ekspert kredytowy

Ekspert kredytowy – czym powinien charakteryzować się specjalista od kredytów i konsolidacji

Znalezienie optymalnie dostosowanego kredytu, a także jego uzyskanie wymaga wiedzy, czasu i dopełnienia wielu formalności. Dla przyszłego kredytobiorcy dokonanie najlepszego wyboru spośród szerokiej gamy ofert może stanowić nie lada problem.

 

 

Wybór odpowiedniego kredytu wymaga sporej wiedzy, czasu i zaangażowania. Dla przeciętnego Kowalskiego już sama analiza wszystkich ofert może stanowić nie lada wyzwanie, nie wspominając o kolejnym etapie, jakim jest przejście przez gąszcz formalności niezbędnych do otrzymania wybranego kredytu. Dlatego zamiast samodzielnie zmagać się przeszukiwaniem ofert i procedurami bankowymi, najlepiej zgłosić się do specjalisty od spraw kredytowych.

Ekspert kredytowy – jak rozpoznać fachowca

Jaki powinien być ekspert kredytowy, któremu możemy powierzyć wybór oferty kredytowej dopasowanej do naszych potrzeb i możliwości finansowych? Przede wszystkim powinna to być osoba godna zaufania, z odpowiednim doświadczeniem i dobrym rozeznaniem na rynku produktów finansowych. Nie warto korzystać z usług doradcy, który wydaje się być pewny siebie i energiczny, ale w rzeczywistości dopiero stawia pierwsze kroki w zawodzie. Pamiętajmy, że za błędy doradcy możemy słono płacić przez kilka lub kilkanaście lat. Zatem doświadczony ekspert kredytowy to taki, który ma na koncie długoletnią praktykę i doskonałą orientację w szeroko pojmowanym rynku finansowym. Warto wiedzieć czy prowadził skomplikowane przypadki i sprawdzić referencje klientów. Polecenie zadowolonych klientów to najlepsza rekomendacja. Dlatego wybierając doradcę, najlepiej kierować się opiniami znajomych, rodziny lub wyszukać rekomendacje na tematycznych forach internetowych. Oczywiście możemy poprosić eksperta o przedstawienie odpowiednich referencji. Doświadczony ekspert kredytowy powinien mieć ich w swoim portfolio co najmniej kilkadziesiąt.

Profesjonalny ekspert kredytowy powinien posiadać umiejętność łatwego nawiązywania kontaktu i wyjaśniania finansowych zawiłości zrozumiałym, przystępnym językiem. Profesjonalna porada i fachowa obsługa polega między innymi na cierpliwym odpowiadaniu na wszystkie pytania i wątpliwości klienta, a także umiejętnym słuchaniu i zebraniu wszystkich informacji, które służą optymalnemu dopasowaniu oferty do jego potrzeb, sytuacji finansowej i możliwości zarobkowych.

Warto zrobić głęboki research i poszukać doradców, którzy specjalizują się w interesującym nas rodzaju kredytu. Ponieważ nawet najdrobniejsze różnice w warunkach kredytów mogą mieć istotne znaczenie, każdy profesjonalny ekspert kredytowy powinien posiadać aktualne oferty wszystkich banków. Jeśli trafimy na doradcę, który dysponuje ograniczoną ilością propozycji lub upiera się przy jednej opcji, lepiej zrezygnować z jego usług i znaleźć doradcę, który przedstawi wszystkie dostępne oferty, omówi różnice i pomoże wybrać produkt dopasowany do naszych oczekiwań i możliwości.

Profesjonalny ekspert kredytowy nigdy nie wybiera oferty za klienta. Nie kieruje się też własnym interesem w postaci wysokiej prowizji. Zawsze bierze pod uwagę potrzeby, a przede wszystkim sytuację i możliwości finansowe klienta. Na podstawie wszystkich informacji uczciwie przedstawia wszystkie zalety i wady każdej propozycji, a następnie pomaga dokonać najlepszego wyboru. Dlatego jeśli czujemy jakąkolwiek presję ze strony doradcy, lepiej rozejrzeć się za innym.

 

 

Pewność profesjonalnego doradztwa dają jedynie instytucje finansowe, które mogą pochwalić się długoletnią obecnością na rynku i zespołem doświadczonych specjalistów. Dlatego warto skorzystać z usług Habza Finanse – grupy ekspertów specjalizującej się w trudnych kredytach i konsolidacjach. Każdy klient znajduje się pod opieką indywidualnego doradcy, który w przystępny i rzeczowy sposób przedstawia wszystkie dostępne oferty, omawia zalety i wady każdej propozycji i pomaga wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Przez cały okres spłaty zobowiązań doradca pozostaje do dyspozycji klienta, odpowiadając na wszelkie pytania i wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz