8 min
kredyt-na-podstawie-wplywow-na-konto-czy-jest-mozliwy

Jeszcze kilkanaście lat temu zaciągnięcie kredytu było stosunkowo czasochłonnym, skomplikowanym procesem. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Ogromną popularnością cieszy się zaciąganie zobowiązań finansowych przez Internet. Dzięki temu nie dość, że nie musimy nawet wychodzić z domu, to jeszcze na decyzję kredytową czekamy niekiedy zaledwie kilka czy kilkanaście minut.

Do stosunkowo niedawna na drodze do szybkiego załatwiania tego typu spraw stała konieczność dostarczenia zaświadczenia o dochodach od pracodawcy, co mogło potrwać nawet kilka dni. Możemy w związku z tym się zastanawiać: czy kredyt na podstawie wpływów na konto jest możliwy i czy wyciąg z konta jest dobrą alternatywą dla zaświadczenia o dochodach?

Czy kredyt na podstawie wpływów na konto jest możliwy?

Banki dążą z roku na rok coraz bardziej do maksymalnego upraszczania i przyspieszania swoich procesów. Wiąże się to z oczekiwaniem przez klientów wyższych standardów obsługi, rozwojem nowoczesnych technologii i konkurencją ze strony firm pożyczkowych, które pożyczają bez niemal żadnych formalności. Dlatego też kredyt na podstawie wpływów na konto jest coraz częściej spotykany w ofercie wielu różnych banków.

Cechuje się on pewnymi ograniczeniami, przede wszystkim w zakresie kwoty, o jaką możemy zawnioskować, a także okresu spłaty. W jednym banku kredyt na wpływy na konto może opiewać na maksymalnie kilkanaście tysięcy złotych, w innym – kilkadziesiąt, a nawet kilkaset, nie ma więc w tym zakresie stałej reguły.

Na czym dokładnie polega kredyt na wyciąg bankowy? Jest to zobowiązanie udzielane na podstawie weryfikacji przez bank zdolności kredytowej za pomocą wyciągu z naszego rachunku bankowego. Na wyciągu bankowym widnieją wszystkie nasze wpłaty, wypłaty, przelewy i płatności, a także saldo, jakie pozostało na koncie po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego (na przykład miesiąca).

Zależy Ci na szybkim kredycie? Nie trać czasu i zwróć się o pomoc do ekspertów Habza Finanse.

Wieloletnie doświadczenie i ogromna wiedza o polskim rynku kredytowym sprawiają, że nasi doradcy są w stanie pozyskiwać pozytywne decyzje kredytowe szybko, sprawnie i skutecznie. Nie musisz obawiać się uciążliwych formalności – przejmiemy je na siebie.

Kredyt na wyciąg bankowy – dlaczego wpływy na konto są takie ważne?

Co sprawia, że kredyt na wyciąg bankowy jest w ogóle możliwy? Dokument ten (obecnie zazwyczaj istniejący jedynie w formie elektronicznej) jest w stanie powiedzieć potencjalnemu kredytodawcy bardzo wiele na temat naszej sytuacji finansowej, nawyków i kompetencji w zarządzaniu pieniędzmi.

Za jego pomocą można precyzyjnie określić, bez konieczności uzyskiwania przez klienta zaświadczenia o dochodach od pracodawcy, ile dana osoba zarabia, jakie ma obecne zobowiązania finansowe, na co najczęściej wydaje swoje pieniądze i czy potrafi oszczędzać. Jeśli ktoś żyje „od dziesiątego do dziesiątego” i na wyciągu jasno widać, że przed wypłatą wynagrodzenia jego konto świeci zawsze pustkami, może to utrudnić uzyskanie kredytu.

Bardzo duże znaczenie w kwestii tego, czy uda nam się otrzymać od banku pozytywną decyzję kredytową, czy też nie, ma nasza zdolność kredytowa. Jest to zdolność do terminowej spłaty zobowiązania, którą oblicza się na podstawie takich danych jak wysokość dochodów i aktualnych długów ale też wiek, zawód, ilość osób na utrzymaniu czy status cywilny, a także historia kredytowa.

Kredyt na podstawie wpływów na konto, tak jak i każdy inny kredyt, również oznacza weryfikację zdolności kredytowej, a więc w rzeczywistości liczyć będzie się nie tylko to co widnieje na naszym wyciągu, ale też szereg innych czynników.

Mimo wszystko wpływy na konto mają bardzo duże znaczenie z uwagi na fakt, że precyzyjnie reprezentują naszą faktyczną sytuację finansową. Biorąc pod uwagę, że posługiwanie się gotówką jest coraz rzadsze, to co widnieje na naszym wyciągu, to zazwyczaj zdecydowana większość wykonywanych przez nas operacji finansowych.

kredyt na podstawie wpływów na konto co trzeba wiedziec - wykres bankowosc internetowa

1 Źródło: https://fintek.pl/ilu-polakow-skorzysta-z-uslug-mafii-pozyczkowej-w-przypadku-odmowy-kredytu/

Które źródła dochodu zaakceptuje bank?

Banki są obecnie znacznie bardziej liberalne niż kiedyś w zakresie tego, jakie źródła dochodów akceptują. Niegdyś jedyną opcją była tak naprawdę umowa o pracę na czas nieokreślony. Obecnie znacznie zmieniła się sytuacja na rynku pracy i bardzo wielu solidnych, rzetelnych potencjalnych klientów pracuje na podstawie umów cywilnoprawnych lub prowadzi własną działalność gospodarczą.

Kredyt na podstawie wpływów na konto pozwala zweryfikować czy rzeczywiście na podstawie umowy o dzieło, umowy zlecenia bądź dzięki własnej działalności gospodarczej osiągamy dochody nie tylko w wymaganej wysokości, ale także odpowiednio często.

Musimy przy tym pamiętać, że dane odnośnie rodzaju i wysokości dochodów podane przez nas we wniosku o kredyt na wyciąg bankowy, powinny być tożsame z tym, co przedstawia nasza historia rachunku. Jeśli na przykład wskazaliśmy, że zarabiamy 3000 złotych netto, a na wyciągu widać jasno, że na nasze konto wpływa co miesiąc jedynie 2000 złotych, to prawdopodobnie nie zostaniemy uznani za osobę wiarygodną.

Kredyt hipoteczny na podstawie wpływów na konto

Kredyt hipoteczny to jedno z najpoważniejszych zobowiązań jakie większość osób zaciągnie w swoim życiu. Rozciąga się na kilka dekad i opiewa z reguły na bardzo duże sumy, tak więc nic dziwnego, że wiąże się z nim tak wiele formalności.

One również na przestrzeni lat były upraszczane, podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, ale mimo wszystko wzięcie kredytu na dom czy mieszkanie wciąż jest stosunkowo skomplikowaną operacją. Wobec tego możemy się zastanawiać: czy kredyt hipoteczny na podstawie wpływów na konto jest możliwy?

Niestety, zazwyczaj nie będzie to jedyny wymagany przez bank dokument. Wpływy na konto bez wątpienia zostaną przeanalizowane i wzięte pod uwagę, ale musimy się przygotować na to, że bank może zażądać również innych dokumentów, takich jak:

  • zeznanie podatkowe za rok ubiegły
  • zaświadczenie o dochodach od pracodawcy
  • kopia umowy o pracę.

Sprawa będzie jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli prowadzimy własną działalność gospodarczą. W takim wypadku być może będziemy również musieli dostarczyć zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami w ZUS i US, a niekiedy nawet faktury od kontrahentów.

Wpływy na konto a kredyt hipoteczny – które z nich mają największe znaczenie? Niewątpliwie bank zwróci największą uwagę na nasze wynagrodzenie za pracę i inne przechody, a także wykonywane opłaty za prąd, czynsz oraz inne kredyty i pożyczki.

Pożyczka na podstawie wpływów na konto – alternatywa dla kredytu

Jak wspomniano powyżej, sporą konkurencję dla banków stanowią firmy pożyczkowe, które oferują klientom niskie wymagania, atrakcyjne warunki (na przykład pierwszą pożyczkę za darmo) i absolutny minimum formalności.

Weź korzystny kredyt na podstawie wpływów na konto z pomocą specjalistów.

Nie ryzykuj wysokich rat i problemów ze spłatą zobowiązania. Przeanalizujemy Twoją sytuację i znajdziemy kredyt, który będzie dla Ciebie najkorzystniejszy. Przeprowadzimy także negocjacje z bankiem, aby maksymalnie obniżyć koszt zobowiązania. Z naszym wsparciem otrzymasz kredyt szybko i bezproblemowo.

Pożyczka na podstawie wpływów na konto działa na takiej samej zasadzie, jak kredyt na wyciąg bankowy – pożyczkobiorca wypełnia wniosek, a następnie udziela pożyczkodawcy dostępu do historii swojego rachunku. Decyzja o przyznaniu bądź odmowie przyznania pożyczki jest często podejmowana automatycznie, bez udziału pracownika firmy.

Firmy pożyczkowe cechują się wyższą niż banki tolerancją względem niskich dochodów czy negatywnej historii kredytowej. Często też akceptują jako formę dochodu dodatki socjalne, stypendia czy alimenty, czego z reguły nie robią banki. Jest to rekompensowane wyższym oprocentowaniem takiego zobowiązania względem ofert, które spotkać można w bankach.

Kredyt na podstawie wpływów na konto – podsumowanie

Kredyt na podstawie wpływów na konto to produkt bankowy, nad którym warto się zastanowić, jeśli zależy nam na oszczędności czasu i maksymalnym skróceniu wszelkich formalności. Jest on dostępny coraz powszechniej zwłaszcza, jeśli interesuje nas stosunkowo niewielka kwota kredytu. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli cieszyć się pozyskanymi środkami często niemal błyskawicznie i nie będziemy nawet musieli w tym celu opuszczać naszego domu.

Kredyt hipoteczny na podstawie wpływów na konto to nieco bardziej skomplikowana kwestia. Bez wątpienia bank będzie zainteresowany uzyskaniem wglądu w historię naszego rachunku bankowego, jeśli postanowimy zaciągnąć u niego tak poważne zobowiązanie, jednak formalności będzie z pewnością znacznie więcej niż w przypadku kredytu gotówkowego.

Na czym polega kredyt na podstawie wpływów na konto?

Kredyt na podstawie wpływów na konto to taki rodzaj zobowiązania, który udzielany jest po przeanalizowaniu przez bank historii konta potencjalnego kredytobiorcy. Dzięki wyciągowi z konta można ustalić, ile dana osoba zarabia, jakie ma obciążenia finansowe i ile środków średnio zostaje jej do dyspozycji po zakończeniu każdego miesiąca.

Czym charakteryzuje się kredyt na podstawie wpływów na konto?

Tego typu kredyty zazwyczaj opiewają na stosunkowo niewielkie sumy, chociaż wiele zależy od tego, jaka zdolność kredytowa zostanie wyliczona przez bank. Są to przede wszystkim kredyty bardzo szybkie, sprawdzą się więc u osób, którym zależy na błyskawicznej decyzji kredytowej i minimalnej ilości formalności.

Czy można dostać kredyt hipoteczny na podstawie wpływów na konto?

Chociaż wraz z upływem lat banki starają się coraz bardziej uprościć swoje procedury, kredyt hipoteczny wciąż należy do najbardziej złożonych rodzajów kredytów. Bank może poprosić potencjalnego kredytobiorcę o wyciąg z konta bankowego, ale nie będzie to jedyny dokument, który będzie trzeba dostarczyć. Niezbędne może być także na przykład zaświadczenie o dochodach od pracodawcy.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek