pozabankowa linia kredytowa

Pozabankowa linia kredytowa

Linia kredytowa to rodzaj kredytu odnawialnego, przyznawanego zazwyczaj przez bank w ramach posiadanego rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego. Kredyt odnawialny od zwykłego debetu różni się przede wszystkim wyższym limitem, który ustalany jest z klientem przy zawieraniu umowy oraz większą liczbą formalności potrzebnych do przyznania tego rodzaju kredytu.

Wygodna forma korzystania z dodatkowych środków

Linia kredytowa to bardzo wygodna forma korzystania z dodatkowych środków. Nie ma potrzeby występowania o pożyczkę za każdym razem, gdy jest potrzebna, a pożyczoną kwotę możemy przeznaczyć na dowolny cel. Z raz przyznanych środków można korzystać wielokrotnie, a zadłużenie wraz z odsetkami automatycznie zmniejsza się lub znika przy każdej wpłacie środków na konto.

 

 

Oprócz banków wygodny kredyt odnawialny oferują również pozabankowe instytucje finansowe i prywatne firmy pożyczkowe. Ponieważ instytucje pozabankowe nie mogą prowadzić indywidualnych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, ustalona kwota do wykorzystania wysyłana jest na konto bankowe podane przez klienta. Umowa na linię kredytową najczęściej obejmuje nie więcej niż cztery miesiące, a na koniec okresu kredytowania należy spłacić całą kwotę wraz z odsetkami.

Uzyskanie pozabankowej linii kredytowej

Uzyskanie pozabankowej linii kredytowej jest łatwiejsze od uzyskania kredytu odnawialnego udzielanego przez bank. Wiąże się również z mniejszą liczbą formalności. Pozabankowa linia kredytowa to wygodne rozwiązanie dla osób bez stałych dochodów – pracujących na umowę zlecenie lub umowę o dzieło, a także uzyskujących dochody z różnych źródeł, takich jak zasiłki, stypendia czy sezonowy wynajem. Z pozabankowej linii kredytowej mogą skorzystać również osoby młode, będące na dorobku, które często mają problemy ze zdolnością kredytową, w związku z czym ich wnioski o kredyt zostają zwykle przez bank odrzucane.

Pozabankowa linia kredytowa – wady

Pozabankowa linia kredytowa ma też swoje wady. To przede wszystkim dość wysokie oprocentowanie oraz krótki czas trwania umowy, po którym cały dług wraz z odsetkami powinien być spłacony. Łatwa dostępność pozabankowej linii kredytowej może również stanowić pokusę dla osób, które nieroztropnie dysponują swoimi finansami i przez nieodpowiedzialne decyzje mogą łatwo wpaść w pętlę zadłużenia. Dlatego z pozabankowej linii kredytowej należy korzystać z rozwagą i w oparciu o realne oszacowanie możliwości terminowej spłaty, a w przypadku jakichkolwiek kłopotów jak najwcześniej zgłosić się do profesjonalnego doradcy, który pomoże znaleźć jak najlepsze wyjście z kłopotów.

W sytuacji niebezpiecznego zadłużenia doświadczony doradca pomoże znaleźć odpowiedni kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu zamiast wysokich rat z kilku linii kredytowych będziemy płacić miesięcznie tylko jedną, niższą ratę.

Długoletnie doświadczenie doradców Habza Finanse stanowi gwarancję wynegocjowania najlepszych warunków kredytu konsolidacyjnego. Z jedną, wygodną ratą dostosowaną do aktualnych możliwości osoby zadłużonej. Indywidualny doradca i opiekun klienta załatwi wszelkie formalności, a uzyskany kredyt pomoże wyjść na bezpieczną prostą i umożliwi dalsze, spokojne planowanie finansów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz