9 min
czym-jest-kredyt-oddluzeniowy

Wyniki badań statystycznych dowodzą, że coraz częściej korzystamy z wszelkich form kredytowania inwestycji i zakupów. Reklamy banków i pozabankowych firm pożyczkowych kuszą atrakcyjnością swoich ofert i prostą formą zawierania umów kredytowych. Chętnie zatem realizujemy marzenia i reperujemy swoje budżety posiłkując się zewnętrznym finansowaniem. Nadmierna ilość zaciąganych zobowiązań, brak ostrożności w zawieraniu umów oraz nieprzewidziane sytuacje losowe mogą stać się źródłem utraty płynności finansowej.  Ratunkiem w takiej sytuacji może być kredyt oddłużeniowy.


Kredyt oddłużeniowy

z Habza Finanse to:

ikona4

Do 200 000 zł
bez zabezpieczenia

ikona6

12,50%
Oprocentowanie w skali roku
od 12,50%, prowizja od 0%

Roman kredyty Habza Finanase

Roman – ekspert kredytowy


Związany z branżą finansową od początku swojej kariery zawodowej. Specjalizuje się w kredytach konsolidacyjnych.

Kiedy warto skorzystać z kredytu oddłużeniowego?

Życie obfituje w niespodzianki, których skutki nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć. Bywa, że jedynym sposobem na uregulowanie dotychczasowych zobowiązań jest dodatkowy kredyt, następna karta kredytowa, potem kolejna pożyczka. Nagromadzenie zobowiązań może doprowadzić do utraty stabilności budżetowej i problemy związane z logistyczną obsługą wszystkich zobowiązań. Czasem wystarczy małe potknięcie i rodzą się nowe kłopoty.

W końcu okazuje się, że popadamy w pętlę zadłużeniową, z którą przestajemy sobie radzić. W takim momencie najlepiej byłoby skorzystać z konsolidacji wszystkich zobowiązań w jedną możliwą do spłaty wierzytelność. Nie zawsze jest to jednak możliwe. W wyniku opóźnień ze spłatą kolejnych zobowiązań tracimy swoją wiarygodność kredytową. Każde zapytanie o nową pożyczkę w banku czy firmie pożyczkowej niesie za sobą zmiany w zapisach historii kredytowej w BIK. Sprawia to, że warunki pozyskania dodatkowego wsparcia finansowego stają się coraz bardziej wygórowane, a niepomyślny raport BIK, czy KRD skutecznie uniemożliwia ich zdobycie, czy konsolidację. Ratunkiem dla takiej sytuacji może stać się kredyt oddłużeniowy

Weź atrakcyjny kredyt oddłużeniowy z pomocą ekspertów Habza Finanse i wyjdź z pętli długów.

Pomożemy Ci wyjść nawet z najtrudniejszej sytuacji. Nasi doradcy przeanalizują Twoją sytuację i wynegocjują dla Ciebie kredyt, który będziesz spłacać bez stresu i nerwów. Zaufaj doświadczonym specjalistom.

Warto pamiętać, że niespłacone zobowiązania oznaczają nie tylko negatywne wpisy w BIK-u. Mogą nieść za sobą także inne, znacznie poważniejsze konsekwencje. Im dłużej będziemy czekać z podjęciem odpowiednich kroków, tym nasz dług urośnie do większych rozmiarów. Ponadto jest bardzo prawdopodobne, że w pewnym momencie nasz wierzyciel zniecierpliwi się czekaniem na uregulowanie przez nas zadłużenia i skieruje sprawę do sądu. Ona z kolei może zaowocować przeprowadzeniem wobec nas egzekucji komorniczej, w wyniku której możemy stracić nie tylko środki znajdujące się na naszym koncie bankowym bądź część wynagrodzenia, ale także nas samochód, dom lub mieszkanie czy inne cennie mienie, które posiadamy.

Co to jest kredyt oddłużeniowy i kto może się o niego ubiegać?

Pożyczki i kredyty oddłużeniowe mają za zadanie trwałe uzdrowienie sytuacji finansowej klienta. Jest to kredyt celowy, przeznaczony na spłatę w całości dotychczasowego zadłużenia. Szczegółowa analiza finansowa pozwala na ustalenie jednej, dostosowanej do kondycji pożyczkobiorcy, raty wszystkich zaistniałych zobowiązań i rozłożenie ich płatności na możliwy do spłaty, wydłużony okres kredytowania.  Może z niego skorzystać każda osoba znajdująca się w trudnej sytuacji zadłużeniowej i niekorzystnej historii kredytowej, a nawet w postępowaniu windykacyjnym i komorniczym.

Takie osoby mogą często mieć problem z otrzymaniem innego rodzaju kredytów i pożyczek, a jednocześnie zamiana wielu długów na jeden, z dłuższym okresem spłaty i niższą ratą jest dla nich jedynym wyjściem z trudnej sytuacji. Kredyt oddłużeniowy, stworzony właśnie z myślą o nich, wiąże się z bardziej liberalnym podejściem do takich kwestii, jak chociażby zdolność kredytowa, natomiast jednocześnie charakteryzuje się opłacalnymi parametrami.

Jakie dokumenty należy przygotować starając się o kredyt oddłużeniowy?

W większości przypadków sam wniosek kredytowy nie wystarczy potencjalnemu wierzycielowi, aby podjąć decyzję kredytową. Zarówno, jeśli chodzi o kredyt oddłużeniowy, jak i dowolny inny typ kredytu. Po pierwsze, dostarcza on stosunkowo ograniczoną i powierzchowną gamę informacji, a po drugie nie można być całkowicie pewnym ich rzetelności.Trudno jest zebrać bardziej szczegółowe dane przy pomocy wniosku, ponieważ byłoby to uciążliwe dla wnioskującego. Przykładowo, ciężko oczekiwać, aby we wniosku o kredyt klient po kolei wpisywał wszystkie wpływy na swoje konto i wydatki z ostatnich kilku miesięcy. W związku z tym bank bądź inna instytucja finansowa zazwyczaj poprosi o dostarczenie pewnych dokumentów poza wnioskiem kredytowym.

Starania o kredyt oddłużeniowy wymagają spełnienia określonych warunków, z których te najczęściej spotykane zostały wskazane poniżej.

  • Niezbędne będzie przedstawienie dokumentów potwierdzających tożsamość pożyczkobiorcy.
  • Wypełnienie oświadczenia dotyczącego sytuacji materialnej i źródeł zarobkowania. Przy zawieraniu umowy w instytucji bankowej najczęściej musi ono być poświadczone pieczęcią i podpisem pracodawcy, czy dołączeniem deklaracji PIT.
  • Udokumentowanie posiadania aktywnego konta bankowego i wpływów istniejących na koncie.
  • Szczegółowy, rzeczywisty i uwierzytelniony umowami opis obecnej sytuacji zadłużeniowej. Wiąże się to z podaniem całkowitej sumy zadłużenia, liczby dotychczasowych wierzycieli i ich nazwy oraz kwo i powstały okres zadłużenia wobec każdego z nich.
czym jest kredyt oddluzeniowy - wykres wysokosc rat

Źródło: https://prnews.pl/nie-dlugi-a-wzrost-cen-zywnosci-jest-problemem-dla-gospodarstw-domowych-444425

Przed przekazaniem bankowi dokumentów warto dokładnie sprawdzić, czy na pewno są one kompletne, ważne i nie zawierają jakichkolwiek błędów. Należy też zwrócić uwagę na to, że powyższa lista jest tylko poglądowa. Bardziej precyzyjnych informacji powinniśmy szukać na stronie internetowej instytucji finansowej, której ofertą jesteśmy zainteresowani, najlepiej na podstronie dotyczącej konkretnie kredytu oddłużeniowego.

Gdzie szukać pomocy w udzieleniu kredytu oddłużeniowego?

W udzielaniu kredytów oddłużeniowych wyspecjalizowało się wiele firm. Rozeznanie się w tym rynku może być niezwykle uciążliwe i pracochłonne. Kolejna wizyta w banku czy firmie pożyczkowej i staranie się o świadczenie, które często jest „ostatnią deską ratunku” dla zadłużonego klienta na pewno nie należy do łatwych i przyjemnych. Pomoc doradcy i pośrednika w tak ważnej sprawie może stać się zatem nie tylko ułatwieniem, ale wręcz wybawieniem. HABZA Finanse to grupa doświadczonych ekspertów finansowych wyspecjalizowanych w pośrednictwie kredytowym. Wieloletnia praktyka, ciągle aktualizowana znajomość rynku i dostęp do najlepszych ofert pozwalają nam na negocjacje prowadzone na szczeblu decyzyjnym. Zwiększa to wydatnie szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku i wypracowanie najkorzystniejszych warunków kredytowania. Dyskrecja w działaniu i indywidualny sposób podejścia do problemów to cechy, które pozwalają nam cieszyć się zaufaniem klienta oraz instytucji finansowych, z którymi prowadzimy negocjacje w jego imieniu. Służymy radą i wsparciem podczas całego okresu kredytowania i podpowiadamy rozwiązania gwarantujące uzdrowienie sytuacji finansowej naszych klientów.

Kredyt oddłużeniowy pozwoli Ci odzyskać wolność finansową i rozpocząć nowe życie.

Długi rosną z każdym dniem? Pomożemy Ci wziąć kredyt na najlepszych możliwych warunkach przy minimum formalności. Zadbamy o jak najszybszy czas rozpatrzenia wniosku. Nie pobieramy jakichkolwiek przedpłat.

Czym kredyt oddłużeniowy różni się od kredytu konsolidacyjnego?

Jak już wiemy, kredyt oddłużeniowy może posłużyć do uwolnienia się od wszelkiego rodzaju długów – między innymi pożyczek czy kredytów. Zamiast wielu kosztownych rat, płacimy dzięki niemu jedną, dostosowaną do naszych możliwości finansowych. Na pierwszy rzut oka mogłoby się więc wydawać, że mowa o kredycie konsolidacyjnym. Pomiędzy tymi dwoma produktami finansowymi występują jednak pewne różnice, które warto znać.

Kredyt konsolidacyjny online również służy do zredukowania ilości zobowiązań, natomiast skierowany jest przede wszystkim do osób, których sytuacja finansowa nie uległa jeszcze znacznemu pogorszeniu. Stosunkowo łatwo jest natrafić na ofertę kredytu konsolidacyjnego – znajdziemy go w większości banków. Kredyt oddłużeniowy jest rzadziej spotykany, ale za to łatwiej go otrzymać w ciężkiej sytuacji.

Zła historia kredytowa, postępowanie windykacyjne czy nawet komornicze – te czynniki stoją na przeszkodzie uzyskania kredytu konsolidacyjnego, zwłaszcza jeśli wnioskujemy o niego samodzielnie. Kredyty oddłużeniowe i pożyczki oddłużeniowe są zaś dostępne nawet dla osób w bardzo ciężkiej sytuacji, z której mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać, że nie ma żadnego wyjścia. Co ważne, coraz częściej dostępny jest kredyt oddłużeniowy online, który pozwala większość formalności załatwić zdalnie tak, aby nie marnować czasu i jak najszybciej pozbyć się ciążącego na nas zadłużenia.

Roman kredyty Habza Finanase

Roman – ekspert kredytowy


Związany z branżą finansową od początku swojej kariery zawodowej. Specjalizuje się w kredytach konsolidacyjnych.

Dla kogo przeznaczony jest kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy to produkt stworzony dla osób, które spłacają jednocześnie wiele różnych zobowiązań i chciałyby je połączyć, ale nie są w stanie otrzymać kredytu konsolidacyjnego. Pozwala na zamianę wielu zobowiązań na jedno, którego spłata jest łatwiejsza i wygodniejsza.

Mogą z niego skorzystać zarówno osoby, które posiadają wiele długów tego samego typu (na przykład wiele kredytów gotówkowych), jak i takie, które spłacają bardzo różnorodne zobowiązania. Wysoka maksymalna kwota, jaką charakteryzuje się kredyt oddłużeniowy, pozwala na poradzenie sobie nawet z bardzo dużym zadłużeniem.

Dlaczego warto wziąć kredyt oddłużeniowy?

Opóźnienie w spłacie zobowiązań może mieć poważne konsekwencje, począwszy od płatnych monitów wzywających do spłaty długu i odsetek karnych, aż po wpis na listę dłużników i sprawę w sądzie. Kredyt oddłużeniowy może pozwolić uniknąć takiego scenariusza, jako że jego rata jest indywidualnie ustalana tak, aby nie była zbyt wysoka.

Jak znaleźć najlepszy kredyt oddłużeniowy?

O pomoc w znalezieniu i pozyskaniu optymalnego kredytu oddłużeniowego warto zwrócić się do wykwalifikowanego pośrednika kredytowego. Dzięki temu nie ma ryzyka, że wybrany kredyt będzie zbyt drogi lub mniej atrakcyjny niż inne dostępne oferty, a do tego nie trzeba zaprzątać sobie głowy większością formalności.

Ekspert dokładnie przeanalizuje sytuację, w której znajduje się dany klient i udzieli mu porady. Korzystanie z indywidualnego wsparcia gwarantuje idealne dopasowanie warunków kredytu oddłużeniowego do preferencji i możliwości finansowych kredytobiorcy.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń teraz
Wypełnij krótki wniosek

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny
(09:00 - 19:00)