Kredyt konsolidacyjny w banku ING.

Jeżeli posiadasz zobowiązania w więcej, niż w jednym banku, kredyt konsolidacyjny w ING jest rozwiązaniem, które może okazać się nader korzystne.

Z naszego artykułu dowiesz się więc, co w tym temacie oferuje bank ING i jak specjaliści z Habza Finanse pomogą Tobie w trudnej sytuacji.

ikona1

Najlepsze oferty kredytów* – według rankingu oferteo 2021

ikona2

Ponad 40 000 zadowolonych Klientów – indywidualnych i firm

ikona3

Ponad 91% skuteczności w pozyskiwaniu kredytów i pożyczek

Wypełnij wniosek online

Kredyt konsolidacyjny w banku ING

z Habza Finanse to:

ikona4

Do 200 000 zł
bez zabezpieczenia

ikona5

Dogodny okres spłaty
120/144 miesiące bez zabezpieczenia

ikona6

9,04%
Oprocentowanie w skali roku
od 9,04%, prowizja od 0%Bank ING a kredyt konsolidacyjny – najważniejsze informacje

ikona7

Kredyt konsolidacyjny w banku ING charakteryzuje przede wszystkim fakt połączenia dotychczasowych zobowiązań w jedno, za sprawą czego nasza pożyczka staje się tańsza. A specjaliści z Habza Finanse pomogą Tobie w całym procesie, nie trać czasu, postaw na doświadczenie.

Spłacając raty wielu kredytów i pożyczek liczyć należy się z dużą ilością niedogodności:
 • każdy z kredytów, pożyczek i limitów na kartach kredytowych lub w koncie ma różne oprocentowanie,
 • odsetki naliczane są w różnych wysokościach
 • należy pamiętać również o terminowych spłatach (które najczęściej wypadają w różne dni miesiąca)

Jeśli więc zależy nam na budowaniu pozytywnej historii w BIK i KRD oraz dbamy o to, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia, to musimy każdego z tych terminów przestrzegać.

Co zatem daje Ci konsolidacja kredytów w banku ING?

 • otrzymujesz dogodny termin spłaty – dzień miesiąca, na który wypada, ustalany jest zawsze indywidualnie i na Twoje życzenie
 • otrzymujesz dłuższy, dostosowany do możliwości finansowych okres spłaty

Konsolidacja kredytów w banku ING


Ikona4

Masz też możliwość dobrania dodatkowej gotówki na dowolny cel – jej kwota wlicza się w całość konsolidacji i spłacana jest wraz z “głównym” kredytem. Warto wspomnieć również o jeszcze jednym aspekcie kredytów konsolidacyjnych w ING: pomogą również w obniżeniu kosztów posiadanych zobowiązań.

Wielu z nas szuka takiego rozwiązania, chcąc pomóc sobie w uporządkowaniu rodzinnego budżetu i ograniczeniu wysokości kwot, które przeznaczamy miesięcznie na regulowanie wszystkich rat. Efekt ten uzyskujemy za sprawą wydłużenia okresu spłaty, uzyskując najczęściej ratę, której wysokość jest niższa, niż suma wszystkich poprzednio płaconych rat.


W tym przypadku pamiętać trzeba jednak, że, co do zasady, podroży to ostateczny, całkowity koszt kredytu. Jeżeli więc zależy nam na wyjściu ze spirali zadłużenia lub nie chcemy w nią wpaść (a widzimy, że regulowanie zobowiązań z miesiąca na miesiąc jest dla nas coraz trudniejsze), to wybranie tej opcji jest “mniejszym złem” i pozwoli nam na spokojne życie i sukcesywną spłatę.

Jeżeli jednak mamy możliwości finansowe, aby płacić wyższe raty i zamknąć konsolidację w ING wcześniej, to jak najbardziej warto rozważyć tę opcję. Mechanizm działa tutaj podobnie, jest tylko odwrócony:

 • wszystkie Twoje zobowiązania – kredyty, pożyczki, kredyty ratalne, zadłużenie na karcie kredytowej czy wynikające z limitu w karcie – zostają zsumowane i spłacone (formalnie zamknięte)
 • powstała w ten sposób kwota stanowi nowy kredyt konsolidacyjny w ING dzielona jest na ilość miesięcy/rat, w czasie których będziesz go spłacać
 • wybierając mniejszą ilość miesięcy będziemy płacić wyższą ratę, ale całkowity koszt kredytu będzie niższy

Sprawdź, czy kredyt konsolidacyjny w ING to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji!

Spłać swoje zobowiązania i uzyskaj jedną, niższą ratę.

Wypełnij wniosek online


Konsolidacja kredytów w banku ING – to musisz wiedzieć


ikona8

Jak więc widać, konsolidacja zobowiązań w ING jest dobrym rozwiązaniem dla i tych z nas, którym zależy na obniżeniu raty (przy wyższym całkowitym koszcie kredytu), jak i dla tych, którzy mogą pozwolić sobie na wyższą miesięczną ratę, aby ostatecznie obniżyć całkowite poniesione koszty tego kredytu.

Kluczowym jest, aby ustalić własne priorytety i jasno określić, co jest dla nas najważniejsze – i wykonalne w ramach naszego budżetu.

Kredyt konsolidacyjny w banku ING udzielany jest obecnie na następujących warunkach:

 • maksymalna kwota do 200 tysięcy złotych (dostępna w placówce)
 • maksymalny okres kredytowania do 120 miesięcy (czyli 10 lat)
 • 0% prowizji
 • oprocentowanie od 10,49% do 10,99%
 • możliwość dobrania ubezpieczenia kredytu (obsługiwane przez Nationale Nederlanden lub Avivę); nie jest ono obowiązkowe

Ubezpieczenie podraża jednostkową ratę miesięczną, jednak obniża oprocentowanie całego kredytu – trzeba więc ocenić, jaka opcja w naszym przypadku będzie najkorzystniejsza. Warto dodać, iż kredyt konsolidacyjny w ING powyżej 160 tysięcy złotych rozłożyć możemy na maksymalnie 96 rat (czyli 8 lat).

Dodatkowo, wykupienie ubezpieczenia kredytu (które, w zależności od wybranej opcji, chroni m.in. przy utracie pracy, śmierci, pobycie w szpitalu) możliwe jest tylko w przypadku konsolidacji do kwoty 100 tysięcy złotych.


Dlaczego warto postawić na współpracę

z Habza Finanse?

ikona9

Działamy kompleksowo

Przeanalizujemy Twoją sytuację finansową, zweryfikujemy potrzeby i możliwości, sprawdzimy jak dotychczas wyglądała Twoja historia kredytowa, a także jaki jest aktualny stan Twojego zadłużenia dzięki raportom z BIK czy KRD.

ikona10

Wiedza i znajomość przepisów to nie wszystko

Nasi doradcy to specjaliści z wieloletnim stażem, którzy jak nikt inny, znają wszelkie praktyki i sposób działania poszczególnych instytucji. Dzięki temu wiemy gdzie warto złożyć wniosek o kredyt, a także czego się wystrzegać.

ikona11

Przeprowadzimy Cię przez cały proces kredytowania

Jesteśmy dla Ciebie od pierwszego dnia, aż do momentu spłaty ostatniej raty nowego zobowiązania. Odpowiemy na wszelkie pytania, pomożemy skompletować potrzebną dokumentację, a sprawy nie wymagające Twojego udziału załatwimy bezzwłocznie.

ikona12

Nie pobieramy przedpłat

Dzięki temu nasi Klienci nic nie ryzykują. Nie musisz więc mieć obaw, że nie stać Cię na naszą pomoc. Złożenie zapytania jest bezpłatne. Czas nie działa jednak na Twoją korzyść, więc nie zwlekaj i dowiedz się jak możemy Ci pomóc, jeszcze dziś.


Pomożemy Ci uzyskać kredyt konsolidacyjny w banku ING.

Odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy różnice miedzy ofertami różnych banków i wskażemy, która z nich będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna.Koszty kredytu konsolidacyjnego w banku ING.

ikona8

Jako bank nie pobiera prowizji, główną podstawą obliczenia kosztu konsolidacji w ING jest jej oprocentowanie.

Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej, jego wysokość zależna jest od tego, czy ubezpieczymy swój kredyt, czy nie. Co oznacza to w praktyce? Chcąc skonsolidować swoje zobowiązania w ING możemy dobrać dodatkowe ubezpieczenie, które w razie utarty pracy, choroby, następstw nieszczęśliwych wypadków oraz śmierci kredytobiorcy, pokryje kwotę pozostałą do spłacenia.

Możemy, ale nie musimy tego robić, bo nie jest to opcja obowiązkowa. Jednak wybierając ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego w ING obniżamy oprocentowanie – z 10,99% do 10,49%.

To dużo, czy mało? Czy warto rozważyć taką opcję? W odpowiedzi na pytanie, czy konsolidacja w ING opłaca się w naszym konkretnym przypadku pomoże doświadczony doradca kredytowy Habza Finanse. Nasz Zespół to wykwalifikowani specjaliści, którzy wiedzę i umiejętności zdobywali w bankach oraz innych instytucjach finansowych.

Wytłumaczą, pomogą i doradzą, przeprowadzając przez cały proces krok po kroku, maksymalizując Twoje szanse na uzyskanie konsolidacji w banku ING – lub w innym banku, jeżeli jego oferta będzie dla Ciebie korzystniejsza. Bo tak właśnie działa dobry, odpowiedzialny doradca: dopasowuje produkt do Twoich potrzeb, nigdy odwrotnie.

Umieszczony na stronie internetowej banku ING kalkulator kredytu konsolidacyjnego pozwala na wstępne obliczenie kosztów takiego finansowania. Za pomocą suwaka ustalamy, jaką kwotę chcemy pożyczyć i na jaki okres (wyrażony w miesiącach). Zmieniając te ustawienia możemy sprawdzać wysokość raty w porównaniu do okresu kredytowania, zestawiając to następnie z możliwościami naszego domowego budżetu.

Widzimy także całkowity koszt kredytu oraz wysokość oprocentowania, która zmienia się w zależności od tego, czy zaznaczymy opcję z ubezpieczeniem, czy nie (z ubezpieczeniem będzie to 10,49%, bez – 10,99%).


Zastanawiasz się kto może pomóc? Doradcy Habza Finanse!

Konsolidacja zobowiązań w banku ING – sprawdź korzyści.Jak złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny w banku ING:

 
krok pierwszy: wypełnienie wniosku (w oddziale lub online)
 
krok drugi: potwierdzenie dochodów (za pomocą wpływów na konto lub zaświadczenia o zarobkach)
 
krok trzeci: ustalenie warunków kredytu i przedstawienie ich
 
krok czwarty: podpisanie umowy i przelanie środków na konto
 
krok piąty: własnoręczne spłacenie skonsolidowanych zobowiązań (musimy zrobić to samodzielnie; mamy na to trzy dni robocze od momentu wpłynięcia pieniędzy z kredytu konsolidacyjnego w ING)
 
A to wszystko z naszą pomocą.

Co ważne, jeżeli nie wypełnimy tego ostatniego punktu, nie dotrzymamy warunków podpisanej umowy, co da bankowi podstawę do jej wypowiedzenia (i wezwania do natychmiastowej spłaty całości kredytu).


Zalety i wady kredytu konsolidacyjnego w banku ING.

ikona8

Kredyty konsolidacyjne – w ING oraz w innych bankach – bazują na tym samym mechanizmie, zakładającym “wrzucenie” wszystkich starych długów w nowy, lepszy produkt.

Poszczególne banki różnią się jednak między sobą w kwestii warunków przyznawania takiego finansowania, więc warto zawsze sprawdzać, czy faktycznie jest to najlepsza dostępna dla nas opcja.

Zaletami konsolidacji w ING są:

 • i od jej udzielenia (to zazwyczaj jeden z największych kosztów, który znacząco podraża każdy kredyt oraz jednostkową ratę)
 • wysoka kwota kredytowania (nawet do 200 tysięcy złotych)
 • możliwość dobrania dodatkowej gotówki na dowolny cel (kwota ta doliczana jest do “głównego” kredytu i spłacana wraz z nim w jednej racie; spożytkować można ją dowolnie)
 • różnorodność źródeł dochodów: od umowy o pracę, poprzez umowy cywilnoprawne (zlecenia, o dzieło), aż do działalności gospodarczej

Wśród wad kredytów konsolidacyjnych w ING na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim brak możliwości skonsolidowania zobowiązań zaciągniętych w parabankach (pożyczek, pożyczek ratalnych i chwilówek).

Za swoistą wadę można poczytać sobie również to, iż faktycznego spłacenia długów, które konsolidujemy, dokonujemy sami. Mamy na to trzy dni od przelania środków na konto przez bank, musimy więc znać konkretne kwoty i numery kont, a więc poświęcić na to trochę czasu.


Zastanawiasz się kto może pomóc? Doradcy Habza Finanse!

Konsolidacja zobowiązań w banku ING – sprawdź korzyści.


Opinie o kredycie konsolidacyjnym w banku ING

Klienci, którzy zdecydowali się na konsolidację w banku ING, chwalą sobie przede wszystkim obowiązujące w jej ramach warunki finansowe: brak prowizji od udzielenia kredytu oraz stosunkowo niskie oprocentowanie (pozostające obecnie mniej więcej w środku rynkowej stawki).

W opiniach o kredytach konsolidacyjnych ING przewija się też wątek elastycznego podejścia do źródeł dochodu – akceptowane są bowiem wpływy zarówno z umowy o pracę, jak i z działalności gospodarczej; honorowane są też umowa zlecenia i umowa o dzieło.


Kredyt konsolidacyjny w banku ING – podsumowanie!

Konsolidacja kredytów w banku ING to ciekawe rozwiązanie, które pozwala na uporządkowanie domowego budżetu i poradzenie sobie ze spłatą wszystkich zaciągniętych zobowiązań. Sytuacja społeczno-ekonomiczna sprawia zaś, że coraz więcej Polaków ma z tym problemy.

Często doprowadza to do momentu, w którym płacimy tylko część zobowiązań, regulujemy raty nieterminowo – a stąd już tylko krok do spirali długów i poważnych problemów.

Skonsolidowanie
zadłużenia wynikającego z innych kredytów, pożyczek, zadłużenia na kartach kredytowych czy limitach w koncie daje realną szansę na sukcesywne spłacenie wszelkich zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny w ING jest jednym z produktów, który w takiej sytuacji bez wątpienia warto rozważyć – podobnie jak pomoc doradcy Habza Finanse, który sprawdzi, czy to faktycznie najlepsza z możliwych opcji i wytłumaczy różnice między nimi, pomoże w procesie kompletowania i wypełniania dokumentów, będzie negocjować z bankiem i dbać o Twoje interesy, maksymalizując szanse na uzyskanie takiego finansowania.

Skontaktuj się z nami
Pośrednik kredytowy:

 • Odpowie na Twoje pytania
 • Wyszuka optymalnie dopasowaną ofertę
 • Pomoże w wypełnianiu wniosku
 • Zapewni wsparcie merytoryczne podczas trwania okresu kredytowania

Wyciąg, dane z oferty Banku ING, na dzień 20 czerwca 2022, ze strony https://www.ing.pl/


Roman kredyty Habza Finanase

Roman – Ekspert kredytowy


 • Związany z branżą finansową od początku swojej kariery zawodowej.
 • Specjalizuje się w kredytach konsolidacyjnych.

Sprawdź również nasze pozostałe usługi

konsolidacja chwilówek
kredyt konsolidacyjny online
kredyt gotówkowy

Sprawdź jakie są koszty kredytu Kalkulator kredytowy

 • Miesięczna rata:
 • Całkowita kwota do zapłaty:
 • Całkowity koszt kredytu:

Kalkulator kredytowy to bardzo łatwe w obsłudze narzędzie, które pomoże ci uniknąć niewłaściwego wyboru oferty kredytowej. Dzięki niemu poznasz wysokość wszystkich kosztów i wybierzesz dokładnie taką ofertę, jaka cię satysfakcjonuje.

Kredyt gotówkowy online. Przykład reprezentatywny.

 • Nie pośredniczymy w pozyskiwaniu pożyczek i kredytów z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Nie udzielamy pożyczek z własnych środków.
 • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
 • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
 • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana.
 • Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
 • Minimalny okres spłaty: 3 miesiące.
 • Maksymalny okres spłaty: 144 miesiące.


Najnowsze artykuły o Kredyt konsolidacyjny w banku ING

Na naszym bloguMasz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek