5 min
na-czym-polega-obliczanie-raty-kredytu

Płynność finansowa to podstawowy warunek rozwoju każdej firmy. Jednak aby ją utrzymać, potrzebny jest odpowiedni kapitał. Niespodziewane zmiany na rynku, przestoje w produkcji, nietrafione inwestycje czy wycofanie się kontrahenta to tylko niektóre sytuacje, które mogą wymagać zaangażowania dodatkowych środków. Utrata płynności finansowej, nawet chwilowa może generować duże straty i w efekcie zagrozić istnieniu firmy. Dlatego przedsiębiorcy chętnie sięgają po kredyt obrotowy, który pozwala firmom na przetrwanie chwilowego braku gotówki zamrożonej w inwestycjach, towarze lub należnościach od dłużników.

Kredyt obrotowy z niską ratą, długim okresem spłaty i przy minimum formalności? Z nami to możliwe.

Dzięki wsparciu ekspertów Habza Finanse nie przepłacisz na kredycie obrotowym. Pomożemy Ci pozyskać nawet bardzo wysokie kwoty bez nerwów i stresu, dzięki czemu rozwiążesz problemy finansowe Twojej firmy.

Kredyt obrotowy – na czym polega?

Kredyt obrotowy dla firm to rodzaj wsparcia gotówkowego udzielanego przez bank z przeznaczeniem na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Dedykowany jest wyłącznie firmom, dlatego nie mogą z niego skorzystać klienci indywidualni. Nie może być przeznaczony na otwarcie firmy lub zakup maszyn i sprzętu. Kredytobiorcy mogą wykorzystać go jedynie na pokrycie drobnych zakupów w postaci materiałów i surowców lub części kosztów zatrudnienia personelu i kosztów administracyjnych. Środki z kredytu obrotowego przedsiębiorca może przeznaczyć na dowolny cel, który związany jest z zapewnieniem płynności finansowej. Może to być również spłata wierzytelności i nieprzeterminowanych zobowiązań.

Wysokość kwoty jaką może uzyskać przedsiębiorca wnioskujący o kredyt obrotowy uzależniona jest od dochodów firmy, aktualnej kondycji finansowej oraz pozycji na rynku. Wysokie dochody i dobra kondycja firmy nie tylko zwiększają szansę na uzyskanie kredytu, ale również mają wpływ na warunki jego spłacania. Zazwyczaj kredyty obrotowe mają krótki okres spłaty, ale jest możliwość podzielenia środków na transze wypłacane w określonym czasie.

W ofercie bankowej przedsiębiorcy znajdą do wyboru dwa warianty kredytu obrotowego. Kredyt obrotowy w rachunku kredytowym oraz kredyt obrotowy w rachunku bieżącym. Ich warunki różnią się znacząco zarówno sposobem otrzymania gotówki, jak i spłacania zaciągniętego zobowiązania.

Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym

Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym to inaczej kredyt odnawialny, który jest popularną i bezpieczną formą kredytowania firmy. Polega na przyznaniu przez bank ustalonego z klientem limitu kredytowego przypisanego do danego konta. Wiąże się to koniecznością posiadania lub założenia konta w banku, który kredyt obrotowy przyznaje. Przyznawany jest na okres 12 miesięcy i zazwyczaj odnawiany przez kolejne dwa lata, czyli jedna umowa może obowiązywać w sumie przez 36 miesięcy. Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym to wyjątkowo wygodna forma kredytowania. Przedsiębiorca przez cały okres trwania umowy ma do dyspozycji ustaloną kwotę w formie debetu, z którego może skorzystać w razie potrzeby. Natomiast na poczet spłaty zaliczana jest każda suma przychodu, która trafia na konto i w pierwszej kolejności pokrywa ujemne saldo. Prowizję od takiego kredytu bank pobiera za samą gotowość do jego udzielenia, natomiast odsetki naliczane są jedynie od ujemnej kwoty salda. Umowa na kredyt odnawialny nie wymaga każdorazowego podawania celu na jaki przeznaczana jest pobierana kwota, co pozwala na swobodne dysponowanie przyznanymi środkami.

Tani i szybki kredyt obrotowy jest w Twoim zasięgu.

Doradcy Habza Finanse pozyskają dla Ciebie kredyt obrotowy na najlepszych możliwych warunkach, bez zbędnych formalności. Dzięki nam szybko otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, a na Twoje konto trafią potrzebne środki. Bez jakichkolwiek przedpłat.

Kredyt obrotowy w rachunku kredytowym

Kredyt obrotowy w rachunku kredytowym polega na jednorazowym otrzymaniu przyznanej kwoty. W przeciwieństwie do kredytu odnawialnego przedsiębiorca może otrzymać środki na dowolne konto, ale zobowiązany jest do podania celu, na który przeznaczy środki pod rygorem kary. Warunki kredytu, takie jak wysokość i harmonogram spłaty, ustalane są indywidualnie z każdym przedsiębiorcą.

W przypadku posiadania innych zobowiązań kredytowych warto zastanowić się nad konsolidacją i skorzystać z pomocy doświadczonej instytucji finansowej.

Habza Finanse to zespół profesjonalistów specjalizujących się w trudnych kredytach i konsolidacjach. Indywidualny doradca – opiekun klienta pomoże wyszukać najlepszą ofertę kredytu konsolidacyjnego i wynegocjuje z bankiem warunki dostosowane do aktualnej sytuacji finansowej firmy.

Na co można przeznaczyć kredyt obrotowy?

Kredyt obrotowy to kredyt na pokrycie bieżących wydatków firmy, takich jak wynagrodzenia pracowników, podatki, zakup paliwa, materiałów, surowców i towarów. Ma on bardzo szerokie zastosowanie i przydaje się przede wszystkim jako sposób na uniknięcie utraty płynności finansowej firmy.

Ile może wynosić kredyt obrotowy?

To, jak wysoki kredyt obrotowy zostanie firmie przyznany, zależy od jej sytuacji finansowej, a także oferty danego banku. Kredyty obrotowe mogą opiewać na bardzo niewielkie kwoty, ale w przypadku dużych firm, które mogą pochwalić się wysokimi dochodami, ale też wysokimi kosztami bieżącymi, kwota kredytu obrotowego może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.

Czym kredyt obrotowy w rachunku bieżącym różni się od kredytu w rachunku kredytowym?

W ramach kredytu w rachunku bieżącym bank przyznaje firmie dodatkowy limit do wykorzystania w ramach jej normalnego konta firmowego. Jeśli firma nie posiada jeszcze konta w danej instytucji, to musi je otworzyć. Kredyt w rachunku kredytowym nie wymaga posiadania konta firmowego w danym banku.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek