Kredyty dla rolników – Habza Finanse

Uzyskaj w łatwy sposób kredyt dla rolnika i zdobądź możliwość sfinansowania bieżącej działalności czy rozwoju Swojego gospodarstwa. Wiemy jak wartościowa, cenna i jednocześnie czasochłonna jest Twoja praca, dlatego powierz nam Swoje finanse i pozyskaj kredyt dla rolnika nawet do 150 tys. zł tylko na oświadczenie.

Polska jest bez wątpienia krajem rolniczym, o bogatych, wielowiekowych tradycjach i o sukcesywnie wzrastającym poziomie profesjonalizacji oraz specjalizacji w zakresie produkcji rolnej. Po wstąpieniu w szeregi Unii Europejskiej polska wieś zmieniła się na lepsze, zaś rolnicy zyskali szanse na rozwój gospodarstw o każdym w zasadzie profilu. W ciągu 14 lat, które minęły od wejścia Polski do struktur unijnych, zmieniło się bardzo wiele – polscy rolnicy znacznie śmielej podchodzą do możliwości rozwoju, chętnie inwestują w innowacje, kupują nowe maszyny, poszerzają swoją działalność, edukują się i szkolą. Często sięgają przy tym po kredyty dla rolników, czyli finansowanie zaprojektowane i skonstruowane w ten sposób, aby wspierać w codziennej pracy tych, którzy zapewniają jedzenie na stołach milionów ludzi.

Co ważne, kredyty dla rolników przeznaczone mogą być nie tylko na rozwój samego gospodarstwa (poprzez zakup lub dzierżawę ziemi oraz budynków, zakup sprzętu czy też inwestycję w edukację, np. poprzez kursy i studia), ale i na inne wydatki. Są one rozumiane bardzo szeroko, a więc w ich skład wchodzić mogą zarówno sprawy związane z domem i jego utrzymaniem (nowy sprzęt RTV i AGD, remonty, zakup mebli etc.), jak i cele zdrowotne, takie jak prywatna diagnostyka i leczenie lub rodzinne, np. sfinansowanie ważnej rodzinnej uroczystości, takiej jak ślub i wesele, chrzciny lub huczne urodziny czy rocznica.

Kredyt dla rolników przeznaczyć można także na kupienie nowego samochodu (prosto z salonu lub używanego) oraz naprawę już posiadanego auta. Słowem, ten rodzaj finansowania daje jego beneficjentom ogromną dowolność w jego spożytkowaniu. Korzystne kredyty preferencyjne pozwolą zrealizować marzenia czy rozwiązać uciążliwe problemy – szybko i bez zbędnych formalności. Za ich pomocą uzyskamy dodatkowe fundusze na opłacalnych, indywidualnie dopasowanych warunkach, tak więc możemy być pewni, że nie przepłacimy. Co jednak trzeba zrobić, żeby móc ubiegać się o kredyt dla rolników na dowolny cel? Czy wystarczy mieć gospodarstwo? Jakie dokumenty trzeba zdobyć i przedstawić bankowi? Czy istnieją jakieś obostrzenia, na co trzeba uważać? I, wreszcie, czym różni się kredyt dla rolników od kredytu gotówkowego? Jeżeli interesują Cię odpowiedzi na te pytania, to zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Rozwiń swoje gospodarstwo dzięki kredytowi dla rolników.

Nasi doradcy kredytowi Habza Finanse wyszukają optymalną ofertę kredytową, która jest dopasowana do Twoich potrzeb. Udzielimy Ci odpowiedzi na wszystkie pytania oraz pomożemy w wypełnieniu wniosku kredytowego. Z naszą pomocą szybko i bez problemu uzyskasz dodatkowe pieniądze na rozwój działalności rolniczej.

Kredyt dla rolników z Habza Finanse:

Skuteczna pomoc w walce o lepsze jutro. Kredyt dla rolników pomoże Ci zachować płynność finansową, która w gospodarstwie rolnym jest wyjątkowo istotna..

Wysokie kwoty finansowania z przeznaczeniem na dowolny cel pozwolą Ci sfinansować wszelkie niezbędne wydatki bez konieczności informowania o tym instytucji finansowej.

Długi termin spłaty i korzystne, dopasowane do Twoich potrzeb raty dadzą Ci niezbędny czas na ustabilizowanie sytuacji i wprowadzenie swojego gospodarstwa na nowe tory.

Kredytem dla rolników sfinansujesz nowe technologie i inwestycje. Nie będziesz stał w miejscu, dzięki czemu Twoje gospodarstwo zacznie zarabiać znacznie więcej niż dotychczas.

Skąd wziąć środki na finansowanie działalności rolnej?

Praca w gospodarstwie rolnym – czy to zajmującym się uprawą, czy to hodowlą, a także będącym połączeniem dwóch tych modeli –  może być nieprzewidywalna. Działalność rolna jest generatorem ogromnych kosztów, których zwrot jest rokrocznie zależny przede wszystkim od pogody i światowej koniunktury, ale też i braku chorób inwentarza oraz upraw, sprawnego sprzętu i możliwości inwestowania w nowe rozwiązania. Zakup i modernizacja specjalistycznych maszyn, zakup nawozów i środków ochrony roślin, pasz i materiałów siewnych – to tylko część z wydatków, z którymi musi liczyć się prowadzący gospodarstwo rolne.

Co jednak w przypadku, kiedy dochody z tej działalności nie są w stanie pokryć kosztów, które stwarza lub uniemożliwia sfinansowanie innowacji i nowych kierunków rozwoju? Wtedy warto sięgnąć po kredyty dla rolników. Korzystając z nich można sfinansować tak bieżącą działalność gospodarstwa, jak i jej poszerzenie czy dywersyfikację, jak i wydatki zupełnie z rolnictwem niezwiązane, a pojawiające się w każdej polskiej rodzinie: wyjazd na wakacje, wesele córki, remont mieszkania, zakup nowego samochodu czy też spłatę innych długów. Kredyt dla rolników na dowolny cel jest więc rozwiązaniem niezwykle elastycznym.

kredyty dla rolnikow - wykres zrodla finansowania
Źródło: https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/technika-rolnicza/13210-jak-rolnicy-kupuja-maszyny

Co znajdziemy wśród ofert kierowanych do rolników?

Co do zasady osobom prowadzącym gospodarstwo rolne proponowane są dwa rozwiązania: tradycyjny kredyt gotówkowy dla osób indywidualnych lub też specjalny kredyt rolniczy na zakup środków trwałych oraz inwestycje. Pierwsza z propozycji jest po prostu klasycznym kredytem gotówkowym z dowolnym środkiem przeznaczenia (w tym również konsolidacją zobowiązań), dość długim okresem spłaty i różną maksymalną wysokością zadłużenia. Druga z propozycji jest o tyle interesująca, że dostosowano ją do specyficznych potrzeb rolników, muszących zmagać się z nieprzewidywalnością pogody oraz krajowych i międzynarodowych rynków.

Kiedy więc interesuje nas kredyt dla rolników, który spożytkować chcemy typowo na potrzeby związane z prowadzeniem gospodarstwa, warto zainteresować się właśnie finansowaniem temu dedykowanym. Kiedy zaś są to wydatki pozarolnicze, świetnie sprawdzą się „klasyczne” kredyty dla rolników.

Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu kredytu dla rolników?

Skontaktuj się z nami – doświadczeni doradcy kredytowi Habza Finanse znajdą dla Ciebie korzystny kredyt z długim terminem spłaty, na wysoką kwotę. Dzięki pieniądzom pozyskanym w taki sposób sfinansujesz nowe technologie i inwestycje w gospodarstwie. Nie czekaj i zacznij rozwijać swoją działalność.

W jaki sposób obliczana jest zdolność kredytowa?

Kredyty dla rolników jest bez wątpienia szansą na rozwój gospodarstwa. Twoja zdolność kredytowa obliczana jest najczęściej na podstawie wszystkich dochodów – faktur, dopłat oraz tzw. hektara przeliczeniowego, czyli, jak tłumaczy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, jednostki kalkulacyjnej ustanowionej głównie do celów podatku rolnego; bazującej na rzeczywistej powierzchni użytków rolnych (gruntów ornych, łąk, pastwisk, sadów, gruntów pod stawami i pod zabudowaniami, gruntów zadrzewionych lub zakrzewionych na użytkach rolnych). Pod uwagę brane są też często przewidywane prognozy zysków z uprawy czy hodowli. Co ważne, nie ma przy tym znaczenia, czy gospodarstwo prowadzone jest samodzielnie, czy też wspólnie z innymi współwłaścicielami. Opłacalne kredyty preferencyjne dla rolników zostały opracowane konkretnie z myślą o ich potrzebach i możliwościach, w związku z czym ich wymagania zostały dostosowane właśnie do realiów uprawy roli.  Dzięki tak szerokim i różnorodnym opcjom, możliwości finansowania dostępne dla osób prowadzących działalność rolniczą prezentują się bardzo ciekawie.

Kredyt dla rolników to możliwość sfinansowania zarówno bieżącej działalności, jak i rozwoju gospodarstwa

Prowadzenie gospodarstwa na takim poziomie, który zapewni mu rentowność i rozwój, jest nie lada wyzwaniem, a sprostanie mu wiąże się często z koniecznością pozyskania dodatkowych środków. Należy też pamiętać, że rolnictwo jest branżą wrażliwą nie tylko na pogodę czy wahania krajowych oraz światowych rynków – równie ważny jest tu czas i szybkość rozpatrywania wniosków oraz udostępniania środków. Banki posiadają w swoich ofertach szybki kredyt dla osób uzyskujących dochód z rolnictwa oraz ogrodnictwa na oświadczenie do 150 tysięcy złotych – przy oprocentowaniu kredytu na maksymalnym poziomie 9% oraz prowizji banku do 2%. Decyzja kredytowa wydawana jest zazwyczaj w ciągu 24 godzin, klient podpisuje oświadczenie o wysokości i źródłach swojego dochodu. Wymagane jest posiadanie minimum 1 hektara ziemi uprawnej.

Jakie dokumenty potrzebne są do uzyskania kredytu dla rolników?

W większości przypadków do wydania decyzji kredytowej wymagany jest wyłącznie dowód osobisty, decyzja z Urzędu Gminy o wysokości podatku rolnego oraz decyzja o nadaniu numeru identyfikacji podatkowej (NIP). Do uruchomienia kredytu wymagane są ponadto zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami oraz ze składkami KRUS – trzeba pamiętać, że zaświadczenie takie nie może być wydane więcej niż jeden miesiąc przed składaniem wniosku kredytowego. Może jednak zdarzyć się i tak – przy większych kwotach kredytu i wydłużonym okresie jego spłaty – że bank wymagać będzie większej ilości dokumentów, takich jak potwierdzenie dochodu uzyskiwanego z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego (takie zaświadczenie wydawane jest we właściwym urzędzie gminy) lub, jeżeli bank wlicza do oceny zdolności kredytowej wysokość otrzymanych dopłat unijnych, również potwierdzenie ich wysokości (zaświadczenie to można otrzymać w Biurze Powiatowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa).

Warto inwestować w rozwój działalności rolniczej

Jak już wspomniano, bieżące dochody często nie pozwalają na znaczące inwestycje. Zakup nowej maszyny czy najnowszej technologii to często wydatek nie rzędu kilku tysięcy złotych, a kilkudziesięciu czy kilkuset.

Jest to problematyczne, biorąc pod uwagę, że rozwój działalności rolniczej jest kluczowy do długotrwałego sukcesu i zwiększania swoich zysków. Zmiany w branży rolniczej są niezwykle dynamiczne i wiążą się przede wszystkim z szybkim rozwojem nowych, innowacyjnych technologii. Dlatego też kredyt dla rolnika może okazać się tak korzystnym rozwiązaniem.

Nie rozwijając się i nie inwestując nie tylko tracimy szansę na większe dochody, ale w pewnym momencie może się także okazać, że pozostaliśmy w tyle za konkurencją i nasze dochody zaczęły się zmniejszać. W związku z tym zdecydowanie warto inwestować w nowe maszyny, technologie i licencje, nawet, jeśli na krótką metę nie odczujemy z tego względu dużej różnicy. W dłuższej perspektywie z pewnością się nam to opłaci.

Pozyskane z naszą pomocą kredyty preferencyjne są warte rozważenia zarówno dla rolników działających na bardzo dużą skalę, jak i niewielkich, rodzinnych gospodarstw. W obu tych przypadkach ciągły rozwój jest kluczowy i nie można o nim zapominać, w przeciwnym wypadku nawet dobrze prosperujące gospodarstwo może prędzej czy później odczuć problemy finansowe.

Warunki kredytu ustalane są indywidualnie, tak więc możesz mieć pewność, że będą idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, planów i możliwości finansowych, tak aby możliwe było zrealizowanie Twojej wymarzonej inwestycji. Dzięki temu nie będzie konieczne rezygnowanie z ambitnych pomysłów z uwagi na ograniczone fundusze.

HABZA Finanse oferuje kompleksową pomoc w uzyskaniu kredytu dla rolników

Wieloletnie doświadczenie naszych doradców kredytowych pozwala na sprawne wytypowanie jak najkorzystniejszej z dostępnych ofert. Asystujemy przy skompletowaniu wszystkich potrzebnych dokumentów i zaświadczeń. Oczywiście służymy też fachową poradą w trakcie całego procesu, a także już po otrzymaniu finansowania. Odpowiadamy na wszelkie pytania i rozwiewamy wątpliwości, nieustannie mając na uwadze specyfikę branży rolnej i ogrodniczej. Umowa kredytowa jest podpisywana w banku lub u klienta, środki przelewane są zazwyczaj w ciągu kilkudziesięciu godzin od uruchomienia kredytu.

Skontaktuj się z nami

Pośrednik kredytowy:

 • Odpowie na Twoje pytania
 • Wyszuka optymalnie dopasowaną ofertę
 • Pomoże w wypełnianiu wniosku
 • Zapewni wsparcie merytoryczne podczas trwania okresu kredytowania
Maciej – Ekspert kredytów firmowych
 • 5 letnie doświadczenie w finansowaniu przedsiębiorstw
 • Dopasuję najodpowiedniejsze kredytowanie dla firmy w zależności od jej indywidualnej sytuacji.

Jakie dokumenty trzeba przygotować, aby ubiegać się o kredyt dla rolników?

Rolnik, który chce otrzymać kredyt, powinien przygotować następujące dokumenty: zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami oraz składkami KRUS, dowód osobisty, faktury i rachunki z ostatnich kilku miesięcy, decyzję Urzędu Gminy o wysokości podatku rolnego, decyzję o nadaniu numeru identyfikacji podatkowej i potwierdzenie dochodu uzyskiwanego z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego. Są to najczęściej wymagane dokumenty, jednak to, które z nich rolnik będzie musiał dostarczyć do banku, zależy w dużej mierze od wysokości kredytu oraz indywidualnych procedur danej instytucji finansowej.

Na co można przeznaczyć kredyt dla rolnika?

Jeśli rolnik weźmie kredyt gotówkowy, to środki pozyskane w taki sposób może przeznaczyć na dowolny cel. Dostępne są jednak również kredyty celowe, które powstały z myślą o konkretnych przedsięwzięciach podejmowanych przez rolników. W takiej sytuacji kredyt rolniczy można przeznaczyć m. in. na zakup zwierząt hodowlanych, pasz i nawozów, maszyn rolniczych i urządzeń rolniczych czy też konsolidację wcześniejszych zobowiązań.

Jakie wymagania banki stawiają przed rolnikami ubiegającymi się o kredyt?

Tak jak inni kredytobiorcy, także rolnicy, którzy chcą otrzymać kredyt, powinni spełnić kilka podstawowych wymogów. Przede wszystkim niezbędna jest im odpowiednia zdolność oraz historia kredytowa. Wymagana jest też dobra historia w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Osoby, które regularnie spłacały swoje zobowiązania, nie powinny mieć większego problemu ze spełnieniem tego wymogu.


Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt obrotowy
kredyt inwestycyjny
kredyt na spłatę zus i us

Kredyt gotówkowy online. Bez zdolności. Przykład reprezentatywny.

 • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
 • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
 • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana. Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
 • Okres kredytowania od 3 do 144 miesięcy.

Kredyty dla rolników z Habza Finanse to:

 • Do 350 000 zł

  bez zabezpieczenia

 • Dogodny okres spłaty

  — 120/144 miesiące bez zabezpieczenia

 • 6,99 %

  Oprocentowanie w skali roku od 6,99%, prowizja od 0%

Poznaj opinie Naszych klientów

Dziękuję bardzo panu Łukaszowi Kowalczykowi, profesjonalna obsługa. Stara się wszytko załatwić do końca. Jest profesjonalistą. Gdyby nie pan Łukasz ja bym tego…

Bardzo dziękuję panu Mateuszowi Strzeżak za pomoc ,w rozwiązaniu moich problemów. Jest super fachowcem, który na prawdę zna się na tym co…

Dziękuje całej firmie a szczególnie p. Paulinie za poprowadzenie mojej sprawy. W 3 dni udało się uzyskać kredyt na który wcześniej nawet…

Bardzo dziękuję firmie Habza, a szczególnie pani Ilonie Głodała za szybką i profesjonalną pomoc. Od samego początku cały proces przebiegał bardzo sprawnie.…

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij pełny wniosek – umożliwi to doradcy znalezienie najlepszego rozwiązania dla Ciebie

Wniosek skrócony

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych:

Wyrażam zgodę, aby moje dane osobowe były przetwarzane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Habza Group Sp. z o.o.