5 min
szybka-pozyczka-online

Szybkie pożyczki oferowane przez instytucje pozabankowe zyskują coraz większą popularność. Dzieje się to za sprawą uproszczonej procedury przy wnioskowaniu i weryfikacji klienta, a także mniejszych wymagań, które w bankach są na tyle wysokie, że niektórzy nie są w stanie im sprostać. Drugim, równie ważnym atutem szybkich pożyczek pozabankowych jest zazwyczaj krótszy czas oczekiwania na przyznanie gotówki i błyskawiczna realizacja. Od złożenia prawidłowego wniosku do pojawienia się gotówki na koncie pożyczkobiorcy mija najczęściej 10-15 minut. Bywają jednak sytuacje, w których ten czas może się wydłużyć.

Szybka decyzja kredytowa i minimum formalności z pomocą ekspertów Habza Finanse.

Dzięki nam potrzebne środki błyskawicznie trafią na Twoje konto. Bez nerwów, stresu i ogromu uciążliwych formalności. Powierz pozyskanie kredytu ekspertom, a oszczędzisz swój czas i pieniądze.

W niektórych przypadkach wydłużenie czasu oczekiwania na przelew może być kłopotliwe lub pokrzyżować, a nawet uniemożliwić realizację planów. Dlatego jeśli zdarzy się tak, że dodatkowa gotówka będzie potrzebna natychmiast, warto wiedzieć co zrobić, aby uniknąć dłuższego oczekiwania na przelew środków.

Od czego zależy szybkie dostanie pieniędzy przy pożyczce online

Na stronach internetowych firm oferujących szybkie pożyczki można znaleźć informacje, że gotówka o którą wnioskuje klient znajdzie się na jego koncie po 15 lub nawet 10 minutach. Co zrobić, aby w sytuacji krytycznej faktycznie jak najkrócej czekać na przelew?

Przede wszystkim należy sprawdzić jakie warunki trzeba spełnić, aby w ogóle otrzymać szybką pożyczkę. Zazwyczaj są to:

 • wiek od 21 do 70 lat (istnieją także chwilówki dostępne od lat 18),
 • polskie obywatelstwo,
 • ważny dowód osobisty,
 • zameldowanie na terenie Polski,
 • zdolność kredytowa,
 • konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej,
 • telefon komórkowy z polskim numerem,
 • adres e-mail.

Niektóre firmy pożyczkowe, zwłaszcza przy wyższych kwotach, mogą również wymagać wyciągu z konta bankowego, zaświadczenia o zarobkach, dokumentu potwierdzającego wysokość emerytury lub renty, a także deklaracji PIT-11 lub PIT-40 oraz dokumentu RMUA. Jeśli klient spełnia wszystkie warunki, szybkie otrzymanie pożyczki online zależy od kilku czynników.

Prawidłowe wypełnienie wniosku

Nieuważne wypełnienie wniosku, który znajduje się na stronie internetowej pożyczkodawcy, czyli jakiekolwiek błędy i literówki mogą wydłużyć czas rozpatrywania wniosku lub nawet skutkować jego odrzuceniem. Dlatego przed wysłaniem należy dokładnie sprawdzić, czy wszystkie dane są prawidłowe.
Wnioskodawca będzie proszony o następujące dane:

 • imię i nazwisko,
 • PESEL,
 • seria i numer dowodu osobistego,
 • dane adresowe,
 • stan cywilny,
 • liczba osób będących na utrzymaniu wnioskodawcy,
 • wysokość dochodów.

Weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy

Przy pierwszym korzystaniu z usługi pożyczkodawca potrzebuje nieco czasu na weryfikację tożsamości wnioskodawcy. Jeśli wnioskodawca jest stałym klientem wybranej firmy pożyczkowej, nie traci czasu wypełnianie wniosku i proces weryfikacji tożsamości.

Konto bankowe klienta i pożyczkodawcy

Bardzo ważnym elementem wpływającym na szybkość przelania gotówki na konto wnioskodawcy jest liczba kont bankowych, z których korzysta firma pożyczkowa. Im dłuższa lista, tym większa szansa na to, że wśród nich będzie konto banku, z którego również korzysta pożyczkobiorca. Ponieważ przelewy wewnątrzbankowe realizowane są niezwłocznie, pożyczka momentalnie pojawia się na koncie wnioskodawcy.

Szybka pożyczka online z pomocą ekspertów Habza Finanse.

Potrzebujesz dodatkowego finansowania szybko i przy minimum formalności? Powierz sprawę specjalistom Habza Finanse i ciesz się najkorzystniejszymi warunkami kredytowania, dopasowanymi do Twoich możliwości.

Godziny sesji wewnątrzbankowych

Każdy bank ma własne, ustalone godziny, w których przelewa pieniądze między swoimi, wewnętrznymi kontami, a także realizuje przelewy do innych banków. Od tych godzin zależy również jak szybko pożyczka znajdzie się na koncie wnioskodawcy. Aby uniknąć oczekiwania do następnego dnia, należy złożyć wniosek na tyle wcześnie, by bank zdążył zrealizować przelew najpóźniej podczas ostatniej sesji dziennej.

Habza Finanse to zespół doświadczonych specjalistów od trudnych finansów. Jeśli masz pytania związane z uzyskaniem szybkiej pożyczki online lub szukasz dobrego kredytu konsolidacyjnego online, indywidualny opiekun klienta przedstawi propozycję dostosowaną optymalnie do aktualnych możliwości finansowych i wynegocjuje z wybranym bankiem konkurencyjne warunki umowy.

Czy szybka pożyczka online jest możliwa?

W ostatnich latach zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe znacznie uprościły i przyspieszyły wiele ze swoich procedur. W związku z tym możliwe jest zaciągnięcie pożyczki całkowicie przez Internet, bez osobistej wizyty w fizycznej placówce.

Jakie dokumenty są wymagane przy szybkiej pożyczce online?

To, jakie dokumenty będą wymagane, zależy od zasad panujących w danej instytucji finansowej. Przede wszystkim zawsze niezbędny będzie ważny dowód osobisty, a w przypadku pożyczek na wyższe kwoty potrzebne może być także na przykład zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy lub wyciąg z konta bankowego.

Od czego zależy, jak szybko pieniądze trafią do pożyczkodawcy?

Na to, jak szybko środki trafią na konto pożyczkodawcy, wpływa wiele czynników, takich jak proces weryfikacji jego tożsamości, to w jakim banku ma on konto (a także w jakim banku rachunek ma pożyczkodawca), a także, czy wniosek o pożyczkę został poprawnie wypełniony.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek