Kredyt konsolidacyjny w banku Credit Agricole. Sprawdź, co musisz o nim wiedzieć

Kredyt konsolidacyjny w Credit Agricole to rozwiązanie, które powstało celem obniżenia kosztów posiadania kredytów, pożyczek, zadłużenia na kartach kredytowych i debetowych czy limitów w koncie. Utrzymywanie dużej ilości zobowiązań w różnych bankach, o różnej wysokości, różnym oprocentowaniu i różnych dniach spłaty jest nie tylko drogie, ale i zwyczajnie uciążliwe. Konsolidacja (w Credit Agricole czy to w innych bankach) umożliwia “spakowanie” wszystkich tych długów w jeden produkt i spłacanie jednej raty – zazwyczaj niższej, niż suma wszystkich rat. Dlaczego “zazwyczaj”? Ponieważ konsolidacji towarzyszyć mogą dwa cele:

  • obniżenie kosztów posiadanych kredytów, pożyczek etc. Konsolidacja w Credit Agricole pozwala nam zamienić wszystkie posiadane do tej pory zobowiązania w jedno, na korzystniejszych warunkach. W praktyce może to oznaczać ratę, która jest niższa, niż suma tych zobowiązań, ale tak być nie musi – bo gdy zależy nam na szybszym zamknięciu nowego kredytu, skracamy okres spłaty, przez co pojedyncza rata jest wyższa, jednak całkowity koszt konsolidacji kredytów – niższy.
  • obniżenie wysokości jednej, miesięcznej raty, co uzyskujemy przede wszystkim za sprawą wydłużenia okresu kredytowania. Tu mechanizm jest prosty: im większa ilość spłacanych rat, tym wysokość pojedynczej raty niższa. Ma to rzecz jasna konsekwencje w całkowitym koszcie kredytu konsolidacyjnego w Credit Agricole, jednak daje szansę na spokojne spłacanie zobowiązań – w tempie dostosowanym do naszych możliwości. 

Czy da się osiągnąć dwa te cele jednocześnie? Posiadać i niższą ratę, i niższy całkowity koszt kredytu? Jest to jak najbardziej możliwe do uzyskania, warto wówczas jednak posiłkować się pomocą specjalistów kredytowych, którzy pokierują konsolidacją w Credit Agricole w sposób maksymalizujący szanse na uzyskanie takiego rozwiązania.

Sprawdź, czy kredyt konsolidacyjny w Credit Agricole to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji!

Spłać swoje zobowiązania i uzyskaj jedną, niższą ratę.

Najważniejsze informacje o kredytach konsolidacyjnych w Credit Agricole

Konsolidacja kredytów w Credit Agricole to zastąpienie wielu produktów kredytowych (co najmniej dwóch) nowym, jednym kredytem. Efekt jednej, niższej raty uzyskuje się za pomocą wydłużania okresu kredytowania – im jest on dłuższy, tym jednostkowa, miesięczna rata, niższa. Jeżeli zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny w Credit Agricole, będziemy mieli więc jedno zobowiązanie wobec jednej instytucji finansowej, nie zaś wiele wobec kilku lub nawet kilkunastu. To wygodne praktyczne zarówno z praktycznego punktu widzenia – musimy pamiętać tylko o jednym terminie spłaty, pilnować jednego kompletu dokumentów i kontaktować się z jednym bankiem lub parabankiem – jak i tego czysto ekonomicznego. Możliwe jest bowiem wynegocjowanie lepszych warunków udzielenia konsolidacji w Credit Agricole, a niższa rata jest po prostu łatwiejsza w spłacaniu. To zaś obniża ryzyko opóźnień w uiszczaniu takiej raty i negatywnych wpisów w BIK.

Koszt kredytu konsolidacyjnego Credit Agricole

Chociaż konsolidacja jest produktem obecnym w ofercie większości banków w Polsce, różnią się one od siebie warunkami przyznawania kosztami. Aktualnie Credit Agricole nie oferuje ujednoliconego oprocentowania kredytu konsolidacyjnego i uzależnia jego wysokość od zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Warto podkreślić jednak, iż bank ten ma w swojej ofercie gwarancję stałej raty – która nie wzrośnie przez cały okres trwania kredytu, niezależnie od zmian wysokości stóp procentowych. W ramach konsolidacji Credit Agricole oferuje również 0% prowizję od udzielenia kredytu.

Pomożemy Ci uzyskać kredyt konsolidacyjny w Credit Agricole.

Odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy różnice miedzy ofertami różnych banków i wskażemy, która z
nich będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna.

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego w banku Credit Agricole

Mimo, iż kiedyś umieszczanie dedykowanych narzędzi do obliczania wysokości kosztów pożyczek było standardem na stronach internetowych banków, obecnie coraz mniej z nich oferuje takie rozwiązania. Również na aktualnej stronie Credit Agricole próżno szukać kalkulatora kredytu konsolidacyjnego – co nie oznacza jednak, iż nie jesteśmy w stanie poznać interesujących nas parametrów. Tu z pomocą przyjść mogą nam specjaliści Habza Finanse, którzy znajdą najlepszą dla Ciebie opcję konsolidacji.

Kredyt konsolidacyjny w Credit Agricole: zalety i wady

Do największych zalet kredytu konsolidacyjnego w Credit Agricole należą bez wątpienia stałe raty, które, jak zapewnia bank, nie zmienią się w całym okresie trwania umowy, niezależnie od zmian stóp procentowych. Rozwiązanie takie pozwala na rozsądne zaplanowanie wydatków i lepsze panowanie nad domowym budżetem – a mając na uwadze fakt, iż wielu klientów decyduje się na konsolidację w związku z przytłoczeniem zbyt dużą ilością comiesięcznych zobowiązań, jest to duży plus. Dobrą informacją jest również fakt, iż ubezpieczenie kredytu, które doliczane jest comiesięcznie do każdej raty i ostatecznie podraża to rozwiązanie, nie jest w tym banku obowiązkowe. Wśród wad kredytów konsolidacyjnych w Credit Agricole na pierwsze miejsce wysuwa się warunek zatrudnienia w oparciu o umowę  o pracę – co w praktyce oznacza, że osoby pracujące na umowę zlecenie lub umowę o dzieło mają utrudnione możliwości wnioskowania o takie finansowanie (chociaż nie jest to niemożliwe; Credit Agricole dopuszcza indywidualne wyjątki od tej reguły). Bank nie ma za to żadnych problemów z dochodami z emerytury, renty lub działalności gospodarczej i działalności rolnej (oczywiście wraz z odpowiednim ich udokumentowaniem). Na ten moment brak też jednoznacznej odpowiedzi, czy w ramach konsolidacji kredytów w Credit Agricole możliwe jest spłacenie zobowiązań powstałych w wyniku pożyczek pozabankowych (ratalnych czy chwilówek). Istnieje za to możliwość dobrania dodatkowej gotówki na dowolny cel.

Wniosek o kredyt konsolidacyjny w Credit Agricole

Składając wniosek o konsolidację w Credit Agricole musimy zaopatrzyć się w dość standardowe dokumenty:

  • dowód osobisty
  • dokumenty potwierdzające wysokość dochodów

Te ostatnie będą różnić się w zależności od źródeł naszego utrzymania:

  • dla umowy o pracę: oryginał aktualnego zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości średniego miesięcznego wynagrodzenia netto lub brutto (za ostatnie 3 miesiące)
  • dla działalności gospodarczej: potwierdzenie formy opodatkowania, zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami do ZUS i US
  • dla emerytów i rencistów: ostatni dowód wypłaty świadczenia, dowód przyznania lub ostatniej waloryzacji świadczenia
  • dla właścicieli gospodarstw rolnych: zaświadczenie o posiadaniu lub dzierżawieniu gospodarstwa, dowody opłacenia składek KRUS, zaświadczenie o nie zaleganiu z podatkiem rolnym

Do tego wypełnić należy wniosek, w którym, oprócz najważniejszych danych, znajdą się również informacje dotyczące kosztów naszego utrzymania, takie jak opłaty stałe (czynsz, wynajem) oraz raty innych kredytów czy zobowiązań.

Nie wiesz, czy konsolidacja w Credit Agricole to dobry pomysł?

W Habza Finanse porównamy dostępne oferty i pomożemy Ci zdobyć finansowanie, którego
potrzebujesz!

Opinie o kredytach konsolidacyjnych w Credit Agricole

Chcąc zasięgnąć opinii na temat poszczególnych produktów bankowych zazwyczaj szukamy ich na forach czy w grupach na Facebooku. Osoby, które zdecydowały się na konsolidację w Credit Agricole chwalą sobie dużą sieć placówek stacjonarnych banku, brak konieczności wykupowania obowiązkowego ubezpieczenia oraz stosunkowo małą liczbę formalności.

Kredyt konsolidacyjny w Credit Agricole – podsumowanie

Jak widać na podstawie tego opracowania, kredyt konsolidacyjny (w Credit Agricole oraz innych bankach) to jeden z najlepszych produktów na rynku, oferujący obniżenie kosztów posiadanych zobowiązań i umożliwienie spłaty ich w ratach o dogodnej wysokości. Kluczowym jest jednak odpowiednie dobranie produktu do naszych potrzeb i możliwości, dlatego że znajdująca się na rynku oferta znacząco różni się między bankami. Chcąc przygotować się do zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego w Credit Agricole warto więc zapoznać się również z propozycjami konkurencji i wybrać najlepszą dla siebie opcję. Warto również zgłosić się o pomoc do specjalistów, którzy będą w stanie wskazać najlepsze rozwiązanie oraz zmaksymalizować szanse na zdobycie kredytu. W Habza Finanse czeka na Ciebie ponad czterdziestu doradców, którzy pomogą Ci na każdym etapie tej drogi.

Iza kredyty gotówkowe Habza Finanse
Izabela – Ekspert kredytowy
  • Skuteczny doradca w uzyskiwaniu przede wszystkim trudnych kredytów.
  • Specjalizuje się w konsolidacji chwilówek.

Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt dla nauczyciela
kredyt dla policjanta
kredyt dla prawnika

Poznaj opinie Naszych klientów

Witam wszystkich którym pomogła firma HABZA. Bardzo rzeletnie podchodzą do sprawy,Wszystko udało sie skonsolidować i uzyskać dodatkowe środki na konto.Bardzo polecam i…

Dziękuję firmie Habza Finanse, że zatrudnia takie osoby jak Pan Bartosz Piędziak. Człowiek o wielkim sercu , który sprawia, że marzenia się…

Dziękuję za rzetelną i szybką pomoc Panu Jankowi oraz profesjonalne podejście do mojej sprawy polecam współpracę z habza finanse z Panem Jankiem.…

Habza pisze że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a więc ja jestem tym nie możliwym do spełnienia. Jeśli wiedzą że zarobią…

Nasi eksperci

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz