6 min
oddluzanie-chwilowek-czy-jest-mozliwe-i-jak-sie-o-nie-ubiegac

W dzisiejszych czasach dostęp do pożyczek jest bardzo prosty. Często wystarczy tylko kilka kliknięć, aby uzyskać finansowanie. Popularnym sposobem pożyczania pieniędzy są tzw. chwilówki, czyli pożyczki zawierane na 30 dni. Po 30 dniach pełną kwotę należy zwrócić, co dla człowieka z problemami finansowymi może okazać się niełatwe. Łatwo w takiej sytuacji wpaść w pętle zadłużenia. Konieczne będzie więc oddłużanie chwilówek. Wiele osób jednak nie wie, jak się oddłużyć. Jest to przydatna wiedza i tak naprawdę każdy powinien znać podstawowe zasady działania dotyczące finansów. Nigdy nie wiemy co nam przyniesie los i warto być gotowym na każdą ewentualność.

Kto może się ubiegać o oddłużanie z chwilówek?

Oddłużanie z chwilówek jest sprawą, o której myśli każda osoba, która znalazła się w patowej sytuacji będącej skutkiem zaciągniętych pożyczek. Pierwszym działaniem, które powinniśmy podjąć, są negocjacje z wierzycielami. Często rozmawiając o naszych kłopotach ze spłatą, firma może zmienić jej warunki, na przykład pozwalając na spłatę ratalną, co sprawi, że oddłużanie chwilówek przestanie być naszym zmartwieniem. Jeśli nasza zdolność na to pozwala, możemy zdecydować się na kredyt konsolidacyjny online. Polega on na połączeniu wszystkich zobowiązań w jeden kredyt ratalny.

Jest to zapewne najskuteczniejszy sposób oddłużania chwilówek, natomiast potrzebna jest do tego nienaganna historia kredytowa. Gdy w naszym przypadku taka opcja nie jest możliwa, powinniśmy wiedzieć, gdzie możemy zgłosić się po pomoc w oddłużaniu z chwilówek i na co powinniśmy się przygotować. Taka działalność w Polsce nie jest jeszcze uregulowana prawnie, więc szukając odpowiedniej instytucji powinniśmy skrupulatnie sprawdzić opinie na temat oddłużania chwilówek. Firmy bowiem same ustalają reguły na jakich świadczą swoje usługi. Na początek warto sprawdzić:

●     Jakie doświadczenie na rynku ma dana firma i ilu osobom udało się jej tak naprawdę pomóc. Warto przy czytaniu opinii zwrócić uwagę na to w jakiej sytuacji znajdowali się komentujący i czy aby na pewno jest ona tożsama z naszą. Z racji braku regulacji prawnych możemy natknąć się na wiele miejsc oferujących pozornie pomoc w oddłużaniu chwilówek. Faktycznie jednak tylko żerują na potrzebujących ludziach, nie oferując w zamian skutecznej pomocy.

●     Czy w firmie zasiadają istotni specjaliści. Czy współpracuje ona z jakąś kancelarią prawną, a jeśli tak, to w czym ona się specjalizuje.

●     Jakie warunki trzeba spełnić, aby zajęła się naszą sprawą i czy sprawdza ona potencjalnych klientów w bazach takich jak BIK, czy BIG.

Jak się oddłużyć z chwilówek?

Skoro wszystkie wcześniejsze rozwiązania zawiodą i zdecydujemy się na pomoc firmy oddłużeniowej, musimy przygotować się na mozolny proces, który powinien zostać przeprowadzony skrupulatnie i systematycznie, aby był skuteczny. Podstawowe kroki w takiej sytuacji to:

  1. Omówienie sytuacji finansowej. Odbywa się ono ze specjalistą i ma na celu znalezienie najlepszego rozwiązania dla naszego przypadku. Podczas takiej rozmowy nie możemy w żaden sposób mijać się z prawdą ani nic zatajać. Jeśli doradca ma nam pomóc skutecznie oddłużyć się z chwilówek, musi znać realia. W innym wypadku wdrożona pomoc może okazać się nieskuteczna.
  2. Następnie należy dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty i podpisać wszelkie pełnomocnictwa. Firma oddłużeniowa musi mieć narzędzia, aby zgodnie z literą prawa móc nas reprezentować i pomóc nam w naszej sytuacji.
  3. Potem musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wtedy wybrana przez nas instytucja ma czas na negocjacje z wierzycielami a propos naszych zobowiązań. Jest to drugi, zaraz po omówieniu naszej sprawy, najważniejszy punkt procesu. Od niego zależy, na jakich warunkach będziemy regulować swoje zobowiązanie. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór firmy oddłużeniowej. Im jest skuteczniejsza, tym lepsze warunki nam zapewni.
  4. Ostatnim krokiem jest już tylko podpisanie umowy kredytowej i wypłata środków. Po nim środki zostaną przelane na spłatę naszych zobowiązań i regulowanie ich będzie łatwiejsze, bo jedynym naszym pożyczkodawcą będzie wybrana przez nas firma.

Jak widać pomoc w oddłużaniu z chwilówek niesie za sobą sporo formalności i wymaga cierpliwości w trakcie samego procesu. Niesie jednak za sobą wymierne korzyści, więc warto wiedzieć, jakie kroki podjąć w takim momencie. Dzięki współpracy z firmą oddłużeniową:

●     Przejdziemy proces oddłużania z chwilówek, unikając przy tym egzekucji komorniczej, czy przymusu ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

●     W wyniku negocjacji z instytucjami pożyczkowymi możemy uniknąć wpisów do baz danych jako nierzetelny klient. Dzięki czemu łatwiej nam będzie uzyskać finansowanie w przyszłości.

●     Zyskamy spokój i wolność finansową po wyjściu ze spirali długów. Spłacając jedną ratę łatwiej nam będzie kontrolować finanse i zarządzać swoim portfelem.

Co daje pomoc w oddłużaniu z chwilówek?

Mnogość na rynku firm oferujących pożyczki ma wiele plusów. W potrzebie możemy uzyskać potrzebne nam środki najczęściej w formie krótkoterminowych pożyczek. Sprawia to jednak, że bardzo łatwo w takiej sytuacji wpaść w pętle zadłużenia. Konieczna wtedy może być oddłużanie z chwilówek. Jeśli zawiodą metody, które możemy wykonać na własną rękę, takie jak negocjacje z wierzycielem, czy zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego w banku. Przydatne może być skorzystanie z oferty firmy oddłużeniowej. Mimo niejednakowych opinii na temat oddłużania chwilówek. Jak podejdziemy do sprawy świadomie, możemy wiele zyskać na takiej współpracy.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek