Jeżeli szukasz interesujących artykułów na temat kredytu inwestycyjnego, to dobrze trafiłeś. W prosty sposób opisujemy, co to jest kredyt inwestycyjny i na jakie cele można go wykorzystać.

Jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz swój biznes? Chcesz się rozwijać? Masz jasną i klarowną wizję przyszłości swojej firmy? Jest wielce prawdopodobne, że kredyt inwestycyjny okaże się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zanim jednak go zaciągniesz, zapoznaj się z odrobiną teorii i poznaj podstawowe fakty na temat tego rodzaju zobowiązania.

Co to jest kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny to określona kwota pieniędzy, która ma konkretne przeznaczenie. Może być wykorzystana na sfinansowanie wyłącznie takich działań, których celem jest powiększenie, modernizacja lub odtworzenie majątku trwałego (aktywa użytkowane docelowo dłużej niż przez jeden rok obrotowy). Ale to nie wszystko.

Co poza majątkiem trwałym?

Kredyt inwestycyjny może posłużyć także do nabycia dóbr niematerialnych i prawnych. Nabyte środki można wykorzystać również do zrealizowania zakupu udziałów w przedsiębiorstwach lub wejść za ich pośrednictwem w posiadanie długoterminowych papierów wartościowych. Jednym słowem, dzięki środkom z kredytu inwestycyjnego można rozwinąć działalność gospodarczą i pomnożyć zysk przedsiębiorstwa, zgodnie z obiegową zasadą „pieniądz robi pieniądz”. Warto skorzystać z szansy, jaką daje tego rodzaju pożyczka!

Kto udziela kredytu inwestycyjnego?

Kredyt inwestycyjny to, jak sobie już powiedzieliśmy, określonej wielkości pożyczka, która przeznaczona jest na określony cel związany z rozwojem prowadzonej działalności gospodarczej. Pożyczki tego rodzaju może udzielić bank, instytucja, która z definicji wykorzystuje nadwyżki kapitałowe jednych klientów, żeby zaspokajać potrzeby finansowe innych. Jednak warunkiem uzyskania kredytu inwestycyjnego jest posiadanie klarownej wizji działań, które będą mogły być zrealizowane dzięki pożyczce. Jeśli ją mamy i jeśli w przejrzysty sposób przedstawimy ją bankowi, możemy liczyć na uzyskanie kredytu. Z pewnością warto skorzystać z tej możliwości – kredyt inwestycyjny pomoże Ci rozwinąć biznes!


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek