Konsolidacja kredytu mBank

Odpowiednio dobrany i dopasowany do możliwości klienta kredyt konsolidacyjny może okazać się dobrym i opłacalnym rozwiązaniem dla osób posiadających więcej niż jedno zobowiązanie finansowe, najczęściej w więcej niż jednym banku. Produkt ten ma w swojej ofercie również mBank, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych banków w Polsce.

Środki uzyskane w ramach konsolidacji w mBanku mogą zostać wykorzystane do spłaty:

 • kredytów (gotówkowych, ratalnych etc.)
 • zadłużenia na karcie kredytowej
 • limitów w koncie

Na czym polega mechanizm kredytu konsolidacyjnego (w mBanku lub w każdym innym banku)? Bazuje on na prostym, ale skutecznym działaniu:

 • najpierw sumowane są wszystkie posiadane przez nas pożyczki, kredyty, karty kredytowe, limity w koncie etc. – sprawdzamy, jakie kwoty w przypadku każdej z nich pozostały nam do spłacenia
 • powstała w ten sposób kwota zostaje spłacona przez bank
 • nowa rata obliczana jest w następujący sposób: łączną sumę zobowiązań (czyli łączną sumę kredytu) dzieli się na ilość miesięcy, w trakcie których jesteśmy w stanie spłacić nowy kredyt. Im okres spłaty kredytu dłuższy, tym niższa będzie nasza jednostkowa rata.

Dlaczego konsolidacja jest tak rekomendowanym produktem? Bo przeprowadzona skutecznie i w przemyślany sposób, daje możliwość trwałego wyjścia z długów i uporządkowanie sytuacji finansowej. To jednak nie jedyna zaleta tego rozwiązania, ponieważ sprawdza się ono również w przypadku osób, które nie mają problemów z osobistym budżetem, ale chcą obniżyć koszty posiadanych zobowiązań. Różne produkty kredytowe w różnych bankach zazwyczaj są różnie oprocentowane, często wymagają też np. posiadania konta osobistego o określonej wysokości wpływów czy ilości wykonanych transakcji. Konsolidacja kredytów w mBanku pozwala obniżyć koszt tych wszystkich zobowiązań, łącząc je w całość i uzyskując jedną ratę. To, czy będzie ona niższa niż suma rat posiadanych wcześniej produktów zależy już tylko od naszych osobistych priorytetów:

 • jeżeli zależy nam przede wszystkim na obniżeniu comiesięcznego obciążenia budżetu, wydłużamy okres kredytowania i uzyskujemy niższą ratę (przy wyższym całkowitym koszcie kredytu konsolidacyjnego)
 • jeżeli zależy nam na obniżeniu całkowitego kosztu posiadanych zobowiązań, skracamy okres kredytowania i uzyskujemy wyższą ratę (przy niższym całkowitym koszcie kredytu)

To drugie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę – pozwala spłacić zobowiązania szybciej, co wpływa zarówno na naszą zdolność kredytową, jak i na komfort psychiczny. Nie każdy z nas może sobie na to jednak pozwolić, zatem opcja, która umożliwia obniżenie jednostkowej raty poprzez wydłużenie okresu kredytowania okaże się pomocna dla wielu klientów.

Sprawdź, czy kredyt konsolidacyjny w mBanku to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji!

Spłać swoje zobowiązania i uzyskaj jedną, niższą ratę.

Kredyt konsolidacyjny w mBanku – najważniejsze informacje

Chociaż mechanizm konsolidacji kredytów jest taki sam w każdym banku, to zasady jego przyznawania już nie. Najważniejsze informacje o konsolidacji kredytów w mBanku to:

 • kwota kredytowania od 500 do 150 000 złotych
 • maksymalny okres kredytowania do 10 lat (120 miesięcy/rat)
 • oprocentowanie nominalne w skali rocznej:
 • w opcji z ubezpieczeniem: 10,99%
 • w opcji bez ubezpieczenia: 12,39%
 • brak prowizji od udzielenia kredytu
 • brak możliwości skonsolidowania pożyczek pozabankowych i chwilówek
 • możliwość dobrania dodatkowej gotówki na wybrany cel
 • konsolidacja kredytów w mBanku możliwa jest w oparciu o różnorodne formy zatrudnienia:
 • umowę o pracę
 • umowę zlecenia
 • umowę o dzieło
 • dochody z działalności gospodarczej

Warto też zwrócić uwagę na kwestię ubezpieczenia konsolidacji w mBanku: nie jest ono co prawda obowiązkowe, jednak to od niego ostatecznie zależy wysokość oprocentowania zobowiązania. Warto więc policzyć dokładnie, która z opcji będzie w naszym przypadku korzystniejsza. W tym momencie dobrym pomysłem jest więc zwrócenie się do specjalisty, który wesprze nas swoją ekspertyzą oraz znajomością rynku. Doradcy kredytowi Habza Finanse specjalizują się w konsolidacji, doskonale orientują się w aktualnych ofertach banków i wiedzą, jak działać, aby zmaksymalizować szanse na uzyskanie wymarzonego finansowania.

Pomożemy Ci uzyskać kredyt konsolidacyjny w mBanku.

Odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy różnice miedzy ofertami różnych banków i wskażemy, która z
nich będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna.

Koszt kredytu konsolidacyjnego w mBanku

W przypadku konsolidacji w mBanku jej koszt zależny jest przede wszystkim od odpowiedzi na pytanie, czy decydujemy się na dobranie ubezpieczenia od utraty pracy, choroby, śmierci, następstw nieszczęśliwych wypadków, czy z takiej opcji rezygnujemy. Wpływa to znacząco na oprocentowanie:

 • w przypadku ubezpieczenia będzie to 10,99% (według oferty z czerwca 2022)
 • w przypadku braku ubezpieczenia będzie to 12,39%

Ważną informacją jest fakt, iż kredyty konsolidacyjne w mBanku nie są aktualnie obciążone prowizją od jej udzielenia. Jej wysokość to zazwyczaj kilka procent całej kwoty finansowania i chociaż wlicza się w całość kredytu (a więc spłacamy taką prowizję w ramach konsolidacji), to jednak jest to koszt, który trzeba ponieść. W przypadku konsolidowania zobowiązań w mBanku to obciążenie nam odpada. Inną sprawą jest decyzja o dobraniu ubezpieczenia kredytu bądź nie – z jednej strony zabezpiecza nas przed wypadkami losowymi, z drugiej strony podraża zobowiązanie i podnosi jego całkowity koszt. Z pewnością jest to kwestia, którą warto dokładnie rozważyć, aby mieć pewność, iż dokonało się najlepszej z możliwych decyzji.

Kalkulator konsolidacji w mBanku

Bank ten na swojej stronie umieścił ciekawe narzędzie, które pozwala nie tylko poznać wysokość raty potencjalnego kredytu konsolidacyjnego oraz jego całkowity koszt, ale również porównać go do obecnie posiadanych zobowiązań. Kalkulator konsolidacji mBanku bazuje na wskazaniu kilku wartości:

 • wysokości kredytów, które chcemy przenieść (skonsolidować)
 • wysokości płaconych do tej pory rat (ich miesięcznej sumy)
 • wysokości dodatkowej kwoty, którą chcemy otrzymać (możemy ją dowolnie spożytkować; maksymalnie 85 tysięcy złotych)
 • długości okresu spłaty kredytu

Dodatkowo musimy jeszcze zaznaczyć, czy interesuje nas opcja bez ubezpieczenia (o wyższym oprocentowaniu) czy opcja z ubezpieczeniem, co wpłynie znacząco na ostateczny, całkowity koszt kredytu. Tak rozbudowane narzędzie daje ciekawe możliwości symulacji oraz szerszy ogląd sytuacji.

Zalety kredytu konsolidacyjnego w mBanku

Oferta kredytu konsolidacyjnego w mBanku uchodzi za korzystną, a do jej największych plusów należą:

 • brak prowizji od udzielenia, czyli jednego z największych obciążeń w tego typu rozwiązaniach, realnie wpływająca na wzrost całkowitego kosztu kredytu
 • stosunkowo niskie oprocentowanie (niezależnie od tego, czy wybierzemy opcję z ubezpieczeniem czy bez, wartości te plasują się mniej więcej w środku stawki dostępnych na rynku ofert)
 • możliwość dobrania dodatkowej gotówki na dowolny cel (z jej wydania nikt nas nie rozlicza, podczas gdy “główna” część kredytu konsolidacyjnego w mBanku musi zostać przeznaczona na spłatę konsolidowanych zobowiązań; bank może to sprawdzić)

Uwagę zwraca również rozbudowany i ciekawy w swojej formie kalkulator kredytu konsolidacyjnego mBanku, który w dość jasny sposób pokazuje, jak wyglądać będzie nasze nowe zobowiązanie w różnych konfiguracjach. Klienci chwalą sobie także przejrzystą procedurę przyznawania finansowania oraz fakt, że datę zapadania raty możemy wybrać samodzielnie, dopasowując ją do naszego budżetu (np. 2-3 dni robocze po dniu, w którym na nasze konto wpływa wynagrodzenie od pracodawcy).

Wady kredytu konsolidacyjnego w mBanku

Jako że nie ma idealnych produktów bankowych, konsolidacje w mBanku nie są tu żadnym wyjątkiem. Na minus zapisują się:

 • brak możliwości skonsolidowania zobowiązań z parabanków (pożyczek, pożyczek ratalnych czy chwilówek, których popularność w Polsce sprawia, iż coraz więcej z nas ma problemy z ich spłatą)
 • nieco niższe niż w innych bankach kwota kredytowania (do 150 tysięcy złotych) oraz ilość rat (maksymalnie 10 lat, czyli 120 miesięcy)

Nie wiesz, czy konsolidacja w mBanku to dobry pomysł?

W Habza Finanse porównamy dostępne oferty i pomożemy Ci zdobyć finansowanie, którego
potrzebujesz!

Kredyt konsolidacyjny w mBanku. Przeczytaj, zanim złożysz wniosek

Ważną informacją przy składaniu wniosku o konsolidację w mBanku jest fakt, iż chociaż procedura jest stosunkowo uproszczona (o finansowanie wnioskować można zarówno w oddziale, jak i online; potrzeba też relatywnie niewielu dokumentów), to powodzenie takiej operacji zależne jest w największej mierze od naszej historii kredytowej oraz zdolności kredytowej – w skrócie, im lepsze są, tym szanse na uzyskanie kredytu większe.

Kredyt konsolidacyjny w mBanku. Jakie ma opinie?

Opinie o konsolidacji w mBanku skupiają się przede wszystkim na pozytywnych skutkach zastosowania mechanizmu samego tego typu kredytu, a przede wszystkim niższej raty, która pozwala na spokojne, regularne wywiązywanie się ze spłaty. To zresztą często najważniejszy cel osób, które na skonsolidowanie długów (w mBanku czy w innej instytucji finansowej) się decydują: możliwość rozłożenia zobowiązań na dłuższy okres kredytowania, który pozwala na, często znaczące, obniżenie raty. To z kolei mocno odciąża budżet, pozwala odetchnąć i krok po kroku prostować swoją sytuację ekonomiczną.

Kredyty konsolidacyjne w mBanku – podsumowanie

Podsumowując, konsolidacja w mBanku oferowana jest na ciekawych, generalnie korzystnych warunkach. To, o czym trzeba pamiętać, to:

 • brak możliwości skonsolidowania pożyczek zaciągniętych w parabankach (a więc i chwilówek)
 • duża dowolność w honorowanych źródłach dochodu (umowa o pracę, umowa zlecenia, umowa o dzieło, działalność gospodarcza)
 • różnica między wysokością oprocentowania kredytu ze względu na brak lub obecność ubezpieczenia (od utraty pracy, choroby, następstw nieszczęśliwych wypadków etc.)
 • brak prowizji od udzielenia kredytu, co znacząco i korzystnie wpływa na całkowity koszt konsolidacji w mBanku
 • możliwość dobrania dodatkowej gotówki na dowolny cel (kwota ta doliczona zostanie do kredytu i spłacana będzie łącznie w ramach konsolidacji)

Mając więc na uwadze mnogość aspektów, które w związku z kredytem gotówkowym w mBanku należy wziąć pod uwagę, rekomendujemy skorzystanie z pomocy doradcy finansowego Habza Finanse, który nie tylko rozwieje wszelkie wątpliwości, ale dokładnie wytłumaczy, dlaczego warto zdecydować się na takie, a nie inne rozwiązanie.

Roman kredyty Habza Finanase
Roman – Ekspert kredytowy
 • Związany z branżą finansową od początku swojej kariery zawodowej.
 • Specjalizuje się w kredytach konsolidacyjnych.

Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt dla nauczyciela
kredyt dla policjanta
kredyt dla prawnika

Poznaj opinie Naszych klientów

Witam wszystkich którym pomogła firma HABZA. Bardzo rzeletnie podchodzą do sprawy,Wszystko udało sie skonsolidować i uzyskać dodatkowe środki na konto.Bardzo polecam i…

Dziękuję firmie Habza Finanse, że zatrudnia takie osoby jak Pan Bartosz Piędziak. Człowiek o wielkim sercu , który sprawia, że marzenia się…

Dziękuję za rzetelną i szybką pomoc Panu Jankowi oraz profesjonalne podejście do mojej sprawy polecam współpracę z habza finanse z Panem Jankiem.…

Habza pisze że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a więc ja jestem tym nie możliwym do spełnienia. Jeśli wiedzą że zarobią…

Nasi eksperci

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz