4 min
kredyt-rewolwingowy-co-to-jest-i-czy-warto-sie-na-niego-zdecydowac

Co to jest kredyt rewolwingowy i czy warto się na niego zdecydować?

Banki oferują wiele rodzajów kredytów. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Kredyt rewolwingowy to na przykład standardowa karta kredytowa. Kredytobiorca ma tutaj pewien limit do dyspozycji, którym może dowolnie rozporządzać. Po spłaceniu części czy całości należności, można ponownie korzystać ze środków. Kredyt rewolwingowy to odnawialna forma finansowania, z której korzystają głównie przedsiębiorcy.

Kredyt rewolwingowy – co to jest?

To nic innego, jak pewien rodzaj kredytu odnawialnego. Zasada działania jest dość prosta. Kredyt rewolwingowy umożliwia dowolne rozporządzanie określonym limitem środków – po spłacie części należności w terminie, można ponownie korzystać z pożyczonej gotówki od banku. Kwota jest dostępna przez cały czas trwania umowy. Należy pamiętać wyłącznie o terminowym spłacaniu na bieżąco wydawanych środków. Kredyt rewolwingowy to jedna z najwygodniejszych form finansowania od banku.

Ta usługa opiera się na tym, że środki pojawiają się na koncie kredytobiorcy i może on dowolnie je wydawać. Warunek to terminowe spłacanie należności. Limit zostaje odnowiony natychmiast po opłaceniu zobowiązania za pożyczoną kwotę. Kredyt rewolwingowy jest najczęściej wykorzystywany przez przedsiębiorców.

Kredyt rewolwingowy, a kredyt w rachunku bieżącym

Wbrew pozorom to bardzo podobne produkty finansowe, które są elastycznymi formami finansowania. Kredyt rewolwingowy różni się od kredytu w rachunku bieżącym tym, że pozwala wydawać środki na dowolne sposoby. Trzeba je tylko zwrócić z należnymi odsetkami w terminie. Kredytobiorca ma tu sporą dowolność. Nie trzeba koniecznie korzystać ze środków od banku – jest to tylko opcjonalne. Kredyt rewolwingowy łatwo zrozumieć na przykładzie. Formą takiego finansowania jest na przykład standardowa karta kredytowa.

Kredyt w rachunku bieżącym ma jedną różnicę. Środki są możliwe do wykorzystania dopiero po wydaniu całej posiadanej na koncie gotówki. Kredyt rewolwingowy zapewnia o wiele większy komfort, ponieważ pieniądze od banku można dowolnie wydawać. Warto wiedzieć, że są one także ciągle dostępne na koncie.

Kredyt rewolwingowy – oprocentowanie

Warto wiedzieć, że taki rodzaj kredytu jest naprawdę atrakcyjny pod względem kosztów. Oprocentowanie nie wynosi zbyt wiele. Jest ono nawet niższe, niż przy standardowych kredytach gotówkowych. Kredyt rewolwingowy charakteryzuje się elastycznym oprocentowaniem – można negocjować warunki z bankiem. Oprocentowanie jest zawsze naliczane tylko od kwoty, która zostanie wydana. Należy ją spłacić w terminie wraz z odsetkami. Kredyt rewolwingowy to jedna z najbardziej opłacalnych form finansowania dla przedsiębiorców i nie tylko.

Trudne kredyty to nasza specjalność.

Z pomocą doradcy Habza uzyskasz potrzebne finansowanie niezależnie od skomplikowania sytuacji.

Warunki kredytu rewolwingowego – czym charakteryzuje się ta forma finansowania?

Ten rodzaj kredytu ma kilka cech charakterystycznych. Przede wszystkim jest on przyznawany na krótki okres – najczęściej 12 miesięcy. Mimo wszystko kredyt rewolwingowy można negocjować. Sporadycznie banki przyznają umowy nawet na 24 miesiące. Są to jednak pewne wyjątki. Wiele zależy od zdolności kredytowej i kilku dodatkowych kwestii.

Kredyt rewolwingowy to odnawialna forma finansowania. Kredytobiorca wydaje środki, po czym musi je zwrócić w określonym terminie z należną dla banku prowizją. Wtedy znowu może wydać gotówkę – wszystko w określonym i wynegocjowanym limicie.

Dla kogo kredyt rewolwingowy będzie korzystny i czy warto się na niego zdecydować?

Kredyt rewolwingowy powstał głównie z myślą o przedsiębiorcach. To niezwykle wygodna forma finansowania, która jest odnawialna i idealnie sprawdza się, jeśli chodzi o bieżące potrzeby związane z działalnością. Kredyt rewolwingowy zapewnia przede wszystkim cash flow, nawet gdy klienci opóźniają płatności. Należy tylko pamiętać, by należności zawsze były regulowane w terminie.

Banki biorą pod uwagę udowodnione wpływy na konto, zdolność kredytową i doświadczenie przedsiębiorcy – to wszystko decyduje o tym, czy otrzymasz kredyt rewolwingowy. Taka opcja finansowania jest naprawdę godna uwagi dla przedsiębiorcy. Prywatny klient powinien się mimo wszystko zdecydować na standardowy kredyt w rachunku bieżącym, jeśli chodzi o odnawialne usługi.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń teraz
Wypełnij krótki wniosek

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny
(09:00 - 19:00)