4 min
pozabankowa-linia-kredytowa

Linia kredytowa to rodzaj kredytu odnawialnego, przyznawanego zazwyczaj przez bank w ramach posiadanego rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego. Kredyt odnawialny od zwykłego debetu różni się przede wszystkim wyższym limitem, który ustalany jest z klientem przy zawieraniu umowy oraz większą liczbą formalności potrzebnych do przyznania tego rodzaju kredytu.

Z naszą pomocą korzystny kredyt będzie w Twoim zasięgu.

Nie marnuj czasu na samodzielne poszukiwanie idealnej oferty kredytu i nie stresuj się tym, czy otrzymasz pozytywną decyzję kredytową. Powierz pozyskanie kredytu wykwalifikowanym specjalistom Habza Finanse.

Wygodna forma korzystania z dodatkowych środków

Linia kredytowa dla firm to bardzo wygodna forma korzystania z dodatkowych środków. Nie ma potrzeby występowania o pożyczkę za każdym razem, gdy jest potrzebna, a pożyczoną kwotę możemy przeznaczyć na dowolny cel. Z raz przyznanych środków można korzystać wielokrotnie, a zadłużenie wraz z odsetkami automatycznie zmniejsza się lub znika przy każdej wpłacie środków na konto.

Oprócz banków wygodny kredyt odnawialny oferują również pozabankowe instytucje finansowe i prywatne firmy pożyczkowe. Ponieważ instytucje pozabankowe nie mogą prowadzić indywidualnych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, ustalona kwota do wykorzystania wysyłana jest na konto bankowe podane przez klienta. Umowa na linię kredytową najczęściej obejmuje nie więcej niż cztery miesiące, a na koniec okresu kredytowania należy spłacić całą kwotę wraz z odsetkami.

Uzyskanie pozabankowej linii kredytowej

Uzyskanie pozabankowej linii kredytowej jest łatwiejsze od uzyskania kredytu odnawialnego udzielanego przez bank. Wiąże się również z mniejszą liczbą formalności. Pozabankowa linia kredytowa to wygodne rozwiązanie dla osób bez stałych dochodów – pracujących na umowę zlecenie lub umowę o dzieło, a także uzyskujących dochody z różnych źródeł, takich jak zasiłki, stypendia czy sezonowy wynajem. Z pozabankowej linii kredytowej mogą skorzystać również osoby młode, będące na dorobku, które często mają problemy ze zdolnością kredytową, w związku z czym ich wnioski o kredyt zostają zwykle przez bank odrzucane.

Pozabankowa linia kredytowa – wady

Pozabankowa linia kredytowa ma też swoje wady. To przede wszystkim dość wysokie oprocentowanie oraz krótki czas trwania umowy, po którym cały dług wraz z odsetkami powinien być spłacony. Łatwa dostępność pozabankowej linii kredytowej może również stanowić pokusę dla osób, które nieroztropnie dysponują swoimi finansami i przez nieodpowiedzialne decyzje mogą łatwo wpaść w pętlę zadłużenia. Dlatego z pozabankowej linii kredytowej należy korzystać z rozwagą i w oparciu o realne oszacowanie możliwości terminowej spłaty, a w przypadku jakichkolwiek kłopotów jak najwcześniej zgłosić się do profesjonalnego doradcy, który pomoże znaleźć jak najlepsze wyjście z kłopotów.

Z nami możesz otrzymać pozytywną decyzję kredytową szybko i przy minimum formalności.

Pilnie potrzebujesz dodatkowych środków? Nasi doradcy przeanalizują Twoją sytuację i sprawdzą, w którym banku możesz liczyć na kredyt na najlepszych możliwych warunkach. Formalności zostaną zredukowane do minimum, tak aby potrzebne środki jak najszybciej trafiły na Twoje konto.

W sytuacji niebezpiecznego zadłużenia doświadczony doradca pomoże znaleźć odpowiedni kredyt konsolidacyjny online, dzięki któremu zamiast wysokich rat z kilku linii kredytowych będziemy płacić miesięcznie tylko jedną, niższą ratę.

Długoletnie doświadczenie doradców Habza Finanse stanowi gwarancję wynegocjowania najlepszych warunków kredytu konsolidacyjnego. Z jedną, wygodną ratą dostosowaną do aktualnych możliwości osoby zadłużonej. Indywidualny doradca i opiekun klienta załatwi wszelkie formalności, a uzyskany kredyt pomoże wyjść na bezpieczną prostą i umożliwi dalsze, spokojne planowanie finansów.

Czy linię kredytową można otrzymać tylko w banku?

Pozabankowa linia kredytowa jest możliwa, ale funkcjonuje ona w nieco inny sposób niż kredyt odnawialny w banku. Wynika to z faktu, że firmy pożyczkowe nie mają możliwości udostępnienia konta osobistego z dodatkowym limitem, więc muszą przelewać środki bezpośrednio na konto bankowe pożyczkobiorcy.

Jakie zalety ma pozabankowa linia kredytowa?

Pozabankowa linia kredytowa przede wszystkim wiąże się ze stosunkowo niewielką ilością formalności. W związku z tym pożyczkobiorcy mogą liczyć na szybkie otrzymanie decyzji kredytowej. Dodatkowo firmy pożyczkowe stawiają z reguły mniejsze wymagania w zakresie zdolności kredytowej i historii kredytowej.

Czy pozabankowa linia kredytowa się opłaca?

Z uwagi na uproszczone formalności i wynikające z nich większe ryzyko dla pożyczkodawcy, pozabankowa linia kredytowa może być wyżej oprocentowania niż analogiczny produkt w banku. W związku z tym jest ona opłacalna szczególnie, jeśli zależy nam na czasie lub nie chcemy korzystać z usług banku.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń teraz
Wypełnij krótki wniosek

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny
(09:00 - 19:00)