9 min
pozyczka-na-remont-domu-co-trzeba-wiedziec

Remont domu często wiąże się ze sporymi wydatkami, zarówno w zakresie opłaty za pracę specjalistów, jak i zakupu niezbędnych materiałów. Często nie jesteśmy sobie w stanie finansowo poradzić z takim obciążeniem sami, dlatego też decydujemy się na pożyczenie potrzebnej sumy. Pożyczka na remont mieszkania lub domu w związku z tym cieszy się coraz większą popularnością. Co trzeba o tym zobowiązaniu wiedzieć? Jak wybrać pożyczkę na remont domu i jaka jest dla niej alternatywa?

Czym charakteryzuje się pożyczka na remont domu?

Jeśli interesuje nas pożyczka na remont domu, mamy cały szereg możliwości do wyboru. Co prawda rzadko spotkamy ofertę o dokładnie takiej nazwie, natomiast należy pamiętać, że firmy pożyczkowe zazwyczaj nie przykładają dużej uwagi do celu, na który chcemy spożytkować pożyczoną gotówkę. Oznacza to, że pożyczka na remont mieszkania oznacza zazwyczaj zwykłą pożyczkę długoterminową.

Potrzebujesz środków na kosztowny remont, ale obawiasz się, że bank Ci odmówi? Możemy Ci pomóc.

Specjaliści Habza Finanse uzyskują pozytywne decyzje kredytowe nawet w trudnych przypadkach. Szybko, sprawnie i przy minimum formalności, aby potrzebne środki trafiły na Twoje konto w jak najkrótszym czasie.

Firmy pożyczkowe znane są obecnie przede wszystkim z chwilówek, ale wiele z nich wciąż udziela pożyczek ratalnych, które sprawdzą się doskonale, jeśli planujemy wyremontować dom lub mieszkanie, co rzadko kiedy jest przedsięwzięciem tanim. Pożyczka na remont charakteryzuje się przede wszystkim bardzo niewielką ilością formalności – z reguły wystarczy, że wypełnimy internetowy wniosek, a pieniądze szybko znajdą się na naszym koncie.

Na ogół obejdzie się bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń i dostarczania różnych dokumentów (na przykład zaświadczenia o dochodach od pracodawcy), a nasza zdolność kredytowa zostanie obliczona na podstawie naszego własnego oświadczenia. Ponadto potencjalny pożyczkodawca może także poprosić nas o dostęp do wyciągu z konta bankowego, a także zweryfikować nas w BIK-u i pod kątem obecności na listach dłużników.

Nie można powiedzieć, że pożyczka na remont mieszkania dostępna jest dla absolutnie każdego, ale jeśli mamy stabilne źródło dochodu (wynagrodzenie za pracę, rentę, emeryturę, ale też nawet alimenty, stypendium czy dodatki socjalne), nasze szanse nie są małe. Nawet nie do końca pozytywna historia kredytowa nie musi oznaczać, że nasz wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony.

pozyczka na remont domu co trzeba wiedziec - wykres cele pozyczek

1 Źródło: http://www.qbusiness.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=41216&cntnt01returnid=245

Jak wybrać pożyczkę na remont domu?

Jak już zostało powyżej wspomniane, ofert pożyczek pozabankowych jest bardzo wiele, a ciągle ich przybywa. Wiele z nich na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie, co sprawia, że ciężko jest się na którąś z nich zdecydować. W takim razie jak wybrać pożyczkę na remont domu?

Dla ułatwienia poszukiwań i przyspieszenia całego procesu możemy zdecydować się na skorzystanie z dostępnych w Internecie rankingów. Warto zwrócić przy tym uwagę zwłaszcza na wysokość RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania) poszczególnych ofert, stanowi ona bowiem dobry obraz tego, jak opłacalna jest dana pożyczka.

Rozsądnym wyborem może być również skorzystanie z usług doświadczonego pośrednika kredytowego, bowiem dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu będzie on w stanie znaleźć odpowiednią pożyczkę znacznie szybciej niż my sami. Unikamy w ten sposób również ryzyka, że przypadkiem zdecydujemy się na pożyczkę od niesprawdzonej, nierzetelnej firmy.

Zanim zaczniemy wnioskować o pożyczkę, warto przygotować kosztorys remontu, aby na pewno nie pożyczyć za mało, ani za dużo. W banku będzie on obowiązkowy, firmy pożyczkowe zaś co prawda takiego wymagania nie mają, ale mimo wszystko jego posiadanie może okazać się opłacalne. Dzięki temu zmniejszymy szanse, że już w trakcie remontu skończy nam się gotówka bądź, że pożyczymy zbyt dużo i niepotrzebnie będziemy spłacać bardziej kosztowne zobowiązanie.

Pożyczka na remont domu lub mieszkania to ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli zależy nam na czasie lub mamy niską zdolność kredytową. Warto jednak rozważyć również jej alternatywę, którą jest kredyt na remont domu (lub oczywiście kredyt na remont mieszkania).

Banki nie cieszą się już taką renomą jak niegdyś, ale wciąż w dużej mierze kojarzone są ze stabilnością i bezpieczeństwem, tak więc wiele osób preferuje zadłużać się właśnie w nich, a nie w firmach pożyczkowych. Bardzo często kredyty są ponadto tańsze niż pożyczki (aczkolwiek również trudniej jest je otrzymać i procedura może być bardziej skomplikowana, a także dłuższa).

Jeśli interesuje nas kredyt na remont, stoją przed nami dwie możliwości:

  • gotówkowy kredyt na remont mieszkania lub domu
  • kredyt hipoteczny na remont.

Obie z nich mają swoje wady i zalety, które sprawiają, że znajdą swoje zastosowanie w różnych sytuacjach. Warto dokładnie przemyśleć, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze.

Gotówkowy kredyt na remont domu – czy się opłaca?

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania bądź domu niczym nie różni się od kredytu gotówkowego na inny cel. Bank nie będzie wymagał od nas kosztorysu, dostarczania faktur ani rozliczania się ze sposobu, w jaki wykorzystamy przyznaną nam gotówkę.

Pożyczka na remont domu – szybko i przy minimum formalności.

Dzięki szerokiej wiedzy na temat polskiego rynku kredytowego i wieloletniemu doświadczeniu, nasi doradcy odznaczają się wysoką skutecznością. Nie trać więc czasu, nerwów i pieniędzy na samodzielne poszukiwanie idealnego kredytu, a powierz sprawę specjalistom.

Ten rodzaj kredytu charakteryzuje się stosunkowo niewielką ilością formalności i krótkim czasem rozpatrzenia wniosku. Ponadto kredytu nie będziemy musieli prawdopodobnie zabezpieczać, na przykład hipoteką, a nieruchomość, którą chcemy wyremontować, nie musi być formalnie naszą własnością.

Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku kredytu gotówkowego obowiązywać mogą limity w zakresie wysokości kredytu, a także czasu, na jaki będzie można rozłożyć spłatę długu. Ponadto, zwłaszcza w przypadku kredytu na wysoką kwotę i długi okres spłaty, mało korzystne może okazać się jego oprocentowanie.

W związku z powyższymi faktami to, czy na remont domu opłaca się kredyt gotówkowy, zależy w dużej mierze od tego, ile środków potrzebujemy i jak bardzo zależy nam na czasie. Taka forma finansowania remontu najlepiej sprawdzi się w przypadku stosunkowo mało kosztownych przedsięwzięć, opiewających na od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Kredyt hipoteczny na remont – jak działa?

Nie każdy w ogóle zdaje sobie sprawę z faktu, że kredyt hipoteczny można zaciągnąć nie tylko na budowę bądź zakup nieruchomości, ale także jej remont.

Kredyt hipoteczny na remont jest dostępny zarówno razem z kredytem na zakup nieruchomości (a więc możemy od razu pozyskać środki i na wejście w posiadanie nieruchomości, i na doprowadzenie jej do satysfakcjonującego stanu), jak i jako samodzielny produkt bankowy, jeśli jesteśmy już jej posiadaczami.

Jak działa kredyt hipoteczny na remont? W podobny sposób, co tradycyjny kredyt hipoteczny. Jest to kredyt celowy, a bank prawdopodobnie będzie wymagał od nas przedstawienia kosztorysu, a także dostarczenia szeregu dokumentów, zarówno odnośnie do naszego stanu finansowego, jak i nieruchomości, którą chcemy wyremontować.

Zabezpieczeniem kredytu będzie ustanowiona na niej hipoteka, a kredytodawca będzie miał możliwość skontrolowania, czy wydaliśmy przyznane nam środki zgodnie z ustaleniami. Niewątpliwą zaletą tego typu zobowiązania jest niższe w porównaniu do kredytu gotówkowego oprocentowanie, a także możliwość zaciągnięcia kredytu na wyższą kwotę i na dłuższy okres.

Kredyt hipoteczny na remont jest bardziej skomplikowany i wymaga więcej czasu, tak więc jest to rozwiązanie szczególnie użyteczne, kiedy chcemy dokonać znacznego remontu i potrzebujemy dużej sumy (lub kupujemy dom lub mieszkanie na kredyt, ale wymaga ono sporego odświeżenia).

Pożyczka na remont domu – podsumowanie

Pożyczka na remont domu lub mieszkania to rozwiązanie, po które coraz częściej sięgają Polacy. Ceni się je przede wszystkim za niewielką ilość formalności i szybkość, z jaką można ukończyć cały proces przyznawania pożyczki. Na rynku pożyczkowym istnieje duża różnorodność, tak więc niezależnie od tego, jaka kwota i jaki okres spłaty nas interesuje, powinniśmy być w stanie znaleźć coś dla siebie.

Warto jednak pamiętać o potencjalnie korzystniejszej alternatywie, jaką jest kredyt na remont – czy to gotówkowy, czy hipoteczny. Zwłaszcza, jeśli możemy pochwalić się stosunkowo wysoką zdolnością kredytową i nie zależy nam zanadto na czasie (aczkolwiek trzeba wskazać, że obecnie kredyty gotówkowe w bankach przyznawane są już znacznie szybciej niż kiedyś).

Na czym polega pożyczka na remont domu?

Pożyczka na remont domu niewiele różni się od innych produktów pozabankowych. Można tak nazwać długoterminowe zobowiązanie ratalne, które zostało zaciągnięte w celu wykonania remontu. Jednak firmy pożyczkowe z reguły nawet nie pytają o to, w jaki sposób pieniądze zostaną wykorzystane, a tym bardziej tego nie weryfikują, więc pożyczką na remont może być w istocie dowolna pożyczka gotówkowa.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę na remont?

Podstawowym warunkiem do otrzymania pożyczki jest ukończenie 18 roku życia (w przypadku niektórych firm pożyczkowych 20 lub 21 roku życia), a także posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych. W zależności od zasad panujących w danej instytucji pozabankowej, konieczne może być posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej lub pozytywnej historii kredytowej.

Czy na remont można wziąć kredyt hipoteczny?

Kredyty hipoteczne są najczęściej zaciągane na zakup lub budowę nieruchomości, ale można je również przeznaczyć na remont. Są to kredyty długoterminowe, na nawet bardzo wysokie kwoty, które zabezpieczane są hipoteką. Podobnie, jak w przypadku kredytu na budowę domu, bank będzie wymagał potwierdzenia tego, w jaki sposób zostały wykorzystane udostępnione środki.

5/5 - ilość głosów (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek