7 min
pozyczki na czek giro

Pożyczki na czek GIRO to rodzaj finansowania, który może wydawać się atrakcyjny dla osób potrzebujących pilnych środków pieniężnych. Jednak zanim wybierzesz tę usługę, warto poznać jej istotne aspekty i ryzyka. W niniejszym tekście przyjrzymy się bliżej pożyczkom na czek GIRO, wyjaśnimy, czym są, jak działają oraz co należy wiedzieć, aby podejść do nich z pełną świadomością.

Czym jest pożyczka na czek GIRO?

Pożyczka na czek GIRO to forma krótkoterminowego finansowania. Warto wiedzieć, że występuje tutaj krótki okres kredytowania oraz wysokie koszty. Środki nie zostają przekazane na osobisty ROR pożyczkobiorcy, a odbieramy je w oddziale Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego.

mezczyzna idacy z torba

Czek GIRO jest dokumentem płatniczym, który upoważnia wybraną osobę (tutaj pożyczkobiorcę) do wypłaty określonej kwoty z konta bankowego pożyczkodawcy w ustalonym terminie. Warto wiedzieć, że ten rodzaj finansowania będzie najczęściej opatrzony wysokimi kosztami i ryzykiem dla konsumenta.

Jakie warunki trzeba spełnić, by pożyczka z odbiorem na poczcie została przyznana?

Warunki otrzymania pożyczki na czek GIRO różnią się zależnie od konkretnej firmy pożyczkowej. Najczęściej jednak trzeba posiadać stałe źródło dochodu, które można udowodnić dokumentacją – to najważniejsza kwestia. Niektóre firmy wymagają, by aktualnie nie mieć zaciągniętej innej pożyczki na czek GIRO.

Oczywiście kredytobiorca musi być również pełnoletni oraz powinien przedstawić dokument tożsamości. Nie trzeba posiadać rachunku bankowego, by otrzymać pożyczkę na czek GIRO. Firmy pożyczkowe najczęściej sprawdzają również zdolność i historię kredytową klienta. Osoba posiadająca długi najpewniej więc nie otrzyma tego rodzaju finansowania.

Dla kogo pożyczka do odebrania na poczcie jest dobrym wyborem?

Pożyczki na czek GIRO są idealnym wyborem między innymi dla osób starszych, które nie zawsze posiadają konto bankowe. Nawet weryfikacja przebiega tutaj bez konieczności wykonywania przelewów – przez kuriera dostarczającego umowę lub na poczcie. Ta forma finansowania będzie również odpowiednia dla osób, które nie chcą, by w historii transakcji widniały informacje o zaciągniętym zobowiązaniu.

Pożyczki na czek GIRO powstały przede wszystkim, by klienci bez konta bankowego mogli pożyczyć środki. Należność finansowa jest w tym przypadku regulowana za pośrednictwem standardowych przelewów pocztowych.

Połączenie wszystkich zobowiązań finansowych w jeden kredyt konsolidacyjny pozwoli Ci zmniejszyć miesięczne obciążenie wynikające z zadłużenia i uzyskać więcej miejsca w domowym budżecie na inne potrzebne wydatki, a nawet utworzenie poduszki finansowej.

Specjaliści Habza znajdą dla Ciebie kredyt konsolidacyjny na możliwie najlepszych warunkach, z ratą dopasowaną do Twoich możliwości.

Jak wnioskować o pożyczkę na czek GIRO?

Można to zrobić w placówce wybranej firmy pożyczkowej lub za pośrednictwem strony internetowej. Pożyczka na czek GIRO wymaga przedstawienia dokumentów, które potwierdzają stały dochód. Oprócz tego trzeba podać swoje dane osobowe i adres, a także przedstawić dowód osobisty lub paszport.

liczenie kalkulatorem podczas wypelniania dokumentow

Firma pożyczkowa po otrzymaniu wymaganych informacji wydaje werdykt. Odrzucony wniosek kredytowy lub pożyczkowy oznacza, że niestety środki nie zostaną przyznane – można jednak próbować ponownie w późniejszym czasie. Jeżeli pożyczkodawca przyzna pożyczkę, pożyczkobiorca realizuje czek GIRO na poczcie.

Odbiór pieniędzy na poczcie po zaciągnięciu pożyczki – jak to zrobić?

Odbiór środków z pożyczki na czek GIRO jest bardzo prosty. To rozwiązanie skierowane dla osób, które nie mają ROR lub chcą pominąć weryfikację za pośrednictwem przelewu.

Jak odebrać pieniądze z poczty krok po kroku?

 1. Złóż wniosek o pożyczkę i wybierz czek GIRO jako formę wypłaty;
 2. Odwiedź placówkę Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego;
 3. Przedstaw dokument tożsamości i czek GIRO;
 4. Odbierz środki z pożyczki w gotówce.

Należy jedynie pamiętać, by zabrać dokument tożsamości. Przedstawienie samego czeku GIRO niestety nie wystarczy.

Ile kosztuje chwilówka do odebrania na poczcie?

Koszty mogą różnić się zależnie od firmy pożyczkowej oraz konkretnej oferty. Pod uwagę należy wziąć oprocentowanie, opłaty i prowizje, potencjalne sankcje za opóźnienia oraz ubezpieczenie. Pożyczki na czek GIRO oznaczają także dodatkowy jednorazowy koszt. Z tytułu zaciągnięcia takiego zobowiązania należy zapłacić 13 zł. Nie jest to duży koszt, jednak występuje przy każdej pożyczce GIRO.

Jak spłacić pożyczkę na czek GIRO?

Zwykle pożyczki GIRO można opłacać za pośrednictwem przelewu. Wykonamy go na poczcie lub przy użyciu bankowości internetowej. Należy pamiętać, by spłacić należności zgodnie z umową. Najczęściej pożyczki na czek GIRO są opatrzone dość sporymi sankcjami za jakiekolwiek opóźnienia.

banknot 200-zlotowy

Często także możliwe jest opłacanie zobowiązania gotówką. Można to zrobić w odpowiedniej placówce. Opłacanie pożyczki na poczcie czy w oddziale firmy pożyczkowej sprawia, że zarówno przy odbiorze, jak i spłacie zobowiązania nie trzeba korzystać z konta bankowego.

Czy pożyczka na czek GIRO jest również dostępna dla zadłużonych osób?

Osoby z niespłaconymi długami często próbują uzyskać więcej środków, zaciągając kolejne pożyczki. Warto jednak wiedzieć, że zarówno firmy pożyczkowe, jak i banki sprawdzają zdolność kredytową, a także historię klienta. Dlatego uzyskanie środków w ten sposób jest naprawdę trudne.

Pożyczki na czek GIRO dla zadłużonych po prostu nie istnieją. Niewielu kredytobiorców lub pożyczkobiorców powierzy środki osobie z długami. Wtedy szansa na odzyskanie pieniędzy jest bardzo niska. Często potrzebny wtedy będzie monit wysyłany co jakiś czas, potencjalnie komornik i ostatecznie sprawa sądowa. Jeżeli dana osoba widnieje w spisie dłużników jak BIK lub KRD – najpewniej nie otrzyma pożyczki na czek GIRO, a także dowolnej innej formy finansowania.

Bank odmówił Ci kredytu? Twoja zdolność kredytowa nie jest na najwyższym poziomie?
Nie trać czasu na bezowocne wysyłanie kolejnych wniosków, które dodatkowo obniżają Twoją zdolność kredytową. 

Skorzystaj ze wsparcia doświadczonego doradcy Habza, który znajdzie dostępne w Twojej sytuacji rozwiązanie kredytowe i przeprowadzi Cię przez proces kredytowania bez dodatkowego stresu i nerwów.

Jakie wady i zalety mają pożyczki z wypłatą na poczcie?

Pożyczki na czek GIRO są skierowane do konkretnej grupy klientów. Niektórzy chcą ukryć zaciągnięcie pożyczki (np. przed współmałżonkiem, partnerem czy rodziną), inni po prostu nie posiadają osobistego konta bankowego. Niezależnie od sytuacji rozważając pożyczkę z wypłatą na poczcie, warto znać jej wady i zalety.

Zalety pożyczki na czek GIRO:

 • Nie trzeba posiadać konta bankowego – wszystkie płatności i odbiór środków można zrealizować za pomocą gotówki;
 • Nie trzeba czekać na księgowanie przelewów – gotówka zostaje przekazana natychmiast po okazaniu odpowiednich dokumentów na poczcie;
 • Łatwe wnioskowanie – aplikowanie o pożyczkę na czek GIRO jest bardzo proste, firmy pożyczkowe zwykle ograniczają formalności do minimum;
 • Brak weryfikacji przelewem – nie będzie informacji o pożyczce w historii konta bankowego.

Wady pożyczki na czek GIRO:

 • Długi czas oczekiwania na pożyczkę – pożyczkobiorca musi czekać na otrzymanie czeku GIRO za pośrednictwem poczty, e-maila lub SMS;
 • Ważność czeku GIRO – taki dokument można zrealizować tylko przez tydzień, później trudno odzyskać środki;
 • Dodatkowa opłata – należy uiścić dodatkową opłatę w wysokości 13 zł, która jest doliczana do kosztów kredytu.

Pożyczki na czek GIRO nie będą idealnym wyborem dla każdego. W wybranych sytuacjach sprawdzą się jednak idealnie. Należy mieć na uwadze ich często wysokie koszty oraz potencjalnie duże sankcje za opóźnienia. Warto skonsultować zaciągnięcie takiego zobowiązania z doradcą finansowym, o ile istnieje taka możliwość.

Czy pożyczka na czek GIRO różni się od standardowej pożyczki?

Różni się tutaj forma wypłacania środków oraz ewentualnie opłacania należności – to jednak zależy od preferencji klienta. Pożyczka na czek GIRO wymaga także dodatkowej opłaty w wysokości 13 zł.

Gdzie zaciągnąć pożyczkę na czek GIRO?

Wiele firm pożyczkowych oferuje taką formę finansowania. Warto sprawdzić wiele ofert i wybrać tę najkorzystniejszą. Różnice między instytucjami mogą być naprawdę duże.

Jaką kwotę można pożyczyć na czek GIRO?

Zależy to bardzo mocno od konkretnej oferty i wybranej firmy pożyczkowej. Często taka pożyczka może opiewać nawet na kwotę 25 tys. zł. Znaczenie ma także zdolność kredytowa klienta.

Czy czek GIRO jest ryzykowną formą finansowania?

Niestety tak. Czek GIRO ze względu na bardzo krótki okres kredytowania jest ryzykowną formą finansowania. Firmy pożyczkowe narzucają także spore dodatkowe koszty.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek