konsolidacja-z-dodatkowa-gotowka-na-czym-polega

Konsolidacja z dodatkową gotówką – na czym polega?

Średnio co drugi dorosły Polak ma na swoim koncie finansowe zobowiązania wobec banków. Wiele osób spłaca już nie jeden, ale nawet kilka kredytów jednocześnie. Czasami jednak zachodzi konieczność uzyskania dodatkowych środków, co oznaczałoby zaciągnięcie kolejnego zobowiązania. Z pomocą przychodzi konsolidacja z dodatkową gotówką. Sprawdź, na czym to polega. 

Na konsolidację kredytów decyduje się coraz więcej Polaków, ponieważ jednoczesne spłacanie kilku zobowiązań kredytowych może rodzić spore niedogodności – głównie z terminową spłatą. Połączenie kredytów w jeden pozwala wyeliminować ten problem. Niektóre banki idą jednak krok dalej – pozwalają ubiegać się o dodatkowe środki.

 

 

Konsolidacja z dodatkową gotówką – jak to działa?

Konsolidacja z dodatkową gotówką to standardowy kredyt konsolidacyjny, którego kwota jest wyższa niż suma zobowiązań do spłaty. Kredytobiorca może więc wykorzystać pozostałą kwotę, przeznaczając ją na dowolny cel. Dzięki temu istnieje możliwość sfinansowania kolejnych wydatków, jednak bez nadmiernego obciążania domowego budżetu. Rata jest bowiem dużo niższa, co wynika m.in. z:

  • wydłużenia okresu kredytowania – nawet do 15 lat,
  • korzystniejszego oprocentowania – RRSO może być dużo niższe w porównaniu np. z RRSO kredytu gotówkowego.

Dodatkowym atutem jest ujednolicenie terminu spłaty, co eliminuje ryzyko ewentualnych opóźnień w regulowaniu zobowiązania.

Czy każdy może liczyć na konsolidację z dodatkową gotówką?

Głównym kryterium przyznawania kredytu konsolidacyjnego z dodatkową gotówką jest zdolność kredytowa. Bank, na podstawie wysokości miesięcznych dochodów, określa to, czy kredytobiorca poradzi sobie ze spłatą większego kredytu. Oznacza to, że konsolidacja z dodatkową gotówką nie jest dostępna dla każdego – trzeba wykazać odpowiednio wysokie wynagrodzenie. 

Warto przy tym podkreślić, że koniecznością jest spełnienie także innych warunków, wśród których istotną rolę odgrywa historia kredytowa. Im bardziej wiarygodny jest kredytobiorca, tym większe szanse na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego z solidnym zastrzykiem gotówki. 

Jak zaciągnąć korzystny kredyt konsolidacyjny?

Aby konsolidacja z dodatkową gotówką była opłacalna, nie można decydować się na przypadkową ofertę. Trzeba porównać dostępne możliwości, uwzględniając wiele czynników.

Znaczenie odgrywają m.in. takie aspekty jak:

  • RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania uwzględnia nie tylko odsetki, ale i koszty pozaodsetkowe,
  • okres kredytowania – niektóre banki proponują finansowanie nawet na 15 lat,
  • wymagane formalności – nie zawsze konsolidacja z dodatkową gotówką przebiega w oparciu o identyczne procedury.

Jeżeli zależy Ci na naprawdę dobrej ofercie, otocz się wsparciem specjalistów. Dla ekspertów z Habza Finanse kredyty konsolidacyjne to codzienność. Mają ogromną wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu pomagają w wyborze optymalnej oferty. Są w stanie uzyskać finansowanie nawet wtedy, gdy kredytobiorca ma mniejsze szanse na samodzielne uzyskanie kredytu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz