4 min
czym jest kredyt parasolowy

Kredyt parasolowy to forma finansowania, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących elastycznych rozwiązań. Powstał on z myślą o osobach chcących uniknąć ograniczeń i zobowiązań znanych z tradycyjnych ofert banków lub firm pożyczkowych. W naszym artykule przybliżamy, czym jest kredyt parasolowy oraz jakie są jego główne cechy, a także korzyści.

Czym jest i jak działa kredyt parasolowy?

Kredyt parasolowy jest również nazywany wieloproduktowym lub zintegrowanym. Taka forma finansowania polega na tym, że kredytobiorca otrzymuje określoną kwotę na dowolny cel. Najważniejszą cechą jest tutaj płacenie odsetek tylko od wykorzystanej sumy. Pozwala to zaoszczędzić, jeżeli nie wykorzystamy pełnej dostępnej kwoty.

Zdolność kredytowa oraz historia spłat konsumenta ma znaczenie przy dobieraniu konkretnych sum czy też okresu kredytowania itd. Kredyt parasolowy pozwala również korzystać z innych produktów finansowych jak karta kredytowa, linia kredytowa lub ubezpieczenia. Taka forma finansowania jest przede wszystkim elastyczna i wygodna.

Jak uzyskać kredyt parasolowy? Warunki

Uzyskanie kredytu parasolowego wymaga spełnienie określonych warunków, które mogą różnić się zależnie od wybranej instytucji finansowej. Co jest najważniejsze przy zaciąganiu tego rodzaju zobowiązania?

  • Dochody – kredytodawca ocenia zdolność kredytową na podstawie dochodów i stałych źródeł przychodów. Należy potwierdzić przychód za pomocą odpowiednich dokumentów.
  • Historia kredytowa – najczęściej kredytodawca sprawdzi historię podobnych zobowiązań klienta.
  • Wypełnienie i wysłanie wniosku – aby otrzymać kredyt, należy przygotować wniosek i wysłać go do instytucji finansowej. Bank lub firma pożyczkowa ocenia, czy dany produktu finansowy zostanie przyznany.

Warto wiedzieć, że każde opóźnienie w spłacie kredytu, które już wystąpiło, będzie obniżać szansę na uzyskanie kolejnego produktu finansowego. Terminowość jest bardzo istotna, jeśli chodzi o kredyt parasolowy i inne rodzaje zobowiązań.

Pozyskamy dla Ciebie możliwie najkorzystniejszą ofertę finansowania.

Skontaktuj się ze specjalistą Habza jeszcze dziś i uzyskaj kredyt na dogodnych warunkach.

Dla kogo kredyt parasolowy będzie dobrym rozwiązaniem?

Kredyt parasolowy charakteryzuje się dość dużą elastycznością oraz spersonalizowanym podejściem do finansowania. Taki wybór będzie odpowiedni w wielu przypadkach. Dla kogo kredyt parasolowy to dobry wybór?

  • Osoby pracujące na umowę o dzieło lub zlecenie – w takim wypadku często kredyt parasolowy jest jedną z niewielu dostępnych form finansowania.
  • Przedsiębiorcy – kredyt parasolowy oznacza dodatkowe środki na różne cele związane z biznesem.
  • Osoby zmieniające pracę – w momencie zmiany zatrudnienia dodatkowe środki mogą być wręcz koniecznością.
  • Młodzi profesjonaliści – na początku kariery zastrzyk gotówki może naprawdę wiele zmienić.

Kredyt parasolowy będzie bardzo dobrym wyborem także w wielu innych przypadkach. To rozwiązanie uniwersalne i elastyczne.

Ile kosztuje kredyt parasolowy i od czego zależy jego cena?

Cena kredytów parasolowych jest dość zróżnicowana. Należy pamiętać, że koszty są tutaj naliczane zwykle tylko od wydanej kwoty, a nie całkowitej sumy z umowy. Do najważniejszych wydatków należy oprocentowanie. Może być ono stałe lub zmienne w zależności od stóp procentowych.

Instytucje finansowe narzucają także dodatkowe opłaty za udzielenie kredytu, utrzymanie konta, ubezpieczenia itd. Warto również zwrócić uwagę na potencjalne kary za zwlekanie z ratami. Kredyt parasolowy może wygenerować ogromne koszty, gdy nie płacimy terminowo.

Cena zależy przede wszystkim od stóp procentowych, wewnętrznej polityki banku, a nawet zdolności kredytowej konsumenta. Warto wiedzieć, że wpływa na to również sam rynek finansowy – między innymi konkurencyjność instytucji finansowych. Oczywiście okres i kwota kredytu także będą bardzo znaczące, jeśli chodzi o ostateczne koszty.

Z pomocą doradcy Habza możesz wnioskować o kredyt dla osób prywatnych oraz dla firm. Udzielimy wsparcia w procesie kredytowania niezależnie od skomplikowania Twojej sytuacji czy kłopotów, w jakie wpadła Twoja firma.

Jakie wady i zalety ma kredyt parasolowy?

Kredyt parasolowy zapewnia przede wszystkim dużą elastyczność i swobodny dostęp do środków. Najczęściej oferta instytucji finansowej jest spersonalizowana – dostosowana dla konkretnego klienta. Możliwość płacenia odsetek tylko za wydaną kwotę to również pewna oszczędność oraz wygoda.

Taka forma finansowania ma także pewne wady. Przede wszystkim kredyt parasolowy może oznaczać pewne koszty dodatkowe (np. za udzielenie środków), które oznaczają spore wydatki. Dodatkowo jest to zobowiązanie na dłuższy okres, gdy wydamy więcej pieniędzy. Istnieje pewne ryzyko nadużycia przez dostępność. Uzyskanie kredytu parasolowego nie zawsze będzie również łatwe – trzeba spełnić pewne wymogi dochodowe oraz posiadać odpowiednią zdolność kredytową.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek