6 min
ekspert-kredytowy-czym-powinien-charakteryzowac-sie-specjalista-od-kredytow-i-konsolidacji

Znalezienie optymalnie dostosowanego kredytu, a także jego uzyskanie wymaga wiedzy, czasu i dopełnienia wielu formalności. Dla przyszłego kredytobiorcy dokonanie najlepszego wyboru spośród szerokiej gamy ofert może stanowić nie lada problem.

Wybór odpowiedniego kredytu wymaga sporej wiedzy, czasu i zaangażowania. Dla przeciętnego Kowalskiego już sama analiza wszystkich ofert może stanowić nie lada wyzwanie, nie wspominając o kolejnym etapie, jakim jest przejście przez gąszcz formalności niezbędnych do otrzymania wybranego kredytu. Dlatego zamiast samodzielnie zmagać się przeszukiwaniem ofert i procedurami bankowymi, najlepiej zgłosić się do specjalisty od spraw kredytowych.

Zaufaj doświadczonym ekspertom kredytowym Habza Finanse.

Nasi wykwalifikowani doradcy mają szeroką wiedzą na temat polskiego rynku kredytowego, a także możliwości prowadzenia negocjacji na szczeblach decyzyjnych w różnych bankach. Z naszym wsparciem możesz liczyć na korzystny kredyt przy minimum formalności.

Ekspert kredytowy – jak rozpoznać fachowca

Jaki powinien być ekspert kredytowy, któremu możemy powierzyć wybór oferty kredytowej dopasowanej do naszych potrzeb i możliwości finansowych? Przede wszystkim powinna to być osoba godna zaufania, z odpowiednim doświadczeniem i dobrym rozeznaniem na rynku produktów finansowych. Nie warto korzystać z usług doradcy, który wydaje się być pewny siebie i energiczny, ale w rzeczywistości dopiero stawia pierwsze kroki w zawodzie. Pamiętajmy, że za błędy doradcy możemy słono płacić przez kilka lub kilkanaście lat. Zatem doświadczony ekspert kredytowy to taki, który ma na koncie długoletnią praktykę i doskonałą orientację w szeroko pojmowanym rynku finansowym. Warto wiedzieć czy prowadził skomplikowane przypadki i sprawdzić referencje klientów. Polecenie zadowolonych klientów to najlepsza rekomendacja. Dlatego wybierając doradcę, najlepiej kierować się opiniami znajomych, rodziny lub wyszukać rekomendacje na tematycznych forach internetowych. Oczywiście możemy poprosić eksperta o przedstawienie odpowiednich referencji. Doświadczony ekspert kredytowy powinien mieć ich w swoim portfolio co najmniej kilkadziesiąt.

Z referencji dowiemy się między innymi, jak wysoka jest skuteczność danego eksperta, ale także, czy zapewnia on najwyższe standardy obsługi klienta oraz jak szybko działa. Warto nie bazować tylko na jednej opinii, a opierać się na większej ich ilości, aby zyskać jak najwięcej informacji i upewnić się, że dany specjalista faktycznie radzi sobie dobrze w różnorodnych przypadkach. Profesjonalny ekspert kredytowy powinien posiadać umiejętność łatwego nawiązywania kontaktu i wyjaśniania finansowych zawiłości zrozumiałym, przystępnym językiem. Kluczowe jest bowiem, aby klient doskonale pojął wszystkie aspekty związane z kredytem i był w stanie podjąć rozsądną, opartą na faktach decyzję. Profesjonalna porada i fachowa obsługa polega między innymi na cierpliwym odpowiadaniu na wszystkie pytania i wątpliwości klienta, a także umiejętnym słuchaniu i zebraniu wszystkich informacji, które służą optymalnemu dopasowaniu oferty do jego potrzeb, sytuacji finansowej i możliwości zarobkowych.

Warto zrobić głęboki research i poszukać doradców, którzy specjalizują się w interesującym nas rodzaju kredytu. Ponieważ nawet najdrobniejsze różnice w warunkach kredytów mogą mieć istotne znaczenie, każdy profesjonalny ekspert kredytowy powinien posiadać aktualne oferty wszystkich banków. Jeśli trafimy na doradcę, który dysponuje ograniczoną ilością propozycji lub upiera się przy jednej opcji, lepiej zrezygnować z jego usług i znaleźć doradcę, który przedstawi wszystkie dostępne oferty, omówi różnice i pomoże wybrać produkt dopasowany do naszych oczekiwań i możliwości.

Nie ryzykuj, że bank odmówi Ci udzielenia pożyczki. Weź kredyt z pomocą specjalistów.

Nasi eksperci kredytowi radzą sobie z wynegocjowaniem atrakcyjnych warunków kredytu nawet w trudnych i skomplikowanych sytuacjach. Kredyt z Habza Finanse to szybka decyzja kredytowa, minimum formalności i zero jakichkolwiek przedpłat.

Profesjonalny ekspert kredytowy nigdy nie wybiera oferty za klienta. Ostateczna decyzja zawsze należy do kredytobiorcy – doradca powinien jedynie wskazać, co rekomenduje, uargumentować to odpowiednio i odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie mogą się pojawić. Nie kieruje się też własnym interesem w postaci wysokiej prowizji. Zawsze bierze pod uwagę potrzeby, a przede wszystkim sytuację i możliwości finansowe klienta. Na podstawie wszystkich informacji uczciwie przedstawia wszystkie zalety i wady każdej propozycji, a następnie pomaga dokonać najlepszego wyboru. Dlatego jeśli czujemy jakąkolwiek presję ze strony doradcy, lepiej rozejrzeć się za innym.

Pewność profesjonalnego doradztwa dają jedynie instytucje finansowe, które mogą pochwalić się długoletnią obecnością na rynku i zespołem doświadczonych specjalistów. Dlatego warto skorzystać z usług Habza Finanse – grupy ekspertów specjalizującej się w trudnych kredytach i konsolidacjach. Każdy klient znajduje się pod opieką indywidualnego doradcy, który w przystępny i rzeczowy sposób przedstawia wszystkie dostępne oferty, omawia zalety i wady każdej propozycji i pomaga wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Przez cały okres spłaty zobowiązań doradca pozostaje do dyspozycji klienta, odpowiadając na wszelkie pytania i wątpliwości.

Co można zyskać, biorąc kredyt z ekspertem kredytowym?

Biorąc kredyt z ekspertem kredytowym można między innymi uniknąć zbędnego przepłacania. Mnogość kredytów dostępnych na rynku sprawia, że trudno jest któryś wybrać. Co więcej, dla laików poszczególne oferty mogą wydawać się bardzo podobne, co powoduje, że jeszcze ciężej jest podjąć decyzję.

Jest to szczególnie istotne w przypadku zobowiązań opiewających na duże kwoty, a więc na przykład kredytów konsolidacyjnych. W ich przypadku nawet, jeśli różnica w warunkach wydaje się na pierwszy rzut oka niewielka, w praktyce jeden kredyt może charakteryzować się znacznie większym kosztem od drugiego.

Jak już wspomniano, warto, aby wybrany ekspert kredytowy był specjalistą konkretnie od tego typu zobowiązań, które chcemy zaciągnąć. Habza Finanse skupia kilkudziesięciu doradców kredytowych, specjalizujących się w różnorodnych typach kredytów, w tym przede wszystkim w konsolidacjach oraz trudnych kredytach. Wystarczy wykonać pierwszy krok i skontaktować się z naszymi ekspertami, a dalej można już cieszyć się profesjonalnym wsparciem na każdym kolejnym etapie zaciągania wymarzonego kredytu.

Kolejną istotną zaletą zaciągania kredytu z pomocą eksperta kredytowego jest to, jak szybki i wygodny jest to proces. Nawet w przypadku zobowiązań bardziej złożonych niż klasyczny kredyt gotówkowy, takich jak kredyt konsolidacyjny czy oddłużeniowy.

Kim jest ekspert kredytowy?

Ekspert kredytowy to doświadczony i wykwalifikowany fachowiec, który zajmuje się m.in. obliczaniem zdolności kredytowej i pomaganiem ludziom w pozyskiwaniu atrakcyjnych kredytów, czy to hipotecznych, gotówkowych, konsolidacyjnych, czy jakichkolwiek innych.

Czy warto skorzystać z usług eksperta kredytowego?

Skorzystanie z usług eksperta kredytowego w trudnej sytuacji może znacząco zwiększyć szanse na pozytywną decyzję kredytową. Co więcej, ekspert z dużym prawdopodobieństwem pozyska dla nas atrakcyjniejszy kredyt niż bylibyśmy w stanie znaleźć samodzielnie.

Czym wyróżnia się dobry ekspert kredytowy?

Dobry ekspert kredytowy powinien mieć co najmniej kilkuletnie doświadczenie w branży i cieszyć się pozytywnymi opiniami. Musi to być ktoś, kto nawet najbardziej zawiłe kwestie związane z kredytem będzie w stanie wyjaśnić w prosty, przystępny sposób, a na wszelkie pytania odpowie merytorycznie i szczerze.

Oceń ten post

3 komentarzy

  1. Witam mam problemy ze spłata chwilowek sprawa dość poważna ze względu na to ze powinny być one rok temu spłacone ale wtedy mój dochod był tak niski ze nie pozwalał na uzyskanie jakiegokolwiek kredytu, problem z chwilówkami rozpoczął się gdy straciłam pracę 1,5 roku temu. Teraz od lipca zeszłego roku osiągam stały dochod.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek