4 min
jak-uzyskac-kredyt-na-mieszkanie

Zakup mieszkania to poważna inwestycja, która najczęściej wymaga skorzystania z zewnętrznego wsparcia finansowego. Przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu pozwalającego na nabycie nieruchomości? Sprawdź, jak uzyskać kredyt na mieszkanie. Korzystając z poniższych wskazówek, zwiększasz szansę na otrzymanie brakujących środków. 

Wysokie ceny nieruchomości sprawiają, że trudno jest nabyć własne lokum w całości za gotówkę. Potwierdzają to statystyki – niemal 4 mln Polaków ma na swoim koncie kredyt mieszkaniowy. Droga do jego uzyskania nie jest taka szybka i prosta jak w przypadku kredytów gotówkowych. Można jednak zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania wsparcia finansowego. Sprawdź, jak otrzymać kredyt na mieszkanie w kilku krokach.

Ogranicz formalności i uzyskaj pozytywną decyzję kredytową dzięki wsparciu doradców Habza Finanse.

Dokładnie przeanalizujemy sytuację, w której się znajdujesz i znajdziemy ofertę kredytu, która najlepiej sprawdzi się w Twoich okolicznościach. Przeprowadzimy także negocjacje z bankiem. Za swoje usługi nie pobierzemy od Ciebie żadnej przedpłaty.

Kredyt na mieszkanie – poradnik 

Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt na mieszkanie, poradnik pomoże w ubieganiu się o tego rodzaju finansowanie. Warto bowiem mieć świadomość, że złożenie wniosku powinno być poprzedzone nie tylko analizą ofert kredytowych, ale również zebraniem wszelkich niezbędnych dokumentów. 

 • Zbuduj historię kredytową

Banki dokładnie weryfikują historię kredytową osoby ubiegającej się o wsparcie finansowe. Nie tylko negatywna historia, ale również jej brak mogą wpłynąć na decyzję odmowną. Jeżeli do tej pory nie zaciągałeś żadnego kredytu, czas to zmienić. Weź sprzęt na raty, korzystaj z karty kredytowej, zaciągnij niewielki kredyt gotówkowy – to pozwoli zbudować pozytywną historię i zwiększyć szansę na pozytywną decyzję banku. 

 • Porównaj oferty kredytów mieszkaniowych

Kredyt kredytowi nierówny, dlatego należy porównać dostępne oferty. Różnią się one między sobą przede wszystkim warunkami finansowania oraz kosztami. Wybór przypadkowego kredytu na mieszkanie może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy w skali całego okresu spłaty. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak otrzymać kredyt na mieszkanie – przystępny finansowo – weź pod uwagę m.in. takie aspekty jak:

 • RRSO – parametr mówiący o odsetkach i kosztach pozaodsetkowych do uregulowania,
 • okres kredytowania
 • wymagane formalności, 
 • wysokość wkładu własnego.

Im więcej parametrów porównasz, tym bardziej dopasowany kredyt mieszkaniowy wybierzesz. 

 • Zgromadź środki na wkład własny

Wkład własny – Kredyt hipoteczny

Wkład własny to warunek konieczny, aby otrzymać wsparcie finansowe. Dlatego przed złożeniem wniosku musisz zgromadzić wymagany kapitał. Jego wysokość uzależniona jest zarówno od wartości nabywanej nieruchomości, jak również od warunków samego banku. Najczęściej minimalny wkład własny wynosi 10%. Jednak im wyższy, tym większa szansa na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej. 

Kredyt na mieszkanie skrojony na miarę Twoich potrzeb.

Potrzebny Ci kredyt na mieszkanie, ale nie chcesz przepłacić? Znajdziemy dla Ciebie najlepsze finansowanie, przy niskim wkładzie własnym, a co najważniejsze – najtaniej jak to możliwe. Korzystny kredyt na mieszkanie jest w zasięgu Twoich rąk – przekonaj się sam.

 • Zbierz niezbędne dokumenty

Jeśli wiesz już, w którym banku będziesz ubiegać się o kredyt na mieszkanie, czas zgromadzić wymagane dokumenty. Chociaż każda instytucja może bazować na wewnętrznych procedurach, najczęściej do wniosku trzeba dołączyć m.in.:

 • zaświadczenie o wysokości otrzymywanego wynagrodzenia,
 • zaświadczenie o zatrudnieniu
 • dokumenty potwierdzające tożsamość,
 • dokumentację dotyczącą nabywanej nieruchomości.

Niektóre banki mogą wymagać przedłożenia umowy o pracę lub umów zlecenie / o dzieło z konkretnych okresów. 

 • Złóż wniosek

Ostatni etap to złożenie wniosku kredytowego w wybranym banku. Potem nie pozostaje nic innego jak oczekiwać na decyzję. Jeśli będzie pozytywna, wówczas kredytobiorca musi dopełnić pozostałe formalności, w tym podpisać umowę kredytową. 

Zastanawiasz się, jak uzyskać kredyt mieszkaniowy? Wcale nie musisz ubiegać się o niego samodzielnie. W Habza Finanse otrzymasz niezbędne wsparcie – począwszy od wyboru konkretnej oferty kredytowej, a skończywszy na dopełnieniu wymaganych formalności. Współpracując z naszymi ekspertami, zwiększasz szansę na uzyskanie kredytu mieszkaniowego. 

W jaki sposób przygotować się do wzięcia kredytu na mieszkanie?

Jeśli wiemy z wyprzedzeniem, że za jakiś czas będziemy chcieli wziąć kredyt na mieszkanie, należy się do tego przygotować,przede wszystkim na dwa sposoby: zawczasu zadbać o zbudowanie pozytywnej historii kredytowej (i podniesienie swojej zdolności kredytowej, o ile to możliwe), a także zebrać niezbędne środki na wkład własny.

Co zrobić, żeby dostać kredyt na mieszkanie szybko i bez problemów?

Warto wziąć kredyt na mieszkanie z pomocą wykwalifikowanego pośrednika kredytowego. Dzięki temu ograniczona zostanie ilość formalności, czas oczekiwania na pozytywną decyzję kredytową będzie szybszy, a do tego kredytobiorca będzie mógł mieć pewność, że bierze kredyt na najlepszych możliwych warunkach.

Jak wziąć kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego?

Nie ma obecnie możliwości wzięcia kredytu na mieszkanie bez żadnego wkładu własnego. Wynosi on minimum 20% (lub 10% w przypadku, kiedy zdecydujemy się zakupić ubezpieczenie niskiego wkładu). Wynika to z Rekomendacji S sporządzonej przez Komisję Nadzoru Finansowego, do której banki musiały się dostosować.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek