Konsolidacja w ING. Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie

Jeżeli posiadasz zobowiązania w więcej, niż w jednym banku, kredyt konsolidacyjny w ING jest rozwiązaniem, które może okazać się nader korzystne. Spłacając raty wielu kredytów i pożyczek liczyć należy się z dużą ilością niedogodności:

 • każdy z kredytów, pożyczek i limitów na kartach kredytowych lub w koncie ma różne oprocentowanie,
 • odsetki naliczane są w różnych wysokościach
 • należy pamiętać również o terminowych spłatach (które najczęściej wypadają w różne dni miesiąca)

Jeśli więc zależy nam na budowaniu pozytywnej historii w BIK i KRD oraz dbamy o to, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia, to musimy każdego z tych terminów przestrzegać.

Co zatem daje Ci konsolidacja kredytów w banku ING?

 • otrzymujesz jedną, niższą ratę zamiast kilku, dzięki czemu kredyt spłaca się łatwiej i wygodniej
 • otrzymujesz dogodny termin spłaty – dzień miesiąca, na który wypada, ustalany jest zawsze indywidualnie i na Twoje życzenie
 • otrzymujesz dłuższy, dostosowany do możliwości finansowych okres spłaty

Masz też możliwość dobrania dodatkowej gotówki na dowolny cel – jej kwota wlicza się w całość konsolidacji i spłacana jest wraz z “głównym” kredytem. Warto wspomnieć również o jeszcze jednym aspekcie kredytów konsolidacyjnych w ING: pomogą również w obniżeniu kosztów posiadanych zobowiązań. Wielu z nas szuka takiego rozwiązania, chcąc pomóc sobie w uporządkowaniu rodzinnego budżetu i ograniczeniu wysokości kwot, które przeznaczamy miesięcznie na regulowanie wszystkich rat. Efekt ten uzyskujemy za sprawą wydłużenia okresu spłaty, uzyskując najczęściej ratę, której wysokość jest niższa, niż suma wszystkich poprzednio płaconych rat. W tym przypadku pamiętać trzeba jednak, że, co do zasady, podroży to ostateczny, całkowity koszt kredytu. Jeżeli więc zależy nam na wyjściu ze spirali zadłużenia lub nie chcemy w nią wpaść (a widzimy, że regulowanie zobowiązań z miesiąca na miesiąc jest dla nas coraz trudniejsze), to wybranie tej opcji jest “mniejszym złem” i pozwoli nam na spokojne życie i sukcesywną spłatę. Jeżeli jednak mamy możliwości finansowe, aby płacić wyższe raty i zamknąć konsolidację w ING wcześniej, to jak najbardziej warto rozważyć tę opcję. Mechanizm działa tutaj podobnie, jest tylko odwrócony:

 • wszystkie Twoje zobowiązania – kredyty, pożyczki, kredyty ratalne, zadłużenie na karcie kredytowej czy wynikające z limitu w karcie – zostają zsumowane i spłacone (formalnie zamknięte)
 • powstała w ten sposób kwota stanowi nowy kredyt konsolidacyjny w ING
 • dzielona jest na ilość miesięcy/rat, w czasie których będziesz go spłacać
 • wybierając mniejszą ilość miesięcy będziemy płacić wyższą ratę, ale całkowity koszt kredytu będzie niższy

Sprawdź, czy kredyt konsolidacyjny w ING to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji!

Spłać swoje zobowiązania i uzyskaj jedną, niższą ratę.

Jak więc widać, konsolidacja zobowiązań w ING jest dobrym rozwiązaniem dla i tych z nas, którym zależy na obniżeniu raty (przy wyższym całkowitym koszcie kredytu), jak i dla tych, którzy mogą pozwolić sobie na wyższą miesięczną ratę, aby ostatecznie obniżyć całkowite poniesione koszty tego kredytu. Kluczowym jest, aby ustalić własne priorytety i jasno określić, co jest dla nas najważniejsze – i wykonalne w ramach naszego budżetu.

Najważniejsze informacje o kredycie konsolidacyjnym w ING

Kredyt konsolidacyjny w banku ING udzielany jest obecnie na następujących warunkach:

 • maksymalna kwota do 200 tysięcy złotych (dostępna w placówce)
 • maksymalny okres kredytowania do 120 miesięcy (czyli 10 lat)
 • 0% prowizji
 • oprocentowanie od 10,49% do 10,99%
 • możliwość dobrania ubezpieczenia kredytu (obsługiwane przez Nationale Nederlanden lub Avivę); nie jest ono obowiązkowe

Ubezpieczenie podraża jednostkową ratę miesięczną, jednak obniża oprocentowanie całego kredytu – trzeba więc ocenić, jaka opcja w naszym przypadku będzie najkorzystniejsza. Warto dodać, iż kredyt konsolidacyjny w ING powyżej 160 tysięcy złotych rozłożyć możemy na maksymalnie 96 rat (czyli 8 lat). Dodatkowo, wykupienie ubezpieczenia kredytu (które, w zależności od wybranej opcji, chroni m.in. przy utracie pracy, śmierci, pobycie w szpitalu) możliwe jest tylko w przypadku konsolidacji do kwoty 100 tysięcy złotych.

Koszt kredytu konsolidacyjnego w ING

Jako bank nie pobiera prowizji, główną podstawą obliczenia kosztu konsolidacji w ING jest jej oprocentowanie. Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej, jego wysokość zależna jest od tego, czy ubezpieczymy swój kredyt, czy nie. Co oznacza to w praktyce? Chcąc skonsolidować swoje zobowiązania w ING możemy dobrać dodatkowe ubezpieczenie, które w razie utarty pracy, choroby, następstw nieszczęśliwych wypadków oraz śmierci kredytobiorcy, pokryje kwotę pozostałą do spłacenia. Możemy, ale nie musimy tego robić, bo nie jest to opcja obowiązkowa. Jednak wybierając ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego w ING obniżamy oprocentowanie – z 10,99% do 10,49%. To dużo, czy mało? Czy warto rozważyć taką opcję? W odpowiedzi na pytanie, czy konsolidacja w ING opłaca się w naszym konkretnym przypadku pomoże doświadczony doradca kredytowy Habza Finanse. Nasz Zespół to wykwalifikowani specjaliści, którzy wiedzę i umiejętności zdobywali w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Wytłumaczą, pomogą i doradzą, przeprowadzając przez cały proces krok po kroku, maksymalizując Twoje szanse na uzyskanie konsolidacji w banku ING – lub w innym banku, jeżeli jego oferta będzie dla Ciebie korzystniejsza. Bo tak właśnie działa dobry, odpowiedzialny doradca: dopasowuje produkt do Twoich potrzeb, nigdy odwrotnie.

Pomożemy Ci uzyskać kredyt konsolidacyjny w ING.

Odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy różnice miedzy ofertami różnych banków i wskażemy, która z
nich będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna.

Kredyty konsolidacyjne w ING – kalkulator

Umieszczony na stronie internetowej banku ING kalkulator kredytu konsolidacyjnego pozwala na wstępne obliczenie kosztów takiego finansowania. Za pomocą suwaka ustalamy, jaką kwotę chcemy pożyczyć i na jaki okres (wyrażony w miesiącach). Zmieniając te ustawienia możemy sprawdzać wysokość raty w porównaniu do okresu kredytowania, zestawiając to następnie z możliwościami naszego domowego budżetu. Widzimy także całkowity koszt kredytu oraz wysokość oprocentowania, która zmienia się w zależności od tego, czy zaznaczymy opcję z ubezpieczeniem, czy nie (z ubezpieczeniem będzie to 10,49%, bez – 10,99%).

Zalety i wady kredytu konsolidacyjnego w ING

Kredyty konsolidacyjne – w ING oraz w innych bankach – bazują na tym samym mechanizmie, zakładającym “wrzucenie” wszystkich starych długów w nowy, lepszy produkt. Poszczególne banki różnią się jednak między sobą w kwestii warunków przyznawania takiego finansowania, więc warto zawsze sprawdzać, czy faktycznie jest to najlepsza dostępna dla nas opcja.

Zaletami konsolidacji w banku ING są:

 • brak prowizji od jej udzielenia (to zazwyczaj jeden z największych kosztów, który znacząco podraża każdy kredyt oraz jednostkową ratę)
 • wysoka kwota kredytowania (nawet do 200 tysięcy złotych)
 • możliwość dobrania dodatkowej gotówki na dowolny cel (kwota ta doliczana jest do “głównego” kredytu i spłacana wraz z nim w jednej racie; spożytkować można ją dowolnie)
 • różnorodność źródeł dochodów: od umowy o pracę, poprzez umowy cywilnoprawne (zlecenia, o dzieło), aż do działalności gospodarczej

Wśród wad kredytów konsolidacyjnych w ING na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim brak możliwości skonsolidowania zobowiązań zaciągniętych w parabankach (pożyczek, pożyczek ratalnych i chwilówek). Za swoistą wadę można poczytać sobie również to, iż faktycznego spłacenia długów, które konsolidujemy, dokonujemy sami. Mamy na to trzy dni od przelania środków na konto przez bank, musimy więc znać konkretne kwoty i numery kont, a więc poświęcić na to trochę czasu.

Jak złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny w ING?

Bank na swojej stronie internetowej w przejrzysty sposób informuje, jak wygląda składanie wniosku o konsolidację w ING i z jakich kroków się składa:

 • krok pierwszy: wypełnienie wniosku (w oddziale lub online)
 • krok drugi: potwierdzenie dochodów (za pomocą wpływów na konto lub zaświadczenia o zarobkach)
 • krok trzeci: ustalenie warunków kredytu i przedstawienie ich
 • krok czwarty: podpisanie umowy i przelanie środków na konto
 • krok piąty: własnoręczne spłacenie skonsolidowanych zobowiązań (musimy zrobić to samodzielnie; mamy na to trzy dni robocze od momentu wpłynięcia pieniędzy z kredytu konsolidacyjnego w ING)

Co ważne, jeżeli nie wypełnimy tego ostatniego punktu, nie dotrzymamy warunków podpisanej umowy, co da bankowi podstawę do jej wypowiedzenia (i wezwania do natychmiastowej spłaty całości kredytu).

Nie wiesz, czy konsolidacja w ING to dobry pomysł?

W Habza Finanse porównamy dostępne oferty i pomożemy Ci zdobyć finansowanie, którego
potrzebujesz!

Opinie o kredycie konsolidacyjnym w ING

Klienci, którzy zdecydowali się na konsolidację w banku ING, chwalą sobie przede wszystkim obowiązujące w jej ramach warunki finansowe: brak prowizji od udzielenia kredytu oraz stosunkowo niskie oprocentowanie (pozostające obecnie mniej więcej w środku rynkowej stawki). W opiniach o kredytach konsolidacyjnych ING przewija się też wątek elastycznego podejścia do źródeł dochodu – akceptowane są bowiem wpływy zarówno z umowy o pracę, jak i z działalności gospodarczej; honorowane są też umowa zlecenia i umowa o dzieło.

Kredyt konsolidacyjny w ING – podsumowanie

Konsolidacja kredytów w banku ING to ciekawe rozwiązanie, które pozwala na uporządkowanie domowego budżetu i poradzenie sobie ze spłatą wszystkich zaciągniętych zobowiązań. Sytuacja społeczno-ekonomiczna sprawia zaś, że coraz więcej Polaków ma z tym problemy. Często doprowadza to do momentu, w którym płacimy tylko część zobowiązań, regulujemy raty nieterminowo – a stąd już tylko krok do spirali długów i poważnych problemów. Skonsolidowanie zadłużenia wynikającego z innych kredytów, pożyczek, zadłużenia na kartach kredytowych czy limitach w koncie daje realną szansę na sukcesywne spłacenie wszelkich zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny w ING jest jednym z produktów, który w takiej sytuacji bez wątpienia warto rozważyć – podobnie jak pomoc doradcy Habza Finanse, który sprawdzi, czy to faktycznie najlepsza z możliwych opcji i wytłumaczy różnice między nimi, pomoże w procesie kompletowania i wypełniania dokumentów, będzie negocjować z bankiem i dbać o Twoje interesy, maksymalizując szanse na uzyskanie takiego finansowania.

Roman kredyty Habza Finanase
Roman – Ekspert kredytowy
 • Związany z branżą finansową od początku swojej kariery zawodowej.
 • Specjalizuje się w kredytach konsolidacyjnych.

Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt dla nauczyciela
kredyt dla policjanta
kredyt dla prawnika

Poznaj opinie Naszych klientów

Witam wszystkich którym pomogła firma HABZA. Bardzo rzeletnie podchodzą do sprawy,Wszystko udało sie skonsolidować i uzyskać dodatkowe środki na konto.Bardzo polecam i…

Dziękuję firmie Habza Finanse, że zatrudnia takie osoby jak Pan Bartosz Piędziak. Człowiek o wielkim sercu , który sprawia, że marzenia się…

Dziękuję za rzetelną i szybką pomoc Panu Jankowi oraz profesjonalne podejście do mojej sprawy polecam współpracę z habza finanse z Panem Jankiem.…

Habza pisze że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a więc ja jestem tym nie możliwym do spełnienia. Jeśli wiedzą że zarobią…

Nasi eksperci

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz