5 min
pozyczka-leasingowa-czym-rozni-sie-od-leasingu

Popularny i funkcjonujący od lat klasyczny leasing to umowa, która pozwala klientowi na korzystanie z określonej rzeczy w zamian za opłacanie ustalonych rat. Zawierana jest na konkretny okres, najczęściej dwóch lub trzech lat. Umowa jest podpisywana po sprawdzeniu zdolności leasingowej klienta, dzięki czemu firma leasingowa upewnia się, że ma do czynienia z wiarygodnym przedsiębiorcą. Najczęściej w leasing brane są samochody i maszyny, dzięki którym można usprawnić, przyspieszyć lub rozszerzyć produkcję. To prosty sposób na szybki rozwój i płynne funkcjonowanie firmy.

Eksperci Habza Finanse pozyskają najlepszy kredyt dla Twojej firmy.

Z naszą pomocą nie musisz obawiać się wysokich kosztów kredytu czy uciążliwych formalności. Wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę i przeprowadzimy niezbędne negocjacje z bankiem. Nie pobierzemy od Ciebie jakichkolwiek przedpłat.

Czym pożyczka leasingowa rożni się od leasingu?

Drugą, mniej znaną, ale bardzo wygodną formą finansowania przedmiotów pozwalających na rozwój firmy jest pożyczka leasingowa. Tak jak w przypadku zwykłego leasingu, można z niej skorzystać przy zakupie środków trwałych, takich jak samochód dostawczy czy maszyny i urządzenia niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Choć pożyczka leasingowa jest w ofercie wielu firm już od dłuższego czasu, to wciąż jest mniej popularna od klasycznego leasingu czy kredytu bankowego. Przedsiębiorcy powinni jednak wziąć tę formę finansowania pod uwagę, ponieważ łączy w sobie najlepsze cechy leasingu i kredytu.

Pożyczka leasingowa od tradycyjnego leasingu różni się przede wszystkim tym, że zakupiony przedmiot należy do przedsiębiorcy, a nie do firmy leasingowej. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż przedsiębiorca ma wówczas prawo do odpisów amortyzacyjnych. W koszty uzyskania przychodu może również wliczyć prowizję, odsetki od zaciągniętej pożyczki leasingowej oraz różne wydatki związane z eksploatacją środków trwałych. Pod tym względem jest to sytuacja dużo korzystniejsza niż klasyczny leasing, gdzie właścicielem pozostaje leasingodawca.

Pożyczka leasingowa od leasingu różni się również okresem na jaki zawierana jest umowa. Nie jest on ograniczony przepisami, a wynika jedynie z wewnętrznych ustaleń firmy leasingowej. W zależności od firmy i oferty może to być okres krótszy, czyli kilka miesięcy lub dłuższy, trwający nawet do dziesięciu czy dwunastu lat.

Na co można przeznaczyć pożyczkę leasingową?

Pożyczka leasingowa może pomóc w rozwoju firmy na różne sposoby. Możemy kupić za nią pojazdy, takie jak samochód osobowy, dostawczy, ciężarowy czy traktor. Możemy ją przeznaczyć również na inne maszyny rolnicze usprawniające pracę w gospodarstwie. W zależności od rodzaju działalności gospodarczej pożyczka leasingowa może pokryć zakup potrzebnych komputerów i innych sprzętów z branży IT, jak również urządzeń medycznych potrzebnych do otwarcia gabinetu dentystycznego czy medycyny kosmetycznej. Nawet zakup nieruchomości na siedzibę firmy może być opłacony z pożyczki leasingowej.

Skonsoliduj zobowiązania firmowe i odzyskaj płynność finansową.

Wysokie raty aktualnych zobowiązań zagrażają płynności finansowej Twojej firmy? Nie czekaj i połącz kredyty firmowe w jedno łatwe do spłaty zobowiązanie. Doradcy Habza Finanse zadbają o szybką decyzję kredytową i niską ratę.

Dla kogo pożyczka leasingowa jest korzystna?

Pożyczka leasingowa to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które chcą skorzystać z dłuższego okresu kredytowania i związanej z tym możliwości obniżenia raty. Powinni się nią szczególnie zainteresować przedstawiciele zawodów zwolnionych z podatku VAT, rolnicy, osoby świadczące usługi bez działalności gospodarczej, a także firmy ubiegające się o dotacje UE.
Ponieważ pożyczka leasingowa może być wpisana w koszt prowadzenia działalności gospodarczej i nie musi być objęta podatkiem od towarów i usług, jest dobrym rozwiązaniem np. dla przedsiębiorców planujących zakup używanych pojazdów lub maszyn od sprzedawców indywidualnych.
Firmy oferujące pożyczki leasingowe przy ocenie wniosków o przyznanie pożyczki opierają się na własnych procedurach. Najczęściej wiąże się to z uproszczoną procedurą, mniejsza liczbą formalności i szybką decyzją, którą można otrzymać już po tygodniu od złożenia kompletu dokumentów.
Decydując się na pożyczkę leasingową należy jednak pamiętać, że finansowanie zakupu w ten sposób wpływa na obniżenie zdolności kredytowej, podczas gdy typowy leasing nie ma na nią żadnego wpływu.
Habza Finanse, oprócz głównej usługi jaką jest pomoc w uzyskaniu najlepszego kredytu konsolidacyjnego, oferuje również pomoc w zdobyciu spersonalizowanego kredytu leasingowego.

Czym jest pożyczka leasingowa?

Pożyczka leasingowa funkcjonuje na podobnych zasadach, co bardzo popularny wśród polskich przedsiębiorców leasing, ale z pewnymi różnicami – przede wszystkim przy pożyczce to pożyczkobiorca od początku jest właścicielem danego mienia.

Co wyróżnia pożyczkę leasingową?

Ten rodzaj finansowania charakteryzuje się uproszczonymi formalnościami i szybkim procesem rozpatrywania wniosków. Umożliwia on rozłożenie spłaty zobowiązania nawet na kilkanaście lat i w związku z tym znaczne obniżenie wysokości rat.

Czy pożyczka leasingowa się opłaca?

Do największych zalet pożyczki leasingowej należy możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych, a także zaliczenia różnych elementów pożyczki w koszty uzyskania przychodu. Jest to szczególnie atrakcyjny sposób finansowania m.in. dla rolników i firm zwolnionych z podatku VAT.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek