7 min
kredyt na splate komornika

Niestety wiele osób zmaga się z problemami w spłacie kredytu. Jeżeli zadłużenie jest duże, często wszczęte zostaje postępowanie komornicze. Wtedy może zostać zajęty majątek kredytobiorcy. Kredyt na spłatę komornika wydaje się kuszącym rozwiązaniem. Niestety mógłby oznaczać poważne konsekwencje. W tym artykule rozważymy, czy kredyt na spłatę komornika jest możliwy przy zaległościach finansowych. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego kredyt na spłatę komornika jest tak pożądany?

Windykacja długo niespłacanych należności może prowadzić do postępowania egzekucyjnego. Wtedy pojawia się komornik, który zajmuje majątek dłużnika. Oczywiste jest, że kredytobiorca chce jak najszybciej uregulować należności. Zaciągnięcie kredytu na spłatę komornika tylko pozornie mogłoby rozwiązać problem.

czlowiek ukladajacy monety w stosy

Wiele osób poszukuje takiego rozwiązania z kilku powodów:

 • szybki dostęp do potrzebnych środków;
 • złudzenie uwolnienia się od zobowiązania;
 • możliwość poprawienia się sytuacji finansowej w przyszłości;
 • komornik nie zajmie majątku, zobowiązanie zostanie odroczone;
 • bliscy nie dowiedzą się o zadłużeniu.

Powody mogą być również inne. Kredyt na spłatę komornika potencjalnie tylko zwiększyłby zadłużenie. Trzeba pokryć dodatkowe prowizje za udzielenie finansowania i opłaty w banku. Oprócz komornika może zostać wydany list gończy za długi. Osoba mocno zadłużona to klient wysokiego ryzyka.

Kredyt z komornikiem – w jakim banku można go uzyskać?

Osoby zadłużone szukają różnych rozwiązań. Zajęcie majątku czy zablokowane konto przez komornika to kwestie, których lepiej unikać. Kredytobiorcy szukają więc możliwości pożyczenia środków na szybką spłatę i wydłużenie jej okresu. Jaki bank oferuje kredyt z komornikiem? Niestety taki produkt finansowy nie istnieje. Każdy bank weryfikuje historię i zdolność kredytową konsumenta przed podpisaniem umowy.

Dłużnicy najczęściej są wpisywani do rejestrów BIK, KRD itd. Jeżeli tam jesteśmy, pożyczenie środków będzie niezwykle trudne, a w bankach – całkowicie niemożliwe. Nie następuje nawet unieważnienie umowy kredytu, bank natychmiast odrzuca wniosek.

Kredytodawcy wymagają dobrej zdolności i historii kredytowej. Oprócz tego trzeba mieć stałe źródło dochodu, a także stabilną sytuację finansową – wszystko potwierdzamy dokumentami. Osoba zadłużona nie spełnia tych warunków.

Z pomocą doradcy Habza Finanse możesz wnioskować o kredyt dla osób prywatnych oraz dla firm.

Udzielimy wsparcia w procesie kredytowania niezależnie od skomplikowania Twojej sytuacji czy kłopotów, w jakie wpadła Twoja firma.

„Gdzie dostanę pożyczkę z komornikiem?” – pytają kredytobiorcy

Niestety kredyt na spłatę komornika nie będzie dostępny w żadnym banku. Takie produkty finansowe są udzielane tylko osobom z dobrą historią i zdolnością kredytową. Można jednak starać się o pożyczkę z komornikiem. Jest to oczywiście pozabankowa forma finansowania. Niektóre firmy pożyczkowe oferują różnego rodzaju pożyczki oddłużeniowe, nawet kiedy mamy komornika.

Mimo wszystko uzyskanie takiego finansowania również może być trudne, jeśli zadłużenie jest zbyt duże. Najczęściej oferowane są pożyczki na spłatę komornika pod zastaw auta lub nieruchomości czy też z poręczeniem. W ten sposób okres kredytowania nieco się wydłuża, lecz oznacza to ogromne ryzyko dla konsumenta.

czlowiek pokazujacy pusty portfel

Zaciągamy kolejne zobowiązanie – koszty się zwiększają. Mamy dłuższy okres spłaty, lecz również większy dług. Firmy pożyczkowe narzucają także znacznie większe sankcje niż banki. Należy być uważnym, jeśli chodzi o różne oferty jak „kredyt na spłatę komornika” czy „szybka pożyczka bez BIK”. Najczęściej takie finansowanie jest przyznawane po złożeniu prostego wniosku przez internet i przedstawieniu dowodu osobistego.

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc zaciągać pożyczki przez internet z komornikiem?

Spłata komornika przy pomocy pożyczki pozabankowej nie jest najlepszym rozwiązaniem, jednak wciąż wielu kredytobiorców się na nie decyduje. Takie produkty finansowe mają pewne warunki:

 • nie jest wymagana weryfikacja w BIK i BIG;
 • nie potrzeba zaświadczenia o zarobkach;
 • wymagane jest zabezpieczenie (np. samochód, nieruchomość) lub poręczenie osoby trzeciej z dobrą zdolnością finansową;
 • obarczona jest dużymi kosztami w postaci odsetek, prowizji, opłat dodatkowych itd.;
 • ma krótki okres spłaty – od kilku dni do roku.

Niemal każdy może otrzymać pożyczkę na spłatę komornika. Wymagania są bardzo niskie, a warunki ryzykowne. Kredyt na spłatę komornika nie istnieje, pożyczki są dostępne w wielu instytucjach pozabankowych.

Kto powinien wnioskować o pieniądze dla zadłużonych z komornikiem?

Z takiego produktu finansowego może skorzystać niemal każdy. Nie oznacza to jednak, że zawsze takie rozwiązanie będzie dobrym wyborem. Należy pamiętać o ogromnym ryzyku i potencjalnej spirali zadłużenia, która może się pojawić.

Kto powinien wnioskować o pożyczkę na spłatę komornika?

 • Osoby, których sytuacja finansowa ma w niedługiej przyszłości się poprawić (należy mieć co do tego pewność);
 • Kredytobiorcy oczekujący na dużą wypłatę, która pokryje zobowiązanie;
 • Osoby czekające na zwrot inwestycji, która nastąpi niedługo.

Tak naprawdę w większości sytuacji wnioskowanie o kredyt na spłatę komornika będzie złym wyborem. Jeżeli mamy pewność co do dużego przypływu środków w niedługiej przyszłości – takie rozwiązanie może być idealne.

O taką pożyczkę nie należy wnioskować, jeżeli chcemy uniknąć jeszcze większego zadłużenia. Warto zapytać bliskich o pożyczenie potrzebnych środków, porozmawiać o restrukturyzacji długu czy znaleźć dodatkowe źródła przychodu. Pożyczka na spłatę komornika nie powinna być zaciągana pochopnie.

Pozyskamy dla Ciebie możliwie najkorzystniejszą ofertę finansowania.

Skontaktuj się ze specjalistą Habza Finanse jeszcze dziś i uzyskaj kredyt na dogodnych warunkach.

Jak poprawić zdolność kredytową mając komornika?

Najważniejsza będzie spłata zadłużenia. To pierwszy krok, który warto podjąć. Należy pamiętać o regularnym opłacaniu zobowiązań finansowych. Po restrukturyzacji lub opłaceniu długu należy dbać, by w przyszłości mieć czystą historię kredytową – to swego rodzaju podstawa dla zdolności. Regulowanie zobowiązań w terminie będzie kluczowe.

portfel z kartami bankowymi

Warto stworzyć pewien budżet osobisty, który pozwoli kontrolować finanse. Należy również unikać dalszego zadłużania się – na przykład przez zaciąganie pożyczki na spłatę komornika. Im więcej niespłaconych w terminie zobowiązań, tym gorsza zdolność kredytowa. Kredyt na spłatę komornika reklamowany przez firmy pożyczkowe zwiększa długi i sprawia, że pożyczkobiorca jest w jeszcze gorszej sytuacji. Warto rozważyć konsolidację zadłużenia oraz pamiętać o zgłoszenia uregulowania długu do BIK po zakończeniu spłaty.

Jakie wady i zalety ma kredyt na spłatę komornika?

Takie rozwiązanie pozwala tylko pozornie uwolnić się od zobowiązania. Jest to pewien komfort psychiczny, lecz tylko na niedługi czas. Zaletą pożyczki z komornikiem będzie również wydłużenie okresu kredytowania. Dodatkowo majątek nie zostaje natychmiast zajęty w wyniku egzekucji długu.

Wad jest znacznie więcej. Pożyczka na spłatę komornika zwiększa zadłużenie, ma poważniejsze konsekwencje niż kredyt oraz może jeszcze bardziej pogorszyć zdolność kredytową. Warto więc dobrze przemyśleć sprawę, a w przyszłości zadbać o stworzenie poduszki finansowej, która będzie ratunkiem na długi.

Czy można zaciągnąć kredyt na spłatę komornika?

Nie jest to możliwe. Banki nie oferują kredytu na spłatę komornika. Dostępne są jedynie pożyczki oddłużeniowe od instytucji pozabankowych.

Kto może otrzymać pożyczkę na spłatę komornika?

Pożyczkę na spłatę komornika może otrzymać niemal każdy, potrzebne jest tylko zabezpieczenie lub poręcznie osoby z dobrą zdolnością kredytową.

Dlaczego pożyczki na spłatę komornika są niekorzystne?

Pożyczki na spłatę komornika są niekorzystne, ponieważ zwiększają zadłużenie przez ogromne koszty odsetek, prowizji i innych usług. Grożą przeniesieniem długu także na poręczyciela. Można stracić zabezpieczenie pożyczki.

Czy istnieją alternatywy dla pożyczek na spłatę komornika?

Tak, alternatywą dla pożyczek na spłatę długu komorniczego jest na przykład konsolidacja kredytu, prywatna pożyczka od bliskich czy też restrukturyzacja długu.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek