9 min
kredyt-na-wesele-gdzie-go-najlepiej-wziac

Kredyt na wesele – jak go otrzymać i czy warto?

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby wypadły idealnie. Wielu z nas nie skąpi środków na organizację wesela, bo jest to okazja jedyna w swoim rodzaju. Korzystają na tym usługodawcy wielomilionowego przemysłu ślubnego. Mówi się nawet, że wszystko, co ma etykietkę „ślubny” lub „weselny” kosztuje trzy razy więcej. Dlatego organizacja przyjęcia przerasta finansowe możliwości wielu Par Młodych. Ci, którzy nie chcą rezygnować z wymarzonej wizji tego dnia, często sięgają po kredyt na wesele. O tym, czy warto go zaciągnąć, a także gdzie się po niego udać i jakie warunki trzeba spełnić, chcemy dzisiaj opowiedzieć.

Gdzie szukać kredytu na wesele?

Zastanawiacie się nad tym, jaki kredyt na wesele dostępny jest na rynku? W ofertach instytucji kredytowych raczej nie znajdziecie produktu finansowego o takiej nazwie. Ale to nie oznacza, że znaleźliście się w ślepym zaułku! W roli kredytu na wesele świetnie bowiem sprawdzi się kredyt gotówkowy. Jest to taki rodzaj finansowania, który możecie przeznaczyć na dowolny cel, a decyzję o jego przyznaniu otrzymacie nawet w kilka minut. Kredyt na wesele można więc zaciągnąć w każdym banku. Ponieważ rynek usług finansowych jest niezwykle dynamiczny, można łatwo się w nim pogubić. Jeśli wcześniej nie braliście kredytów i nie macie w tym doświadczenia, warto skorzystać z dostępnych w sieci rankingów. Istnieją też narzędzia, dzięki którym obliczycie koszty finansowania w poszczególnych bankach. Dlatego, jeśli chcecie wziąć kredyt na wesele, kalkulatory dostępne w internecie ułatwią Wam wybór najlepszej oferty.

Wesele na kredyt – czy warto je zorganizować?

Jesteście po zaręczynach i wciąż czeka Was ten najpiękniejszy dzień w życiu? Gratulacje! Chociaż powinien być to czas wypełniony radością, to często cieniem kładą się na nim problemy finansowe. Jeśli nie stać Was na imprezę z pompą, to może zdecydujecie się na kameralne przyjęcie, np. obiad w restauracji dla najbliższej rodziny. To nie dla Was? Rozumiemy, że wiele Par Młodych marzy o zabawie do białego rana w szerokim gronie rodziny i znajomych. Kredyt na ślub i wesele może okazać się rozwiązaniem problemu. Jeśli macie stałe dochody, stabilne zatrudnienie i dobrą zdolność kredytową, to pewnie możecie sobie pozwolić na taki krok. Pamiętajcie jednak, że trudno wcześniej przewidzieć, ile dokładnie będzie kosztować całe wesele. Nie będziecie mieli też gwarancji, że prezenty gości pokryją koszty pożyczki na wesele. No i największa wada takiego rozwiązania – wspólne życie rozpoczniecie „na minusie”. Ale może warto pójść na kompromis, żeby spełnić marzenia o hucznym weselu? Dzięki organizacji wesela na kredyt macie szansę zbudować dobrą historię kredytową na przyszłość. Formalności w banku też raczej nie będą uciążliwe, a uzyskaną gotówkę przeznaczycie na dowolnie wybrane cele.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt na wesele?

Na tym etapie znacie już pewnie odpowiedź na pytanie, czy warto brać kredyt na wesele. Jest to sprawa bardzo indywidualna, ale pewne prawidłowości dotyczyć będą wszystkich przypadków. Decydując się na kredyt na wesele, musimy najpierw wybrać kredytodawcę. Gdzie najlepiej wziąć kredyt na wesele? Przy kredytach gotówkowych na stosunkowo niewielkie kwoty dobrym wyborem będzie bank, w którym jedno z Was ma już rachunek. To sprawia, że formalności będzie mniej, bo kredytodawca ma już informacje potrzebne do podjęcia decyzji kredytowej. Czasami można wręcz liczyć na preferencyjne warunki. Przy wyższych kwotach może się okazać, że opłaca się poświęcić nieco więcej czasu na złożenie wniosku w innym banku. Wszystko zależy od RRSO (rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania). Jeśli staracie się o kredyt na wesele, kalkulator dostępny na wielu stronach internetowych pozwoli Wam ocenić atrakcyjność różnych ofert.

Doradca Habza znajdzie dla Ciebie korzystne finansowanie, wynegocjuje możliwie najlepsze warunki i wyręczy Cię we wszelkich formalnościach.

Pozyskaj potrzebny kredyt lub pożyczkę na prostych zasadach z Habza.

Kredyt na wesele – warunki i zasady przyznawania

Mówiąc o kredycie ślubnym, zazwyczaj mamy na myśli po prostu kredyt gotówkowy. Żeby został nam przyznany, musimy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim trzeba być pełnoletnim, czyli mieć pełną zdolność do czynności prawnych. Wiele banków wymaga też, aby kredytobiorca mieszkał i był zameldowany na terenie Polski. Aby dostać kredyt, trzeba przedstawić zaświadczenia potwierdzające stałe i stabilne źródło dochodów (np. umowa o pracę, zaświadczenie od pracodawcy). Kredyt na wesele będzie też wymagać od Was posiadania zdolności kredytowej. Bank przeanalizuje zebrane o Was informacje i stwierdzi, czy będziecie w stanie spłacać zobowiązanie. Z pewnością zechce też sprawdzić Waszą historię w BIK (Biurze Informacji Kredytowej), aby dowiedzieć się, czy nie mieliście w przeszłości problemów z terminową spłatą zobowiązań. Tylko po takiej analizie będzie w stanie przyznać kredyt czy pożyczkę na wesele.

Spłata kredytu na wesele – jak przebiega?

Decydując się na organizację wesela na kredyt, należy wcześniej pomyśleć o tym, ile pieniędzy na wesele się przyda i jak będziemy spłacać zobowiązanie. Okres kredytowania należy więc dostosować do swojej sytuacji finansowej, czyli przede wszystkim do zarobków. Oczywiście, na spłatę całości lub części zobowiązania możecie przeznaczyć gotówkę, którą otrzymacie w ramach prezentów ślubnych. Kredyt na wesele jest kredytem konsumenckim (raczej nie przekracza kwoty 255550 zł).

Wobec tego będziecie mieć ustawowe prawo do spłaty zobowiązania przed terminem. Pamiętajcie jednak, że możecie za to ponieść dodatkowe opłaty, bo bank będzie chciał nadrobić stracone odsetki. Musicie również liczyć się z tym, że goście wkładają do kopert tyle, w jakim stopniu mogą sobie pozwolić. Zatem prezenty ślubne nie zawsze pokrywają koszty wesela. Zaciągając kredyt na wesele, musicie brać pod uwagę to, na jakie zobowiązanie faktycznie Was stać. Oczywiście, nawet jeżeli środki zebrane od gości na to pozwalają, wcale nie musicie przeznaczyć ich na spłatę kredytu. Wszystko zależy od Was.

Ile pieniędzy na wesele – jak policzyć, ile potrzebujesz?

Nawet jeśli nie planujecie brać kredytu na ślub i wesele, przed organizacją imprezy warto wstępnie określić swój budżet. Koszty niekontrolowane na bieżąco urosną do naprawdę dużych kwot. Za co zapłacicie najwięcej? O ile nie planujecie rodzinnego obiadu, a większe wesele, największy procent kosztów będzie stanowić sala weselna. Cena „talerzyka” w roku 2023 prawdopodobnie będzie zaczynać się od 300 zł za osobę. Wesele dla 100 gości to zatem na wstępie koszt co najmniej 30000 zł. Trzeba doliczyć do tego jeszcze alkohol – zwyczajowo stosuje się przelicznik 0,5 l wódki na osobę. Jednak nowoczesne przyjęcia weselne charakteryzują się większym zróżnicowaniem serwowanych napojów. Można rozważyć wynajęcie usług profesjonalnego barmana, za które zapłacimy nawet 4500 zł.

Sporą część budżetu z np. z kredytu na wesele wypełnią pozostali usługodawcy. Chociaż obecnie na weselach nie zawsze spotkamy kamerzystę, to raczej będzie tam fotograf. Rozrywkę zapewnia zespół muzyczny lub DJ, dodając do rachunku kolejne kilka tysięcy złotych. Zastanawiając się, ile pieniędzy na wesele, nie zapominajcie o swoim wyglądzie! Suknia ślubna, buty i garnitur, a także fryzjer i wizażystka także stanowią koszty wesela. I chociaż te wydatki wydają się marginalne przy koszcie np. sali weselnej, to wszystko potem może sumować się do naprawdę pokaźnych sum. No i nie zapomnijcie o obrączkach! To też ważny koszt, w poniesieniu którego pomoże kredyt na wesele.

Kredyt na wesele – kalkulator

Czujecie się przytłoczeni ilością rzeczy do załatwienia? Niektóre sprawy można sobie sporo ułatwić! Skorzystajcie z gotowych kalkulatorów kosztów wesela. Dzięki nim zorientujecie się, ile tak naprawdę zapłacicie za wymarzoną imprezę. Wyczerpujące listy wydatków sprawią, że nie zapomnicie o niczym. Dzięki przygotowanemu wcześniej zestawieniu będziecie wiedzieć, czy gdzieś trzeba oszczędzić, albo na co możecie wydać więcej.

Pozyskamy dla Ciebie możliwie najkorzystniejszą ofertę finansowania.

Skontaktuj się ze specjalistą Habza jeszcze dziś i uzyskaj kredyt na dogodnych warunkach.

Pożyczka na wesele – czy tylko w banku?

Jeśli rozważacie zewnętrzne źródło finansowania Waszego wesela, to nie musicie ograniczać się do kredytu bankowego. Pożyczka na wesele to opcja, którą także warto rozważyć. Wiążą się z nią mniejsze formalności. To spora zaleta, bo podczas organizowania wesela i tak będziecie mieć mnóstwo spraw na głowie. Pożyczki często udzielane są w 15 minut za okazaniem dowodu osobistego. Będą zatem właściwą opcją na niespodziewane, dodatkowe wydatki. Wielu pożyczkodawców oferuje też pierwszą pożyczkę za darmo. To sprawia, że dla niektórych Par Młodych będzie rozwiązaniem korzystniejszym i lepiej dostępnym. Kredyt na wesele jest obciążony większymi wymaganiami, ale pozwala też pożyczyć większe kwoty. Dlatego decyzja o tym, czy lepsza będzie pożyczka na wesele, czy kredyt, w dużej mierze zależy od tego, ile środków Wam brakuje.

Czy warto brać kredyt na wesele?

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu człowieka. Następujące zazwyczaj po uroczystości przyjęcie weselne to okazja, aby uczcić wydarzenie w gronie rodziny i znajomych. Organizacja takiej imprezy wiąże się jednak z ogromnymi kosztami, dlatego wiele Par Młodych rezygnuje z hucznego wesela. Alternatywą jest skromny poczęstunek w formie obiadu i tortu, tylko dla najbliższych. Takie przyjęcie nie musi być wynikiem cięcia kosztów – nie wszyscy marzą przecież o hucznej zabawie do białego rana! Jeśli Wy należycie jednak do tego grona, a obawiacie się, że może Wam zabraknąć środków, rozważcie zaciągnięcie kredytu na wesele.

Ślub bierze się (przeważnie) raz w życiu, a marzenia trudno wycenić w złotówkach. Dlatego kredyt na wesele wcale nie musi być szaleństwem! Wystarczy wiedzieć, jaki kredyt na wesele wybrać, gdzie najlepiej go wziąć i jak bezpiecznie go spłacić.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek