7 min
kredyt-samochodowy-bez-bik-i-krd

Z roku na rok w Polsce rejestrujemy coraz większą liczbę samochodów. Największą część z nich stanowią oczywiście auta używane, które kupujemy między sobą bądź sprowadzamy zza granicy, najczęściej zachodniej. Jednak rośnie też liczba sprzedanych i rejestrowanych samochodów nowych. Klienci coraz częściej decydują się na zakup auta prosto z salonu, którego będą pierwszymi właścicielami. Czy jest to spowodowane nagłym bogaceniem się społeczeństwa i wkrótce możemy się spodziewać, że każdego będzie stać na kupno w salonie wymarzonych czterech kółek? Byłoby bardzo miło, jednak nie do końca tak jest. Sprzedaż samochodów nowych i używanych rośnie, bo coraz bardziej popularne stają się kredyty – nie tylko gotówkowe – ale również te, które mają być przeznaczone bezpośrednio na zakup auta.

Skoro poruszamy temat liczb, warto również spojrzeć na nie z innej strony. Rośnie sprzedaż samochodów, jednak rośnie również suma niespłacanych przez Polaków kredytów bankowych. Osoby, które mają lub niedawno miały zaległości w spłatach, raczej mogą zapomnieć o pomocy tradycyjnych banków w sfinansowaniu zakupu samochodu. Czy to oznacza, że są one skazane na podróże komunikacją publiczną? Na szczęście nie. Wystarczy, że zdecydują się na kredyt samochodowy bez BIK i KRD.

Kredyt na samochód – kluczyki w pół godziny

Jeśli nasza historia kredytowa i raporty z Biura Informacji Kredytowej oraz Krajowego Rejestru Długów pozostawiają wiele do życzenia, niestety nie będziemy mogli skorzystać z oferty banków. Pomocne okażą się wówczas firmy pożyczkowe, które nie będą sprawdzać informacji w wymienionych instytucjach, a skupią się jedynie na naszej obecnej sytuacji. Warto w tym miejscu nadmienić, iż są parabanki, które owszem, sprawdzą nasz raport w BIK, ale będą bardzo łagodne w jego ocenie, a w wielu przypadkach po prostu nie wezmą go pod uwagę. Podstawą do oceny zdolności kredytowej jest nasze oświadczenie. Zostaniemy zapytani o to, ile zarabiamy, jakie są miesięczne koszty naszego życia oraz ilu członków rodziny pozostaje na naszym utrzymaniu. Informacje te posłużą do wyliczenia kwoty, na jak będzie opiewać kredyt samochodowy bez BIK i KRD. Bardzo wygodne jest to, że firmy pożyczkowe nie wymagają od nas szeregu dokumentów – nie będzie konieczne zaświadczenie o zatrudnieniu ani umowa o pracę. W zupełności wystarczy nasze oświadczenie. Analiza jest niezwykle szybka, ponieważ zazwyczaj trwa kilka lub kilkanaście minut. Jeśli nasze zarobki są dla parabanku wystarczające, otrzymujemy pozytywną decyzję kredytową, a zaraz po tym, możemy podpisać umowę kredytową. Ostatnim krokiem jest oczywiście wypłata środków.

Zabezpieczenia firm pożyczkowych

Pamiętajmy jednak, że jeśli decydujemy się na kredyt samochodowy dla nowej firmy bez BIK i KRD, firma pożyczkowa ma prawo rozliczyć nas z dokonanego zakupu. Środków z kredytu nie powinniśmy wydawać na inne cele, jedynie na ten zadeklarowany, czyli nowe lub używane auto. Niektóre firmy pożyczkowe – udzielając kredytu samochodowego – wymagają wpisania takiej informacji w karcie pojazdu. Czasem również wymagany jest depozyt karty pojazdu do chwili spłaty zobowiązania. Dlaczego? By uniknąć sytuacji, w której kredytobiorca sprzeda samochód i przestanie spłacać kredyt. Jeśli jednak zobowiązanie będzie terminowo regulowane – karta pojazdu wróci do właściciela i od tej chwili będzie możliwa sprzedaż samochodu. Wcześniej również jest ona wykonalna, jednak w pierwszej kolejności pieniądze z jego sprzedaży zostaną przeznaczone na spłatę kredytu.

Kredyty samochodowe – specyfikacja

Kredyt samochodowy bez BIK jest instrumentem finansowym o ukierunkowanym przeznaczeniu. Nie funkcjonuje on tak jak pozostałe kredyty, z których gotówkę można przeznaczyć na dowolny cel. W przypadku wnioskowania o kredyt samochodowy bez BIK i KRD, należy liczyć się z podjęciem weryfikacji przez bank czy dany samochód faktycznie został kupiony. Niemniej jednak, szybki kredyt samochodowy bez BIK nie działa również w sposób podobny do leasingu – pojazd jest własnością kredytobiorcy już od samego początku. Kredyt samochodowy bez KRD jest wygodną i alternatywną formą kredytowania wymarzonego pojazdu, nawet w przypadku osób z niskim scoringiem w BIK. Oczywiście im lepsze dochody i sytuacja kredytowa wnioskodawcy tym lepiej – może on wówczas liczyć na lepsze warunki – niższą stopę procentową udzielanego świadczenia, lub wyższą kwotę udzielonego kredytu. W przypadku wnioskowania o kredyt samochodowy z BIK należy się liczyć z tym, że bank lub instytucja finansowa będą weryfikować raport z Biura Informacji Kredytowej na temat terminowości i przebiegu obsługi posiadanych zobowiązań wnioskodawcy. Kiedy bank lub firma pożyczkowa weryfikuje takie informacje, wysoce prawdopodobne, że kredyt samochodowy dla zadłużonych osób nie będzie w zasięgu ręki. Dlatego też, warto spytać doradcy o możliwe rozwiązania, ponieważ aktualna oferta finansowa różnych instytucji przewiduje różne opcje kredytowe dla osób w praktycznie każdej możliwej sytuacji finansowej, nawet nie najlepszej.

Kredyt samochodowy czy gotówkowy?

Oczywiście nikt nie zabroni nam skorzystania z oferty zwykłego kredytu gotówkowego w firmie pożyczkowej. Wówczas otrzymane środki możemy przeznaczyć na co chcemy – także na zakup auta – jednak nie idą za tym żadne ograniczenia. Karta pojazdu jest cały czas naszą własnością, a pojazd możemy sprzedać w każdej chwili. Dlaczego więc istnieją oferty kredytu samochodowego? To proste, są korzystniejsze. Jeśli klient decyduje się na kredyt samochodowy bez BIK i KRD może liczyć na lepsze warunki niż w przypadku standardowego kredytu gotówkowego w firmie pożyczkowej. Dzieje się tak dlatego, że samochód stanowi dla instytucji finansowej swego rodzaju zabezpieczenie kredytu. W zamian za to zaoferuje nam ona lepsze warunki kredytowania, dzięki którym spłata będzie łatwiejsza.

Kredyt samochodowy dla firm bez BIK

Nie tylko osoby fizyczne mogą ubiegać się o kredyt samochodowy bez dogłębnej weryfikacji BIK i KRD. W dobie popularyzacji startupów kredyty samochodowe dla nowych firm stały się jednym z bardziej pożądanych produktów bankowych. Zazwyczaj, początkujący przedsiębiorca nie posiada szerokiej dokumentacji potwierdzającej wysokość dochodów i rentowności własnej firmy. Nierzadko, w takich sytuacjach, wnioskując o tradycyjny kredyt firmowy spotka się z odmową jego udzielenia. Kredyt samochodowy dla firm, które rozpoczynają swoją działalność, lub w przeszłości miały problemy finansowe jest jak najbardziej możliwy do uzyskania. Cała procedura wnioskowania o kredyt samochodowy dla firmy może wiązać się jednak z koniecznością dostarczenia różnych dokumentów i oświadczeń wymaganych przez procedury bankowe i analityka w trakcie weryfikacji wniosku. Wysokość kredytu i okres jego spłaty jest zawsze dopasowany do indywidualnych możliwości przedsiębiorstwa. Najczęściej wierzytelność jest rozłożona na określoną harmonogramem liczbę rat kapitałowo -odsetkowych, których wysokość jest dopasowana do dochodów i posiadanych zobowiązań. Skorzystanie z kredytu samochodowego dla firmy jest zazwyczaj bardziej intratne pod kątem oprocentowania i ogólnych warunków niż powzięcie typowego kredytu na dowolny cel. Bank, mając zabezpieczenie w postaci auta, ma poniekąd gwarancję zwrotu pożyczonych środków w przypadku problemów ze spłatą. Dzięki temu może zaoferować bardziej atrakcyjne warunki finansowe niż w przypadku klasycznych produktów bankowych.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek