jako że nawet, jeśli firma poważnie się zadłuży w różnych instytucjach, to zawsze powinno udać się odzyskać chociaż część długu właśnie dzięki hipotece.

Kredyty hipoteczne inwestycyjne dla firm są zaciągany zarówno przez relatywnie małe firmy, które na przykład chcą kupić swoje pierwsze biuro, jak i przez wielkie korporacje. Duże zainteresowanie tymi produktami finansowymi wynika przede wszystkim z wysokiej maksymalnej kwoty zobowiązania i długiego okresu kredytowania, zwłaszcza w porównaniu do kredytów gotówkowych czy obrotowych.


Sprawdź, czy kredyt hipoteczny dla firm to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji!

Uzyskaj pieniądze na rozwój Twojej firmy.

Wypełnij wniosek online

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny dla firm?

Kredyt hipoteczny dla firm, który można nazwać również kredytem hipotecznym inwestycyjnym dla firm, z zasady powinien mieć wyraźnie zdefiniowany w umowie kredytowej cel. Dostępnych możliwości jest sporo, aczkolwiek, podobnie, jak w przypadku kredytu hipotecznego dla klientów indywidualnych, wszystkie mają jeden wspólny element: nieruchomość.

Kredyt hipoteczny dla firm na zakup nieruchomości to często wybierana opcja, jednak nie jedyna. Pozyskane w ramach tego produktu finansowego środki można przeznaczyć również na budowę nowego budynku (przykładowo magazynu, hali produkcyjnej, biura) lub remont już istniejącego. Ponadto bank może pozwolić na uregulowanie za pomocą nowego kredytu hipotecznego takiego samego produktu finansowego zaciągniętego w innym banku.


Dlaczego warto postawić na współpracę

z Habza Finanse?

ikona9

Działamy kompleksowo

Przeanalizujemy Twoją sytuację finansową, zweryfikujemy potrzeby i możliwości, sprawdzimy jak dotychczas wyglądała Twoja historia kredytowa, a także jaki jest aktualny stan Twojego zadłużenia dzięki raportom z BIK czy KRD.

ikona10

Wiedza i znajomość przepisów to nie wszystko

Nasi doradcy to specjaliści z wieloletnim stażem, którzy jak nikt inny, znają wszelkie praktyki i sposób działania poszczególnych instytucji. Dzięki temu wiemy gdzie warto złożyć wniosek o kredyt, a także czego się wystrzegać.

ikona11

Przeprowadzimy Cię przez cały proces kredytowania

Jesteśmy dla Ciebie od pierwszego dnia, aż do momentu spłaty ostatniej raty nowego zobowiązania. Odpowiemy na wszelkie pytania, pomożemy skompletować potrzebną dokumentację, a sprawy nie wymagające Twojego udziału załatwimy bezzwłocznie.

ikona12

Nie pobieramy przedpłat

Dzięki temu nasi Klienci nic nie ryzykują. Nie musisz więc mieć obaw, że nie stać Cię na naszą pomoc. Złożenie zapytania jest bezpłatne. Czas nie działa jednak na Twoją korzyść, więc nie zwlekaj i dowiedz się jak możemy Ci pomóc, jeszcze dziś.


 Pomożemy Ci uzyskać kredyt hipoteczny dla firmy.

 Odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy różnice między ofertami różnych banków i wskażemy, która z nich będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna.Czy kredyt hipoteczny dla nowych firm jest możliwy?

Chociaż ustanowienie hipoteki zmniejsza ryzyko związane z udzieleniem pozytywnej decyzji kredytowej, nie oznacza to, że banki nie stawiają dodatkowych wymagań, choćby w zakresie stażu. Każda instytucja finansowa może ustalać własne reguły, jeśli chodzi o kredyt hipoteczny dla prowadzących działalność gospodarczą, natomiast najczęściej spotykamy się z wymaganiem prowadzenia działalności od co najmniej 12 miesięcy, a w skrajnych przypadkach – 2 lat.

Kredyt hipoteczny dla nowych firm, które dopiero od kilku miesięcy działają na rynku, może być w związku z tym trudno dostępny. Nie bez znaczenia będą jednak takie kwestie, jak aktualne i przewidywane dochody firmy czy też doświadczenie właścicieli (bank może inaczej podejść do typowej działalności gospodarczej, a inaczej do samozatrudnienia u poprzedniego pracodawcy).


Na ile lat można zaciągnąć kredyt hipoteczny dla firm?

Podobnie, jak w przypadku kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych, kredyt hipoteczny dla prowadzących działalność gospodarczą charakteryzuje się długim maksymalnym okresem spłaty.

Każdy bank może ustalić go na nieco innym poziomie, natomiast często można spotkać się z limitem 15 lub 20 lat.

Kredyt hipoteczny dla firm na 30 lat nie jest z góry wykluczony, aczkolwiek dominują wspomniane nieco krótsze okresy kredytowania. Należy pamiętać, że od okresu spłaty zależy nie tylko wysokość raty, ale też koszt zobowiązania (jako że wpływa on na tempo spłaty kapitału, na podstawie którego naliczane są odsetki).

W związku z tym kluczowe jest, aby dobrze dopasować go zarówno do potrzeb i oczekiwań firmy, jak i do jej sytuacji finansowej.


Zastanawiasz się kto może pomóc? Doradcy Habza Finanse!

Kredyty hipoteczne dla firm – sprawdź możliwości.


Pożyczka hipoteczna dla firm – czym różni się od kredytu?

Pożyczka hipoteczna dla firm i kredyt hipoteczny dla firm to dwa zupełnie odmienne produkty finansowe, chociaż ich nazwy brzmią bardzo podobnie.

Kredyt hipoteczny ma ściśle określony cel. Kredytobiorca jest ograniczony do inwestycji związanych z nieruchomościami, chociaż niewątpliwie i tak ma spore pole do manewru: może sfinansować ich zakup, budowę, remont i nie tylko. 

Natomiast w przypadku pożyczki hipotecznej dla firm pozostaje ten sam typ zabezpieczenia, czyli tytułowa hipoteka, ale przedsiębiorstwo ma znacznie większą swobodę w zakresie tego, na co wykorzysta środki. Istotne jest jedynie, aby wydatki były związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Należy jednak pamiętać, że przy kredycie hipotecznym hipoteka może zostać ustanowiona na przedmiocie inwestycji, a więc nie musimy wcześniej posiadać jakiejś nieruchomości.

Jeśli zaś chcemy zaciągnąć pożyczkę na cele niezwiązane z budową lub zakupem nieruchomości, musimy posiadać już firmowe biuro, fabrykę, magazyn czy innego typu budynek, który będzie mógł posłużyć jako zabezpieczenie spłaty zobowiązania. 


Co lepiej wybrać – pożyczkę hipoteczną dla firm czy kredyt?

Oba produkty finansowe mają swoje cechy charakterystyczne, które sprawiają, że sprawdzą się w różnych sytuacjach. Nie można więc jednoznacznie stwierdzić, aby jeden z nich był lepszy od drugiego – wszystko zależy od okoliczności.

Przede wszystkim istotne jest, na co przedsiębiorstwo chce spożytkować środki i czy dysponuje nieruchomościami, na które może zostać ustanowiona hipoteka w celu zabezpieczenia zobowiązania.


Zastanawiasz się kto może pomóc? Doradcy Habza Finanse!

Kredyty hipoteczne dla firm – sprawdź możliwości.


Zdolność kredytowa działalności gospodarczej – od czego zależy?

ikona7

Zdolność kredytowa oznacza zdolność do spłacenia na czas całości zobowiązania (kapitału, odsetek i ewentualnych innych opłat). Jest to termin, który może kojarzyć się przede wszystkim z klientami indywidualnymi, jednak nie odnosi się tylko do nich.

Starająca się o kredyt hipoteczny działalność gospodarcza również musi legitymować się odpowiednio wysoką zdolnością.

Oszacowanie jej pozwala bankowi ocenić, czy daną firmę będzie prawdopodobnie stać na terminową spłatę należności, czy też może pojawić się w tym zakresie problem. Trzeba jednak wskazać, że każda instytucja finansowa może wykorzystywać nieco inne wzory i różnie rozkładać nacisk na poszczególne aspekty zdolności. Natomiast lista tego, co się na nią składa, zwykle będzie wyglądała podobnie.

W przypadku kredytu hipotecznego dla prowadzących działalność gospodarczą zdolność kredytowa będzie zależała przede wszystkim od przychodów firmy, a także ponoszonych przez nią kosztów stałych. Bank niewątpliwie weźmie pod uwagę również wysokość aktualnego zadłużenia.


Kredyt hipoteczny dla firm – warunki

Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny dla firm warunki stawiane przez banki zwykle dotyczą przede wszystkim trzech aspektów: stażu, wyników finansowych i historii kredytowej.

Jako że mamy do czynienia z zobowiązaniami długoterminowymi, jest kluczowe, aby przedsiębiorstwo zademonstrowało, że nie tylko dobrze radzi sobie w danym momencie, ale też prawdopodobnie będzie tak również w przyszłości. To, jak wysokie wymagania będzie miał bank wobec klienta, zależy przede wszystkim od kwoty i okresu spłaty zobowiązania.

Czym jest historia kredytowa?

Wystarczająco długi staż czy dobra sytuacja finansowa to dość jednoznaczne warunki udzielenia kredytu hipotecznego dla firm. Oprócz nich niemałe znaczenie ma jednak również pozytywna historia kredytowa. To nic innego, jak historia dotychczasowych kredytów zaciąganych przez daną firmę, a dokładniej mówiąc – tego, czy były spłacane na czas, czy z opóźnieniem, a jeśli tak, to jakim.

Dane na temat rzetelności kredytowej polskich przedsiębiorstw przechowuje BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, jednak nie tylko ono. W Polsce funkcjonuje także wiele innych biur informacji gospodarczej, w tym Krajowy Rejestr Dłużników. Wpisy o uregulowaniu długu na czas są odbierane przez banki pozytywnie, natomiast ewentualne opóźnienia mogą zmniejszyć szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej.


Zastanawiasz się jak uzyskać kredyt hipoteczny dla Twojej firmy? Doradcy Habza Finanse Ci pomogą!

Kredyty hipoteczne dla firm – wybierz najkorzystniejszy.


Kredyt hipoteczny dla spółki

Kredyt hipoteczny dla firmy jednoosobowej to tylko jedna z dostępnych opcji – jest on dostępny również dla przedsiębiorstw opartych na innych formach prawnych, w tym na przykład dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Kredyt hipoteczny dla osób prowadzących działalność gospodarczą jednoosobowo, jak i kredyt hipoteczny dla spółki z o.o. udzielane są na podobnych warunkach. Spółki natomiast często (chociaż nie zawsze) charakteryzują się wyższymi dochodami, w związku z czym mogą liczyć na finansowanie większych inwestycji, wartych kilka, kilkanaście, a niekiedy nawet kilkadziesiąt milionów złotych.


Kredyt hipoteczny dla firm – oprocentowanie

Dla przedsiębiorców porównujących parametry ofert kredytu hipotecznego dla firm oprocentowanie jest zwykle kluczowym elementem. To przede wszystkim od niego (a także od okresu spłaty) zależeć będzie wysokość wygenerowanych odsetek. 

Niekiedy banki pozwalają potencjalnym kredytobiorcom wybierać spośród kilku typów oprocentowania – najczęściej spotyka się kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym i zmiennym, ale czasami pojawia się także oprocentowanie ze stawką maksymalną.

Wybór rodzaju oprocentowania wpłynie na jego wysokość i poziom ryzyka związanego z ewentualnymi zmianami na rynku kredytowym w okresie spłaty, więc jest to kwestia, nad którą należy się dobrze zastanowić. Należy jednak pamiętać, aby przy analizowaniu opłacalności oferty nie skupiać się jedynie na oprocentowaniu, a zweryfikować również inne istotne aspekty.

Prowizja za udzielenie kredytu, opłaty dodatkowe (na przykład opłata przygotowawcza), koszty związane z wybranymi formami zabezpieczenia kredytu (nie tylko hipoteką, ale też chociażby ubezpieczeniem) – wszystko to ma duże znaczenie i powinno zostać wkalkulowane w obliczenia. W związku z tym przy wyborze kredytu hipotecznego dla firm kalkulator niejednokrotnie okaże się przydatny.


Kredyt hipoteczny dla firm – ranking

Przedsiębiorcom, którzy planują zaciągnąć kredyt hipoteczny dla firm ranking pomoże szybko ocenić, którym ofertom warto przyjrzeć się bliżej i jak wygląda aktualna sytuacja na rynku kredytowym.

Ranking kredytów hipotecznych dla firm to jednak nie jedyna dostępna opcja – można także skorzystać z alternatywy. Porównywarka kredytów hipotecznych dla firm to bardzo podobne, a niekiedy wręcz identyczne narzędzie, różniące się ewentualnie możliwością skorzystania z filtrów (np. dotyczących maksymalnej wysokości kredytu). 

Należy jednak pamiętać, że zarówno w przypadku rankingu, jak i porównywarki istnieje ryzyko, że dane będą nieaktualne lub zebrane przez osobę nieposiadającą odpowiedniej wiedzy lub doświadczenia. Dlatego też należy traktować je jedynie jako wskazówkę, a żeby zapewnić sobie atrakcyjny kredyt hipoteczny dla firm porównanie ostateczne powinien przeprowadzić wykwalifikowany ekspert.


Czy warto zaciągnąć kredyt hipoteczny dla prowadzących działalność gospodarczą?

Zakup, budowa lub remont nieruchomości firmowej może wiązać się z ogromnymi kosztami, które przedsiębiorstwo niekoniecznie będzie w stanie samodzielnie udźwignąć. Z drugiej strony, brak inwestycji w hale produkcyjne, magazyny czy biura na dłuższą metę może zahamować rozwój firmy. 

Kredyt hipoteczny dla firm to skuteczny sposób na pozyskanie potrzebnych środków bez oddawania kontroli nad działalnością zewnętrznym inwestorom czy wyczerpywania oszczędności. Warto się nad nim zastanowić, niezależnie od branży czy rozmiaru firmy, a także formy prowadzonej działalności – kredyt hipoteczny dla spółki z o.o. czy jednoosobowej działalności gospodarczej to szczególnie często wybierane opcje.

Długi okres spłaty pozwala na ustalenie rat na relatywnie niskim poziomie (biorąc pod uwagę kwotę zobowiązania, która w przypadku kredytów hipotecznych zwykle jest wysoka). Dzięki temu zaciągnięcie zobowiązania nie będzie stanowiło zagrożenia dla płynności finansowej firmy. 

Na pierwszy rzut oka liczne warunki i wymagania związane z kredytem mogą wydawać się wyzwaniem, ale w praktyce da się przejść przez cały proces bez większych trudności – zwłaszcza, jeśli będzie się miało do dyspozycji ekspertyzę doświadczonego specjalisty.


Skontaktuj się z nami
Pośrednik kredytowy:

 • Odpowie na Twoje pytania
 • Wyszuka optymalnie dopasowaną ofertę
 • Pomoże w wypełnianiu wniosku
 • Zapewni wsparcie merytoryczne podczas trwania okresu kredytowania


Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt obrotowy
kredyt inwestycyjny
kredyt na spłatę zus i us

Sprawdź jakie są koszty kredytu Kalkulator kredytowy

 • Miesięczna rata:
 • Całkowita kwota do zapłaty:
 • Całkowity koszt kredytu:

Kalkulator kredytowy to bardzo łatwe w obsłudze narzędzie, które pomoże ci uniknąć niewłaściwego wyboru oferty kredytowej. Dzięki niemu poznasz wysokość wszystkich kosztów i wybierzesz dokładnie taką ofertę, jaka cię satysfakcjonuje.

Kredyt gotówkowy online. Przykład reprezentatywny.

 • Nie pośredniczymy w pozyskiwaniu pożyczek i kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.
 • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
 • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
 • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana.
 • Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
 • Minimalny okres spłaty: 3 miesiące.
 • Maksymalny okres spłaty: 144 miesiące.


Najnowsze artykuły o Kredyt hipoteczny dla firm

Na naszym bloguMasz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek