5 min
przelew pozyczki na czyjes konto

Pożyczka zawsze jest udzielana osobie, która podpisuje wcześniej umowę. Podczas procesu ubiegania się o dodatkowe pieniądze wymagane jest podanie swoich danych osobowych oraz rachunku, gdzie środki mają zostać przelane. Co jednak kiedy nie posiadasz konta bankowego lub chcesz koniecznie ukryć fakt zaciągania zobowiązania? Istnieje kilka alternatyw. W tym artykule przyjrzymy się, czy przelew pożyczki na czyjeś konto jest możliwy.

Przelew pożyczki na czyjeś konto – czy w ogóle jest możliwy?

Niestety takie rozwiązanie jest niemożliwe. Środki z pożyczki mogą trafić wyłącznie do wnioskującej osoby. Ten obowiązek jest zapisany w umowie pożyczkowej. Zawsze pieniądze trafią bezpośrednio do pożyczkobiorcy, który podpisał dokument – musi on wcześniej udowodnić, że dane konto bankowe należy do niego.

para ludzi rozmawiajaca z doradca

Przelew pożyczki na czyjeś konto jest niemożliwy, ponieważ wtedy pożyczkodawca narusza warunki umowy. Nie ma w ten sposób żadnej pewności, że środki rzeczywiście trafią do pożyczkobiorcy. Mimo wszystko osoby bez otwartego rachunku czy też pożyczkobiorcy chcący ukryć przed bliskimi swoje zobowiązanie mogą skorzystać z alternatywnych rozwiązań. Warto wiedzieć, że nawet ustna umowa pożyczki powinna skutkować przelaniem środków bezpośrednio na konto zaciągającego dług.

Dlaczego niektórzy pożyczkobiorcy chcą otrzymać środki z pożyczki na czyjeś konto bankowe?

Niektóre osoby po prostu nie posiadają konta bankowego, by otrzymać środki z pożyczki. Często również pożyczkobiorca chce ukryć zaciągnięcie zobowiązania – przed partnerem lub partnerką, rodziną itd. Dla takich osób oczywiście istnieją inne alternatywy. Przelew pożyczki na czyjeś konto nie będzie możliwy, ponieważ to wbrew przepisom prawa.

Dowolny rodzaj tego zobowiązania musi zostać przekazany bezpośrednio do pożyczkobiorcy. Pożyczka pracownicza, standardowa, długoterminowa czy dowolna inna również powinna trafić na konto osoby podpisującej umowę.

Pozyskamy dla Ciebie możliwie najkorzystniejszą ofertę finansowania.

Skontaktuj się ze specjalistą Habza Finanse jeszcze dziś i uzyskaj kredyt na dogodnych warunkach.

Kiedy pożyczka na inne konto bankowe jest możliwa?

Standardowo przelew pożyczki na czyjeś konto jest po prostu niemożliwy. Można jednak założyć więcej niż jeden rachunek bankowy. Pożyczkobiorca samodzielnie wybiera, na jakie konkretnie konto zostaną przelane środki. Warunkiem jest jedynie to, że dany rachunek musi należeć do niego. Wystarczy wtedy podczas wnioskowania wymienić drugie konto.

Takie rozwiązanie sprawia, że rzeczywiście można ukryć swoje zadłużenie przed innymi. Mimo wszystko całkowity brak konta bankowego wymaga skorzystania z alternatywnych rozwiązań. Bez niego nie można zaciągnąć standardowej pożyczki.

Pożyczka na inne konto a weryfikacja pożyczkobiorcy – jak firmy zapobiegają przelewom na niewłaściwy rachunek?

Zwykle firmy pożyczkowe wymagają weryfikacji pożyczkobiorcy. Dzieje się to za pośrednictwem jego założonego konta bankowego. Takie rozwiązanie jest najprostsze zarówno dla pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy. To na konto, które wykorzystujemy przy weryfikacji, zostają przelane środki. W ten sposób nie ma możliwości, by trafiły gdzie indziej. Niekiedy nawet zdolność kredytowa może być oceniana, biorąc pod uwagę rachunek bankowy klienta.

doradca doradzajacy parze starszych ludzi

Przelew pożyczki na czyjeś konto pozostaje niemożliwy. Nie każdy również chce przeprowadzić weryfikację swoim rachunkiem. Niektóre instytucje finansowe oferują wtedy możliwość wykorzystania specjalnej aplikacji. Zadaniem takiego programu jest potwierdzenie tożsamości pożyczkobiorcy. Obecnie coraz więcej firm inwestuje w takie rozwiązania.

Pożyczka bez weryfikacji konta bankowego jest oczywiście możliwa. Należy skorzystać z alternatywnych rozwiązań, jak czek GIRO lub pomoc agenta instytucji finansowej. Warto o to zapytać u pożyczkodawcy.

Alternatywy dla pożyczki na nie swoje konto bankowe

Przy zaciąganiu pożyczki można uniknąć weryfikacji kontem bankowym. Środki natomiast otrzymamy po prostu gotówką. Przelew pożyczki na czyjeś konto jest niezgodny z prawem – jakie są alternatywy?

  • Pożyczka wypłacana przez agenta – należy odwiedzić placówkę instytucji finansowej. Tam zostaną przedstawione wszystkie formalności oraz oferta. Po podpisaniu umowy pożyczkobiorca otrzymuje pieniądze od razu do ręki.
  • Pożyczka na czek GIRO – w tym przypadku po podpisaniu umowy pożyczkowej otrzymujemy czek GIRO. Należy udać się z nim na pocztę lub do Banku Pocztowego i tam otrzymujemy środki w gotówce.

Te produkty finansowe są dostępne dla osób, które w ogóle nie posiadają konta bankowego, chcą ukryć zadłużenie czy też zataić zaciąganie zobowiązania. Pieniądze są przekazywane za pośrednictwem gotówki – bez żadnych przelewów.

Z pomocą doradcy Habza Finanse możesz wnioskować o kredyt dla osób prywatnych oraz dla firm.

Udzielimy wsparcia w procesie kredytowania niezależnie od skomplikowania Twojej sytuacji czy kłopotów, w jakie wpadła Twoja firma.

Czy można spłacić pożyczkę z nie swojego konta bankowego?

Spłata pożyczki jest zupełnie inną kwestią. Możemy to robić na wiele sposobów. Jeżeli umowa pożyczkowa nie blokuje takiej możliwości, bez problemu opłacimy należności z dowolnego konta bankowego. To niekoniecznie musi być rachunek pożyczkobiorcy. Zobowiązanie można opłacać nawet za pośrednictwem pocztowego przelewu gotówkowego.

Czy przelew pożyczki na czyjeś konto jest możliwy?

Nie, przelew pożyczki na czyjeś konto jest niemożliwy. Środki zawsze musi otrzymać pożyczkobiorca. Firma pożyczkowa upewnia się, że pieniądze trafią do odpowiedniej osoby.

Jakie są alternatywy dla pożyczki na konto bankowe?

Można skorzystać z pożyczki na czek GIRO lub pomocy agenta w siedzibie firmy pożyczkowej. W obu tych sytuacjach otrzymujemy środki w gotówce, nie jest potrzebne konto bankowe.

Czy można spłacać pożyczkę z innego konta niż swoje?

Tak, prawo nie nakłada żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o spłatę pożyczki z innego konta. Ważne, by środki wpływały zgodnie z terminami.

Dlaczego firmy pożyczkowe wymagają weryfikacji kontem bankowym?

W ten sposób pożyczkodawca potwierdza tożsamość kredytobiorcy. Dodatkowo firma pożyczkowa ma pewność, że nie wystąpi pomyłka przy wysyłaniu przelewu.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek