4 min
konsolidacja-bez-hipoteki

Coraz więcej osób korzysta z kredytów oraz różnego rodzaju pożyczek. Na kredyt kupujemy nie tylko mieszkania, samochody lub wymarzone wakacje, ale również coraz częściej pożyczamy, by sfinansować chwilowe zachcianki, takie jak modne ubrania czy najnowsze elektroniczne gadżety. Łatwość uzyskania szybkiej pożyczki sprawia, że kupujemy impulsywnie i często bez zastanowienia nad konsekwencjami. Zbyt pochopne i nieprzemyślane decyzje finansowe skutkujące wzięciem kilku pożyczek, które wydają się niewielkie i łatwe do spłacenia, mogą w efekcie zaważyć na stabilności naszego domowego budżetu. Kiedy okazuje się, że musimy spłacać miesięcznie w sumie po kilka lub nawet kilkanaście rat różnym firmom pożyczkowym, może nas przytłoczyć nie tylko wysokość wszystkich zobowiązań. Przy większej liczbie rat, jakie musimy spłacić w miesiącu, łatwo zgubić się w gąszczu terminów oraz różnej wysokości rat wynikającej z różnego oprocentowania każdej pożyczki. W takiej sytuacji łatwo o nieterminową spłatę, co w konsekwencji może spowodować znacznie podwyższenie oprocentowania lub narazić nas na kary umowne. 

Prosta droga do problemów finansowych

Jeśli ilość rat lub ich wysokość zaczyna znacząco obciążać domowy budżet lub negatywnie wpływać na naszą płynność finansową, nie warto czekać aż sytuacja rozwiąże się sama. Wzięcie kolejnej pożyczki w celu spłacenia innych zobowiązań to prosta droga do pętli kredytowej, która generuje kłopotliwe sytuacje, grozi niewypłacalnością, a nawet egzekucją długów.

Nie przepłacaj na konsolidacji. Połącz długi szybko i sprawnie dzięki wsparciu Habza Finanse.

Jesteśmy specjalistami od atrakcyjnych kredytów konsolidacyjnych. Znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę i przeprowadzimy negocjacje z bankiem, aby pozytywna decyzja kredytowa była szybka i bezproblemowa. Konsolidacja bez hipoteki i bez jakichkolwiek przedpłat.

W takiej sytuacji najlepszym i często jedynym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny, który łączy wszystkie zobowiązania w jedno. Dzięki temu mamy do spłacenia tylko jedną, niższą ratę, która nie obciąża domowego budżetu. 

Hipoteka – jako zabezpieczenie dla konsolidacji

Bank udzielający kredytu konsolidacyjnego online może wymagać zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Jednak dla osób, które nie posiadają własnego domu ani mieszkania, dostępna jest również konsolidacja bez hipoteki. 

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki najczęściej przyznawany jest na krótszy okres czasu niż kredyt z zabezpieczeniem w postaci nieruchomości. Łączy się również z nieco wyższym oprocentowaniem. Jednak w sytuacjach podbramkowych jest często jedynym, dobrym rozwiązaniem, które pomaga wyjść z niebezpiecznych kłopotów finansowych, unormować budżet i przywrócić poczucie finansowego bezpieczeństwa. 

Weź korzystny kredyt konsolidacyjny z Habza Finanse i dobierz dodatkową gotówkę na dowolny cel.

Pomożemy Ci połączyć dotychczasowe zobowiązania na atrakcyjnych warunkach. Jedna, niska rata będzie wygodna do spłaty, a dodatkowa gotówka na dowolny cel pozwoli pokryć bieżące wydatki.

W przypadku niekorzystnej historii kredytowej, dużego zadłużenia i braku hipoteki nasza zdolność kredytowa w oczach banku spada. Wówczas samodzielne starania o kredyt konsolidacyjny spotykają się najczęściej z odmową. Jednak nie warto rezygnować i w takiej sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego, który pomoże uzyskać optymalnie dostosowany kredyt konsolidacyjny. 

Dzięki wiedzy i długoletniemu doświadczeniu naszych doradców, zespół Habza Finanse pomaga sfinalizować kredyt konsolidacyjny na najlepszych warunkach. Indywidualny doradca – opiekun klienta przeanalizuje aktualną sytuację, pomoże przejść wszelkie procedury związane z uzyskaniem kredytu w konkretnym banku i wynegocjuje korzystną umowę, nawet w przypadku negatywnej historii w BIK.

Na czym polega konsolidacja?

Konsolidacja to inaczej połączenie wielu różnych zobowiązań w jedno. W ramach konsolidacji nowy kredytodawca spłaca poprzednie długi, a kredytobiorca musi zamiast nich miesięcznie regulować tylko jedną ratę. Połączyć można różne rodzaje zobowiązań, na przykład kredyty gotówkowe, ale też karty kredytowe i kredyty odnawialne.

Czy konsolidacja bez hipoteki jest możliwa?

Tak, kredyt konsolidacyjny nie zawsze musi być zabezpieczony hipoteką. Istnieją także inne formy zabezpieczeń, a dzięki wsparciu doświadczonego pośrednika kredytowego możliwe będzie przeprowadzenie konsolidacji nawet bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń.

Dlaczego banki wymagają zabezpieczenia kredytu?

Bank niekiedy może wymagać zabezpieczenia kredytu, na przykład nieruchomością, aby zmniejszyć ryzyko związane z jego udzieleniem. Dzięki zabezpieczeniu, w razie niespłacania zobowiązania w terminie, wierzycielowi łatwiej będzie odzyskać swoją należność. Konsolidacja bez hipoteki wciąż jednak jest możliwa.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek