konsolidacja-z-niskim-dochodem

Konsolidacja z niskim dochodem

Każdego miesiąca spłacasz kilka rat, a ich łączne koszty zaczynają Cię przytłaczać? Czy wiesz, że konsolidacja może spowodować, że wysokość Twoich miesięcznych zobowiązań z tytułu kredytów, pożyczek, chwilówek itp. spadnie nawet o 30%? Dlatego to rozwiązanie warto rozważyć również, a może nawet szczególnie, mając niski dochód. Pytanie jednak: gdzie uzyskasz kredytowanie, kiedy zarobki lub przychody ze świadczenia z ZUS są niezbyt wysokie? Podpowiadamy.

Czy konsolidacja z niskim dochodem jest w ogóle możliwa?

Konsolidacja to nic innego jak kredyt, który zaciągasz, aby połączyć spoczywające na Tobie zobowiązania finansowe w jedno. Udziela Ci go najczęściej bank lub, rzadziej, instytucja pozabankowa. A skoro tak, aby otrzymać zgodę na udzielenie kredytowania, musisz spełnić określone warunki. Kryterium dochodowe jest tutaj rzeczywiście kluczowe. Jednak sama wysokość przychodów nie jest najważniejsza. Liczy się stosunek Twoich dochodów do wartości raty z tytułu zobowiązania. Tym właśnie, mówiąc najprościej, jest zdolność kredytowa.

 

 

Dlatego też, nawet przy niewysokich dochodach, możesz mieć szansę na uzyskanie konsolidacji. Dzięki niej możesz bowiem dość znacząco obniżyć wysokość ciążącego na Tobie miesięcznego zobowiązania. To możliwe, ponieważ:

  • zamiast wielu rat będziesz spłacać jedną – a już samo ujednolicenie prowizji i odsetek może spowodować, że łączna suma będzie korzystniejsza,
  • Twój kredyt zostanie rozłożony w czasie – przykładowo, jeśli do tej pory na spłatę rat zostały Ci 3 lata, a kredyt otrzymasz na 5, sama comiesięczna stawka ulegnie wyraźnemu zmniejszeniu.

Stąd też, warto próbować skorzystać z tej szansy.

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc skorzystać z konsolidacji z niskim dochodem?

Sytuacja każdej osoby jest oczywiście inna. Jednak prawdopodobieństwo uzyskania kredytowania zwiększają:

  • stałe źródło dochodu – dla banku najmniej ryzykowne są świadczenia emerytalno-rentowe, jak również wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę na czas nieokreślony,
  • dobra historia kredytowa – a więc regularne wywiązywanie się ze spłaty wszystkich zobowiązań. Jeśli opóźnienia wynosiły nie dłużej niż ok. 30 dni, Twoje szanse na przeprowadzenie konsolidacji rosną.

Skorzystaj z pomocy w przeprowadzeniu konsolidacji

Warto wiedzieć, że każdy bank rządzi się swoimi prawami i ma odmienne wymogi co do kryteriów udzielania kredytów konsolidacyjnych. Dlatego zwłaszcza przy niewielkich dochodach, aby zwiększyć swoje szanse na połączenie zobowiązań w jedno, warto skorzystać z pomocy ekspertów. 

Specjaliści:

  • przeanalizują Twoją sytuację kredytową i pomogą Ci skompletować niezbędną dokumentację,
  • wyszukają i zaprezentują Ci oferty kredytowe różnych banków i instytucji finansowych, w których masz szansę przeprowadzić konsolidację,
  • pomogą również w „trudnych” sytuacjach – a więc np. wówczas, kiedy Twój scoring w BIK jest zbyt niski, aby skutecznie podjąć samodzielnie współpracę z bankiem.

 

 

Potrzebujesz pomocy? Skonsultuj się z doradcą Habza Finanse i zobacz, jakie stoją przed Tobą opcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz