3 min
kto-pomoze-mi-wyjsc-z-dlugow

Wiele osób przekonało się jak początkowo niewielkie kłopoty z terminową spłatą rat kredytu zmieniają się w stosunkowo krótkim czasie w spiralę zadłużenia. Zaczynają się prawdziwe problemy finansowe utrudniające normalne funkcjonowanie. Najczęściej myślimy, że koszmar pętli kredytowej to chwilowy kłopot, z którym poradzimy sobie bez dodatkowej pomocy. Jednak nagłe zdarzenia losowe, takie jak wypadek, choroba lub niespodziewana utrata pracy sprawiają, że osoby, które nie zgromadziły wystarczających oszczędności zaciągają dodatkowe kredyty i krótkoterminowe, często wysoko oprocentowane pożyczki. Bywa, że zwyczajnie przeceniamy nasze możliwości finansowe i nie panujemy nad wydatkami oraz terminową spłatą rat kredytowych. Aby wyrównać zaległe raty, bierzemy dodatkowe pożyczki i wpadamy w pułapkę kolejnych zobowiązań. A kiedy okazuje się, że miesięczna suma wszystkich rat przekracza budżet, którym dysponujemy, sytuacja staje się bardzo poważna.

Jak wyjść ze spirali zadłużenia?

Ciągnące się latami zadłużenie wpływa negatywnie nie tylko na domowy budżet, ale również na poczucie własnej wartości. Utrudnia normalne funkcjonowanie, a w skrajnych przypadkach prowadzi do depresji. Dlatego jeśli sytuacja jest poważna, a wyjście z długów wydaje się niemożliwe, powinniśmy skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego. Szukając pomocy, pierwsze kroki w poszukiwaniu kredytu kierujemy najczęściej do banku i liczymy na szybkie rozwiązanie problemu. Pracownik banku ma jednak obowiązek przeanalizować nasze możliwości finansowe. Dlatego sprawdza naszą historię w Biurze Informacji Kredytowej, w którym znajdują się wszystkie informacje o zaciągniętych kredytach i innych zobowiązaniach, opóźnieniach w płaceniu rat lub nagromadzonych zaległościach. Takie informacje znacznie zmniejszają naszą zdolność kredytową, w efekcie bank odmawia udzielenia kredytu. Jednak nawet w takiej sytuacji istnieje bezpieczne rozwiązanie problemu. Niezbędną pomoc możemy uzyskać, zwracając się o poradę do specjalistów w solidnej i sprawdzonej instytucji finansowej.

Kto może mi pomóc wyjść z długów?

HABZA Finanse to zespół profesjonalnych doradców kredytowych. Doświadczony pracownik przeanalizuje naszą sytuację finansową, biorąc pod uwagę wszystkie zobowiązania oraz możliwości zarobkowe i pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie, jakim jest optymalnie dostosowany kredyt konsolidacyjny. Indywidualny doradca wynegocjuje z bankiem najlepsze warunki nowego kredytu, nawet jeśli posiadamy negatywną historię w BIK.

W HABZA Finanse dbamy o najwyższe standardy obsługi. Oprócz profesjonalnej analizy finansowej i negocjacji warunków kredytu konsolidacyjnego gwarantujemy opiekę doradcy kredytowego przez cały okres spłaty zadłużenia. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, doradca służy profesjonalną poradą, a w przypadku dodatkowych kłopotów pomaga dostosować nasze finanse do nowych okoliczności i znaleźć optymalne rozwiązanie problemów. Każdy klient HABZA Finanse może liczyć na profesjonalne wsparcie i konkurencyjne warunki kredytu konsolidacyjnego.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek