Kredyt dla rolników.

Uzyskaj w łatwy sposób kredyt dla rolnika i zdobądź możliwość sfinansowania bieżącej działalności czy rozwoju Swojego gospodarstwa.

Wiemy jak wartościowa, cenna i jednocześnie czasochłonna jest Twoja praca, dlatego powierz nam Swoje finanse i pozyskaj kredyt dla rolnika nawet do 500 tys zł bez zabezpieczenia.


ikona1

Najlepsze oferty kredytów* – według rankingu oferteo 2021

ikona2

Ponad 40 000 zadowolonych Klientów – indywidualnych i firm

ikona3

Ponad 91% skuteczności w pozyskiwaniu kredytów i pożyczek

Wypełnij wniosek online

Poznaj opinie

Naszych klientów

Kordian Horajski
Kordian Horajski
2024-02-07
Serdecznie Polecam! Konkretna i na poziomie obsługa klienta !! Człowiek zaangażowanie podejmuje się sytuacji i staje na wysokości zadania. (Dot.P.Lukasza)
Barbara Kraszewska
Barbara Kraszewska
2024-01-30
Polecam gorąco Panów Sebastian Duczyński oraz Łukasz Baćko
Krystian Szwedooo
Krystian Szwedooo
2024-01-30
Jak najbardziej polecam Panią Izabelę przeszukałem pół internetu i nikt nie chciał pomóc aż trafilem na Panią Izabelę która w jeden dzień wszystko załatwiła profesjonalna Pani wytłumaczy doradzi i praktycznie cały proces przeprowadzi za nas DZIEKUJE BARDZO ZA POMOOC 🙂
Joanna Cichocka
Joanna Cichocka
2024-01-30
Firma która pomaga najbardziej potrzebującym w krytycznych sytuacja.Bardzo miło się z nią współpracuje są bardzo skutecznie i bardzo polecam usługi tej firmy.Miła obsługa i szybkie działanie.Bardzo dziękuje tej firmie za pomoc.
Jakub Kwiatkowski
Jakub Kwiatkowski
2024-01-30
Chciałem pochwalić jakość usług, Pani Paulina Przybysz to naprawdę osoba o wysokiej wiedzy. Pomogła rozwiązać problem bez żadnej presji , wszystko krok po kroku zostało mi wytłumaczone i dziś mogę śmiało polecić, usługi państwu. Myślę że nikt na rynku lepiej nie odnajduje się w tym trudnym fachu. Polecam!
Małgorzata Swaczyna
Małgorzata Swaczyna
2024-01-29
Pan Krzysztof Białończyk to profesjonalista w każdym calu szybko i skutecznie załatwi kredyt. POLECAM
Peter Gordon
Peter Gordon
2024-01-26
Fachowo, indywidualne podejscie do problemu, swietny kontakt. No i falnie pozytywne rozwiązanie, polecam!!!
Rafał Patora
Rafał Patora
2024-01-26
Serdecznie polecam pana Sebastiana Duczyńskiego, bardzo dobra współpraca, zaangażowany i dzięki temu wszystko poszło szybko i sprawnie. Polecam serdecznie.


Kredyt dla rolników

z Habza Finanse to:

ikona4

Do 500 000 zł
bez zabezpieczenia

ikona5

Dogodny okres spłaty
120 miesięcy bez zabezpieczenia

ikona6

8,9%
Oprocentowanie w skali roku
od 8,9%, prowizja od 0%


Kredyt dla rolników
Habza Finanse

ikona8

Polska jest bez wątpienia krajem rolniczym, o bogatych, wielowiekowych tradycjach i o sukcesywnie wzrastającym poziomie profesjonalizacji oraz specjalizacji w zakresie produkcji rolnej.

Po wstąpieniu w szeregi Unii Europejskiej polska wieś zmieniła się na lepsze, zaś rolnicy zyskali szanse na rozwój gospodarstw o każdym w zasadzie profilu. W ciągu 14 lat, które minęły od wejścia Polski do struktur unijnych, zmieniło się bardzo wiele – polscy rolnicy znacznie śmielej podchodzą do możliwości rozwoju, chętnie inwestują w innowacje, kupują nowe maszyny, poszerzają swoją działalność, edukują się i szkolą.

Często sięgają przy tym po kredyty dla rolników, czyli finansowanie zaprojektowane i skonstruowane w ten sposób, aby wspierać w codziennej pracy tych, którzy zapewniają jedzenie na stołach milionów ludzi.

Co ważne, kredyty dla rolników przeznaczone mogą być nie tylko na rozwój samego gospodarstwa (poprzez zakup lub dzierżawę ziemi oraz budynków, zakup sprzętu czy też inwestycję w edukację, np. poprzez kursy i studia), ale i na inne wydatki.

Są one rozumiane bardzo szeroko, a więc w ich skład wchodzić mogą zarówno sprawy związane z domem i jego utrzymaniem (nowy sprzęt RTV i AGD, remonty, zakup mebli etc.), jak i cele zdrowotne, takie jak prywatna diagnostyka i leczenie lub rodzinne, np. sfinansowanie ważnej rodzinnej uroczystości, takiej jak ślub i wesele, chrzciny lub huczne urodziny czy rocznica.

Kredyt dla rolników przeznaczyć można także na kupienie nowego samochodu (prosto z salonu lub używanego) oraz naprawę już posiadanego auta. Słowem, ten rodzaj finansowania daje jego beneficjentom ogromną dowolność w jego spożytkowaniu. Korzystne kredyty preferencyjne pozwolą zrealizować marzenia czy rozwiązać uciążliwe problemy – szybko i bez zbędnych formalności. Za ich pomocą uzyskamy dodatkowe fundusze na opłacalnych, indywidualnie dopasowanych warunkach, tak więc możemy być pewni, że nie przepłacimy.

Co jednak trzeba zrobić, żeby móc ubiegać się o kredyt dla rolników na dowolny cel? Czy wystarczy mieć gospodarstwo? Jakie dokumenty trzeba zdobyć i przedstawić bankowi? Czy istnieją jakieś obostrzenia, na co trzeba uważać? I, wreszcie, czym różni się kredyt dla rolników od kredytu gotówkowego? Jeżeli interesują Cię odpowiedzi na te pytania, to zapraszamy do lektury naszego artykułu.


Rozwiń swoje gospodarstwo dzięki kredytowi dla rolników.

Nasi doradcy kredytowi Habza Finanse wyszukają optymalną ofertę kredytową, która jest dopasowana do Twoich potrzeb. Udzielimy Ci odpowiedzi na wszystkie pytania oraz pomożemy w wypełnieniu wniosku kredytowego. Z naszą pomocą szybko i bez problemu uzyskasz dodatkowe pieniądze na rozwój działalności rolniczej.

Wypełnij wniosek online


Kredyt dla rolników z Habza Finanse


ikona4

Skuteczna pomoc w walce o lepsze jutro. Kredyt dla rolników pomoże Ci zachować płynność finansową, która w gospodarstwie rolnym jest wyjątkowo istotna..

Wysokie kwoty finansowania z przeznaczeniem na dowolny cel pozwolą Ci sfinansować wszelkie niezbędne wydatki bez konieczności informowania o tym instytucji finansowej.

Długi termin spłaty i korzystne, dopasowane do Twoich potrzeb raty dadzą Ci niezbędny czas na ustabilizowanie sytuacji i wprowadzenie swojego gospodarstwa na nowe tory.

Kredytem dla rolników sfinansujesz nowe technologie i inwestycje. Nie będziesz stał w miejscu, dzięki czemu Twoje gospodarstwo zacznie zarabiać znacznie więcej niż dotychczas.


Dlaczego warto postawić na współpracę

z Habza Finanse?

ikona9

Działamy kompleksowo

Przeanalizujemy Twoją sytuację finansową, zweryfikujemy potrzeby i możliwości, sprawdzimy jak dotychczas wyglądała Twoja historia kredytowa, a także jaki jest aktualny stan Twojego zadłużenia dzięki raportom z BIK czy KRD.

ikona10

Wiedza i znajomość przepisów to nie wszystko

Nasi doradcy to specjaliści z wieloletnim stażem, którzy jak nikt inny, znają wszelkie praktyki i sposób działania poszczególnych instytucji. Dzięki temu wiemy gdzie warto złożyć wniosek o kredyt, a także czego się wystrzegać.

ikona11

Przeprowadzimy Cię przez cały proces kredytowania

Jesteśmy dla Ciebie od pierwszego dnia, aż do momentu spłaty ostatniej raty nowego zobowiązania. Odpowiemy na wszelkie pytania, pomożemy skompletować potrzebną dokumentację, a sprawy nie wymagające Twojego udziału załatwimy bezzwłocznie.

ikona12

Nie pobieramy przedpłat

Dzięki temu nasi Klienci nic nie ryzykują. Nie musisz więc mieć obaw, że nie stać Cię na naszą pomoc. Złożenie zapytania jest bezpłatne. Czas nie działa jednak na Twoją korzyść, więc nie zwlekaj i dowiedz się jak możemy Ci pomóc, jeszcze dziś.


 Pomożemy Ci pozyskać korzystny kredyt dla zadłużonych.

 Nasi specjaliści kredytowi dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu znajdą dla Ciebie wyjście nawet z najtrudniejszej sytuacji. Przeanalizujemy dostępne oferty i przedstawimy Ci tę najkorzystniejszą – nie musisz martwić się o formalności, ponieważ wszystkim zajmiemy się za Ciebie. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz.Skąd wziąć środki na finansowanie działalności rolnej?

ikona6

Praca w gospodarstwie rolnym – czy to zajmującym się uprawą, czy to hodowlą, a także będącym połączeniem dwóch tych modeli –  może być nieprzewidywalna. Działalność rolna jest generatorem ogromnych kosztów, których zwrot jest rokrocznie zależny przede wszystkim od pogody i światowej koniunktury, ale też i braku chorób inwentarza oraz upraw, sprawnego sprzętu i możliwości inwestowania w nowe rozwiązania.

Zakup i modernizacja specjalistycznych maszyn, zakup nawozów i środków ochrony roślin, pasz i materiałów siewnych – to tylko część z wydatków, z którymi musi liczyć się prowadzący gospodarstwo rolne.

Co jednak w przypadku, kiedy dochody z tej działalności nie są w stanie pokryć kosztów, które stwarza lub uniemożliwia sfinansowanie innowacji i nowych kierunków rozwoju? Wtedy warto sięgnąć po kredyty dla rolników.

Korzystając z nich można sfinansować tak bieżącą działalność gospodarstwa, jak i jej poszerzenie czy dywersyfikację, jak i wydatki zupełnie z rolnictwem niezwiązane, a pojawiające się w każdej polskiej rodzinie: wyjazd na wakacje, wesele córki, remont mieszkania, zakup nowego samochodu czy też spłatę innych długów. Kredyt dla rolników na dowolny cel jest więc rozwiązaniem niezwykle elastycznym.


Jakie informacje dotyczące kredytu dla rolników warto zapamiętać?

 
Kredyt dla rolników charakteryzuje się bardzo wysoką kwotą możliwą do uzyskania.
 
Tradycyjny kredyt gotówkowy rolnik może przeznaczyć na dowolny cel.
 
Jednym z akceptowanych przez banki źródeł dochodów są te pochodzące z działalności rolniczej.
 
Kredyty dla rolników mogą zostać udzielone nawet młodym fachowcom, którzy ukończyli 18. rok życia.
 
Niektórzy pożyczkodawcy wymagają prowadzenia działalności rolniczej na minimum rok przed wnioskowaniem o kredyt.
 
Aby wnioskować o kredyt dla rolników, potrzebujesz m.in. dowodu osobistego, numeru NIP oraz decyzji z Urzędu Gminy dot. wysokości podatku rolnego.
 
Właściciele gospodarstw rolnych mogą skorzystać z dwóch rodzajów kredytów: tradycyjnych i dostosowanych do potrzeb ich branży.
 
Pożyczki dla rolników na zakup gruntów rolnych charakteryzują się najczęściej niskim wkładem własnym i oprocentowaniem.
 
 

Zastanawiasz się kto może pomóc w pozyskaniu kredytu dla rolnika?

Doradcy Habza Finanse! Nie zwlekaj zgłoś się do nas.Co znajdziemy wśród ofert kierowanych do rolników?

Co do zasady osobom prowadzącym gospodarstwo rolne proponowane są dwa rozwiązania: tradycyjny kredyt gotówkowy dla osób indywidualnych lub też specjalny kredyt rolniczy na zakup środków trwałych oraz inwestycje. Pierwsza z propozycji jest po prostu klasycznym kredytem gotówkowym z dowolnym środkiem przeznaczenia (w tym również konsolidacją zobowiązań), dość długim okresem spłaty i różną maksymalną wysokością zadłużenia. Druga z propozycji jest o tyle interesująca, że dostosowano ją do specyficznych potrzeb rolników, muszących zmagać się z nieprzewidywalnością pogody oraz krajowych i międzynarodowych rynków.

Kiedy więc interesuje nas kredyt dla rolników, który spożytkować chcemy typowo na potrzeby związane z prowadzeniem gospodarstwa, warto zainteresować się właśnie finansowaniem temu dedykowanym. Kiedy zaś są to wydatki pozarolnicze, świetnie sprawdzą się „klasyczne” kredyty dla rolników.


W jaki sposób obliczana jest zdolność kredytowa dla rolników?

ikona6

Kredyty dla rolników jest bez wątpienia szansą na rozwój gospodarstwa. Twoja zdolność kredytowa obliczana jest najczęściej na podstawie wszystkich dochodów – faktur, dopłat oraz tzw. hektara przeliczeniowego, czyli, jak tłumaczy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, jednostki kalkulacyjnej ustanowionej głównie do celów podatku rolnego; bazującej na rzeczywistej powierzchni użytków rolnych (gruntów ornych, łąk, pastwisk, sadów, gruntów pod stawami i pod zabudowaniami, gruntów zadrzewionych lub zakrzewionych na użytkach rolnych).

Pod uwagę brane są też często przewidywane prognozy zysków z uprawy czy hodowli. Co ważne, nie ma przy tym znaczenia, czy gospodarstwo prowadzone jest samodzielnie, czy też wspólnie z innymi współwłaścicielami. Opłacalne kredyty preferencyjne dla rolników zostały opracowane konkretnie z myślą o ich potrzebach i możliwościach, w związku z czym ich wymagania zostały dostosowane właśnie do realiów uprawy roli.  Dzięki tak szerokim i różnorodnym opcjom, możliwości finansowania dostępne dla osób prowadzących działalność rolniczą prezentują się bardzo ciekawie.

Kredyt dla rolników to możliwość sfinansowania zarówno bieżącej działalności, jak i rozwoju gospodarstwa

Prowadzenie gospodarstwa na takim poziomie, który zapewni mu rentowność i rozwój, jest nie lada wyzwaniem, a sprostanie mu wiąże się często z koniecznością pozyskania dodatkowych środków. Należy też pamiętać, że rolnictwo jest branżą wrażliwą nie tylko na pogodę czy wahania krajowych oraz światowych rynków – równie ważny jest tu czas i szybkość rozpatrywania wniosków oraz udostępniania środków. Banki posiadają w swoich ofertach szybki kredyt dla osób uzyskujących dochód z rolnictwa oraz ogrodnictwa na oświadczenie do 150 tysięcy złotych – przy oprocentowaniu kredytu na maksymalnym poziomie 9% oraz prowizji banku do 2%. Decyzja kredytowa wydawana jest zazwyczaj w ciągu 24 godzin, klient podpisuje oświadczenie o wysokości i źródłach swojego dochodu. Wymagane jest posiadanie minimum 1 hektara ziemi uprawnej.


Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu kredytu dla rolników?

Skontaktuj się z nami – doświadczeni doradcy kredytowi Habza Finanse znajdą dla Ciebie korzystny kredyt z długim terminem spłaty, na wysoką kwotę. Dzięki pieniądzom pozyskanym w taki sposób sfinansujesz nowe technologie i inwestycje w gospodarstwie. Nie czekaj i zacznij rozwijać swoją działalność.
Jakie dokumenty potrzebne są do uzyskania kredytu dla rolników?

W większości przypadków do wydania decyzji kredytowej wymagany jest wyłącznie dowód osobisty, decyzja z Urzędu Gminy o wysokości podatku rolnego oraz decyzja o nadaniu numeru identyfikacji podatkowej (NIP). Do uruchomienia kredytu wymagane są ponadto zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami oraz ze składkami KRUS – trzeba pamiętać, że zaświadczenie takie nie może być wydane więcej niż jeden miesiąc przed składaniem wniosku kredytowego.

Może jednak zdarzyć się i tak – przy większych kwotach kredytu i wydłużonym okresie jego spłaty – że bank wymagać będzie większej ilości dokumentów, takich jak potwierdzenie dochodu uzyskiwanego z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego (takie zaświadczenie wydawane jest we właściwym urzędzie gminy) lub, jeżeli bank wlicza do oceny zdolności kredytowej wysokość otrzymanych dopłat unijnych, również potwierdzenie ich wysokości (zaświadczenie to można otrzymać w Biurze Powiatowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa).Warto inwestować w rozwój działalności rolniczej

Jak już wspomniano, bieżące dochody często nie pozwalają na znaczące inwestycje. Zakup nowej maszyny czy najnowszej technologii to często wydatek nie rzędu kilku tysięcy złotych, a kilkudziesięciu czy kilkuset.

Jest to problematyczne, biorąc pod uwagę, że rozwój działalności rolniczej jest kluczowy do długotrwałego sukcesu i zwiększania swoich zysków. Zmiany w branży rolniczej są niezwykle dynamiczne i wiążą się przede wszystkim z szybkim rozwojem nowych, innowacyjnych technologii. Dlatego też kredyt dla rolnika może okazać się tak korzystnym rozwiązaniem.

Nie rozwijając się i nie inwestując nie tylko tracimy szansę na większe dochody, ale w pewnym momencie może się także okazać, że pozostaliśmy w tyle za konkurencją i nasze dochody zaczęły się zmniejszać. W związku z tym zdecydowanie warto inwestować w nowe maszyny, technologie i licencje, nawet, jeśli na krótką metę nie odczujemy z tego względu dużej różnicy. W dłuższej perspektywie z pewnością się nam to opłaci.

Pozyskane z naszą pomocą kredyty preferencyjne są warte rozważenia zarówno dla rolników działających na bardzo dużą skalę, jak i niewielkich, rodzinnych gospodarstw. W obu tych przypadkach ciągły rozwój jest kluczowy i nie można o nim zapominać, w przeciwnym wypadku nawet dobrze prosperujące gospodarstwo może prędzej czy później odczuć problemy finansowe.

Warunki kredytu ustalane są indywidualnie, tak więc możesz mieć pewność, że będą idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, planów i możliwości finansowych, tak aby możliwe było zrealizowanie Twojej wymarzonej inwestycji. Dzięki temu nie będzie konieczne rezygnowanie z ambitnych pomysłów z uwagi na ograniczone fundusze.


Czy istnieje oferta kredytów konsolidacyjnych dla rolników?

ikona6

Wiesz już, że rolnicy mają do wyboru dwa rodzaje pożyczek: te zaciągane na dowolny, osobisty cel oraz kredyty związane z działalnością gospodarczą. Oznacza to, że podobnie jak każdy mogą oni korzystać z kart kredytowych, zakupów na raty czy zwykłych pożyczek gotówkowych. Jeśli zdecydują się na zaciągnięcie kilku zobowiązań, mogą je skonsolidować za pośrednictwem wybranego banku lub prywatnej firmy.

Kredyt konsolidacyjny dla rolników może zostać udzielony na bardzo korzystnych warunkach, jeśli tylko przedstawią oni wszystkie wymagane dokumenty i posiadają wysoką zdolność kredytową. Firmy pozabankowe oferują jednak swoje usługi również tym specjalistom, którzy otrzymują niskie dochody.

Niezależnie od tego, jak kształtuje się twoja historia kredytowa, możesz skontaktować się z doradcą. Wspólnie z nim dokonasz porównania dostępnych na rynku konsolidacji dla rolników i wybierzesz korzystną ofertę, dzięki której:

 • obniżysz miesięczną ratę,
 • wydłużysz okres spłaty pożyczki,
 • zwiększysz swoją zdolność kredytową,
 • usystematyzujesz swoje wydatki.

HABZA Finanse oferuje kompleksową pomoc w uzyskaniu kredytu dla rolników

ikona10

Wieloletnie doświadczenie naszych doradców kredytowych pozwala na sprawne wytypowanie jak najkorzystniejszej z dostępnych ofert. Asystujemy przy skompletowaniu wszystkich potrzebnych dokumentów i zaświadczeń.

Oczywiście służymy też fachową poradą w trakcie całego procesu, a także już po otrzymaniu finansowania. Odpowiadamy na wszelkie pytania i rozwiewamy wątpliwości, nieustannie mając na uwadze specyfikę branży rolnej i ogrodniczej. Umowa kredytowa jest podpisywana w banku lub u klienta, środki przelewane są zazwyczaj w ciągu kilkudziesięciu godzin od uruchomienia kredytu.

Pośrednik kredytowy:

 • Odpowie na Twoje pytania
 • Wyszuka optymalnie dopasowaną ofertę
 • Pomoże w wypełnianiu wniosku
 • Zapewni wsparcie merytoryczne podczas trwania okresu kredytowania

Pytania naszych klientów – FAQ dt kredytu dla rolników

Na czym polega kredyt dla rolników?

Kredyt dla rolników to produkt finansowy, który umożliwia przedstawicielom branży pozyskanie środków na realizację zawodowych i osobistych planów. Na rynku dostępne są zarówno tradycyjne kredyty gotówkowe, dzięki którym rolnik może zadbać o swój budżet domowy, jak i pożyczki na zakup gruntów lub sprzętu rolniczego. Kredyty rolnicze są udzielane na bardzo korzystnych warunkach, zaś uzyskaną pożyczkę gotówkową można przeznaczyć na dowolny cel.

Jakie wymagania banki stawiają przed rolnikami ubiegającymi się o kredyt?

Tak jak inni kredytobiorcy, rolnicy, którzy chcą otrzymać kredyt, powinni spełnić kilka podstawowych wymogów. Przede wszystkim niezbędna jest odpowiednia zdolność kredytowa. Wymagana jest też dobra historia w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Osoby, które regularnie spłacały swoje zobowiązania, nie powinny mieć większego problemu ze spełnieniem tego kryterium, dzięki czemu mogą one uzyskać wysoki kredyt dla rolników.

Jakie cele mogą sfinansować rolnicy z pomocą kredytu?

Jeśli rolnik weźmie kredyt gotówkowy, środki pozyskane w taki sposób może przeznaczyć na dowolny cel. Dostępne są jednak również kredyty celowe, które powstały z myślą o konkretnych przedsięwzięciach podejmowanych przez rolników. W takiej sytuacji kredyt rolniczy można przeznaczyć m.in. na zakup zwierząt hodowlanych, pasz i nawozów, maszyn rolniczych i urządzeń rolniczych czy też konsolidację wcześniejszych zobowiązań.

Jakie instytucje udzielają kredytów rolnikom?

Kredyty dla rolników oferują zarówno banki, jak i prywatne firmy pożyczkowe. Pożądanym wyborem klientów jest najczęściej pierwszy z wymienionych rodzajów instytucji. Banki oferują bowiem nie tylko wyższe kwoty pożyczek, ale także niższe oprocentowanie i lepsze warunki ich spłaty. Nie warto jednak lekceważyć oferty pozabankowych instytucji, ponieważ ich przedstawiciele często jako jedyni pomagają osobom, które spotkały się z odmową ze strony banków.

Ile środków może otrzymać rolnik w ramach kredytu?

Minimalną i maksymalną kwotę pożyczki ustala każda z instytucji. Robi to na podstawie odgórnego regulaminu oraz indywidualnej sytuacji klienta. Warto jednak wiedzieć, że kredyty dla rolników należą do największych pożyczek dostępnych na rynku. Z pomocą doradcy kredytowego możesz otrzymać środki w wysokości sięgającej nawet pół miliona złotych. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i zdolności kredytowej.

Czy w przypadku kredytu dla rolników brana jest pod uwagę wysokość ich dochodów?

Tak. Oferty kredytów dla rolników często okazują się być bardzo atrakcyjne, jednak kwota pożyczki i okres jej spłaty zależą w dużej mierze od zdolności kredytowej specjalisty, a zatem między innymi od jego dochodów. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku wnioskowania o kredyt w bankach, ponieważ w przeciwieństwie do prywatnych firm często odmawiają one współpracy z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji finansowej.

Jakie dokumenty trzeba przygotować, aby uzyskać kredyt dla rolników?

Jeśli chcesz wnioskować o kredyt dla rolników, przygotuj:

 • dowód tożsamości,
 • decyzję z Urzędu Gminy dotyczącą wysokości podatku rolnego,
 • decyzję o nadaniu numeru identyfikacji podatkowej (NIP),
 • oświadczenie o uregulowaniu podatków i składek KRUS,
 • zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach (faktury, wyciągi z kont bankowych, pisemne oświadczenia itp.).

W przypadku starań o konsolidację pożyczek przydatne będą również dotychczasowe umowy kredytowe.

Czy istnieją kredyty konsolidacyjne dla rolników?

Tak, kredyty konsolidacyjne dla rolników są możliwe do uzyskania. Aby wnioskować o ten rodzaj pożyczki, należy przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, w tym zawarte dotychczas umowy kredytowe. Wszelkie potwierdzenia działalności rolniczej, w tym decyzje pochodzące z Urzędu Skarbowego, mogą natomiast pozytywnie wpłynąć na proponowane warunki kredytowania. Dlatego w wielu przypadkach warto dołączyć je do wniosku o konsolidację.

Czy rolnik może wziąć kredyt na zakup gruntów?

Tak. Obok tradycyjnych pożyczek gotówkowych, kredyt rolniczy na zakup gruntów jest jednym z najpopularniejszych produktów finansowych wykorzystywanych w tej branży. Ze względu na rozbudowaną ofertę różnorodnych instytucji finansowych i specyfikę branży, pożyczki te charakteryzują się bardzo korzystnymi warunkami spłaty i niskim wkładem własnym. Porównaj kilka spośród dostępnych możliwości i podejmij satysfakcjonującą współpracę z wybraną firmą.

Dlaczego pomoc doradcy kredytowego gwarantuje uzyskanie możliwie najkorzystniejszego kredytu dla rolników?

Doradca kredytowy zna się nie tylko na ekonomii, finansach i bankowości — nieobca jest mu także specyfika branży rolniczej. Dlatego specjalista wykorzysta swoją wiedzę, doświadczenie i dostęp do szczegółowych danych, aby pomóc Ci przeanalizować zarówno szeroko pojęty rynek, jak i oferty poszczególnych banków i prywatnych firm. Dzięki wsparciu kredyt dla rolników uzyskasz nie tylko szybciej, ale także na korzystniejszych warunkach.


Sprawdź również nasze pozostałe usługi

konsolidacja chwilówek
kredyt konsolidacyjny online
kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy online. Przykład reprezentatywny.

 • Nie pośredniczymy w pozyskiwaniu pożyczek i kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.
 • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
 • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
 • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana.
 • Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
 • Minimalny okres spłaty: 3 miesiące.
 • Maksymalny okres spłaty: 144 miesiące.

Najnowsze artykuły o Kredyty dla rolników

Na naszym bloguMasz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek