kredyt-konsolidacyjny-pozabankowy

Kredyt konsolidacyjny pozabankowy

Pomimo tego, że na rynku funkcjonuje wiele banków komercyjnych, które coraz zajadlej walczą o klientów i próbują przyciągnąć ich na wszelkie sposoby, coraz więcej osób decyduje się na współpracę z instytucjami parabankowymi. Dzieje się tak nie dlatego, że oferty banków są złe i nie są w stanie spełnić oczekiwać klientów.

Pozabankowy kredyt konsolidacyjny

Przeciwnie – pożyczki są coraz tańsze, zewsząd docierają do nas reklamy darmowych kont, obniżonych prowizji, a kredyty są nisko oprocentowane i kuszą nas we wszechobecnymi reklamami. Jednak jest jeden spory minus w działaniach niemalże wszystkich banków: przyjmują z otwartymi ramionami tylko tych klientów, którzy mają nieskazitelną historię kredytową, żadnych zaległości i nie korzystają z produktów kredytowych parabanków. O ile rachunek w takim banku może założyć sobie każdy, o tyle otrzymać kredyt ma szansę tylko ten, którego nie spotkały kłopoty finansowe. To zaś sprawia, że oferta banków – jakkolwiek kusząca, kiedy jawimy się jako “wymarzony” kredytobiorca, do którego doradcy bankowi dosłownie wydzwaniają, proponując coraz to nowsze produkty – nie do końca przystaje do polskich realiów. Wystarczy bowiem obejrzeć się dookoła, aby dostrzec, iż potrzeby dodatkowego finansowania dotykają również i tych, którzy mieli wcześniej problemy z regularną spłatą zobowiązań, mają niewystarczającą zdolność kredytową albo pracują nie w oparciu o umowę o pracę, ale o umowę o dzieło lub inną umowę cywilnoprawną. Zaś jednym z produktów, które zyskują sobie ogromną popularność, jest właśnie kredyt konsolidacyjny pozabankowy.

Pozabankowe produkty kredytowe

To właśnie z powodu dość ostrych wytycznych i nieubłaganego systemu oceniania wiarygodności klientów, coraz więcej osób decyduje się na zaciąganie zobowiązań tam, gdzie weryfikacja jest bardziej przystępna. Ponieważ parabanki wciąż cieszą się nieco mniejszą popularnością i zaufaniem klientów, decydują się nadrabiać ofertą i dostępnością swoich usług. Dlatego wnioskując o kredyt pozabankowy mamy dużo większe szanse na pozytywną decyzję kredytową, nawet ze sporym bagażem, niekoniecznie pozytywnych, doświadczeń finansowych. Jeszcze łatwiejszy w uzyskaniu jest kredyt konsolidacyjny pozabankowy. Na jego podstawie parabank spłaci nasze pożyczki w różnych instytucjach, a nam udzieli kredytu, który zawiera w sobie wszystkie poprzednie. Dzięki temu zamiast płacić kilka rat, w różnych wysokościach i różnych terminach, mamy tylko jedną. Możemy na naszym rachunku bankowym ustawić zlecenie stałe, które w wyznaczonym dniu pobierze i prześle pieniądze na spłatę raty. Dzięki temu niemalże możemy zapomnieć o tym, że posiadamy jakikolwiek kredyt. Jak to działa?

Kredyt konsolidacyjny pozabankowy opiera się na znanym i lubianym mechanizmie konsolidacji, polegającym na spłaceniu naszych dotychczasowych zobowiązań nową pożyczką i rozłożeniu powstałego w ten sposób zadłużenia na dłuższy okres spłaty. W efekcie otrzymujemy więc niższe i łatwiejsze do spłacania raty. To jeszcze nie koniec – dla tych, których zdolność bądź historia kredytowa jest satysfakcjonująca, parabanki oferują nie tylko sam kredyt konsolidacyjny pozabankowy, ale i dodatkowe środki w jego ramach.

Dlaczego pozabankowy kredyt konsolidacyjny może być dobrym pomysłem? Przede wszystkim pomoże nam w sytuacji, kiedy nasza wiarygodność finansowa w oczach zwykłych banków jest mocno nadszarpnięta. Nie będziemy musieli rezygnować z rozwiązania, które pomogłoby nam uporządkować finanse i zacząć żyć bez długów. W dodatku decydując się na konsolidację spłacamy wszystkie dotychczasowe zobowiązania. To bardzo ważne, ponieważ wszystkie banki, z którymi pokonywaliśmy już drogę windykacyjną, przestają być naszym problemem. Będziemy mieć w nich prawie czystą kartkę. Dlaczego “prawie”? Ponieważ informacje na temat tego, jak spłacaliśmy nasze kredyty, będą przechowywane w Biurze Informacji Kredytowej nawet przez 5 lat od momentu ich całkowitej spłaty. Po tym czasie nasza historia kredytowa znowu będzie odpowiednia.

Koszty pożyczek pozabankowych

Bardzo wiele osób obawia się współpracy z instytucjami, które nie działają na prawach banku. Jest to spowodowane tym, że koszty niektórych produktów i usług są wyższe niż w standardowych bankach. Rzeczywiście, czasem zdarza się, że kredyt, który uzyskujemy pozabankowo jest droższy niż tradycyjny. Jednak wówczas trzeba rozważyć wszystkie “za” i “przeciw”.


Jeśli naszą pierwszą opcją jest dalsze borykanie się ze spłatą kilku różnych kredytów, doprowadzanie do coraz większych zaległości i w konsekwencji całkowita utrata zdolności kredytowej, warto rozważyć drugą możliwość. Kredyt konsolidacyjny pozabankowy jest nieco droższy, ale w zamian daje nam możliwość spłaty naszych zobowiązań i rozpoczęcia na nowo kredytowego życia – bez zaległości i uciążliwych telefonów z działów windykacji. Możliwość spokojnego funkcjonowania, bez strachu o zapłatę kolejnych rat, jest dość atrakcyjna, nawet w obliczu nieco wyższej ceny kredytu.

Dodatkowo powinniśmy pamiętać o tym, że na rynku znajdziemy bardzo dużo instytucji, które zajmują się udzielaniem pożyczek. Konkurencja jest tak duża, że aby były atrakcyjne dla swoich klientów, muszą oferować swoje usługi w rozsądnych cenach. To również jest dobrym argumentem, który przemawia za tym, by nie męczyć się z wieloma kredytami, tylko skonsolidować swoje zobowiązania, również pozabankowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz