5 min
kredyt-dla-firm-od-pierwszego-dnia-dzialalnosci

Założenie działalności gospodarczej to dla wielu osób milowy krok w kierunku niezależności i poprawy sytuacji finansowej. Własna firma to spełnienie marzeń o byciu swoim szefem i samodzielnemu decydowaniu w różnych sytuacjach. Jednak otwieranie swojej firmy nierozerwalnie wiąże się z wydatkami, w niewielu przypadkach nie jest potrzebna żadna inwestycja. Wtedy z pomocą przychodzą kredyty dla firm od pierwszego dnia działalności, które pozwalają realizować marzenia o własnym biznesie. Jeżeli zatem masz pomysł, który chciałbyś wprowadzić w życie, ale obawiasz się, czy wystarczy Ci na to środków, bez wątpienia jest to rozwiązanie, które należy wziąć pod uwagę.

Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności

Kiedy zaczynamy myśleć o założeniu własnego biznesu, zabezpieczenie środków na jego rozwinięcie jest pierwszym, co przychodzi nam do głowy. Dobrze, jeśli mamy oszczędności, które pozwolą nam na realizację marzeń o własnym biznesie, jednak wielu ludzi decyduje się na rozpoczęcie działania “na swoim” nie posiadając żadnego zaplecza finansowego. Czy to możliwe? Jak uzyskać kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności? Jakie warunki trzeba spełnić, co trzeba wziąć pod uwagę, jakie dokumenty trzeba dostarczyć? Zapraszamy do zapoznania się z naszym małym poradnikiem.

Projekt przekształcaj w działanie

Jeżeli chcesz założyć własny biznes, to najważniejszym jest, aby podjętej decyzji nie odkładać w nieskończoność. Jeśli planów nie zrealizujesz od razu, to z każdym dniem maleje szansa na to, że kiedykolwiek odważysz się porzucić etat i pójść “na swoje” – z kredytem od pierwszego dnia działalności czy bez. Co zatem robić? Zacznij od uporządkowania swoich działań i spisania wszystkiego, co może być przydatne na drodze do twojego sukcesu. Z pewnością jednym z najważniejszych dokumentów, jaki stworzysz, będzie twój biznesplan. Możesz w nim zawrzeć wszystko to, co już wiesz i czego jeszcze powinieneś się na temat prowadzenia działalności dowiedzieć. Wypisz firmy o podobnym profilu, które już działają na rynku. Przejrzyj ich strony internetowe, oceń strategie działania. Może na podstawie obserwacji uzyskasz kilka cennych spostrzeżeń i wdrożysz je u siebie? Sporządź również listę rzeczy, które są ci potrzebne do prowadzenia biznesu i już je posiadasz. Jeżeli boisz się, że nie podołasz stworzeniu takiego dokumentu – nie martw się, na rynku istnieje wiele firm, które za niewielką opłatą (zazwyczaj od kilkuset do tysiąca złotych) sporządzą taki biznesplan na podstawie Twoich wytycznych. Oczywiście będzie konieczny też spis tych, które są niezbędne i dopiero musisz je pozyskać. Policz, ile kosztują i jaką sumą na ich zakup dysponujesz. Nie zapominaj o ważnych rzeczach, które czasem mogą wydawać się zbędne, bo tak naprawdę to one mogą generować największe wydatki, np. legalne oprogramowanie komputera, na którym będziesz pracować, czy licencja na wiele programów, z których będziesz korzystać. Następnie sprawdź, jakiej sumy brakuje ci do tego, by móc wystartować z własną firmą i realizować zamierzone strategie działania. Kiedy już dowiesz się, ile dokładnie potrzebujesz – rozpocznij działanie, które ma na celu zebranie tych pieniędzy. W polu Twojego zainteresowania zapewne znajdzie się kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności.

Kredyt na start – co robić, gdzie szukać, jak się przygotować?

Do niedawna brak pieniędzy często był w stanie pogrzebać marzenia o własnej firmie. Niewiele banków decydowało się pomagać przedsiębiorcom, którzy dopiero otworzyli własną działalność i nie mogą pochwalić się przynajmniej kilkoma miesiącami uzyskiwanych dochodów. Obecnie sytuacja się zmieniła i coraz więcej instytucji finansowych decyduje się na wsparcie tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z własnym biznesem. Co jednak zrobić, by kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności uzyskać?

  1. Po pierwsze, zadbać o swoją zdolność kredytową. Jeśli będziemy właścicielami jednoosobowej działalności gospodarczej, ocena zdolności kredytowej i ryzyka będzie opierać się na naszych dotychczasowych doświadczeniach z bankami. Dlatego warto regulować w terminie wszystkie raty i nie odbiegać od harmonogramu spłat. Wzorowo będzie, jeśli nasze obecne zobowiązania nie wyczerpują w całości naszej zdolności kredytowej.
  2. Po drugie, sprawdzać oferty przed wnioskiem. Kiepskim pomysłem jest wnioskowanie o kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności w każdym poszczególnym banku. Zdecydowanie należy zacząć od tego, by pozyskać ofertę, na podstawie której wybierzemy najlepszy i właściwy bank. Zbyt wczesne i częste składanie wniosków, w dodatku narażonych na decyzję odmowną, może się skończyć całkowitym brakiem zdolności kredytowej. Wówczas będziemy musieli odczekać sporo czasu, zanim poprosimy bank powtórnie o pomoc.
  3. Po trzecie i najważniejsze, poszukać wsparcia u profesjonalisty, który pomoże nam się odnaleźć w gąszczu produktów i dostępnych opcji. Oferta kredytów na start jest bardzo szeroka i zróżnicowana: niektóre banki proponują kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności, inne wymagają potwierdzonego dochodami działania firmy w czasie co najmniej kilku miesięcy. Dlatego warto skontaktować się z doradcą, który pomoże w wyborze odpowiedniego finansowania, sprawdzi umowę kredytową i da poczucie bezpieczeństwa. Otworzenie własnej firmy to nowy początek w życiu i powinien być dla nas chwilą jak najmniej stresującą, pozwalając na pełne rozwinięcie biznesowych skrzydeł i odnoszenie sukcesów w interesującej nas branży.

Jak więc widać, kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności może okazać się strzałem w dziesiątkę i pomocą w rozkręceniu wymarzonego, własnego biznesu.

Oceń ten post

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń teraz
Wypełnij krótki wniosek

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny
(09:00 - 19:00)